Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
1454 hozzászólás a témában

Vole

Vole

bentlakó

• fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Itthon? Asszem egyszerubb 24 -es belsot venni es megcsinalni ;)

Termeszetesen a legjobb paros a Mavic UST + Michelin Nagesti Tubeless, csak kis hazankban a kedves forgalmazok miatt vagy irdatlanul draga, vagy baromi draga es nincs :D
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

iljicS

iljicS

zsonglõr

• fórumtag
  • 6.613 hozzászólás

A legegyszerubb:

Venni egy UST felnit+gumit... ;)

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.

Vole

Vole

bentlakó

• fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Folosleges ez a dupla szeleprogzites.
A legegyszerubb:
24 -es autos belso, a kulso iv kezpen szetvag ( hosszaban ugyebar :) ),szelep a helyere, belsot korben raigazitani a felnire, hogy kozepen legyen nagyjabol, aztan johet a kulso. Ezt egy kicsit nehez lesz felrakni, es celszru muanyag gumileszedovel dolgozni, kulonben a peremnel kicsipi a belsot ahogy teszed fel a kuslot, Ha fent van a kulso, akkor felfujni ( ehez valami nagyobb pumpa kell, mert eloszor szokik valamennyi levego ) szepen felfujni, a kulsot mindenhol eligazgatni, aztan a kilogo maradek belsot levagni a felni pereme menten.
Ennyi. Sehol nem fog ereszteni, mert a kulso es a felni kozt ott a belso, a szelep nem tud kinyomodni, ezert folosleges a dupla rogzites.
Semmi trutyi, semmi komoly ganyolas, csak egy 24 -es belso.

Az egyetlen hatranya, hogy defekt vagy kuslo csere eseten ujabb 24 -es belso kell, es mindent elolrol kezdeni. Viszont ennel olcsobb es hazilag jobb megoldas nincs.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

thez

thez

maximus

• fórumtag
  • 26.351 hozzászólás
schwalbe szelep...
a legolcsóbb rubena belsõnek is végig menetes szelepe van... végy azt.

XC_Rider

XC_Rider

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Abban a kittben van szelep is. És nem kell semmi sufnituning mellé.

:love: I Love Kolim!!!!!!!

Tüzes Paripám

andris

andris

mod

• globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
Asszem én is arra a No tubes kitre gondoltam, amivel UST rendszert tudok csinálni a simából.
nem kérni akarom a belsõt, nehogymá ennyire csórónak nézzetek! :D csak a szelep kell, belsõt azért nem leszek annyira pofátlan, h kérjek.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu

Endroo

Endroo

bentlakó

• fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
jó, de õ még egy használt belsõt is úgy szeretne kérni valakitõl ;) ha egyszer úgy döntök, hogy ust kell nekem, akkor egyértlemûen gyári megoldás és amíg jobb megoldást nem látok: mavic.

XC_Rider

XC_Rider

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
nem tudom mit kell ennyire túlbonyolítani a dolgpot. Egyszerûen venni kell egy Stan's No Tube kittet és hagyományos felnibõl és hagyományos külsõbõl lehet csinálni belsõ nélküli rendszert. Ha meg UST-s felnid van akkor meg csak a szmernyák kell és kész. Én már 1 éve használom Crossmax-al és sima Racing Ralph-val XC-re. Maga a tökély!!!

:love: I Love Kolim!!!!!!!

Tüzes Paripám

Endroo

Endroo

bentlakó

• fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
mondjuk szerezz egy 24-es schwalbe belsõt? ;) lelked rajta, de ez tényleg trugyis meló. inkább defektgátlóval töltsd fel a gumit, mert mint említettem a felni pereménél is ereszteni fogja a levegõt.

de azért izgatottan várjuk az eredményt és a képes beszámolót takarítás elött. ;)

andris

andris

mod

• globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
olvasgatom itt a hozzászólásokat, de az én kedvemet még nem szegtétek, h itthon cigánykodjak egy UST rendszert. egy 24"-os belsõt kéne szereznem, meg egy Schwalbe szelepet. a belsõ gumit szétvágom, ráhúzom a felnire és a szelepnél meg két anyával összeszorítom, h ne szökjön ki az O2 belõle. a belsõ gumit sziloplaszttal érdemes tömíteni?
(még mindig nincs senkinek felesleges schwalbe szelepje?)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu

iljicS

iljicS

zsonglõr

• fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Kicsivel drágább az X823 mint a 729 a Michelin meg ugyanannyi. ;)

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.

