Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1767 hozzászólás a témában

#1301
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
miota kerul vagy ketszer annyiba a joes supertej? epp azert nem rendeltem eddig kulfoldrol stanst, mert majd veszek olcsobban joest... most mar siman olcsobb a stan kintrol. :(

#1302
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
hat tubelessnel vmit vmiert :) konnyebb, de nagyobb az eselye, hogy porul jarsz. ha a suly szamit, akkor meg az ust nem jo valasztas. kivancsi leszek en is, hogy hosszabb tavon mennyire valik be.

#1303
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
arra gondoltam, a tubeless-en van ust matrica is. meg anyag is
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1304
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Ez a tubeless szvsz nem jelent tobbet, csak hogy modositott a gumi pereme. Ustnel ugy tudom van egy legmentes gumireteg rajta.

#1305
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
elb...szott egy megoldás

de a ktsg svábli , pl a hans dampf-ból nincs is tubeless, pedig szimpi amúgy.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1306
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Nem, mert olyan mint a szita.

#1307
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

a Hans Dampf azert olyan vastag, mert SnakeSkin oldalfala van.

amugy en most raktam fel egy par SS Nobby Nic-et, tubeless ready, de semmi szenvedes nem volt, muhelypumpaval felpumpaltam, es meg lotyi nelkul is tartotta a nyomast valamennyire. (reggelre eresztett le teljesen). raktam bele stans latex cuccot, es tokeletes.


a tl ready ust felnin sem mûködik lötty nélkül ? (nem emléxem milyen kereked van)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1308
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
az hogy mennyire passzentos a felnin es a gumin is mulik. olvass utana pl 29er crest felninek meg a 11es tlready schwalbeknak :) kb a felrakhatatlan kategoria, mas gumival vagy felnivel (pl az arch, vagy a flow) ok.

en is ss, alacsonyabb tpis gumit valasztottam volna, de a schwalbenal 29erben csak a 12es ralph ilyen :( csak azert mertem belevagni, mert eddig sem szakitottam ki schwalbe oldalfalat, a maxxissal ellentetben. remelem a kozeljovoben sem lesz mashogy.

#1309
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
a Hans Dampf azert olyan vastag, mert SnakeSkin oldalfala van.

amugy en most raktam fel egy par SS Nobby Nic-et, tubeless ready, de semmi szenvedes nem volt, muhelypumpaval felpumpaltam, es meg lotyi nelkul is tartotta a nyomast valamennyire. (reggelre eresztett le teljesen). raktam bele stans latex cuccot, es tokeletes.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1310
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
akkor plane probald ki a notubeses modszert... a mosogatoszer aranyara figyelj, mert ilyen takonyszeru lesz az egesz. nelkule fel sem tudtam fujni. ott tuti jo lesz, mert nalam annyira passzentosak a gumik ezen a felnin, hogyha leeresztem, ki is ugrik a resbol. azt nem is tudom, hogy mit csinalok, ha olyan defektem lesz, hogy belsot kell az erdoben bele rakni... ugy kellett rafeszegetni.

#1311
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Sehogy nem vágnám körbe, tuti nem lesz párhuzamos és akkor lökheted ki....
Ha más nem vigyétek ki egy benzinkútra, ott van bõven levegõ és próbálkozzatok még.


Igaz, jogos, nem érdemes tönkre tenni, amíg mindent ki nem próbál az ember a meglévõ lehetõségek tárházából. Futunk még vele egy kört, immáron kompresszorral.

Arn: 2.35-ös SnakeSkin Schwalbe Hans Dampf (1db Tail és 1 db PaceStar) gumi lenne tubeless-esítve, amit egyébként egy álom szerelni, belsõs rendszerrel. Lazán, szerszám nélkül szedem le bármikor a DT felnirõl. Ha a gumiszalag a helyén van (nagyjából) akkor mondjuk kell már vele küzdeni rendesen, de még így is simán, szappanos víz nélkül a helyére ment; lehet, hogy ez is probléma itt. No majd meglátjuk!

Apropó, Hans Dampf: végre egy fecske, aminek nem papír az oldalfala, van benne anyag rendesen!

#1312
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Sehogy nem vágnám körbe, tuti nem lesz párhuzamos és akkor lökheted ki....
Ha más nem vigyétek ki egy benzinkútra, ott van bõven levegõ és próbálkozzatok még.


#1313
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
probaltatok mosogatoszerrel bekenni, mint a notubesnel?

#1314
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Nemrég ismerõsnek próbáltam segíteni DT Swiss X1900 kerékszettet tubeless-é alakítani, Joe's féle átalakító kittel. Elsõre nem sikerült, mivel a felni belsõ szélessége ugyan nem a keskenyebb fajtából való, de nincs meg a kellõ mélysége ahhoz, hogy bele lehessen szuszakolni a gumiszalagot úgy, hogy rendesen beüljön a felniperem alá. Amikor már jónak tûnt és a perem alá mégis beült (vagy csak úgy tûnt?) a gumiszalag, a külsõt feltéve és pumpálva orrán-száján jött a levegõ, nem bírtunk felfújni - bár sajnos csak sima mûhelypumpánk volt, kompresszorunk pedig nem.
Logikus lenne, hogy ilyen esetben a gumiszalagból mondjuk 0,5-1mm-t körben levágok. A probléma igazából az, hogy - szerintem - érdemes lehet jobbról és balról is vágni, viszont ilyen nagyon kicsit, például 0,5mm-t hogyan tudnék? Vonalzó mellett, "mûpadlóvágó" késsel? Hogyan csinálnátok? :-)

#1315
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

tehat a szimpla jobban tomit?


Ezt nem állítottam. Csak annyit mondtam, hogy jobb a sima a tl ready rendszerekhez.


A sebesség mindent megold.

 


#1316
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Azért a Joe's választottam, mert itthon kapható. Racer van a kerekeimben, de az a tl readykhez nem mindig jó.


tehat a szimpla jobban tomit?

#1317
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

es reszetekrol volt vmi racionalis alapja, hogy ez valasztottatok a stansel illetve a joes racerrer szemben, vagy ez volt a legolcsobb, keznel, etc?


Azért a Joe's választottam, mert itthon kapható. Racer van a kerekeimben, de az a tl readykhez nem mindig jó.


A sebesség mindent megold.

 


#1318
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
ok, koszi az infot.

#1319
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 hozzászólás

es reszetekrol volt vmi racionalis alapja, hogy ez valasztottatok a stansel illetve a joes racerrer szemben, vagy ez volt a legolcsobb, keznel, etc?

Próbáltam elõtte Hutchinson folyadékot ill. Dr. Sludge-t, de azok nem váltak be.Utána ehhez jutottam könnyen és olcsón hozzá és be is vált.

#1320
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
es reszetekrol volt vmi racionalis alapja, hogy ez valasztottatok a stansel illetve a joes racerrer szemben, vagy ez volt a legolcsobb, keznel, etc?