Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#901
DonMatteo

DonMatteo

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás
Sziasztok!

Bocs ha ez már "lerágott lemez" :) , de a fórumkeresõvel nem találtam használhatót:

Szóval, adott egy PDA WM5-ttel, és egy GPS vevõ. Az IGO remekül fut rajta, lehet is vele rögzíteni a bringás nyomvonalakat, csak hát ez autós software lévén nem az igazi erre.
Tudnátok a célnak jobban megfelelõ software-t ajánlani?
Olyasmit, ami például a biciklis órákban szokásos adatokat is mérné/naplózná, rendelkezne automata start/stop funkcióval (hogy tiszta menetidõt is mérjen és ezáltal az átlagsebesség is jó legyen)
plusz a track-be pl. a magasság-információkat (szintkülönbség) is naplózná.

Ha valaki ismer ilyet kérem segítsen bármilyen formában.

Köszi & szép napot!

#902
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Õ hiába segítõkész, ha a Polar beint a felhasználóinak és egyszerûen nem gyártják le a megfelelõ illesztõprogramokat...
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#903
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás
Zerge segítõkész, nekem voltak problémáim a polarral, jártam párszor nála, ma a cyclocross versenyen már ismerõsként köszönt nekem :D Elemcserét elb...csesztem, megcsinálta nekem ingyen..stb

#904
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

nekem is w7 ultimate van,de 32bites. semmi gond nincs a pro trainerrel,sem az infrával sem az órával(rs800cx,cs200)...ja és gyári polar infram van és valami gagyi infrával is mûködött a polarprotrainer.


Kifejezetten a 64 bites támogatás hiányzik, s nekem meg kifejezetten 64 bites OS-ra van szükségem a nagy memóriakezelés miatt. (16 GB)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#905
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás

Hát, mindenesetre írtam ... a Polar-nak is, hátha.


Már megint? :D

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#906
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 hozzászólás

Hát, mindenesetre írtam Zergének és írtam a Polar-nak is, hátha.

Egy geek megoldást tudok, az egyik srác szétkapta az IRDA-t, s megnézte, ki gyártja a chipset-et, majd a chipset alapdriver-ét beleillesztette egy általa írt INF file-ba, s persze a GPEDIT.MSC-vel is játszadozott, hogy mindezt a windows lenyelje. Mezei infrával nekem sohasem mûködött, pedig kettõ típussal is próbáltam, több próbálkozást nem fogok csinálni, az is biztos. (ha már megvettem a kereskedelmi IRDA árak 3szorosáért a Polar IRDA-t, elvárom, hogy mûködjön)

A Win7 Ultimate-emen atyaúristen rangban vagyok, s az elsõ órát a rinyálások kikapcsolásával töltöttem, így nem lehetnek írásjogi problémák, vagy legalábbis remélem. Frissítést megejtettem, nem segít. Gyakorlatilag kénytelen voltam XP-ben indulni, hogy ez megoldódjon, de ez azért gáz.


nekem is w7 ultimate van,de 32bites. semmi gond nincs a pro trainerrel,sem az infrával sem az órával(rs800cx,cs200)...ja és gyári polar infram van és valami gagyi infrával is mûködött a polarprotrainer.
"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"

#907
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Hát, mindenesetre írtam Zergének és írtam a Polar-nak is, hátha.

Egy geek megoldást tudok, az egyik srác szétkapta az IRDA-t, s megnézte, ki gyártja a chipset-et, majd a chipset alapdriver-ét beleillesztette egy általa írt INF file-ba, s persze a GPEDIT.MSC-vel is játszadozott, hogy mindezt a windows lenyelje. Mezei infrával nekem sohasem mûködött, pedig kettõ típussal is próbáltam, több próbálkozást nem fogok csinálni, az is biztos. (ha már megvettem a kereskedelmi IRDA árak 3szorosáért a Polar IRDA-t, elvárom, hogy mûködjön)

