Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1767 hozzászólás a témában

#81
steveadorjan

steveadorjan

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

Ilyen bevonatot csinal az Orange Seal is. Szoval nem lesz Stan's "animal" gomboc benne, illetve a sulya sem lesz veszesen magasabb, tehat nyugodtan utana lehet tolteni a szelepen keresztul.

A Stan's nalam kiesik a "Stanimal"-kepzodes miatt, illetve kicsit agressziv is lehet bizonyos felnikkel (ammonia miatt). Probaltam meg az uj Slime Tubelesst (STR Premium), ami nem igazan szarad ki, de eleg ragacsos es "Stanimal"-hez hasonlo csomok is kialakulnak.

Szitafalu gumit az Orange eleg jol tomit


  • Kisherceg kedveli ezt

#82
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás

évek óta Caffelatexet használok,eddig tökéletes.

nem csomósodik,egy kígyóbőr bevonatot csinál,ahogy kiszárad lassan,2 évente leszedem a gumit és lehúzom a külső belső faláról(tubeless gumi,enélkül is tömít,nem szita svárbli....)


koga módosította - 2020. május 06. - 11:02


#83
steveadorjan

steveadorjan

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

Nekem az Orange Seal nagyon bevalt. Nem lehet kapni itthon, de Bike24, R-2 Bike pl. arulja.

 



#84
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Köszönöm a hozzászólásokat! Akkor Stan's lesz a sima. Az már volt. Itt helyben is elérhető. Ma le is cserélem.

Nem akarok bagoly köpet golyócskákat. Az már volt a Finish-line-al és a mostani Muc-off-al is.


eddie1978 módosította - 2020. május 05. - 11:52


#85
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Muc-off a külföldi tesztek szerint sajnos nem túl kiforrott még, főleg a nagyobb lyukakkal képtelen elbánni.

Stan's-ből a sima teljesen rendben van, a Race verzió úgy gondolom, a többség számára felesleges, ha csak nem szeretne zörgős Alieneket kitenyészteni a kerekeiben.

 

A tesztek szerint a Stan's és a Caffélatex a piacon kapható két legjobb mér évek óta.

 

Egy teszt: https://www.bikerada...works-the-best/

2. https://mbaction.com...alant-shootout/

Egy német teszt: https://www.bike-mag...fen/a41012.html

 

...ez meg csak úgy: https://www.bike-mag...fen/a40011.html

Én is teszteltem Muc Off-ot. A Stan's-hez vagy a Joe's-hoz mértem gyenge. Ereszt vele az összes kerekem.



A sebesség mindent megold.

 


#86
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Muc-off a külföldi tesztek szerint sajnos nem túl kiforrott még, főleg a nagyobb lyukakkal képtelen elbánni.

Stan's-ből a sima teljesen rendben van, a Race verzió úgy gondolom, a többség számára felesleges, ha csak nem szeretne zörgős Alieneket kitenyészteni a kerekeiben.

 

A tesztek szerint a Stan's és a Caffélatex a piacon kapható két legjobb mér évek óta.

 

Egy teszt: https://www.bikerada...works-the-best/

2. https://mbaction.com...alant-shootout/

Egy német teszt: https://www.bike-mag...fen/a41012.html

 

...ez meg csak úgy: https://www.bike-mag...fen/a40011.html



#87
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Most milyen folyadék a tuti?

Jelenleg Muc-off van. Mavic Allroad UST felni és Mitas X-Field gumi.

Ereszt folyamatosan. Amikor a szűz új Mavic felnikre raktam fel az új gumikat egész jó volt de nem tömített le teljesen. Most cseréltem hátul gumit. Az első ment hátra, előre ment egy új Mitas X-field mindkettő. Most valami kaka az egész. 50km-en is 2-3 pumpálás kell. Elpucoltam a felnit és a régi külsőt is amennyire tudtam. Ennek ellenére ereszt nagyon durván ezzel a Muc-off folyadékkal (Finish-Line sem volt egy atomvillanás). Az az érdekes, hogy habzik az oldalfal és ha abba is hagyja mosásnál ismét kezdi sőt még a felni peremnél is olyankor. Tuti ez a vízzel oldható dolog és hogy szépen lemosható a felniről. Nagyjából. Viszont hátránya is van.

