Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#741
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Segítsetek!

POLAR S 720i-hez keresek sebességszenzort.
Sajna az enyém megadta magát, Zerge sem tudott egyelõre segíteni.
Sajnálnám kidobni az órát, mert nagyon hozámnõtt.
-Fel kell szerelni egy légfüggönyt, hogy kisebb legyen a légcsere
-Ez a légfüggöny átlátszó???
/idézet egy Miskolci egyetemi kollégium mûszaki vezetõje és köztem zajlott beszélgetésbõl./ Kimentem a kocsiba röhögni)

#742
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás
Sziasztok!
Nemrég írtam itt a fórumon, hogy rossz a pulzusmérõm ( BikeFun - SIGMA - Pulzusmérõ - Pulzusmérõ SIGMA ONYX CLASSIC ) , valaki javasolta, hogy írjak a Bikefun Hungary-nek, hátha kitalálnak valamit. Meg is tettem, és le a kalappal, rögtön készségesen válaszoltak, és kicserélték egy másik, újabb típusra: BikeFun - SIGMA - Pulzusmérõ - Pulzusmérõ Sigma PC 25 DIGI KÓD
Ez kezdetben (hetekig) kifogástalanul mûködött, egyedül a lakihegyi torony közvetlen közelében, kb. 300 méteres szakaszon nem mért, de gondolom ennyire közel egy sugárzó adótoronyhoz ez belefér, ezért ezt még nem tettem szóvá. (2x tekertem ezzel a pulzusmérõvel arrafelé, mind2x ugyanott nem mért, azt írta ki, hogy nem talál jelet.)
Viszont az utóbbi hetekben ez a pulzusmérõ is elkezdett "elromlani": nem mindig, de néha, random valótlan adatokat mutat rövid idõre, de eddig mindig csak pár másodpercekre fordult ez elõ, max. fél percre. Így pl. volt olyan, hogy az edzés végén az elraktározott max. pulzus 207 volt.... Gondolkodtam mit csináljak, nem minden edzésen fordul ez elõ, van, hogy végig rendesen mûködik, gondoltam, várok még, mennyire lesz ez zavaró, vagy hátha elmúlik, nincs kedvem megint reklamálni a Bikefun-nál... De azért mégiscsak zavaró, nem tudom másoknál is elõfordul-e ilyen, más pulzusmérõkkel...
Viszont tegnap esõben edzettem 2,5 órát, és most nem másodpercekre, hanem percekre romlott el, és mért összevissza mindent, 130-200 között, összevissza ugrált.
Arra gondoltam, hogy eddig is a különbözõ sugárzások zavarhatták be (hiába digitális), és ez most a nedves idõben mégjobban elõjött, hiszen a nedves levegõben az elektromosság is jobban terjed. Az szerintem kizárt, hogy beázott volna az óra, hiszen a kijelzõn nem látszott semmi baj, ill. a gombokat nyomogatva is rendesen mûködött. Vagy úgy értitek, hogy a jeladó ázhatott esetleg be?
Szerintetek reklamáljak újra, vagy várjak még? Esetleg próbáljak meg egy elemcserét a jeladóban? (Az órában biztos jó az elem, hiszen mint mondtam, a kijelzõ tök normálisnak tûnik, mondjuk akkor nem tudom a jeladóban mért lenne gyenge az elem...)

#743
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás
Biztos, hogy az esõ volt a gond?

Amúgy meg lehet, hogy szét lett szedve és összerakásnál a tömítõgyûrûre nem figyeltek és valahol ereszti be a vizet.
Ott virágozz, ahova elültettek!

#744
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Ez nekem új, nem lehet hogy beázik valahol?
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#745
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás
üdv!
másnál is elõfordul, hogy a pulzusmérõ esõben elromlik, és összevissza mutat valótlan értékeket?

#746
CSEKONICS

CSEKONICS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
( bocsi,de a dupla hozzászólást nem tudtam törölni,csak módosítani.Nem lehet törölni?)

#747
CSEKONICS

CSEKONICS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
Mennyi annak az esélye,hogy egy Polar CS600 óra zavarjon egy Sigma BC 1009 STS-t? Ilyeneket írnak hozzá : sugárzó frekvencia 112 khz,digitális kódolású jelátvitel.Ez elméletileg kizárja.
Akár azt gondolod,hogy képes vagy valamire,akár azt,hogy nem,mindenképp igazad van!