A Win7 Ultimate-emen atyaúristen rangban vagyok, s az elsõ órát a rinyálások kikapcsolásával töltöttem, így nem lehetnek írásjogi problémák, vagy legalábbis remélem. Frissítést megejtettem, nem segít. Gyakorlatilag kénytelen voltam XP-ben indulni, hogy ez megoldódjon, de ez azért gáz.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#908
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Elég piszok dolog, ha valóban nem foglalkozik a Polar a régi termekeik felhasználóival... Na mindegy, ezt most tegyük félre; inkább csak ötletem van pár, több mint valószínû, nem hasznos egyik sem, de hátha!... A Polar órák infráiról azt olvastam régebben valahol (sajnos nem tudom, hol), hogy egyszerû mezei infrás eszközzel is szóra lehet bírni, legrosszabb esetben csak játszani kell az adatátvitel beállításaival. Jó esetben csak játszadozni kell az adatátvitel bellításaival. S720i-hez még nem volt az a pendrive-szerû Polar IRDA? Hm... (Esetleg egy levelet írhatsz Zergének, lehet, hogy lesz valami ötlete. GARMIN, POLAR, SUUNTO, a szakértõtõl! Ingyenes csomagküldés 20eFt felett)
Felhasználó elfelejtése: új 64-bites oprendszerem nincs (még), de lehet, hogy valami könyvtárra nincs a windózak írási joga, ezt érdemes megnézni, nem errõl van-e csak szó. (Log-okat érdemes megnézni. My Computer-en jobb egérkatt, majd Manage, és ott a Logok)
Még egy tipp: ha még nincs a legfrissebb verzión, a Pro Trainer-t próbáld upgrade-elni a legfrissebb verzióra: Help -> Check for Updates... menü. (hátha). Más ötletem nincs így hirtelen...

#909
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Szóval Polar kérdések. Új PC, új Windows. (Windows7 ULTIMATE 64bit)

  • A Polar Precision Performance nem mûködik rajta.
  • A Polar Pro Trainer legújabb verziója nem mûködik rajta, mivel folyamatosan elfelejti a létrehozott felhasználókat. Létrehozom, átmásolom a naplót, mûködik, hiper-szuper, majd újraindítás során elfelejt mindent.
  • Az USB Infra nem mûködik rajta. A hivatalos weblap szerint jé, nem támogatjuk, mindenki bekaphatja, vegyél újat. (infrát és órát is)
A kérdéseim a következõk:

  • Új infrával mûködne-e a régi (S720i) órám? (a "pendrive" USB IRDA)
  • A Polar Pro Trainer miért nem mûködik megfelelõen? (nyilván a 64 bit miatt...)
  • A régi infra telepítésére nincs valami trükk?
Elég negatív dolgokat olvastam errõl a neten, konkrétan, hogy a Polar cseszik a kompatibilitást megoldani a régebbi termékeire, de nem tudom mennyi ebbõl a valós...
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#910
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Mennyi lehet-lesz egy ilyen pedál wattmérõ ára? Nekem edge500 van nagyon szeretem mert arra tökéletes amire te is keresed ha valamely idegen helyre megyek túrázni akkor végigvezet egy már feltöltött útvonalon és akkora mint egy normál km óra.


Nyilván csillagászati, mert a wattmérõs kerékagyak-középcsapágyak-hajtókarok árai is nagyon durván elszálltak a termék réteg jellege miatt.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#911
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Mennyi lehet-lesz egy ilyen pedál wattmérõ ára? Nekem edge500 van nagyon szeretem mert arra tökéletes amire te is keresed ha valamely idegen helyre megyek túrázni akkor végigvezet egy már feltöltött útvonalon és akkora mint egy normál km óra.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#912
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
RS800CX-as órán milyen beállítás kell, hogy futás mellett is mérjen pulzust?
hiába mérünk vele, üres fájlt tölt fel a pro trainerbe.
ha nem a beállításoknál, akkor hol lehet a hiba?

