Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1767 hozzászólás a témában

#1341
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
miért, 2,2 baron ti (mondjuk tamaska) elközlekedtek felütés nélkül belsõvel?

#1342
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

mi ertelme a belso nelkuli rendszernek 2.2baron?

amugy minipumpa zsakba, kiersz, leengeded 1.6ra, hazatekereshez meg visszanyomod 2.5re


2,5-el én járok belsõssel. 100 kilóval....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1343
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
mondjuk ahol en tekerek ott nem nagyon van ko. cserebe laza es poros, szal kell a tapadas
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1344
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
Téged nem zavar, ha kopog a felni a köveken?

#1345
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
mi ertelme a belso nelkuli rendszernek 2.2baron?

amugy minipumpa zsakba, kiersz, leengeded 1.6ra, hazatekereshez meg visszanyomod 2.5re
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1346
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
nem akarok nagyon 2-2.2bar alatt menni, mert aszfalton akkor nehezebben gurul, es sokat kell tekernem, mire kijutok a terepig - ez kb jo balansz.

amugy megsem szazas a rendszer... merve egy este alatt kb annyit eresztett, mint a latex, viszont, hogy elvoltam cangazni delelott egy orat, estere eleg lapos lett. tegnap csekkoltam ezzel a szappanos modszerrel, nem lattam, hogy vhol is eresztett volna. mi ilyenkor a teendo? "rakjam" ujra az oldalfalakat, vagy majd idovel jobban eltomodik?

#1347
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
irtam hogy azert jo a SS, mert ha mar belso nelkul mesz akkor valoszinuleg alacsony nyomason, es akkor nem art az oldalfal vedelem
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1348
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
csekkoltam reggel, ugy nez ki mukodik a dolog, tartja a levegot.

#1349
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Arn, milyen felnire tetted, átalakítottad a Giant-et vagy új kerékszett lett?
Ma megnéztem, nekem 4 hónap után fogyott ugyan a lötyi valamennyit, de van még cucc mindkét kerékben bõven. (Geax Saguaro 2.2 TNT gumik)


sun ringle kerekszett (black flag expert). lemertem az egesz kereket, kivancsi vagyok, hogy majd hogy valtozik a sulya :) lehet kiprobalom majd annyival utantolteni, amennyi hianyzik. bar meg lotyim sincs pluszban, ezt a kerekhez adtak.

***

sajna nem snakeskin gumik, mert elotte nem gondoltam erre. amugy tubelessnel miert jobb? jobban tartja a levegot, vagy a fizikai behatasok miatt? mert az oldalfalat schwalbenal meg nem sikerult kiszakitani, a maxxist siman, pedig a aspent is jo lett volna kiprobalni tubeless.

ps: rocketronbol nincs 29er snakeskin, csak az uj ralphbol. nekem meg a regi van.

#1350
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Arn, milyen felnire tetted, átalakítottad a Giant-et vagy új kerékszett lett?
Ma megnéztem, nekem 4 hónap után fogyott ugyan a lötyi valamennyit, de van még cucc mindkét kerékben bõven. (Geax Saguaro 2.2 TNT gumik)

#1351
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
csak annyit jegyeznek meg hogy amikor az oldalfalon kereszul gyongyozik a cucc kifele a TL ready gumibol, az normalis. kell hozza egy kis ido amig teljesen hatekony lesz, de onnantol elvileg ugyanugy tartja a levegot mint egy UST gumi. Es tanacsos a Snakeskin verziot valasztani belole az oldalfal vedelem erdekeben.

most kapok egy szett Hans Dampf TL ready gumit, majd beszamolok rola hogy hogy mukodik Stans lotyivel.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1352
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
siman fel tudtam nyomni muhelypumpaval (sks), csak a lottyot nem art beletenni :) a masodik mar sokkal konnyebben ment, bar szerintem a ron sokkal hamarabb eltomodott, mint a ralph, azt nagyon sokat kellett lotykolni. a futofelulet illesztesenel vegig eresztett, vhol meg a peremnel a boromon ereztem, hogy jon belole a levego. vegulis 387got nyertem a kerekeken, az meg nem rossz.

amugy tenyleg baromi passzentos ez a 2011es schwalbe gumi ezen a felnin. konkretan, ratenni is baromi nehez, illetve ha mar rajta is van, akkor is szinte csak a nyomas huzza szet, mert kezzel keptelenseg a helyere rakni. hat kivancsi leszek, hogy nem fog e ereszteni. amugy egy normalis belsos rendszerhez kepest mennyire tartja a levegot?

elofordult olyan helyzet veletek a kulsorepedesen kivul, hogy ut kozben belsot kellett beletenni?

