Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#1741
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Az érzékelõ az a két oldalán lévõ bordázott speciális mûanyag rész.
Az alatt kell vizesnek lenni, a többi tévhit "a szövet pánt v. csatt sós vagy nem sós".
A szövet pánt csak arra való, hogy a jeladó két széle ráfeszüljön a testre.
Feltöltött kép


Szerintem nekik nem ilyen jeladójuk van, sõt biztos.


A sebesség mindent megold.

 


#1742
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Az érzékelõ az a két oldalán lévõ bordázott speciális mûanyag rész.
Az alatt kell vizesnek lenni, a többi tévhit "a szövet pánt v. csatt sós vagy nem sós".
A szövet pánt csak arra való, hogy a jeladó két széle ráfeszüljön a testre.
Feltöltött kép

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#1743
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Igen ez lehet gond,:chin: ahogy Zerge irja:" ..a mellkaspánt érzékelõi is szövet anyagúak, emiatt jó ha kiázik egy 30-40 perces mosásnál, mivel a só 1-2 év alatt eltömíti az érzékelõket, s zárlatos lesz az öv" :)

Az érzékelõk a jeladóval egyben vannak a két szélén az a sötét nagy felület ami
elektromosan vezetõ, adalékolt gumiszerü v. rugalmas mûanyagszerü anyagból készül.
A rugalmas öv nem csinál zárlatot ha sós nedves akkor sem,
a szív feletti testszövet is jól vezetõ sós közeg és mégis mérhetõ a jel a bõr felszinén.

Az okozhat hibát ha nem jól érintkezik, nem nedves a bõr alatta, esetleg nem jó helyen van felcsatolva.
Nekem a mellbimbó alatt kb 2 centivel jött be de lehet próbálgatni.
Amikor felteszed akkor vizes kézzel érdemes a két érzékelõ alatt megnedvesíteni a bõrt.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#1744
Arti

Arti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
Külsõ tényezõk kizárva, mert nem hiszem, hogy 10km-en át folyamatosan lett volna valami zavaró tényezõ, ráadásul szinte mindig ezen az útvonalon futok és eddig ilyet még nem tapasztaltam.
A mellövet kétszer teljesen levettem, és visszahelyeztem, a kontakt a bõröm és a jeladó között tehát szerintem jó volt.
Tény, hogy egy kis só van az övön, de inkább a csaton. Kimosom, és meglátom.

Köszi!!
"Minél messzebbre jutok, annál kisebbek lesznek a problémáim."

#1745
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Honnan lehet tudni, hogy az óra eleme, vagy a jeladó eleme merült le?
A helyzet az, hogy ma futás közben az óra mindig leragadt egy értéken, ezután kb 2-3 percenként változott a pulzusérték, és szerintem alacsony is volt a valóshoz képest.
Akkor most az óra, vagy a jeladó a ludas?


kirakódott a só a pulzusmérõ övön a kapocsban! takarítsd ki (pl. ecet)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1746
elbandi2

elbandi2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 442 hozzászólás

lehet nincs meg a megfelelõ kontakt a bõröd és a szenzorok között.


Igen ez lehet gond,:chin: ahogy Zerge irja:" Kényelmes, mivel az öv 90%-a rugalmas anyagból készül, melyet könnyen lecsatolva mosógépben mosható, sõt nagyon ajánlott ott mosni. Mivel a mellkaspánt érzékelõi is szövet anyagúak, emiatt jó ha kiázik egy 30-40 perces mosásnál, mivel a só 1-2 év alatt eltömíti az érzékelõket, s zárlatos lesz az öv"
Természetesen csak a pántot a jeladó nélkül :)

#1747
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
lehet nincs meg a megfelelõ kontakt a bõröd és a szenzorok között.

#1748
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Futás közben nálam is elõfordul, hogy ilyet csinál a polarom, de én külsõ tényezõkre gyanakszom (elektromos vezetékek, rádió adó, mp3 lejátszóm), mert bringán viszont semmi baja.


A sebesség mindent megold.

 


#1749
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Ha az órában merül akkor halványodni szokott a kijelzés is.
Inkább a jeladó lehet.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#1750
Arti

Arti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
Honnan lehet tudni, hogy az óra eleme, vagy a jeladó eleme merült le?
A helyzet az, hogy ma futás közben az óra mindig leragadt egy értéken, ezután kb 2-3 percenként változott a pulzusérték, és szerintem alacsony is volt a valóshoz képest.
Akkor most az óra, vagy a jeladó a ludas?
"Minél messzebbre jutok, annál kisebbek lesznek a problémáim."

