Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#781
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

[Sigma Sport Rox9 Zone Alarm] A leírás tényleg kissé szûkszavú, index is elkelne. A lényeg viszont az, hogy mûködik, ahogy Bikertigger mondja. Zónaváltáskor pityeg egyet (ti-tá, kb.), zónán kívül meg kellemetlenül rá-rákezdi, amíg meg nem embereljük magunkat. Persze csak ha megengedjük, és a hangerõt is lehet szabályozni.
7.3 Unit
Setting -> Unit -> Zone Alarm [on/off]
Setting -> Unit -> Volume [1-5]

Városi forgalomban még a maximum (5) is elég halk, és egyes felhasználók szerint az elem gyengülésével a hang is gyengül. Maximumon használom, amúgy számomra ugyanennek a grafikus kijelzése jobb segítség (Heart Rate I. II. III., az alapbeálllításokban benne van - Favourites A, B). Ráadásul ott (lehet) a pulzus is, azaz van elég tájékoztatás. Ma hegyekben voltam vele, ott viszont még a sok madárhangból is kihallatszott (amikor lefele indultam és az alsó zóna alá csökkent a pulzus).
Visszatérve a zónákhoz, számít hármat az életkorból (55-70%, 70-80%, 80-100% a maximumhoz képest), de mindegyik változtatható, azaz tetszés szerint állítható.
Demo: SIGMA SPORT Rox 9
Ha valaki rájön az elvére, akkor szinte magától értetõdõ a mûködtetése, a sok paraméter ellenére is.


koszi a kimerito valaszt - a demot az nyomkodtam eleget elotte, de sajnos meg nem szolalt :) a rox8 csak abban ter el, hogy nem lehet loggolni vele? mert nekem csak aktualis infok kellenek, meg egy attekinto a tekeres vegen. utolag ugysem fogom nezegetni (gpssel loggoltakat sem nezem).

#782
Kimura

Kimura

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás

Van még egy tippem, MP3 lejátszó, aksis lámpa - simán összezavarhatja a rendszert. Az MP3 fülest például a hátamon kell vezetni, mert attól is behülyül. Hónapokig agyaltam rajta, mire rájöttem...:)


köszi, akkor megvan, hogy valszeg a kressz miatt karácsonyfává alakított kormányomon van a hiba, mégpedig az elsõlámpa lehet, jövõhéten kipróbálom, köszii a tippet, erre nem gondoltam volna!

#783
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 hozzászólás

azt en is lattam, de a leirasaban nem talaltam semmi infot, hogy pittyeg, mikor meg ilyesmi. gyakorlati tapasztalat kellene. nemreg vettem orat, es fogalmam sem volt, hogy miket fogok belole hasznalni, es most jott elo, hogy ez hianyzik nekem. viszont csak ezert cserelnek, es eleg szivas lenne, ha nem ugy mukodne, ahogy szeretnem :)

[Sigma Sport Rox9 Zone Alarm] A leírás tényleg kissé szûkszavú, index is elkelne. A lényeg viszont az, hogy mûködik, ahogy Bikertigger mondja. Zónaváltáskor pityeg egyet (ti-tá, kb.), zónán kívül meg kellemetlenül rá-rákezdi, amíg meg nem embereljük magunkat. Persze csak ha megengedjük, és a hangerõt is lehet szabályozni.
7.3 Unit
Setting -> Unit -> Zone Alarm [on/off]
Setting -> Unit -> Volume [1-5]

Városi forgalomban még a maximum (5) is elég halk, és egyes felhasználók szerint az elem gyengülésével a hang is gyengül. Maximumon használom, amúgy számomra ugyanennek a grafikus kijelzése jobb segítség (Heart Rate I. II. III., az alapbeálllításokban benne van - Favourites A, B). Ráadásul ott (lehet) a pulzus is, azaz van elég tájékoztatás. Ma hegyekben voltam vele, ott viszont még a sok madárhangból is kihallatszott (amikor lefele indultam és az alsó zóna alá csökkent a pulzus).
Visszatérve a zónákhoz, számít hármat az életkorból (55-70%, 70-80%, 80-100% a maximumhoz képest), de mindegyik változtatható, azaz tetszés szerint állítható.
Demo: SIGMA SPORT Rox 9
Ha valaki rájön az elvére, akkor szinte magától értetõdõ a mûködtetése, a sok paraméter ellenére is.