Most szét fogom szedni megint és teljes takarítást kap.

A leatexes cuccok (sima Stans és a Mitas kék színű latexes cucca) sokkal jobban tömítettek új felnin és használton is. Tudom itt sincs unoverzális válasz de, Stans Race esetleg?

 

Ja még annyi, hogy kinek melyik szelep kialakítás vált be? A hasáb formájú vagy a kúpos gumis. Most beraktam a kúposat, de nem változott semmit.


eddie1978 módosította - 2020. május 05. - 11:05


#88
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Most frissítettem az első kerekemben a löttyöt, ez az első alkalom, hogy a Joe's tejet láttam egy évesen. Ilyen a Stan's-szel nem volt soha, ott a gumiszörny az alapértelmezett, a Joe's meg szép szürke folyadék maradt, amit egykönnyen kitöröltem. Ez nagyon tetszett, bár fogalmam sincs, defektet melyik hogyan fog meg, ha szépség alapján kell választani, akkor Joe's.

Próbáltam korábban specit, az szimplánt eltűnt a kerékből, se folyadék, se gumiszörny, gondolom felszáradt a falára, ott a palack második felét fel se használtam, kuka.



#89
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

nalam ez mindig inkabb azzal fugg ossze, hogy mennyire hagyja az ember beleszaradni, es mennyit tolt bele (utan). evente erdemes szetszedni, es kitisztitani.



#90
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

szintén, főleg Schwalbe gumikkal. A merev gépemen mindkét Thunder Burt külsőben 1-1 ilyen alien zörgött tavaly decemberre.

Maxxis külsőkkel kevésbé jön a jelenség, konkrétan nálam még soha.

kevéséb porózus


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#91
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Nem olyan nagy dolog, diónyikat már nekem is produkált többször is

szintén, főleg Schwalbe gumikkal. A merev gépemen mindkét Thunder Burt külsőben 1-1 ilyen alien zörgött tavaly decemberre.

Maxxis külsőkkel kevésbé jön a jelenség, konkrétan nálam még soha.



#92
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Nem olyan nagy dolog, diónyikat már nekem is produkált többször is


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#93
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás
https://singletrackw...-stans-monster/

Kisherceg módosította - 2020. április 26. - 20:39

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#94
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

a gp5000 tubelesses resze nagyon pozitiv (a nem tubelesses resze is :D ), hetvegen siman utantoltottem, ki sem ugrott a perembol, pedig fel voltam keszulve, hogy boosterrel tudom csak felfujni.  4 baron super smooth, alkalmi gravelezesre siman jo - franko egeszeves gumi.

 

a race king... nem tudom mi a fene tudna eltomiteni a futofeluleten az apro lyukakat, hogy fel eve jon rajta a levego (itt is volt utantoltes). de tenyleg olyan szinten csak, hogy tekeres utan egy tizedbarnyi kulonbseget nem merek, viszont par nap utan hatarozottan ereszt. pontosan ott, ahol viz ala meritve apro bubik jonnek. emiatt majd lehet irok a gyartonak, mert tubelesses gumitol ilyet meg nem pipaltam, hogy olyan lyukak legyenek vmin, amin "nem fog" a latexlotty. remeltem, hogy utantoltessel megoldodik, de csak a lotty/levego jon rajta. kar lenne erte, mert menni ezzel szeretek a legjobban.



#95
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Megnézném, mitől lettek.

 Megnéztem, királydinnye; még benne is volt a külsőben.

