Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1767 hozzászólás a témában

#1321
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 hozzászólás

marmint melyiket hasznalod a joeson belul... illetve mi volt a gond a stansel?

Joe's Super Sealant no-fleats van ráírva

#1322
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
marmint melyiket hasznalod a joeson belul... illetve mi volt a gond a stansel?

#1323
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Sztem a Joe's tej a legjobb.Az elején nekem is nehezen tömõdött el, pláne a kis felütésnemnél, ráadásul nem is UST külsõvel használom.Általában 60ml-t teszek bele és 3-4 havonta ellenõrzöm.Elsõre sztem tehetsz bele 90-100ml-t, h biztosra menj.


mar megcsinaltam a notubessel, de mintha kicsit keves lenne bele, es most masodik szetszedesnel sikerult is kicsit elcsepegetetni belole az egyik kereknel. te melyiket hasznalod?

#1324
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás
A difi az oldott gumiszemcse mennyiségben van. Simát használom. 2.25 -ös külsõbe 100-at szoktam tenni. Lehet árnyalattal kevesebb is, de én szeretem, ha lötyög a cucc a kerékben.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#1325
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 hozzászólás

a noflats is van olyan jo, mint a notubes (ez kaphato itthon legalabb)? mennyit szoktatok noflatsbol belerakni? az a 60-120ml eleg tag "fogalom".

illetve noflatsbol melyik? a sima super, vagy a racer verzio? a gyakorlatban van differencia?

Sztem a Joe's tej a legjobb.Az elején nekem is nehezen tömõdött el, pláne a kis felütésnemnél, ráadásul nem is UST külsõvel használom.Általában 60ml-t teszek bele és 3-4 havonta ellenõrzöm.Elsõre sztem tehetsz bele 90-100ml-t, h biztosra menj.

#1326
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
a noflats is van olyan jo, mint a notubes (ez kaphato itthon legalabb)? mennyit szoktatok noflatsbol belerakni? az a 60-120ml eleg tag "fogalom".

illetve noflatsbol melyik? a sima super, vagy a racer verzio? a gyakorlatban van differencia?

#1327
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
van a hatsogumi oldalan egyket pont, amit nem igazan tom el, idonkent ereszt... szvsz keves lehet benne a lotty. legalabbis ahogy szamolom, 41%al kellene tobb, ha 26x2be 59mlt ajanlanak (83ml illene 29x2.25hoz). ha kicsit porgetem, akkor eleg lassan csorog le, hogy lotyogjon benne ez a mennyiseg. pesten nem lehet vhol venni notubes lottyot?

netrol rendelni inkabb nagyobb mennyiseget erne meg, de mit csinalok a maradekkal, ha par honap alatt kiderul, hogy megis inkabb belsot hasznalnek.

#1328
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

0.1-0.2 bar/2-3 hét, heti 3-4x használat mellett, heti 120-150 km terepezéssel.


ok, koszi, akkor asszem megaztatom egy lavorban, hogy hol ereszt :)

#1329
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
0.1-0.2 bar/2-3 hét, heti 3-4x használat mellett, heti 120-150 km terepezéssel.

#1330
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
tegnap atlotykoltem az egeszet, most kb mindket kereknel olyan latexszeru a levegovesztes ~0.2bar/nap. nalatok mennyi?

#1331
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
majd fel ev mulva levonom a konkluziot, es nem a nyomas miatt csinaltam: kivancsisag, konnyebb suly, meg a lehetoseg, ha mar tubelesses a felni. adtak hozza mindent, csak ossze kellett rakni. hulye lettem volna nem kiprobalni, de nem ez volt az elsodleges cel.

#1332
Itózs

Itózs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.069 hozzászólás
Pláne:) De olyanból is láttam már szarul mûködõt. Játszottam már én is a gondolattal, hogy váltok, de aztán az ár és a felemás tapasztalatok a környezetemben eltántorítottak.

#1333
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Ezektõl az írásoktól sem jött meg a kedvem a tubless rendszerhez:-) Csoda?
Én zsákkal mindennel 85-90 kg körül vagyok. Természetesen a maratonos, 500-550 g-os külsõket 2,5 barra fújom, de az átlag tekerõs gumijaimat nem nagyon fújom 2-2.2 bar fölé. Persze ezek többnyire 700-850 g-os gumik vastagabb oldalfallal. (pl. a Maxxis axo protection gumijai nagyon bírják az alacsony nyomást, belsõs rendszer)
A 29 esemen használt gumikban 2bar felett csak akkor van nyomás ha flaszteren megyek vele itthon. Inkább 1.8-1.9. És ez érvényes a 2 napos zempléni hátizsákos tekerésre és a Mátra közép távra is. Mindkét hegységben fellelhetõ némi kõ. A stílusom meg felfelé az átlagnál gyengébb, lefelé az átlagnál jobb. Bár én eléggé emelgetem a gépet lefelé.
Summa summárom nekem nem érné meg 2.2 bar nyomásért ez a sok macera a tubless rendszerrel.


mongy igazi ust-vel semmi macera nincs, csak drága
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1334
Itózs

Itózs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.069 hozzászólás
Ezektõl az írásoktól sem jött meg a kedvem a tubless rendszerhez:-) Csoda?
Én zsákkal mindennel 85-90 kg körül vagyok. Természetesen a maratonos, 500-550 g-os külsõket 2,5 barra fújom, de az átlag tekerõs gumijaimat nem nagyon fújom 2-2.2 bar fölé. Persze ezek többnyire 700-850 g-os gumik vastagabb oldalfallal. (pl. a Maxxis axo protection gumijai nagyon bírják az alacsony nyomást, belsõs rendszer)
A 29 esemen használt gumikban 2bar felett csak akkor van nyomás ha flaszteren megyek vele itthon. Inkább 1.8-1.9. És ez érvényes a 2 napos zempléni hátizsákos tekerésre és a Mátra közép távra is. Mindkét hegységben fellelhetõ némi kõ. A stílusom meg felfelé az átlagnál gyengébb, lefelé az átlagnál jobb. Bár én eléggé emelgetem a gépet lefelé.
Summa summárom nekem nem érné meg 2.2 bar nyomásért ez a sok macera a tubless rendszerrel.

#1335
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

mi ertelme a belso nelkuli rendszernek 2.2baron?

amugy minipumpa zsakba, kiersz, leengeded 1.6ra, hazatekereshez meg visszanyomod 2.5re


ez valt be... ilyen 1-1.5 tekeresekhez nem latom ertelmet varialni. orultem, hogy merevnel nem kell annyi mindent allitgatni :) ossztelosnal a vegen mar annyi volt a kapcsolgatnivalo, attol fuggoen, hogy hol megyek, hogy kezdett az agyamra menni.

#1336
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Ezt le kell csapnom. :)
Erre azt tudom mondani, hogy vagy nagyon jól kezelitek a bringát vagy nagyon lassúak vagytok. Mindenki választhat. :P


A sebesség mindent megold.

 


#1337
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

miért, 2,2 baron ti (mondjuk tamaska) elközlekedtek felütés nélkül belsõvel?


ha én 2,5-el simán, akkor Tam a kb fele esetleg + még kicsi :) súlyával gond nélkül nyomná.

edit : najó 3/4 :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1338
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
en csak 77kg vagyok, es ez fulltelos bringa.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1339
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
Nekem a 92 kg-omhoz a 2,25-ös NN-be hátra kellett a 2,3, elõre elég volt az 1,9. Mondjuk a Mecsek elég köves.

#1340
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
aszfalton nem tekerek montival, belsot pedig az utobbi 5evben csak az orszagutiban hasznaltam
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F