Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1767 hozzászólás a témában

#1281
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás
Felmerült benne a kérdés, hogy mi van akkor, ha kapsz egy szúrásos defektet, és leenged a gumi tõle. (UST) Meg ha lassan is, de leenged.
Akkor onnantól:
- pumpálod 1-2 naponta
- teszel bele tejet
- vagy van egyéb permanens megoldás az ilyen lyukak tömítésére UST rendszereken?

#1282
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 hozzászólás

Aki igazi UST-t akar, annak ott van az is, de szerintem folosleges. Lotty mindenbe kell, szurasos defekt ellen. UST-be is.


Többen leírtuk a tapasztalatunkat (és nem vitatkoztunk), hogy nem kell/nincs sok értelme igazi UST gumiba szúrásos defektre löttyöt használni. Ez szerintem hasznos lehet azoknak, akik most ismerkednek ezzel a rendszerrel, hátha nem rohannak a boltba löttyért rögtön.

Természetesen biztos van tapasztalat az ellenkezõjére is.

(Próbáltam 2bliss specit is folyadékkal /Joe/, nehéz volt beüzemelni, és ijesztõen gyengének tûnt az UST-shez képest. Könnyebb, de kevésbé robosztus rendszer.)

#1283
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
x-kingrõl kicsit bõvebben ?

köszi
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1284
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 hozzászólás
Na szóval mégegyszer mert ugy csak beszélgetünk és nem vitatkozunk/én legalábbis/Értem én hogy a tl ready gumiba kell folyadék de akkor sem egy életbiztositás ilyen könnyü gumikkal menni ezt te is értsd meg.Nem akarok én neked megmagyarázni semmit de én már 2006 elött belsö nélküli gumikkal mentem/elöször revolt super-x, nagyon jó gumi brutál gyors és löttyel töltve volt, de itt a hangsuly 550g-os,nagyon vékony az oldalfala állandóan defektem volt ráuntam/és normális gumi után néztem/azóta rengeteg gumit próbáltam conti/race king,x-king/ vredestein/black panter,tiger claw/hutchinson cobra,/na ezek az igazán jó ust gumik benne van ugymond az anyag.MJANI01 örülök hogy hasonló véleményen vagyunk pedig össze sem beszéltünk,részemröl ez a téma lezárva.

#1285
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Egy jó ust gumi csak lassan ereszt le egy tüske után. Általában simán haza lehet vele menni vagy befejezni a versenyt.

Szerintem teljesen jó, hogy úgy alakult ki Joshuában ugyanaz a vélemény, mint bennem (meg egy csomó másik bringásban), hogy közben nem vitattuk meg ezt a kérdést.


A sebesség mindent megold.

 


#1286
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

Az UST logós gumiba elvileg nem kell lötty, hogy használni tudd (szerintem akkor se ha evo/tl/stb., ha mégis az gyári hibás!).
Mint mások írták a tüskét bírja lötty nélkül! A lötty gondot is okozhat, nálam az (ust) felnit szétmarta a szelepnél és nem lehetett megjavítani (1.5-2 év alatt), a lötty semmit sem ért nem tömítette el a problémás helyet. A vicc az volt, hogy a gumiban volt tüske, arra gyanakodtam, de hát kiderült, hogy nem is ott ereszt szegény. Nem megyek sokat, de egy defektem se volt ezzel a rendszerrel az elmúlt években.

Többet nem használok löttyöt, mert értelmetlen.
(csak "igazi" 700g feletti UST külsõt használtam eddig)


elosszor olvass mar utanna ezeknek a roviditeseknek, mert nagyon nagy kavar lehet a fejedben az alapjan amiket irsz. az hogy Evo vagy nem annak pont semmi koze a belso nelkuliseghez. a TL ready-be pedig kell a folyadek, pont. gyari hibas omfg.

arra nem tudok mit mondani hogy szetmarta a felnit, csak azt hogy jobban odafigyelhettel volna karbantartasra. meg hogy nem csak egy fele cucc van, egy rossz tapasztalat miatt leirni az osszeset kisse fura dontes.

megegyszer - utoljara - leirom, EN IS TUDOM HOGY AZ UST GUMIBA NEM KELL TOMITO FOLYADEK HOGY A NYOMAST MEGTARTSA. konyorgom ne nekem magyarazzatok mar, mikor 2006ota nem hasznalok belso gumit montiban. viszont nekem nem egyszer elofordult mar hogy kiszurta a tuske a gumit, es nem maradt benne. es ha nincs cucc benne akkor eleresztette volna az osszes levegot. akkor mit csinalsz? belerakod a 7-800gramos UST gumiba a belsot? annak de sok ertelme van.

