Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 votes

  • Please log in to reply
3310 replies to this topic

#1561
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 posts

Sziasztok CS600-s tulajok!
Menyire mér pontoson magasságot az óra? ill menyire pontos megtett szintkülönbség (asszem ALTI UP) ill., hogy ezt tekerés közben lehet e látni (pl:650métert másztam ideáig) vagy csak az edzés után van rá mód megtekinteni?


Szia,

Ez a pontos magasságmérés relatív ugye, mivel barometrikusan méri a magasságot az óra. Ezért aztán több minden befolyásolja a dolgot.

Nekem pl. a Duna Maratonon tûnt fel az, hogy csontra azt a szintkülönbséget mérte az órám, mint amit a szervezõk megadtak a középtávra. Ellenben a Mátra Maraton elõestéjén felmentünk a Kékesre, aminek ugye a legmagasabb pontja 1.014 méter. Na itt nekem a CS600 1.008-at mutatott.... :chin: Igaz, amikor felmentük volt vagy 8C-fok éjszaka és csillagos égbolt. Ha délután megyek fel, amikor még fülledtebb meleg volt, talán más értéket mutatott volna az óra.

Tekerés közben látod az aktuális magasságot, ami értelemszerûen "real time" változik, ahogy felfelé vagy lefelé haladsz, de az össz szintemelkedést és -csökkenést csak az edzés végén, az összesítésben, láthatod.

#1562
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts

Szerintem csak ilyenkor, párás idõben okozhat gondot ott, ahol még nem digitális a jelátvitel.
Nagyfesz/frekvencia/pára=nagyobb interferencia. Közel vannak egymáshoz a jelátviteli frekvencia és a nagyfesz vezeték által keltett em-frekvencia. Van az így. :) Próbáld ki, ködös idõben nyiss ki a vasútállomáson egy fém esernyõt. Vicces tud lenni.


Igen, jól sejted, nyilván télen szívok leginkább vele. Azaz országútizáskor. Szóval a Polar nem országútizás kompatibilis. De hát csak télen országútizom. Ehh, ez a logika sehová sem vezet. :D Mondjuk terepen, nem is lenne ennyi nagyfesz.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1563
hoy

hoy

    vendég

  • fórumtag
  • 71 posts
Sziasztok CS600-s tulajok!
Menyire mér pontoson magasságot az óra? ill menyire pontos megtett szintkülönbség (asszem ALTI UP) ill., hogy ezt tekerés közben lehet e látni (pl:650métert másztam ideáig) vagy csak az edzés után van rá mód megtekinteni?

#1564
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,939 posts
Szerintem csak ilyenkor, párás idõben okozhat gondot ott, ahol még nem digitális a jelátvitel.
Nagyfesz/frekvencia/pára=nagyobb interferencia. Közel vannak egymáshoz a jelátviteli frekvencia és a nagyfesz vezeték által keltett em-frekvencia. Van az így. :) Próbáld ki, ködös idõben nyiss ki a vasútállomáson egy fém esernyõt. Vicces tud lenni.

#1565
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
Egy kérdés. Mitõl függ, hogy a csodás MÁV vezetékek mennyire zavarják be az Polar órát? (amin még nincs Wind vagy mi a fene rendszer) Mert elemcsere után (mind a szenzorban, mind az órában) is bekavarja az egyik szakasz, ráadásul most már folyamatosan. Persze lehet, hogy csak a vezetékek szigetelése lett (ha lehetséges) még rosszabb állapotban.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1566
RedEagle

RedEagle

    vendég

  • fórumtag
  • 151 posts
Zsizsi: Köszönöm a gyors választ!
Ha esetleg még tudtok infot, jöhet! ;)

#1567
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,939 posts
Német kollégám Ciclosportot használ évek óta két bicóján. (Egy óra, csak rakosgatja ide-oda.) Õ elégedett vele. /Ha jól tudom, német a cucc, és hát a lokálpatriótizmus is izmus./ :D
Sigma-ról nem tudok nyilatkozni.

#1568
RedEagle

RedEagle

    vendég

  • fórumtag
  • 151 posts
Üdv rájderek!

Szóval a címben levõ két computer között vacillálok. Visszaolvasva találtam néhány hozzászólást a Sigmára.