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#913
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Szívesen! Tökéletesen elég az a kettõ. (G3 nekem a gyakori gyalogos (teljesítmény-)túrázás miatt lett, heti 1x gyalogtúrázom. Plusz a futáshoz - de a térdem miatt azt hanyagolnom kell még egy darabig...) Amire jó a G3, például ez:
...

saját felhasználásra egy garmin van megcélozva.
elég komolyan bringázok (vagyis bringáztam és majd fogok) és a sok egyedüli edzést fel tudnám dobni egy virtuális edzõtárssal. tehát ha egy már bejárt uton megyek, be tudom állítani, hogy néhány százalékkal gyorsabban "vezessen" vagy csak simán követhetem az elõzõ bringázást a térképen (adott idõben épp merre jártam)
már csak arra várok, hogy kijöjjenek egy SPD - mivel országúti már van - pedálba integrált ANT+ szabványú watt mérõvel :)
nagyjából tökéletes lenne a rendszer!

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#914
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

köszi, végülis sebesség meg csapásszám mérõs verzió lett belõle


Szívesen! Tökéletesen elég az a kettõ. (G3 nekem a gyakori gyalogos (teljesítmény-)túrázás miatt lett, heti 1x gyalogtúrázom. Plusz a futáshoz - de a térdem miatt azt hanyagolnom kell még egy darabig...) Amire jó a G3, például ez:
Feltöltött kép
Így meg tudom kérdezni, hogy a bekeretezett résznek van-e neve. :-> Ez az új kedvenc "mászókám", iszonyúan szétesek, mire felérek itt.
OFF. (Ez pont nem azok közül a log-ok közül való, de fel szoktam tekerni az Újlaki-hegyre is. Pár hete egy nyugdíjas házaspár drukkolt is nekem, hogy fel bírjak tekerni! Jópofa volt és örültem a bíztatásuknak - nem biztos, hogy egyébként ment volna. :->) On.

#915
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Tudtommal nem, navigációra nem alkalmas. Végig olvastam a teljes leírást, mikor vettem, nem volt benne szó ilyesmirõl. G3 GPS csak logoláshoz szükséges, a pozícióadatokat küldi az órának (+ sebességadatokat is tud ha jól rémlik, amit a G1 még nem tudott, tehát nem kell feltétlenül sebességszenzor a bringára, ha van G3 GPS-e).

köszi, végülis sebesség meg csapásszám mérõs verzió lett belõle

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#916
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Ti hol vennétek CR2025-ös elemet? Az van, hogy a gyári egy évig bírta (jeladóban, s sebesség érzékelõben), de azóta bárhol is veszem, max fél évet bír, s legutóbb úgy megszívtam, hogy 1 hét, azaz EGY HÉT után mindkettõ kütyü már gyengélkedik, amint kiviszem a hidegbe. (alulfeszültség tünete)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#917
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Tudtommal nem, navigációra nem alkalmas. Végig olvastam a teljes leírást, mikor vettem, nem volt benne szó ilyesmirõl. G3 GPS csak logoláshoz szükséges, a pozícióadatokat küldi az órának (+ sebességadatokat is tud ha jól rémlik, amit a G1 még nem tudott, tehát nem kell feltétlenül sebességszenzor a bringára, ha van G3 GPS-e).

#918
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
garminnal "felvett" térképet tudok használni esetleg a Polar G3 GPS-ével?
tehát tud olyat a Polar GPS egy POlAR RS800 órával, hogy végigvezet egy adott úton?

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#919
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Ha a BComponentsen már nem lenne, járulékos ktg.-ek nélkül 148 EUR itt (tehát erre jön még pár plusz ajró, akárcsak az alábbi linken). ROX 9.0 Multifunktions-Fahrradcomputer

#920
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 hozzászólás

Meg szabad kérdezni , hogy hol vásároltad ?

Mindennel (szállítás, hitelkártya felár) együtt 159 euró (feketében):
Sigma Rox 9.0 - BIKE-COMPONENTS.DE