Dig

Dig

maximus

• fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Attól függ mit akarsz, DH kerék esetében ez úgy néz ki hogy felni mavic 823 16-20 ezer forint gumi pedig ki mit szeret nekem michelin 8-15 ezer forint.
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

albertfish

albertfish

Posztolányi Dezső

• fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
nekem kezd szinpatikusá válni az ust cucmó...

ha olcsón akarom kihozni a felni+gumma dolgot,árban kb mire lehet számítani!?
felnim kezd korosodni,gumit megmindenképp kell már cserélni
szal lehet hogy átállnék az ust rendszerre,ha nem drágább(vagy nem sokal)mint a normál

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 

Dig

Dig

maximus

• fórumtag
  • 10.884 hozzászólás

Mavicbol jott iden Deemax es Deetracks is, szerintem van CC -s felni is UST -sben.
A 24 -es belsos rendszer amugy egyszer, hazilag fel ora alatt siman megcsinaltam elejetol a vegeig, es konyebb mint belsovel, mivel nincs benne egy komplett belso, es nem kell semmi plussz cucc sem, es meg felutni sem tudod. Jo az nagyon.

UST -s felnihez lehet kulon kapni kulloanyabenttarto anyakat? :)

nekem kis zacsiban volt a felnihez, de mivel itthon a felnit sem lehet kapni így kizárt, kint talán..sõt biztosan
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

Vole

Vole

bentlakó

• fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Mavicbol jott iden Deemax es Deetracks is, szerintem van CC -s felni is UST -sben.
A 24 -es belsos rendszer amugy egyszer, hazilag fel ora alatt siman megcsinaltam elejetol a vegeig, es konyebb mint belsovel, mivel nincs benne egy komplett belso, es nem kell semmi plussz cucc sem, es meg felutni sem tudod. Jo az nagyon.

UST -s felnihez lehet kulon kapni kulloanyabenttarto anyakat? :)
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

thez

thez

maximus

• fórumtag
  • 26.351 hozzászólás
nem, õ a nagyker, méghozzá egyik bolt. és cécés. szal már csak hoz vmit... mostanában is érdeklõdj. le mere fogadni ha más nem , pár mintadarab van vmibõl....
tutibiztos.

kalaius

kalaius

maximus

• fórumtag
  • 11.896 hozzászólás
navárjáááá
én Mavic kereskedõ alatt azt a vmit értettem,ami a Csekével kb. szemben van!
és ott volt ilyen a helyzet
de asszem van más forgalmazó is,nem-e?

thez

thez

maximus

• fórumtag
  • 26.351 hozzászólás
nem, most a gyári cuccokról volt szó, pl mint ami Iljicsnek van.
mavic nagyker igényes, sztem lesz lesz már idén rendes.
mondjuk árak engem is érdekelnének(és elõnyök is)

kalaius

kalaius

maximus

• fórumtag
  • 11.896 hozzászólás
tjah azt hittem,h még a cigánykodós "könnyebb lesz a gyári USTnél és még spéci szerszám sem kell hozzá csak türelem" USTrõl van szó :)
kishazánkban milyen UST-s CC külsõk vannak? érdekel a dolog...

a felni részét meg sem merem kérdezni, múltkor az 1ik Mavic kereskedõnél érdeklõdtem volna,h mi van elérhetõ, és a prospektusban nyomott cuccok fele természetesen nem volt... :P

thez

thez

maximus

• fórumtag
  • 26.351 hozzászólás
Kala: rendes UST-nél semmilyen nem leszel. rendes UST nem egy értelmetlen házi cigánykodás, aminek semmi elõnye sincsen.
kell egy szerszám, amit nem adnak hozzá, csak SZERELLÕKNÉL van, onnantól kezdve csak be kell fûzni, majd szelep be, gumi fel, heló.