Sigma BC 2006MHR elõny:
a négy paraméteres kijelzõ

Ciclosport 4.4A HR elõny:
Pulzusmérõ funkciók:
- alsó/felsõ határértékek
- edzés-zóna memória
- pillanatnyi kalória felhasználás
- összes kalória felhasznállás
- pillanatnyi zsírégetés

Tudásban a két óra nagyon hasonló (árban is). Fentebb kiemeltem a fontosabb funkcionalitásbeli különbségeket.
Használat túra – maraton - edzés (hobby szintû)
Szóval valamivel többet tud a Ciclo csak kérdés milyen minõségû a cucc.
Ha esetleg vannak újabb tapasztalatok a Sigmával kapcsolatban, vagy valaki látott, próbált, hallott valamit a Ciclosport órájával kapcsolatban, kérem ne fogja vissza magát .
Fontos szempont a biztos jelkapcsolat (elvileg mindegyik digitálisa kódolt de…) és a megbízhatóság.
Válaszokat elõre is köszönöm!

Laci

#1569
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts
PPT szoftver nem téma, azt tudok adni, ha kell

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1570
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,662 posts
https://www.bike24.n...10a8fe3f34ae28a ehhez vajon jár a PPT5 szoftver és legalább az angol használati is?

#1571
Tondach

Tondach

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 586 posts

legalábbis amiben van barometrikus mérõ is (a 605-ben van ha jól tévedek) amelyik csak mûhold alapján számol az hajmeresztõ adatokat tud produkálni...

(példa : gondolom Te el tudsz képzelni egy szentedre (kb surányi cuki) dömörkapu kisrigó ott megfordul vissza ugyanaz utvonal magassággörbét : _^_ valami ilyesmi. namost ebbe belemérni a "hegyes"csúcs helyett 4 km full síkot, azért ....)


A 605 sajnos csak a müholdak adatai alapján számol,csak a 305 és a 705-ben van barometrikus magasságmérés.DE.
Csinál érdekes dolgokat a készülék.
Elmegyek kajakozni a Körösre!!!,nem vadvizre és a végén 20km-re ir olyan 6-700 szintet is,mikor hogy van kedve,de például maratonokon,ahol adott ugye a szint,ott pl 5-10 méteres különbséggel mér a jó adathoz képest.
Szóval igazán nem értem,de mégis igy mér.

#1572
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Sziasztok kerékpárra szerelhetõ gps-t keresek mellyel rögzíteni tudom az útvonalamat ill elmentettet követni és ha lehet szerényebb árkategóriában ajáljatok. Köszi

van topikja neki

http://forum.bikemag...?t=2514&page=16

e amúgy www.garmin.hu

de ha jót akarsz akkor olyat nézz amiben van barometrikus magasságmérõ is...
meg az se baj ha az etrex sorozatnél komolyabb antennája van mert ez kicsit sokat "felejt ki" egészen csekély lombtakarásnál is. sõt képes pl a demírkapu kakashegy aszfaltos erdészetin is elveszteni a jelet elég tartósan
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1573
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Sziasztok kerékpárra szerelhetõ gps-t keresek mellyel rögzíteni tudom az útvonalamat ill elmentettet követni és ha lehet szerényebb árkategóriában ajáljatok. Köszi
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1574
ppeter

ppeter

    vendég

  • fórumtag
  • 229 posts
Sziasztok!

Valaki használt már timex pulzusmérõ órát?
Hasonló árkategóriájú sigmával partiban van? ( most itt a leggagyibbra gondolok)

#1575
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,662 posts
Nagyon köszönöm a választ! Egyébként ezeket az oldalakat már láttam én is a zerge.info-n, csak úgy néz ki, hogy csak a CAD-ot vettem szemügyre alaposan(ahol nem írja, hogy cserélhetõ-e).

#1576
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 posts

Valaki segít? Mégpedig abban, hogy megmondaná, hogy a WIND szériás cuccok cserélhetõ elemesek-e? Köszönöm!


Az órában és a mellkasi jeladóban cserélhetõ az elem. A sebesség szenzorban és a cad szenzorban meg nem. Amúgy meg Zerge oldalán minden infó fent van...

Speed
Cadence

#1577
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,662 posts
Valaki segít? Mégpedig abban, hogy megmondaná, hogy a WIND szériás cuccok cserélhetõ elemesek-e? Köszönöm!

#1578
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,821 posts
Kis böngészéssel magad is rájönnél, de a Polar tud olyan finomságokat, mint pl. Heart Rate Variability mérése, ami annyit jelent, hogy az egyes szívverések közötti minimális eltérést is észleli, aminek segítségével jelezhetõ pl. a túledzés.

#1579
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,662 posts
ezt hogy érted? miben jobb a Polar pulzusmérõ rendszere, mint a Sigma-é?

#1580
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,821 posts
Nem akarom rontani a bizniszt, de komolyan nem értem, hogyan lehet a Sigmát egy lapon említeni a Polarral. Lehet, hogy a Sigmának nagyobb a múltja kerékpáros sebességmérõk terén, de pulzusmérés funkciókban nagyon le vannak maradva a Polarhoz képest.