Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1767 hozzászólás a témában

#1201
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás
Sziasztok,

Úgy néz ki a hátsó Maxxis Advantage-om szálszakadásos lett, a mintája is megkopott. Ehelyett a Maxxis Ardent 26x2.25 UST Mavic 819-re hátulra vállalható? Megér ez postával 15.5k-t? Vagy inkább tegyek fel egy hajtogatható Advantaget tejjel? Azt meg lehet venni 5-7k-ért.

#1202
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Szét kellett szedjem a (Joe féle) tubeless rendszert a holnapi kerékcsere akcióhoz, holnap este reményeim szerint (majdnem) igazi tubeless lesz. Viszont a lötyi elég jól rákötött a külsõ peremére is, és a Joe féle felniszalagra is. Elég macerásnak tûnik levakarni. - Ezt most muszáj teljesen lekaparnom?

Illetve félreraktam a lütyit egy üvegbe. - Gondolom ez újrahasznosítható?


melegviz+ kefe. ugy valik le, mint a radirmorzsalek.

#1203
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás
Szét kellett szedjem a (Joe féle) tubeless rendszert a holnapi kerékcsere akcióhoz, holnap este reményeim szerint (majdnem) igazi tubeless lesz. Viszont a lötyi elég jól rákötött a külsõ peremére is, és a Joe féle felniszalagra is. Elég macerásnak tûnik levakarni. - Ezt most muszáj teljesen lekaparnom?

Illetve félreraktam a lütyit egy üvegbe. - Gondolom ez újrahasznosítható?

#1204
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás
A 819-es gondolom 19 mm belsõ szélességû, amit vettem, az 23 mm-es; azt gondolom, hogy ezen stabilabban fog elhelyezkedni a 2.25-ös (és a jövõben esetleg még szélesebb) külsõ.

#1205
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

29.


bocs, nem figyeltem
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1206
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

amúgy egy 819-es mavic annyival drágább lett volna ?

vagy miben jobb ez a wtb ?


29.


A sebesség mindent megold.

 


#1207
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
amúgy egy 819-es mavic annyival drágább lett volna ?

vagy miben jobb ez a wtb ?
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1208
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás
De addig azt is megírom, hogy most normál felnin tubeless ready külsõvel, Joe féle rendszerrel játszom a tubeless-t. Múlt csütörtökön megnyekkentettem a felnit (belementem egy keréknyomba, a kerék keresztbe fordult): iszonyú (kb 15 cm-es) nyolcas lett benne. Kitapostam, kicentríroztam, a felni egész jó lett, de a gumi még mindig nagyon bólogatott. Azt gondoltam, a taposásnál fõleg a gumit nyomorgattuk, akkor csúszhatott félre. Felfújtam 4.5 barra, hátha a helyére ugrik - nem ugrott. Ekkor, 4.5 barra felfújt állapotában elkezdtem masszírozni, próbáltam egyenesbe hozni. Na ekkor "felrobbant". Egy percig csak hülyén álltam egy helyben, nem tudtam mi történt, csak csengett a fülem. Aztán kiderült, nem süketültem meg, és se a külsõnek, se a felninek nem lett baja, és a lötyi nagyja is a külsõben maradt. Ez este 10-kor volt, másnap Vértes Maraton... Összeraktam még 1x. A versenyen a lefeléken mindenki elhúzott mellettem, mert nem mertem elereszteni, a megnyekkent felni és a nem teljesen megbízhatónak tûnõ tubeless miatt nagyon fostam. Szerencsére kibírta. Ugyan van aki azt mondja, helyre lehet hozni a felnit, már nem bízok benne, emiatt indult most az új felni projekt. Ha pedig új felni, akkor már nem ghetto tubeless, hanem (majdnem) igazi.

Csak azért nem mondom, hogy a Joe rendszer teljesen használhatatlan, mert a régi felnim kifejezetten keskeny (17.8 mm), a külsõ pedig meglehetõsen széles (2.25"); igazából nem passzolnak egymáshoz, fõleg nem tubeless kivitelben. (Bár gyárilag is 2.25-ös külsõ volt a gépen.)

#1209
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás
Erre még várni kell, mert a felni még úton van. De nagyon remélem, jó lesz, mert ez eleve tubeless-nek tervezett felni, és a gumi is az. Azért majd megírom.

#1210
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
mindenkepp szamolj be a tapasztalataidrol.foleg az erdekel hogy a gumi-felni kapcsolat mennyire szigetel megfeleloen.nekem az istenert sem akarot ott jo lenni.