#1353
mayor

mayor

    vendég

  • fórumtag
  • 212 hozzászólás

hat izzadok vele rendesen - a gumit alig tudtam raeroszakolni erre a sz*r felnire (szvsz hasonlo lehet a jelenseg, mint a ztr crest+schwalbe combonal). utana beszappanos-vizeztem, elkezdtem fujni mint allat a muhelypumpaval, de orran-szajan jott a levego, kb 1.5-2 barig jutottam, de gyorsan le is ereszt, ha abbahagyom. mennyire kell ennek az elejen tartani a levegot? nem kellene legalabb egy ideig, mielott beleteszem a lottyot? amennyire meg tudtam allapitani, a perem a helyen van, de lehet epp azert ereszt le gyorsan, mert megsem.


nem tudom milyen felnid van, de én mavic 819-re mûhelypumpával simán felrakom még a tubeless ready-s (2bliss, tl-ready) külsõkeit is. a külsõ peremét rá szoktam "húzni" a fleni peremére gumileszedõvel, aztán izomból pumpa 4,5 bárig, hogy tejesen a helyére pattanjon mindenhol. majd szelep ki, lötyi be (vigyázni hogy ne ugorjon ki a gumi) és kész

#1354
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

hat izzadok vele rendesen - a gumit alig tudtam raeroszakolni erre a sz*r felnire (szvsz hasonlo lehet a jelenseg, mint a ztr crest+schwalbe combonal). utana beszappanos-vizeztem, elkezdtem fujni mint allat a muhelypumpaval, de orran-szajan jott a levego, kb 1.5-2 barig jutottam, de gyorsan le is ereszt, ha abbahagyom. mennyire kell ennek az elejen tartani a levegot? nem kellene legalabb egy ideig, mielott beleteszem a lottyot? amennyire meg tudtam allapitani, a perem a helyen van, de lehet epp azert ereszt le gyorsan, mert megsem.


Szerintem kompresszor vagy CO patron, mûhely pumpával a Shimano kerekeket is nyûgös mert elég béna a szelepkialakítása a Mavivhez képest ez utóbi simán megy pumpával UST gumival. Kompresszorral felnyom és körbe forgatni a lötyit jusson belõle mindenhová.

#1355
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
hat izzadok vele rendesen - a gumit alig tudtam raeroszakolni erre a sz*r felnire (szvsz hasonlo lehet a jelenseg, mint a ztr crest+schwalbe combonal). utana beszappanos-vizeztem, elkezdtem fujni mint allat a muhelypumpaval, de orran-szajan jott a levego, kb 1.5-2 barig jutottam, de gyorsan le is ereszt, ha abbahagyom. mennyire kell ennek az elejen tartani a levegot? nem kellene legalabb egy ideig, mielott beleteszem a lottyot? amennyire meg tudtam allapitani, a perem a helyen van, de lehet epp azert ereszt le gyorsan, mert megsem.

#1356
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
Nekem a tl ready Schwalbe oldalfalán keresztül gyöngyözött kifelé a lötty. Abban kb. 2,5 hónap után egy csepp sem volt. De egy rendes UST-s külsõben valószínûleg tovább megmarad.

#1357
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
persze, kiparolog - errol irnak is, melegben, alacsonyabb paratartalomnal gyorsabban fogy akkor is, ha all a kerek. de jo lenne vmi egzakt meres, hogy mar kell bele uj adag. pl. gramm-merleg? ha tul alacsony a kerek tomege, akkor fel kell tolteni adott mennyiseggel. igy meg a pontos mennyiseget is tudod.

no mindegy, belevagok, mar csak azert is, mert a kerek ezzel a sarga szalaggal jott gyarilag, aztan lehet a belso megcincalna par honap alatt, ha siman kezdem el hasznalni.

#1358
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

How often does the sealing fluid have to be renewed or refilled?

Refilling the sealing fluid is only necessary to prevent punctures. Schwalbe Doc Blue lasts as an active puncture preventative for around 3 months and partially for much longer. Thereafter it dries out into a rubber film. Testing by inserting a needle into the tread and then rotating the wheel will easily show if the sealing fluid is still functioning. If the hole is not automatically sealed, then the sealing fluid needs to be replaced. The "test hole" is then repaired by the new sealing fluid.


most szedtem szet az egyik Bontrager lotyis kereket, abban epp volt egy kicsi meg, meg a gumi fala "nedves" volt, de ennyi. hogy hova lett a maradek azt nem tudom. lehet ez nagy hulyeseg, de en arra gondolok hogy ezeknek van viztartalma es az kiszarad.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1359
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
tehat, ha elfogy, akkor nyoma sem marad benne, vagy az elenyeszo tomegu?

#1360
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Mire belekötne, szerintem legtöbbünknél elkopik az a külsõ, szóval...