#748
CSEKONICS

CSEKONICS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
Jaa!Köszi!Azt hittem automatikusan felismeri,hogy melyik bringa,és indul is.De az új szenzor "betanítása" mégsem sikerült.Nincs olyan menü,hogy check speed sensor.
Akár azt gondolod,hogy képes vagy valamire,akár azt,hogy nem,mindenképp igazad van!

#749
kotovics

kotovics

    vendég

  • fórumtag
  • 178 hozzászólás

CS600-as van,de ilyen menüpont nincs benne.De végül is sikerült.De nem ismeri fel automatikusan,a két bringát?Mert most ha az egyikkel elindul és mûködik,akkor újraindításkor a másikat nem látja.Mind kettõnél be van állítva,hogy Auto start.


Szerintem az auto start azt jelenti, hogy ha megállsz edzés közben, és utána folytatod, akkor automatikusan
megáll, majd folytatja az edzés mérését. Azt hogy melyik biciklin mérjen (2 bike esetén) nekem a CS400-nál
úgy lehet beállítani hogy:
1. start gomb
2. jobb felsõ gomb hosszan nyomva mutatja a jobb sarokban, hogy "1" vagy "2" bike-t mérje.

Remélem tudtam segíteni

#750
CSEKONICS

CSEKONICS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
CS600-as van,de ilyen menüpont nincs benne.De végül is sikerült.De nem ismeri fel automatikusan,a két bringát?Mert most ha az egyikkel elindul és mûködik,akkor újraindításkor a másikat nem látja.Mind kettõnél be van állítva,hogy Auto start.
Akár azt gondolod,hogy képes vagy valamire,akár azt,hogy nem,mindenképp igazad van!

#751
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Sziasztok!
Vettem a Polar órámhoz,a másik bringámra is egy sebesség szenzort.Hogyan kell "betanítani" hogy az óra lássa?

S szériánál felpattintod és megy, CS-nél pedig menüben kiválasztod, hogy check speed senzor és megkeresi.
kb ennyi

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#752
CSEKONICS

CSEKONICS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
Sziasztok!
Vettem a Polar órámhoz,a másik bringámra is egy sebesség szenzort.Hogyan kell "betanítani" hogy az óra lássa?
Akár azt gondolod,hogy képes vagy valamire,akár azt,hogy nem,mindenképp igazad van!

#753
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Tondach: Nekem ugyan nem pont ilyen Garminom van, de ugyanez a probléma. A megoldás, hogy mindig az összes térképet ki kell jelölni a Mapsource-on, és úgy felmásolni.
Elég idegesítõ, hogy egyszerûen hozzáadni nem lehet, de a Mapsource egy img filet vagymit készít, és azt pakolja fel, ezért utána nem tudsz már belepiszkálni.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#754
kotovics

kotovics

    vendég

  • fórumtag
  • 178 hozzászólás
Beújítottam! Szereztem egy polar CS400 órát (elõtte cs200-at használtam). Nagyon király óra, de egy dolgot nem találok benne, ami a cs200-ban hasznos volt:
- be lehetett állítani, hogy edzés közben mondjuk minden 20 percben jelezzen (sípolt egyet). Ez hasznos funkció volt. Ebben a nagyobb modellben ezt sehol nem találom. Valaki aki ilyet használ tud ebben segíteni?

#755
Tondach

Tondach

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 586 hozzászólás
Hali!
Tudan nekem segiteni valaki a következö probléma megoldásában?
A készülék Edge 705,eddig csak turistautak térképpel.
Most viszont letöltöttem még Románia és Ausztria térképet is,amit tudok is használni pc-n és a Garminon is,de a Garmin egyszerre csak egy térképet lát,tehát rajta volt a turistautak,ezután ráraktam Romániát,ekkor eltünt a magyar térkép és nem is engedi kiválasztani a lehetöségek közül,mindig csak egy van ott-épp amelyiket utoljára a készülékre másoltam a mapsource-val.Remélem érthetö voltam:)
üdv.