#1211
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

duct tape és társai


Aha, a "ghetto tubeless duct tape" keresés már valóban rengeteg találatot ad. Pl. a "Guerilla Duct Tape-et" többen használják megelégedve. Csakhogy itthon pont ilyet biztosan nem lehet kapni. A kérdés az, hogy melyiknek nem árt a lötyi, nem olda föl magát a szalagot, vagy a ragasztóját. No de azt hiszem megkockáztatom ,veszek ami van a barkácsboltban, ez a lötyi nem tûnik túl aggresszívnek, a külsõt sem bántja. (Bár éppenséggel ezzel ellentétes híreket is lehet olvasni, miszerint "föllazítja" a külsõt.)

#1212
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
Elnezesedet kerem.ezentul csak kiprobalt dolgokat irok re.egyebkent mar tomitettem szig el kullofuratot de a felninel hamarabb elengedte a levegot mint a ragasztasnal.tehat biztosat nem tudok rolla ezert a szerintem.de akkor ugy irom hogy 70 szazalekban biztos.

#1213
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Kerestem, de itthon nem találtam. Van ilyenje a Stan's-nek, a WTB-nek, de nem találtam hazai boltban. Segítenél?


Külföldi fórumokon kell keresni a barkácsmegoldások között. Nem drága kerékpár alkatrészként kell utánanézni.
Extra erõs, vékony ragasztószalagok (Pl. duct tape és társai) vagy keskenyre vágod a széleset. Barkácsboltban érdemes utánanézni.

Milyen szalagra gondolsz?erdekelne.tudnad linkelni?

Szerintem a kullolyukakat siman szigetelni a szig is.a problem a felni-gumi kozti tomitessel van.arra nincs alternativ otletem


Nem a "szerintem" a lényeg, hanem a valóság. "Szerintem" megoldásokkal kitöri a bringás a nyakát. Ez a fórum annak köszönhette sikerét, hogy valós, kipróbált megoldásokat ajánlottak mindenkinek.


A sebesség mindent megold.

 


#1214
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
Probaltam.iszonyat maceraval jar pont jora leszabni.es max latexal jo mert a butil ehez vastag.

#1215
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
régebben olvastam olyat, hogy 24-es belsõ megfelelõen leszabva jól mûködik

#1216
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Milyen szalagra gondolsz?erdekelne.tudnad linkelni?

Szerintem a kullolyukakat siman szigetelni a szig is.a problem a felni-gumi kozti tomitessel van.arra nincs alternativ otletem


Olyan szalagra gondolok, amire rácsodálkoztál, hogy mi a fenét tud 17 EURO-ért. A küllõket fedi, öntapadó, légzáró, nagyon erõs, nem nyúlik, bírja a lötyit, általában sárga :) Van hasonlója a Stan's-nek is. A Joe-féle készletben is van ilyesmi szalag, van is olyanom, de az nagyon keskeny (fõleg nekem, mert az új felnim extra széles lesz), és nem is vagyok 100%-ig biztos benne, hogy alkalmas erre.

A felni-gumi illesztéssel elvben nem lesz gondom, mert a felni azon része követi az UST szabványt, a külsõm úgyszintén.

#1217
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás

Dehogy komoly, csak szokás szerint ötletel.
Nem mûködik, de vannak más szalagok amikkel viszont igen. Keress rá a neten, lesznek találatok.


Milyen szalagra gondolsz?erdekelne.tudnad linkelni?

Szerintem a kullolyukakat siman szigetelni a szig is.a problem a felni-gumi kozti tomitessel van.arra nincs alternativ otletem

#1218
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

vannak más szalagok amikkel viszont igen. Keress rá a neten, lesznek találatok.


Kerestem, de itthon nem találtam. Van ilyenje a Stan's-nek, a WTB-nek, de nem találtam hazai boltban. Segítenél?

#1219
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Ez komoly? Szigszalaggal próbáltad, használod? Mióta? Kibírja a nyomást? Nem enged el egy idõ után? A lötyi nem árt neki?

(Mivel nem sikerült szalag-lelõhelyet találnom, lehet, hogy alternatív megoldás után kell nézzek.)

Dehogy komoly, csak szokás szerint ötletel.
Nem mûködik, de vannak más szalagok amikkel viszont igen. Keress rá a neten, lesznek találatok.


A sebesség mindent megold.

 


#1220
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

ez a szalag mit tud 17 ejroert?

gondolom legmentesen zar de ezt a szig is tudja.


Ez komoly? Szigszalaggal próbáltad, használod? Mióta? Kibírja a nyomást? Nem enged el egy idõ után? A lötyi nem árt neki?

(Mivel nem sikerült szalag-lelõhelyet találnom, lehet, hogy alternatív megoldás után kell nézzek.)