Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1767 hozzászólás a témában

#1241
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

mososzeres vizet nem is hasznaltal?

de igy mi lesz az ust defektvedelmevel?


A lötyivel nem, az igazi UST-vel igen.

#1242
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
mososzeres vizet nem is hasznaltal?

de igy mi lesz az ust defektvedelmevel?

#1243
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

melyik modszerrel raktad ossze? a joes felevel szvsz az eletben nem csinalom meg rendesen, a stanes jo. meg nekem igy utolag a notubes tej is jobban bejon.


Stan's-el. Felraktam a gumit, beleöntöttem a tejet (nem a szelepen keresztül). Felpumpáltam (simán beugrott mûhelypumpával), és forgattam a kerekeket. De idén már igazi UST-t használok tej nélkül. Sokkal jobb vele menni. A felni igazi UST.

#1244
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
melyik modszerrel raktad ossze? a joes felevel szvsz az eletben nem csinalom meg rendesen, a stanes jo. meg nekem igy utolag a notubes tej is jobban bejon.

#1245
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

Semmi, bírja. Annyi a baja, hogy mivel ammóniahab alapú, bizonyos külsõkkel nem jó sokáig használni, mert kb. 1 év alatt tönkreteszi. (pl. Schwalbe) Persze én ezt letojom, mert kb. 3 hónapot bír a mintázat, mielõtt kukára koptatnám, de az "elméleti kerékpárosoknak" (no offence, s legfõképpen nem célzás) nem túl jó választás.

Olyanotok volt már, hogy a tüskét kihúzom, a tej/hab megfogja, de utána azért napokon át "könnyezik" a gumi a szúrás helyén? Mit érdemes vele tenni? (igazából nyomást nem veszt, csak "fura")


A tl ready schwalbe spontán könnyezik. Defekt se kell neki.

#1246
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

az a hab nem szarad bele? mi lesz vele?


Semmi, bírja. Annyi a baja, hogy mivel ammóniahab alapú, bizonyos külsõkkel nem jó sokáig használni, mert kb. 1 év alatt tönkreteszi. (pl. Schwalbe) Persze én ezt letojom, mert kb. 3 hónapot bír a mintázat, mielõtt kukára koptatnám, de az "elméleti kerékpárosoknak" (no offence, s legfõképpen nem célzás) nem túl jó választás.

Olyanotok volt már, hogy a tüskét kihúzom, a tej/hab megfogja, de utána azért napokon át "könnyezik" a gumi a szúrás helyén? Mit érdemes vele tenni? (igazából nyomást nem veszt, csak "fura")
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1247
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Na ezért használok Snakeskin-t, tök jól tart, lötty helyett meg hab, 20 gramm, csókolom.


az a hab nem szarad bele? mi lesz vele?

#1248
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

... kiszivárgott trutyitól úgy beleragadt a belsõ a külsõbe, hogy csak kitépni tudtam, és ahogy erõsen megszorongattam, összegyûrõdött és magával összeragadt, nem tudtam többé kisimítani, és a lyukakat megragasztani.

úgy tudom, hogy ezek a löttyök kimarják a foltokat. Tehát ha a lyukon kiszivárog a lötty és rányomsz egy foltot, azt hamar kioldja

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1249
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás
Nagy szenvedések után megvan az elsõ tubeless kerekem. Egyelõre még csak 1 darab :(

Normál felni, (Snakeskin) tubeless ready külsõ, Joe's noflats rendszer (szalag-szelep + lötyi). Nem volt egyszerû. Csak én vagyok béna, vagy más is megszenvedett vele?

Követtem az utasításokat. Az új külsõt pár napig használtam belsõvel, hogy fölvegye a formát. Aztán belsõ ki, szalag föl. Megpróbáltam felpumpálni lötyi nélkül. Elég jó állópumpám van, de teljesen reménytelen volt, kifújt oldalt. Próbáltam habos lével - ugyanúgy kifújt. Aztán rászántam egy CO2 patront - jó!!! Örültem. Ekkor megpróbáltam benyomni a lötyit a szétszedett szelepen. Nem ment, azonnal "kicsapódott" és eltömítette. Kitisztítottam, újra próbáltam: belement a kívánt mennyiség tizede és eltömõdött. (8 óra állásban volt a szelep.) Végül alul gumi-leszedõvel kifeszítettem a külsõt, és a résen benyomtam a lötyit. Habos lé, pumpa - kifújt. Újabb CO2 patron: na ezt elcsesztem. Még egy patron (az utolsó, amim volt): siker! 1.5 barra fölnyomta. Forgattam, rázogattam, aztán fölpumpáltam 3.5 barra. Egyelõre jónak néz ki, sehol sem látszik ereszteni. Eddig összesen 2 órám ment rá.

Van akinek sikerült ez a játék sima állópumpával? A másik kerekemet asszem egy benzinkútnál fogom megmûteni.

Csak érdekességként: a pár napban, amíg az új külsõt belsõvel használtam, a Buda Maratonon össze is szedtem egy lassú szúrt defektet. Eddig mindig volt trutyi a belsõmben, csak most, a külsõ csere utáni pát napban nem, mert kiderült, hogy a trutyi egy egész csomó defektet megfogott, de amikor leszedtem a külsõt, akkor tönkrement a belsõ, mert a defektek eltömítése során kiszivárgott trutyitól úgy beleragadt a belsõ a külsõbe, hogy csak kitépni tudtam, és ahogy erõsen megszorongattam, összegyûrõdött és magával összeragadt, nem tudtam többé kisimítani, és a lyukakat megragasztani.