Szezon elején a Bakony maratonon sikerült úgy odacsapni a 2.1 UST-s Racing R-t egy kõhöz, hogy kiszakadt a futófelületen, Joe nem bírta már megfogni, beletoltam egy habot, csodát az sem tudott tenni akkora volt a szakadás, de olyan 0.5 bár környékén megtartotta és végig tudtam tekerni a Cuha patak völgyén a kormányra dõlve, nem vertem szét a felnit a szervizpontig, nekem ezért már megérte a többletsúly. Tüskék, átgumizásnál szedtem ki a régibõl hat darab tüskét, szeder és kökény bokorét, amik a ,,jobbak" közül valók, kitudja mióta voltak benne...


ha eleg nagy az utes akkor az a belsos gumit is ugyanugy hasitja szet, belsovel egyutt. akkormeg ugyanott vagy.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1287
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 hozzászólás
A tüske engemet nem zavar elfér benne.Persze hogy használok slime-ot mikor még egy plusz biztonságot ad/olyan ez mint versenyen valaki 2belsöt visz magával, lehet hogy csak egy kell, de ha mégsem/Azért abban kiegyezhetünk hogy nem igazi ust gumival nem egy életbiztositás versenyezni,ha tud valaki ha nem/bringázni/én azért emlékszem rá hogy 2009-ben profi versenyzõ ezért bukta el mindkét OB-ét/cc,xcm/.Én egyáltalán nem vitatkozok csak megosszuk egymás közt az infókat,ez szerintem+jó dolog.

#1288
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Az UST logós gumiba elvileg nem kell lötty, hogy használni tudd (szerintem akkor se ha evo/tl/stb., ha mégis az gyári hibás!).
Mint mások írták a tüskét bírja lötty nélkül! A lötty gondot is okozhat, nálam az (ust) felnit szétmarta a szelepnél és nem lehetett megjavítani (1.5-2 év alatt), a lötty semmit sem ért nem tömítette el a problémás helyet. A vicc az volt, hogy a gumiban volt tüske, arra gyanakodtam, de hát kiderült, hogy nem is ott ereszt szegény. Nem megyek sokat, de egy defektem se volt ezzel a rendszerrel az elmúlt években.

Többet nem használok löttyöt, mert értelmetlen.
(csak "igazi" 700g feletti UST külsõt használtam eddig)


Shimano kerék volt? Modifikált bitumenes ragasztóval én használtam szelepfuratnál repedt felnit jól mûködött.

#1289
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 hozzászólás
Az UST logós gumiba elvileg nem kell lötty, hogy használni tudd (szerintem akkor se ha evo/tl/stb., ha mégis az gyári hibás!).
Mint mások írták a tüskét bírja lötty nélkül! A lötty gondot is okozhat, nálam az (ust) felnit szétmarta a szelepnél és nem lehetett megjavítani (1.5-2 év alatt), a lötty semmit sem ért nem tömítette el a problémás helyet. A vicc az volt, hogy a gumiban volt tüske, arra gyanakodtam, de hát kiderült, hogy nem is ott ereszt szegény. Nem megyek sokat, de egy defektem se volt ezzel a rendszerrel az elmúlt években.

Többet nem használok löttyöt, mert értelmetlen.
(csak "igazi" 700g feletti UST külsõt használtam eddig)

#1290
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás
Szezon elején a Bakony maratonon sikerült úgy odacsapni a 2.1 UST-s Racing R-t egy kõhöz, hogy kiszakadt a futófelületen, Joe nem bírta már megfogni, beletoltam egy habot, csodát az sem tudott tenni akkora volt a szakadás, de olyan 0.5 bár környékén megtartotta és végig tudtam tekerni a Cuha patak völgyén a kormányra dõlve, nem vertem szét a felnit a szervizpontig, nekem ezért már megérte a többletsúly. Tüskék, átgumizásnál szedtem ki a régibõl hat darab tüskét, szeder és kökény bokorét, amik a ,,jobbak" közül valók, kitudja mióta voltak benne...