 

Aztán rájöttem, hogy van egy első kerekem, amin most országúti gumi van (volt), és aminek tubeless a felnije. Elsőre erre a felnire tettem föl a Maxxis gumit; hátha jó lesz. Egy 100 kilós és nagyon technikás cimborám kipróbálta, nem tudta leugrasztani a külsőt - remélem az 55 kilós, és kevésbé vadulós feleségem (mert neki készül) alatt is jó lesz. A vasárnapi versenyen jó is volt.



#96
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

ezek a Merida márkázott felnik nagyrésze Alexrims


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#97
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

A felni nevére így rákeresve az első találat egy hirdetés, ahol benn a TL szalag, és annak is írja, én a felniél tartanám fontosabbnak az alkalmas profilt, azt te tudod megnézni, hogy milyen (ki tudja, hány változat létezik belőle). A Stan's felnimről úgy kellett leerőszakolni a nem tubeless gummát is, olyan jól helyén tartotta a kialakított polcocska, másik felnimre nem tudtam semmivel sem feltenni belső nélkül gumit.

 

A felni "MERIDA Expert CC", a gumi "Maxxis Mud Wrestler; 700x33C; fold; Silkworm". 



#98
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Montin már ezer éve tubless-t használok, de most lett a családban CX bringa is: Merida Mission CX 600. A felni "MERIDA Expert CC", a gumi "Maxxis Mud Wrestler; 700x33C; fold; Silkworm". Máris sikerült mind a két kerékre egy-egy defektet összeszedni (még nem szedtem szét, nem néztem meg, mitől lett (nem egyszerre történt)). Ez pedig fölveti a tubeless kérdését. Elvben sem a felni, sem a külső nem kifejezetten tublesshez van, de attól akár még működhet is a dolog, megkockáztatnám, hogy kipróbáljam - kivéve, ha valaki valahonnan biztosra tudja, hogy nem működik. - Van ilyen? Persze pozitiv tapasztalat is jöhet :)

en hasznaltam tubeless felnit, nem tubeless cx gumival. Alacsony nyomason gyakran bofogott... onnan lattam, hogy a tej az oldalfalnal jott ki tobbszor. Felnirol nem ugrott le, de azert nem egy eletbiztositas - nem csinalnam tobbet, a vekony gumi ha gaz van, nem olyan megbocsajto. Hamarabb veszit nyomast, az oldalfal vastag es merev a gumi meretehez kepest, maga a gumi rantja ki a perembol magat. Ha ez megtortent, utana max boosterrel tudod visszarakni, csak egy belso segit rajtad (ha nem serult a kulso).


arn módosította - 2019. november 22. - 08:23


#99
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Megnézném, mitől lettek.

Az biztos, hogy országútinál veszélyes üzem a tubeless, ha vagy a felni, vagy a gumi nem tubeless-kompatibilis. Pláne, ha egyik sem az!

CX gumikkal nincsen tapasztalatom, vélelmezném, a ballonossága miatt alacsonyabb nyomáson használhatóak és talán kevésbé érzékenyek, talán a felni és a külső kapcsolata biztosabb valamivel. Szóval, csak óvatosan!



#100
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Montin már ezer éve tubless-t használok, de most lett a családban CX bringa is: Merida Mission CX 600. A felni "MERIDA Expert CC", a gumi "Maxxis Mud Wrestler; 700x33C; fold; Silkworm". Máris sikerült mind a két kerékre egy-egy defektet összeszedni (még nem szedtem szét, nem néztem meg, mitől lett (nem egyszerre történt)). Ez pedig fölveti a tubeless kérdését. Elvben sem a felni, sem a külső nem kifejezetten tublesshez van, de attól akár még működhet is a dolog, megkockáztatnám, hogy kipróbáljam - kivéve, ha valaki valahonnan biztosra tudja, hogy nem működik. - Van ilyen? Persze pozitiv tapasztalat is jöhet :)