Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#421
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás

Testsúlyt, életkort állítottál be mindkettõnél? Ha igen, ugyanazt?


Igen, ellenõriztem is. És ugyanazt természetesen, mert kb. 2 hete használom a Sigma-t.

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#422
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás

Testsúlyt, életkort állítottál be mindkettõnél? Ha igen, ugyanazt?


Igen, ellenõriztem is.

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#423
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Testsúlyt, életkort állítottál be mindkettõnél? Ha igen, ugyanazt?

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#424
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás
Régebben egy Timex pulzusmérõt használtam, most pedig egy Sigma PC 15.11-et.
Mindkettõ számolja a kalóriát is, viszont az értékekben nagy eltérés van.
Konkrétan a Timex szerint bõ egy óra alatt 90-es átlagpulzussal kb. 330 kalóriát, míg a Sigma szerint ugyanilyen paraméterekkel kb. 50 kalóriát égettem el.

Más mértékegységben számol a Sigma? Vagy hibás lehet?

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#425
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás
Régebben egy Timex pulzusmérõt használtam, most pedig egy Sigma PC 15.11-et.
Mindkettõ számolja a kalóriát is, viszont az értékekben nagy eltérés van.
Konkrétan a Timex szerint bõ egy óra alatt 90-es átlagpulzussal kb. 330 kalóriát, míg a Sigma szerint ugyanilyen paraméterekkel kb. 50 kalóriát égettem el.

Más mértékegységben számol a Sigma? Vagy hibás lehet?

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#426
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás
Régebben egy Timex pulzusmérõt használtam, most pedig egy Sigma PC 15.11-et.
Mindkettõ számolja a kalóriát is, viszont az értékekben nagy eltérés van.
Konkrétan a Timex szerint bõ egy óra alatt 90-es átlagpulzussal kb. 330 kalóriát, míg a Sigma szerint ugyanilyen paraméterekkel kb. 50 kalóriát égettem el.

Más mértékegységben számol a Sigma? Vagy hibás lehet?

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#427
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 hozzászólás

Sigma-sok!
ápdételt valaki a data center 3.0-ra?
van valami lényeges változás a dizájnon kívül?

Igen, igen, ld. rvmg #12 [Sebességmérõk]
gren_tamas
Írta 2013. március 09. - 22:54
és
Írta 2013. március 16. - 16:36

#428
Andris_savaria

Andris_savaria

    read only

  • fórumtag
  • 2.189 hozzászólás
Sigma-sok!
ápdételt valaki a data center 3.0-ra?
van valami lényeges változás a dizájnon kívül?
SOHA TÖBBET magyar országon!

Flickr


#429
goldnarmz

goldnarmz

    vendég

  • fórumtag
  • 36 hozzászólás
Sziasztok! Polar használókhoz van egy kérdésem. Létrehozok egy Phased training-et a personal training felületen, ahol megadom, hogy mondjuk a 2. phase legyen ismételve. Így:
https://www.dropbox....19/Névtelen.jpg
Na, az történik, ami ma is volt, hogy nem ismétlõdött a phase, hanem egybõl átlépett a következõ fázisba, ami jelen esetben a Cool-down volt. Persze így még volt vagy 15 km-em hátra, amit végigcsipogott az óra... :confused:
Pedig a training planben helyesen, 2x számolta a km-t, csak az óra nem volt képes a szakasz ismétlésére. Tudnátok segíteni, mit cseszek el? Elõre is köszönöm! :) RCX5 a szerkezet.

#430
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
polar cs500-ról mik a vélemények?

#431
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Valakinek nincsen eladó véletlen?

#432
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás
Érdeklõdnék gondolkodom, illetve hezitálok a Polár CS400 és CS500 típus között, a négyszázas formavilága jobban bejön, az ötszázast túl nagynak találom, van tapasztalat CS400 nyûgjeirõl, illetve típushibájáról?

#433
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
milyen olyan (olcsóbb) pulzusmérõ óra létezik, amelyik alkalmas arra, hogy az edzésmunkát letöltsem a gépemre?

vagy van-e olyan cucc, amit össze lehet kötni a strava alkalmazással?

#434
robko66

robko66

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.317 hozzászólás
Köszi!