#1291
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
attol hogy beletorik a tuske, egyszer meg ki kell szedni belole. gondolom nem akarod tartosan ugy hasznalni. meg elobb-utobb ugyis elmozdul vagy kifele vagy befele. de mirol beszelunk, mikor te is irod hogy slime-ot hasznalsz?

ma mindenki csak unalombol vitatkozik? :)



nincs ezzel gond neked a súly a fontos nekem a masszívitás (nem is leszünk még pár évtizedog egy súlycsoportban, legalábbis egyikünknek se lenne jó )


abszolut egyetertunk :)

amúgy az elsõ nn-em (06ban,2,25 ust) 810 gramm volt. azt szárazon használtam, nem is lehetett itthon még semmilyen löttyöt kapni, meg a kutya sem mondta hogy egyáltalán kéne. persze valószinû mákom is volt .


szinten zenesz, ugyanez a sztori csak 2.1es volt a NN.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1292
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 hozzászólás
Szurás ellen mi véd?Ha szerencséd van és beletörik a tüske soha nem fog leereszteni verseny alatt az ust gumi/nekem már többször volt ilyen/csak ha kihuzod a tüskét én inkább befelé nyomtam.Azért abban kiegyezhetünk hogy egy jó ust gumi kb 700g-nál kezdõdik,nem véletlenül olyan vastag az oldalfala,a tl ready gumik olyan mint a lutri vagy bejön vagy nem és nem kapsz defektet/de nagy eséllyel igen/mivel igen vékony az oldalfal sokkal könnyebben megvágja egy kõ vagy hegyes gaz/én a Trans hungária 2.napjának végén a tarlós részen még az ust gumikkal is féltem nagyon/.
Mióta komolyan versenyzek jópár éve, 3*volt defektem beleértve edzést, versenyt is,számomra sokkal fontosabb a biztonság/slime/is beletöltve minthogy 100km-es versenyeken defekteket szereljek,azt a minimális sulytöbbletet inkább leadom/bár 66kg vagyok/

#1293
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
nincs ezzel gond neked a súly a fontos nekem a masszívitás (nem is leszünk még pár évtizedog egy súlycsoportban, legalábbis egyikünknek se lenne jó :))
amúgy az elsõ nn-em (06ban,2,25 ust) 810 gramm volt. azt szárazon használtam, nem is lehetett itthon még semmilyen löttyöt kapni, meg a kutya sem mondta hogy egyáltalán kéne. persze valószinû mákom is volt .
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1294
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

nekem megnyugtatóbb a 745g (ami amúgy mûxik lötty nélkül is ) ust, mint a 15 dekával könyebb ss tl ready. azért az csak anyag nem nehezék :)


ne beszeljunk mar el egymas mellett. tudom hogy mukodik, de attol meg kell bele kulonben szuras ellen mi ved?

es nekem meg a minusz 15deka a megnyugtatobb, hogy annyival kevesebbet kell felcugolni az emelkedon. jo dolog a tartalek anyag, de biciklit epitunk vagy harckocsit?
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1295
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Roval Traversee E5. Tippem szerint valami DT felni, csak gyarilag van benne UST szalag.



Ez eros tulzas, bar gondolom ennyi a kulonbseg a SnakeSkin oldalfal es a normal kozott. A SS Nic nekem nem nyomta a levegot orran-szajan, pedig en is arra szamitottam.



Ebben mi az ujdonsag? a TL Ready gumik eddig is 90%-ban ugyanezek voltak, csak felirat nelkul. Ezek voltak a normal gumik. Amit lotyivel lehetett konvertalni belso nelkulinek. Tovabbra is ugyanez, talan a peremen varialtak valamit.