#1751
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
A Hármashatárhegyet már nem lehet használni elég régóta oútival, mivel nemcsak hogy nem tartják karban, de az alsó részen 30 tonnás teherkocsik forgolódnak állandó jelleggel az építkezések miatt. Régen csak a Szépvölgyi utolsó szaksza volt nagyon rossz, mostanában már fel egészen az éttermig. Az egész hegyen kb. 2-3 utca van ami járható.

#1752
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Nem. Az összes szimbólum felvillan egyszerre, majd START. Az idõt újra be kell állítani, minden más, memória, edzésprofilok maradnak:)

király. köszi :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1753
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás

ha reset-elek, akkor törlõdik az egész heti anyag?

Nem. Az összes szimbólum felvillan egyszerre, majd START. Az idõt újra be kell állítani, minden más, memória, edzésprofilok maradnak:)

#1754
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 hozzászólás
[Sigma BC 2006 MHR DTS]: 2 hónapja vettem (78 euró volt postaköltséggel [a Decathlonban ugyanez 110 Eu !]), fõleg a magasságmérõ miatt, a korábbi mérõm egy szintén Sigma Sport BC 1200-as, azzal (is) nagyon meg vagyok elégedve. Ennek pulzusmérõje is van, két biciklire (kis piszkálgatással többre) is jó.

A mûködése, mint többen megírták, szimulálható, ld.
www.sigmasport.com,
számomra ez jó segítséget jelentett vásárlás elõtt. A funkciókat sem ismétlem, inkább a tapasztalataimat írom.

A fölszerelés, beállítás egyszerû, még egyszerûbb, mint az 1200-asé, amennyiben külön ilyen gomb is van s nem a hátoldalon kell hegyes eszközzel ügyeskedni (ezen 4 gomb van, azon 2 meg 2 rejtett). No meg az ,,drótos'', ez nem (hanem digitálisan kódolt). Viszont ezt (2006) csak a baloldalra lehet (ajánlott) fölszerelni, ott meg én (avitt szokás) csengõt is tartok, kissé szûkös lett. Nagybetûs (még nagyobb, mint az 1200-as), jól látható a kijelzõ, világít is (állítható kontraszt).

A pulzusmérõje elve számomra kissé esetlen, egy (amúgy jól megtervezett) al-melltartót kell viselni, kezdetben megnedvesíteni (késõbb az izzadság elég). Használva már észre sem veszem, s jó játék növelni próbálni a szívdobogás ütemét.

A második bicikli jeladó készlete "DTS speed kit BIKE 2" névre hallgat, kb. 20 euró, _külön_ kell megvenni (pl. Decathlonban stb.). Könnyû megismerni piros (kb. egyötöde), míg az elsõé szürke. Még több biciklire úgy lehet használni, ha az ember átprogramozza (pillanatok mûve) a második kerékméretet és vesz további ,,második bicikli jeladó''-kat (lehet, hogy elsõt is lehet, de 2-at egyszerûbb). Az elsõ jeladója le is vehetõ egyszerûen, a második készletben nem volt olyan külön tartó, mint az elsõhöz. Erre nincs föltétlenül ráírva, hogy a 2006-oshoz is jó: az enyémre "BC 1106 DTS/BC 1606 DTS" van írva, de ez jó a BC 2006 MHR DTS-hez is; a bolti eladók tudják.

Nagyon ügyes a ,,túramód/hiking mode/Wandermodus/randonnée/..'', azaz egy kis kerettel külön túra magasságmérõként is használható, bicikli nélkül (azaz zsebben vagy nyakban). A legelején így használtam (a másik mérõvel) a második biciklin (ideiglenesen, második jeladó híján). A szívütésszám-mérõ így is mûködik (ki is kapcsolható, a mell alatti öv sem kell persze akkor). Soknyelvû (magyar is) a kézikönyve, a mérõ maga 7 nyelven tud (magyarul nem). A kézikönyv a fenti Világháló-címen elérhetõ (PDF).

Az indulási magasság (a két jobb gomb egyidejû megnyomásával) könnyen beállítható.