#435
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 hozzászólás
Én bementem a boltba és levettem a polcról (Budaörs), máshol se lehet több pár napnál, Ha viszont rendelsz akkor rendelj hozzá mellkaspántot is mert a kettõt együtt véve adják 21-ért, külön-külön 24 asszem.

21k nagyon korrekt ár,más cégeknél ennyi tudás dupla pénz.Azt hiszem akkor ez lessz a befuto majd,mennyi idö mig megjön?mert csak rendelésre hoznak..



#436
robko66

robko66

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.317 hozzászólás
21k nagyon korrekt ár,más cégeknél ennyi tudás dupla pénz.Azt hiszem akkor ez lessz a befuto majd,mennyi idö mig megjön?mert csak rendelésre hoznak..

#437
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 hozzászólás
Van saját ANT+os övük, kényelmes textil pántos. Szetteben vettem a kettõt, így olcsóbb (övvel együtt volt asszem 21 ropi)
hangjelzést nem állítottam be mert én azt spec utálom. Fõleg versenyszituációban amikor mellettem másnak kezd csipogni az órája, hogy vigyázz mert sok lesz :-). van viszont grafikus kijelzés amin mind fordulatot mind pulzust be tudsz állítani és látod ha kimész a zónából.

A Polart én is néztem. a CS100 is felszerelhetõ pedálfordulat mérõvel és akkor ugyanott vagy mint a cs200, talán más a mellkaspánt. Viszont ezekrõl nem tudsz letölteni adatot illetve még valami, bár nem akarom csinálni a reklámot, de ha nem jön be a decathlonos cucc vagy tönkremegy akkor 2 évig visszaviszed és visszaadják a pénzed.
ja és a polar szenzorokban nem lehet elemet cserélni (bár állítólag sokáig bírják meg a neten lehet találni videokat, hogy mégis lehet, de az barkácsolás és vagy be fog ázni utána vagy nem)

Köszönöm! Polar cs200 cad-al szemezgetek még de van aki nagyon lehuzza.Pulzus mérö övet nem látok a csomagban és a b twin kinálatában sem találtam...te milyen pulzus mérö övet használsz hozzá?A hangjelzés müködik rendessen ha az ember elhagyja az elöre beálitott zonát?



#438
robko66

robko66

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.317 hozzászólás
Köszönöm! Polar cs200 cad-al szemezgetek még de van aki nagyon lehuzza.Pulzus mérö övet nem látok a csomagban és a b twin kinálatában sem találtam...te milyen pulzus mérö övet használsz hozzá?A hangjelzés müködik rendessen ha az ember elhagyja az elöre beálitott zonát?

#439
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 hozzászólás
Nekem van ilyenem és egy ideje használom is. Alapvetõen jó cucc, de van egy-két tervezési dolog vele. Az Ant+ szabvány miatt sokkal kevésbé zavarnak be a nagyfesz vezetékek mint a korábban használt cuccaimnál. a pulzus jeladó és a fordulatszám / km jeladó is mûködik rendesen.
Viszont célirányos intervall edzésekhez kevésbé alkalmas mert nem lehet egy képernyõn megjeleníteni az aktuál pulzust és az eltelt idõt vagy a napi utat. Vagyis ha egy meghatározott terheléssel akarsz menni egy meghatározott ideig / vagy távot, akkor ehhez képernyõt kell váltani. Ugyanez van lábfordulatnál is.
Le lehet tölteni szoftvert is a gépedre amivel kimentheted az adataidat. Nekem ez valami miatt nem akart adatot letölteni az óráról de írtam a Geonaute-nak akiknek a helpdesk-je segített és küldtek egy linket amirõl le tudtam szedni a segédprogramot hozzá.
Az viszont tetszik, hogy egy képernyõn megjeleníthetõ a pulzus és a lábfordulat.
Ár-érték aránya szerintem jó, a menürendszere lehetne picit jobb.

Sziasztok!Egy b twin count 14+ km órán gondolkodom,esetleg van valakinek róla tapasztalata?



#440
E-mail

E-mail

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Köszönöm szépen a beszámolókat mgy és dirobi. Így már merek hinni a boltnak és a szememnek!