Aki igazi UST-t akar, annak ott van az is, de szerintem folosleges. Lotty mindenbe kell, szurasos defekt ellen. UST-be is. szal akkor mar miert nem a 200 grammal konnyebb TL ready-t veszed? ha annyira kell az oldalfal vedelem akkor meg Snakeskin.

Nobby Nic Pacestar 26x2.25 545g, ugyanez SS 580g, ugyanez UST 745g.

szal azon kivul hogy nehezebb es dragabb, miert is jobb? :)


nekem megnyugtatóbb a 745g (ami amúgy mûxik lötty nélkül is ) ust, mint a 15 dekával könyebb ss tl ready. azért az csak anyag nem nehezék :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1296
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Ez eros tulzas, bar gondolom ennyi a kulonbseg a SnakeSkin oldalfal es a normal kozott. A SS Nic nekem nem nyomta a levegot orran-szajan, pedig en is arra szamitottam.


en csak ket guminal probaltam (rocket ron, ralph 2011 29er szimplafalu), de mindkettonel jott szepen a levego az illeszteseknel. lotty nelkul egyaltalan nem lehetett felfujni, es utana is eleg sokat kellett lotykolni, mire jo lett.

#1297
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Continentalt, Bontragert, Kendat

es ha nem gyartanak, akkor a UST logot csak poenbol hasznaljak?

Akkor tudnod kéne a különbséget.

Nem kizárt. :)


A sebesség mindent megold.

 


#1298
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Continentalt, Bontragert, Kendat

es ha nem gyartanak, akkor a UST logot csak poenbol hasznaljak?

Feltöltött kép
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1299
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Roval Traversee E5. Tippem szerint valami DT felni, csak gyarilag van benne UST szalag.



Ez eros tulzas, bar gondolom ennyi a kulonbseg a SnakeSkin oldalfal es a normal kozott. A SS Nic nekem nem nyomta a levegot orran-szajan, pedig en is arra szamitottam.



Ebben mi az ujdonsag? a TL Ready gumik eddig is 90%-ban ugyanezek voltak, csak felirat nelkul. Ezek voltak a normal gumik. Amit lotyivel lehetett konvertalni belso nelkulinek. Tovabbra is ugyanez, talan a peremen varialtak valamit.

Aki igazi UST-t akar, annak ott van az is, de szerintem folosleges. Lotty mindenbe kell, szurasos defekt ellen. UST-be is. szal akkor mar miert nem a 200 grammal konnyebb TL ready-t veszed? ha annyira kell az oldalfal vedelem akkor meg Snakeskin.

Nobby Nic Pacestar 26x2.25 545g, ugyanez SS 580g, ugyanez UST 745g.

szal azon kivul hogy nehezebb es dragabb, miert is jobb? :)


Használtál már rendes UST gumit (az említett márka nem gyárt ilyet)?


A sebesség mindent megold.

 


#1300
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

a tl ready ust felnin sem mûködik lötty nélkül ? (nem emléxem milyen kereked van)


Roval Traversee E5. Tippem szerint valami DT felni, csak gyarilag van benne UST szalag.

Nem, mert olyan mint a szita.


Ez eros tulzas, bar gondolom ennyi a kulonbseg a SnakeSkin oldalfal es a normal kozott. A SS Nic nekem nem nyomta a levegot orran-szajan, pedig en is arra szamitottam.

elb...szott egy megoldás


Ebben mi az ujdonsag? a TL Ready gumik eddig is 90%-ban ugyanezek voltak, csak felirat nelkul. Ezek voltak a normal gumik. Amit lotyivel lehetett konvertalni belso nelkulinek. Tovabbra is ugyanez, talan a peremen varialtak valamit.

Aki igazi UST-t akar, annak ott van az is, de szerintem folosleges. Lotty mindenbe kell, szurasos defekt ellen. UST-be is. szal akkor mar miert nem a 200 grammal konnyebb TL ready-t veszed? ha annyira kell az oldalfal vedelem akkor meg Snakeskin.

Nobby Nic Pacestar 26x2.25 545g, ugyanez SS 580g, ugyanez UST 745g.

szal azon kivul hogy nehezebb es dragabb, miert is jobb? :)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F