Eddig minden teljesen ergonomikus, azaz nem tudnék jobbat javasolni,

Már az 1200-assal is meg voltam elégedve, a ,,hosszú reset'' pont azt reset-eli (nullázza), amit kell; ennél is.

Igazi biciklisták hiányolhatják a pedálfordulat-mérõt, szerintem jövõre biztos lesz olyan Sigma is, mert valamelyik Sigma DTS 1606 (?) azt már rég tudja.

Kipróbáltam Mo-n is (meg a Chartreuse-ben is Fro-ban), a Balatonnál nagyszerûen mûködött, I. András http://www.ittvoltam.../04/02/399a.jpg királyunkat, Vazul fiát épp oly magasra tette Tihanyban, ahogy 1060 óta nyugszik az apátságban http://leveltar.kato...lma3-tihany.jpg; Bp-n is jól ment mindenütt, kivéve a HHH (Hármashatárhegy) legtetején (az Udvarház étterem mellett), ahol megjött a "TOO MANY SIGNALS" kiírás és kezdte nem mutatni a sebességet. Elindulva, ki és bekapcsolva megjavult.

Más, de hadd jegyezzem itt is meg, hogy az út a Fenyõgyöngye és az Udvarház közt (azaz a felsõ szakaszon, tkp. már az egykori Erdei Laktól, félúttól) BOTRÁNYOSan rossz és veszélyes, fõleg lefele jövet. Néha 60 km/h sebességre is fölgyorsultam a meredek lejtõn, de a vékony országúti kerekekkel csak teljes és nagy figyelemmel tudtam elkerülni a váratlan - és ilyen sebességnél már életveszélyes - kátyukat. Így érhetett az a szégyen, hogy egy hegyi bicikli megelõzött (lefele); ami neki enyhe egyenetlenség volt, az nekem a borzalmak megannyi mély, sötét hasadéka; némelyikbe azonban még õ is belefért volna.

A mérõ és a jeladók rögzítése a búvárkodásból átvett O gyûrûkkel történik, s mivel nekem vagy két évtizede azok a szilikongumi gyûrûk olyanok, mint az újak, ez sem aggaszt, mármint, hogy nem bírná vagy öregedne; NEM öregszik (vagy legalábbis nálam sokkal lassabban).

A barátaimnak javasolnám, hogy ilyet vegyenek (a profik persze mást), a többieknek kifejezem alapos megelégedésem. Olyannyira, hogy egy ideje különbözõ Sigma Sport lámpákat is vettem, azok is jók.

#1755
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
ha reset-elek, akkor törlõdik az egész heti anyag?

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1756
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
Mikor nekem betelt, akkor edzés közben sípolt egyet, meg írt MEM FULL üzenet. Onnantól már nem rögzített adatot, csak az edzés végén egy full exe.time-ot ha jól emlékszem. Utána azonnal töröltem a memóriát, aztán megint minden normális volt.
Alaphelyzetbõl a file menüben töröld ki az edzéseket, vagy PC-re küldd át. Ha valóban nem csinál semmit, akkor reset

#1757
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
betelt a memóriája a polaromnak (725) mi ilyenkor a teendõ? mert pár órája már azt írja ki, hogy "RecoTime" meg az egész kijelzõn mindenütt 0-k vannak. gombokra nem reagál.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1758
seboka

seboka

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok,

kaptam a Garmintól tesztelésre egy GPS-es pulzusmérõs 405-ös Forerunner órát. Ha valakinek van kérdése ezzel kapcsolatban, akkor jelezze. Az órát a héten visszaadom, de már megjött a sajátom is, szóval folyamatosan tudom használni. Eddig nagyon tetszik és végre "óra méretû" az óra, ellentétben a 205-ös és 305-ös elõdökkel.

üdv,

seboka

#1759
Lottó

Lottó

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Fenti óra vásárlását fontolgatom, tapasztalatok érdekelnének.
SanDiablo és oldbike tavaly júniusi hozzászólásait olvastam. Azóta változtak-e, árnyalódtak-e a tapasztalataitok?
Mások megjegyzéseit is köszönettel veszem.
"Hope is the first step on the road to disappointment."

#1760
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Van valakinek VDO Z3 órája? Megnézném.
Esetleg Buruczkit zaklassam az OB elõtt? :)

szerintem neki sincs. de ha mégis, pénteken kifaggathatom róla ha gondolod
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való