#784
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

leírásból :
•Pulzus (HR) zónák száma - 3
•Pulzus (HR) zóna riasztás
•Pulzus % a maximumhoz képest
•Pulzus (HR) zónák grafikus kijelzése
•Pulzus (HR) zónákban eltöltött idõ


azt en is lattam, de a leirasaban nem talaltam semmi infot, hogy pittyeg, mikor meg ilyesmi. gyakorlati tapasztalat kellene. nemreg vettem orat, es fogalmam sem volt, hogy miket fogok belole hasznalni, es most jott elo, hogy ez hianyzik nekem. viszont csak ezert cserelnek, es eleg szivas lenne, ha nem ugy mukodne, ahogy szeretnem :)

#785
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

volna problémám sigma pc 9 esemmel, eddig remekül mûködött, de most elkezdte, hogy megáll egy pulzuson és úgy marad, vagy randon 190-250 közé beáll valahol és nem mozdul. cseréltem a pántban elemet de semmi, ötlet valakinek mi lehet?


Van még egy tippem, MP3 lejátszó, aksis lámpa - simán összezavarhatja a rendszert. Az MP3 fülest például a hátamon kell vezetni, mert attól is behülyül. Hónapokig agyaltam rajta, mire rájöttem...:)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#786
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

a sigma rox 9 tud jelezni, ha kimesz a cel pulzustartomanybol? a polar cs500 tud, ha jol ertelmeztem a doksibol.

leírásból :
•Pulzus (HR) zónák száma - 3
•Pulzus (HR) zóna riasztás
•Pulzus % a maximumhoz képest
•Pulzus (HR) zónák grafikus kijelzése
•Pulzus (HR) zónákban eltöltött idõ
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#787
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
a sigma rox 9 tud jelezni, ha kimesz a cel pulzustartomanybol? a polar cs500 tud, ha jol ertelmeztem a doksibol.

#788
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

De lehet asszem, valahol láttam is tutorialt hozzá talán, de csak ilyen 'házibarkács' módra lehet, szóval pengével felvágod, óvatosan, meg hasonlók, aztán visszaragasztod. Csak mindezt esztétikusan kell csinálni meg óvatosan, hogy ne vágd túl.


koszi, rakerestem - szemet egy uzletpolitika. ha ilyen dragan adjak a cuccaikat, legalabb ezzel ne szivassak a usereket.
http://www.youtube.com/watch?v=yJG7KTjqo_0

#789
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás

a polar cs500nal tenyleg nem lehet egy szenzorban sem elemet cserelni? vmi 45-50 euro egy... a szett "elemcsereje" annyiba kerulne majdnem mint az ora tokkal vonoval. pedig tok szimpi volt. mongy allitolag vmi 30-40e kmt kibir, de akkoris... hidegben lehet par ev utan megadja magat, ahhoz meg finoman szolva is draga joszag.


De lehet asszem, valahol láttam is tutorialt hozzá talán, de csak ilyen 'házibarkács' módra lehet, szóval pengével felvágod, óvatosan, meg hasonlók, aztán visszaragasztod. Csak mindezt esztétikusan kell csinálni meg óvatosan, hogy ne vágd túl.

#790
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
a polar cs500nal tenyleg nem lehet egy szenzorban sem elemet cserelni? vmi 45-50 euro egy... a szett "elemcsereje" annyiba kerulne majdnem mint az ora tokkal vonoval. pedig tok szimpi volt. mongy allitolag vmi 30-40e kmt kibir, de akkoris... hidegben lehet par ev utan megadja magat, ahhoz meg finoman szolva is draga joszag.

#791
Szt Amás

Szt Amás

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás

de most elkezdte, hogy megáll egy pulzuson és úgy marad, vagy randon 190-250 közé beáll valahol és nem mozdul. cseréltem a pántban elemet de semmi, ötlet valakinek mi lehet?


