Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#881
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
És meddig kellemes az a 28-30 tempó 180 fölötti pulzussal?:)
Szerintem érdemes beruházni egy terheléses tesztre!

#882
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Egy -tól/-ig határt megadhatnál. Én személy szerint csak Polart vennék, de ha téged tényleg csak annyi érdekel, hogy lásd az aktuális pulzusod, akkor szinte bármilyen olcsóbb/egyszerûbb óra szóba jöhet.

#883
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 hozzászólás
Sziasztok.

Nekiállok erõsen olvasgatni, de ha van kedvetek akkor ajánljatok nekem pulzusmérõ órát legyetek szivesek. sebesség mérõ órám van, profi pulzusmérõ nem kell. Teljesen átlagos dologra gondolok, sokat se akarok rákölteni, csak mivel bringázás közben, ha sík terepen tartom a nekem kellemes 28-30 as tempót, akkor a pulzusom jóval 180 felett mozog, és bár nem voltam terheléses vizsgálaton, és még csak 23 vagyok, és az átlag emberhez képest többet bringázom, ez szerintem sok. :) Ezért kellene egy óra, amin nézni tudom, hogy mi a helyzet, illetve akár csipog is ha közeledek a necces felé.

#884
Szt Amás

Szt Amás

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás

igen zergétõl vettem, magasság,súly..-t szeretném beállítani.


ProTrainerben a személyes adatoknál beírod. Utána az "Edit Polar Product Settings" (ez a negyedik rajzos gomb a menüsor alatt, a fogaskerékkel) segítségével benyomod az adatokat az órába. Az órát állítsd a "Connect" menüre.

Ha az órában akarod beírni, akkor az Options -> User Set menüpontban tudod beírkálni (legalábbis a 725x-en ott kell, nem hiszem hogy változtatták)

#885
AkPi

AkPi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 334 hozzászólás
igen zergétõl vettem, magasság,súly..-t szeretném beállítani.
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani. "

#886
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Ha Zergétõl vetted, van hozzá magyar leírás, .pdf-ben a mellékelt CD-n. ;-> Érdemes elolvasni mindent, "tövirõl hegyire", meglepõen sok mindenre képes az óra, érdemes tisztában lenni minden egyes részlettel.
A legtöbb dolgot a Polar ProTraner-el tudod szerkeszteni, az órán nem sokat kell bíbelõdni. Mit szeretnél beállítani pontosan?

#887
AkPi

AkPi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 334 hozzászólás
valaki tudna nekem tanácsot adni a Polar RS800CX termékhez beállítás szempontból? itt vagy pm-ben.
nem nagyon tudok angolul és sacra be vannak állítva az adataim de pontosan átkelne írnom õket csak nem tudom hol lehet..
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani. "

#888
The Face

The Face

    vendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
hasznos táblázat, köszi.
Úgy látom a Sigma nem gyártott nekem órát.
Nincsen olyan amelyik tud HR zónát, magasságmérõt és karóraként is használható

#889
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Valószínûleg azért drágább egy kicsit mert az a csúcsmodelljük.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#890
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Sigma BC 2209 órába be lehet állítani pulzus zóna határokat?
Csak mert a leírásban nem találtam ilyet, és az szívás lenne a ha nem lenne benne.


bikefun katalóg szerint nem
onnan
BikeFun - Letöltések - BikeFun Katalógus
letöltetõ, 75. oldalon van egy táblázat
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#891
The Face

The Face

    vendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
igen, azt tudom hogy abban van. de valamiért jóval drágább.
És lehet hogy pont ezt spórolták ki.

És szeretnék biztosra menni.

#892
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 hozzászólás

Sigma BC 2209 órába be lehet állítani pulzus zóna határokat?
Csak mert a leírásban nem találtam ilyet, és az szívás lenne a ha nem lenne benne.

A Rox 9-ben (hasonló...) lehet: Settings/User/HR Zone...

#893
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
nem hiszem...

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#894
The Face

The Face

    vendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
Sigma BC 2209 órába be lehet állítani pulzus zóna határokat?
Csak mert a leírásban nem találtam ilyet, és az szívás lenne a ha nem lenne benne.

#895
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Nekem a 3. versenyszezont...


Köszönöm a választ!

#896
karlitoe30

karlitoe30

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás

Garmin Edge 705 jó cucc? Tavaszra akarok venni egyet. Akksi meddig bírja? Van tapasztalat? Kijelzõ milyen napfényben?


Nekem a 3. versenyszezont kezdi januárban. Eddig nagyon meg vagyok vele elégedve !
Az akksi ~ 15 órát bír egyfolytában, kijelzõ napfénynél is rendesen látszódik.
Egyedül párás esõs idõben volt vele gondom, amikor szarul mérte a magasság-szintet (légnyomás függõ), volt, hogy 15% -os emelkedõn mentem felfele, és -10...20 % -ot jelzett. De ezt egy ügyes módszerrel meg lehetett oldani.
Nagyon strapabíró szerkezet. Nyugodtan vedd meg, ha van rá keret.

#897
The Face

The Face

    vendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
Cateye MSC-3DX - el kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
Illetve lehet-e még hozzá kapni dokkolót?

#898
DonMatteo

DonMatteo

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás

turistautak.hu
ez kifejezetten pda-ra van, de nemtom tracking megy e.

Vagy esetleg a Garmin smartphoneos szoftverét próbáld meg. De a legtutibb a Garmin Topo, biztos kitaláltak már valami "trükköt" hogy mûködjön PDA-n...




Köszi, megpróbálok utátanézni.
Közben találtam pár freeware programot amik nagyon jók lennének, de azokhoz sajnos már mind WM6-kell.

#899
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Garmin Edge 705 jó cucc? Tavaszra akarok venni egyet. Akksi meddig bírja? Van tapasztalat? Kijelzõ milyen napfényben?

#900
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
turistautak.hu
ez kifejezetten pda-ra van, de nemtom tracking megy e.

Vagy esetleg a Garmin smartphoneos szoftverét próbáld meg. De a legtutibb a Garmin Topo, biztos kitaláltak már valami "trükköt" hogy mûködjön PDA-n...
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.