Tavaly júliusban vettem a bringát, két hét alatt volt két defektem, aztán betöltöttem a Joe-féle trutyit, azóta semmi; illetve most utóbb kiderült, hogy 4 defektet fogott meg a csoda-lé.

#1250
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Milyen habot használsz?


Geax PitStop.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1251
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
Milyen habot használsz?

#1252
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

es neha kipuceralod? ha mindig ugyanannyit toltesz bele, lesz benne egy jo adag beleszaradt gumi.


Na ezért használok Snakeskin-t, tök jól tart, lötty helyett meg hab, 20 gramm, csókolom.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1253
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Kb. 3 havonta töltöm újra én is 60-70ml folyadékkal.


es neha kipuceralod? ha mindig ugyanannyit toltesz bele, lesz benne egy jo adag beleszaradt gumi.

#1254
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 hozzászólás

hat nemtom mennyire eri meg a schwalbekat tubeless lottyel "etetni", mert alig tobb mint egy honap alatt 21g fogyott el az elsobol, es 27g a hatsobol. gyk kethavonta utana kell tolteni egy decivel (ez kb 1000-1200 huf). masik eszrevetel, hogy tobbet ereszt a joes sealanttal a gumi, mint a stansel, pedig ott csak 60ml volt benne, most meg ennek masfelszereset toltottem bele. ti milyen gyakran toltotok ujra?

Kb. 3 havonta töltöm újra én is 60-70ml folyadékkal.

#1255
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Irigyellek, hogy ilyen sok idõd van! No meg bár nekem lennének csak ilyen problémáim folyton, na hallod! :-)

#1256
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
de kiszamoltam pontosan az eddigi fogyas alapjan :) az egyiknel 90 nap, a masiknal 102 nap utan eri el az altalam kritikusnak velt 40got (ez mar tuti nem folyik), vagyis jun 9en mindenkepp csekkolni kell az allapotot, hogy lotyog e benne vmi.

#1257
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

lemertem a kerekeket, a gumikat, hogy mennyi sealant marad benne tisztitas utan - egyikben 5g a masikban 7g. puceralas elott 38 es 32 grammnyi cucc volt vagy beleszaradva, vagy meg enyhen nyirkosan, a folyadek resze szinte teljesen eltunt. ehhez eleg volt harom honap, az egyikben 60ml a masikban 60+30 volt, egyszer utantoltottem.

egy difit vettem eszre a notubes es a noflats kozott. mintha a noflatsnel elobb egybeallna a gumiresz, fecskendovel be sem tudtam nyomni, mert siman bedugult. vegulis suru razogatasokkal a notubes adagolojaval nyomtam bele, kicsit tobbet, mint szerettem volna, most ilyen 95 es 105g van benne (80 volt a cel).


hat nemtom mennyire eri meg a schwalbekat tubeless lottyel "etetni", mert alig tobb mint egy honap alatt 21g fogyott el az elsobol, es 27g a hatsobol. gyk kethavonta utana kell tolteni egy decivel (ez kb 1000-1200 huf). masik eszrevetel, hogy tobbet ereszt a joes sealanttal a gumi, mint a stansel, pedig ott csak 60ml volt benne, most meg ennek masfelszereset toltottem bele. ti milyen gyakran toltotok ujra?

#1258
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

A TL ready Schwalbe a levegõt sem tartja meg latex tej nélkül, az elsõ adag tömíti el a lyukakat. Kevesebb mint 6 hónap után szétszedve gyakorlatilag semmi folyékony tej nem volt a gumimban. Kizárt, hogy bármit védett volna szúrásos defekt ellen.


ha kiszaradt, meg szep... epp ezert kell ellenorizni, a folyekony resz tomiti ki a lyukakat, egyebkent mi zarna el? de ettol miert placebo?

az usts gumikban van egy legzaro reteg is, ezert nem kell bele lotyi, viszont ha kilyukad, ugyanugy ragaszthatod. a tubeless ready gumik csak abban ternek el a szimpla belsos gumiktol, hogy a pereme ugy van kialakitva, hogy megfelelo szalaggal es felnivel passzentos legyen. de ettol meg olyan mint a szita.

#1259
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
A TL ready Schwalbe a levegõt sem tartja meg latex tej nélkül, az elsõ adag tömíti el a lyukakat. Kevesebb mint 6 hónap után szétszedve gyakorlatilag semmi folyékony tej nem volt a gumimban. Kizárt, hogy bármit védett volna szúrásos defekt ellen.

#1260
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Az rendben, hogy a TL ready gumiba kell. Éppen tegnap szedtem szét a TL ready Schwalbe-t és az igazi UST-s Continentalt is, és amit találtam benne, az nem sok mindenre lenne elég. Most két igazi UST-s Schwalbe van fenn, ezek lötty nélkül is tökéletesen tartják a nyomás.


Nem a nyomás tartás miatt kell a lötyi bele, hanem a szúrásos defekt ellen, az UST csak a felütéses defekt ellen véd jobban, a tüskét ez is beszedi nem kell nézegetni egy szezont simán elvan benne.