Nekem a Polar csinál hasonlókat ha nem érintkezik rendesen a testemmel (nem elég nedves vagy túl sok ruharétegen kell keresztülvernie magát). A magas adat pedig nyálkás idõben a közeli nagyfesz vezeték zavaró hatása szokott lenni.

#792
Kimura

Kimura

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás
volna problémám sigma pc 9 esemmel, eddig remekül mûködött, de most elkezdte, hogy megáll egy pulzuson és úgy marad, vagy randon 190-250 közé beáll valahol és nem mozdul. cseréltem a pántban elemet de semmi, ötlet valakinek mi lehet?

#793
Szt Amás

Szt Amás

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás

szerintem a szintkülönbségbõl adódó korrigálás miatt lehet.
de erre nem mernék fogadni!


Halvány gyanúm nekem is ez, bár a miértjét nem értem. Az tény, hogy a grafikon hülyén néz ki, mert a vízszintes tengelyen levõ km beosztás nem fedi az 1km-es körjelzéseket, pedig ugyanaz a forrása az adatoknak. Most megnéztem, síkon is eléggé el van mászva a két adat.

#794
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Kérdés: adott egy Polar S725x. Elmegyek vele tekerni, szépen méri a kilométereket, majd hazaérvén azt mondja hogy tekertem 53,6km-t. Ezután betöltöm a Polar ProTrainerbe az adatokat, és ott azt mondja hogy 53,2km. Hová lesz az a négyszáz méter?

szerintem a szintkülönbségbõl adódó korrigálás miatt lehet.
de erre nem mernék fogadni!

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#795
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs


sose ertettem, hogy miert van a polar cs500nak ilyen alakja - azt hittem, csak design. de ezen a billenos-hatsogombos megoldason leseggeltem :) eleve a nem ertem, hogy miert jo, amikor a gombokat oldalra pakoljak. azt konnyu megnyomni, amelyik az ora elejen van. eddig ez a legokosabb megoldas, benga kesztyuben is jol kezelheto.

#796
Szt Amás

Szt Amás

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás
Kérdés: adott egy Polar S725x. Elmegyek vele tekerni, szépen méri a kilométereket, majd hazaérvén azt mondja hogy tekertem 53,6km-t. Ezután betöltöm a Polar ProTrainerbe az adatokat, és ott azt mondja hogy 53,2km. Hová lesz az a négyszáz méter?

#797
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
ok - akkor az atlagban es lehetoleg folyamatosan is ebben a tartomanyban kell tekerni. nem lesz egyszeru betartani :)

#798
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

probaltam utanaolvasni, hogy mi azaz optimalis pulzus, amit atlagos edzesnel kovetni erdemes - a legtobb helyen az szerepel, hogy 60-80% tartomany. ez mit jelent? atlagban essen ide, vagy folyamatosan ebben a tartomanyban kell tartani? atlagban tokeletes, amit csinalok, de vannak olyan kaptatok, amin 170-180as pulzus alatt fel nem megyek (esetemben amugy 135-160 ez a tartomany, tipikusan 150-155 koruli atlag szokott kijonni).


Természetesen nem az átlag számít.

#799
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

probaltam utanaolvasni, hogy mi azaz optimalis pulzus, amit atlagos edzesnel kovetni erdemes - a legtobb helyen az szerepel, hogy 60-80% tartomany. ez mit jelent? atlagban essen ide, vagy folyamatosan ebben a tartomanyban kell tartani? atlagban tokeletes, amit csinalok, de vannak olyan kaptatok, amin 170-180as pulzus alatt fel nem megyek (esetemben amugy 135-160 ez a tartomany, tipikusan 150-155 koruli atlag szokott kijonni).

Van edzés topic is a szabadonfutóban.


A sebesség mindent megold.

 


#800
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
probaltam utanaolvasni, hogy mi azaz optimalis pulzus, amit atlagos edzesnel kovetni erdemes - a legtobb helyen az szerepel, hogy 60-80% tartomany. ez mit jelent? atlagban essen ide, vagy folyamatosan ebben a tartomanyban kell tartani? atlagban tokeletes, amit csinalok, de vannak olyan kaptatok, amin 170-180as pulzus alatt fel nem megyek (esetemben amugy 135-160 ez a tartomany, tipikusan 150-155 koruli atlag szokott kijonni).