#756
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Zergénél találtam Garmin összehasonlítás | Termékekrõl
az általad említett kettõt nem hasonlítja össze, de mindkettõt a 605-el ill van összehasonlító de abban meg nem szerepel a 800-as

A Garmin 705 és 605 között alapvetõ különbségek vannak. A Garmin 705 mindent tud, amit a 605-ös! Plusz tudása a vezeték nélküli adatátvitel, a glossary termpulzus mérõ funkciók és a magasságmérés nem GPS alapon, hanem barometrikusan is mérhetõ, ami sokkal pontosabb. A 705 továbbá kirajzolja a szintrajzot is, amennyiben feltöltött útvonalon megyünk, jelzi hol tartunk a szintrajzon.



Mivel tud többet az EDGE800 White az EDGE605-tõl?

*

érintõképernyõs a 800-as
*

Scrollos kijelzõ
*

kijelzõjénél térkép üzemmódban adatkijelzésnél az adatmezõ alatt halványan megjelenik a térkép is
*

súlya 7 grammal könnyebb
*

mûködési hõmérséklete nagyobb 10-10 fokkal
*

kijelzõje szélesebb
*

100 helyett 200 waypontot tud tárolni

*

a GPS felfogatása más lett, lsd edge500-as
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#757
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Mi a különbség a különbözõ verziók között? Garmin Edge 800 with Free Jersey | Buy Online | ChainReactionCycles.com
(bundled, not bundled)

a videó alatt vannak ilyen szavak, amiket írtál, lehet ott megtalálod a választ

engem még az foglalkoztat, hogy mennyivel tud többet a 800 mint a 705?
érdemes lehet többet fizetni érte?

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#758
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
Mi a különbség a különbözõ verziók között? http://www.chainreac...x?ModelID=65984
(bundled, not bundled)

#759
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

félreértettél, nem akció miatt reklamálok, hanem azért, mert rossz, amit vettem. nem tudom emiatt miért kell így letámadni. hidd el nagyon idegesítõ, hogy nem tudom rendesen használni.
azt már csak mellékesen jegyeztem meg, hogy igazán lehetett volna leértékelve - ezt azért írtam, mert valaki itt írta, hogy a 2009 elõttieket bezavarja a lakihegyi torony (+a jelek szerint sok más is), de a késõbbi modelleknél JAVÍTOTTÁK A HIBÁT. namost ha vannak hibásak, és vannak olyanok, amik már nem hibásak, nekem logikusnak tûnik, hogy a hibásakat leértékelve adják el. vagy nem? ha neked ez fura gondolkodás...

az igaz, hogy utánanézhettem volna a dolgoknak jobban, mielõtt megveszek valamit, de jóhiszemûen azt gondoltam, ha besétálok egy boltba és megveszek valamit eredeti csomagolásban, az jó lesz.


nem a kereskedo hibaja, de o tudja orvosolni a problemadat. az, hogy milyenek a magyar piaci viszonyok, az mas kerdes.

#760
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás

Nem semmi egy gondolkodás módod van akkor az én Garminom edge 500-am meg 2001-es mert az a kezdõ dátum? Vicces, akkoriban az ára lehetett vagy 1.000 dollár nem nem is 10.000€.:):):)
Az hogy mi a kezdõ dátum semmit nem jelent csak egy programozási kérdés és a kilométerórák nem olyanok mint a tavaszi kabátok hogy nyáron akciózzák õket. Egyébként a nevében is benne van hogy "classic" akkor ne várd hogy a legújabb legyen, ha meg már meg vetted ne utólag reklamálj akció miatt mivel alkudni a vásárlás elõtt szoktak.


félreértettél, nem akció miatt reklamálok, hanem azért, mert rossz, amit vettem. nem tudom emiatt miért kell így letámadni. hidd el nagyon idegesítõ, hogy nem tudom rendesen használni.
azt már csak mellékesen jegyeztem meg, hogy igazán lehetett volna leértékelve - ezt azért írtam, mert valaki itt írta, hogy a 2009 elõttieket bezavarja a lakihegyi torony (+a jelek szerint sok más is), de a késõbbi modelleknél JAVÍTOTTÁK A HIBÁT. namost ha vannak hibásak, és vannak olyanok, amik már nem hibásak, nekem logikusnak tûnik, hogy a hibásakat leértékelve adják el. vagy nem? ha neked ez fura gondolkodás...

az igaz, hogy utánanézhettem volna a dolgoknak jobban, mielõtt megveszek valamit, de jóhiszemûen azt gondoltam, ha besétálok egy boltba és megveszek valamit eredeti csomagolásban, az jó lesz.