Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#1581
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Én írtam nemrég, hogy van nálam egy ROX 8.0 és 9.0 is. Ezek most eladóvá váltak. Ha érdekel keress meg, a bolti ár alatti áron vesztegetem õket. Meghirdetve még nincsen, ha meglesz szerintem elviszik még aznap...


Engem lehet érdekelne valamelyik írok privátot:)

#1582
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 hozzászólás

jee... megláttam a kis brit zászlócskát(angol nyelvre váltás);) ehhez adnak pulzusmérõ-övet, meg sebességmérõt, meg óratartót... már csak CAD-ot kéne vennem hozzá, meg Polar infrát.(talán még egy olyan óraszíjat, amire rá lehet a CS szériát csatlakoztatni, és akkor zúzhatok futni is akár(bár távolságot, meg sebességet nem tud számolni... én kitudom Trackabee segítségével;))... úgy néz ki meglesz a zsé is:bananadan


Én írtam nemrég, hogy van nálam egy ROX 8.0 és 9.0 is. Ezek most eladóvá váltak. Ha érdekel keress meg, a bolti ár alatti áron vesztegetem õket. Meghirdetve még nincsen, ha meglesz szerintem elviszik még aznap...

#1583
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
jee... megláttam a kis brit zászlócskát(angol nyelvre váltás);) ehhez adnak pulzusmérõ-övet, meg sebességmérõt, meg óratartót... már csak CAD-ot kéne vennem hozzá, meg Polar infrát.(talán még egy olyan óraszíjat, amire rá lehet a CS szériát csatlakoztatni, és akkor zúzhatok futni is akár(bár távolságot, meg sebességet nem tud számolni... én kitudom Trackabee segítségével;))... úgy néz ki meglesz a zsé is:bananadan

#1584
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás

PBG: http://www.bike24.net/p18451.html


itt ilyen occó péz?:D sajna (még;)) no német, ezért: mit adnak hozzá? ped.ford mérõt, meg seb.mérõt adnak?

ja... és ebben a W.I.N.D szériás cuccokban lehet az elemet cserélni?(boccs, ha most nagyon hülyeséget kérdeztem(Zerge nem írja))

#1585
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
PBG: http://www.bike24.net/p18451.html

#1586
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
A CS szériás sebesség- pedálcsapásszámmérõt a CS-es órákhoz, az S szériásakat az S-es órákhoz.

CSben különbözik a CS600, ahhoz Wind-es cuccok kellenek.

Mellkasi pántban van pár kompatibilitási probléma, de az bonyolult.
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#1587
Janes

Janes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
Van egy Polar CS 200-as órám a fullyn. Ez az óra elvielg tud 2 kerékméretet, így az országútin is akarom használni. A kérdés a következõ az S szériás sebességmérõvel is tudom-e használni vagy csak a CS szériás sebességmérõvel?:confused:

#1588
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
nem akarom "elvetni" a CS400-at(mert már abban gondolkodom;))... még mindig szimpatikus a Polar, csak nem tudom melyik éri meg jobban... pl.: a ROX mellett áll a cserélhetõ elemes cucc, USB csatlakozás, alacsonyabb ár(Polar CS400 ped.f.mérõvel, infrával együtt "Zerge-áron" kb. 80000,-Ft, míg a ROX 70000,-Ft mindennel együtt... az rendben, hogy tényleg az egyik legjobban elismert/bevált technika a Polar... de szerintem attól még lehetnek jók a többi cuccok is, úgyértem egy átgondolás megér;) most hétközben nem érek rá nagyon, de majd holnap suli után beindul a "Nagy összehasonlítás: mi miért, és mennyivel?:D"

#1589
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

most láttam csak ezt a biker-es linket... nekem is tetszik a csúcs karóra(hac 5)... futáshoz is lehet használni... nagy elõny! de nem méri a futás távolságát? én nem látom az adatok közt

miért akarsz elvetni egy bevált, jó minõségû márkát? (polar)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1590
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Csak a GPS-esek mérnek pontosan. :D


legalábbis amiben van barometrikus mérõ is (a 605-ben van ha jól tévedek) amelyik csak mûhold alapján számol az hajmeresztõ adatokat tud produkálni...

(példa : gondolom Te el tudsz képzelni egy szentedre (kb surányi cuki) dömörkapu kisrigó ott megfordul vissza ugyanaz utvonal magassággörbét : _^_ valami ilyesmi. namost ebbe belemérni a "hegyes"csúcs helyett 4 km full síkot, azért ....)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1591
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
húúh... van mibõl válogatni:D

#1592
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Nézd meg a VDO Z szériát is. Nemrossz annyira... :)
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#1593
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
most láttam csak ezt a biker-es linket... nekem is tetszik a csúcs karóra(hac 5)... futáshoz is lehet használni... nagy elõny! de nem méri a futás távolságát? én nem látom az adatok közt

#1594
arcsiba no.1

arcsiba no.1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 602 hozzászólás

CicloSport
http://biker.hu/?h=158

Na ezekkel már én is szemezgettem

#1595
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
CS200-on hang alapján??? NAGYon érdekes... ja, igen, már az enyémnél is tapasztaltam, hogy a számológép csipogására is reagál:D

néztem ezt a CS400-at, erre én is rábukkantam a ROX 9.0-ra... 62000,-Ft csak a CS400, hozzá még 6500 a pedálfordulatmérõ, 12000,-Ft az USB-s infra... erre 70000,-Ft a ROX 9.0: pedálfordulatmérõvel! CSERÉLHETÕ ELEMES ped.f.mérõ, seb.mérõ, és gondolom az alap, hogy a pulz.mérõben is cserélhetõ az elem, ja és akkor USB-s csatlakozás... kezd szimpatikusabbá válni... okos megoldások!

#1596
zoozoo

zoozoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 857 hozzászólás
Nekem könnyû volt beállítanom az alap magasságot a cs400-ban, mert térképen megnéztem a balti magasságát egy hozzánk közeli csatorna fedélnek. Ettõl függetlenül téved, de nem vészesen sokat és nem mindig :)

Höri! Akkor mégravaszabbak, mint gondoltam :D
"Nice boys don't play rock and roll"



#1597
nemecs

nemecs

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás

Elvileg nem kell minden alkalommal megadni a valós magasságot - ez az egyik jó tulajdonsága az órának: "when the ROX computer goes into sleep mode, the last altitude reading is frozen. When the computer awakes , the last altitude reading is restored, eliminating the need for re-calibration". Lehet, hogy elõször lett rosszul beállítva az óra, és azóta is tárolja a rossz adatot, innen ered a 80m-es eltérés folyamatosan. (?)
Egyébként az órán az új IAC (Intelligent Altitude Calibration) rendszerrel a magasság 3 féle módon is beállítható.


Valóban, így van, alapból 34 métert jelzett 106 m helyett és ezt jegyezte meg az "alvó módban"! Azóta sikerült is beállítanom/kaéibrálnom manuálisan. Aztán még van 3 home altitude beállítási lehetõség, amit az éppen aktuális tartozkodási helyhez tudsz igazítani és ennek ,egfelelõen kiválasztani. Ezen felül megadható a légnyomás is, ha van pontos infó róla.

#1598
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
CicloSport
http://biker.hu/?h=158

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#1599
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás

Két - három évig jók azért, de mindenképpen ravasz húzás.

Háát az túlzás. 2 srácnak CS300 van a csapatból, az egyik télen, a másik tavasszal vette és ebben a hónapban kb. egyszerre merült le mindkettõjüknek...
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#1600
BikeFun one

BikeFun one

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás

a magasságmérõje barometrikus, jó eséllyel minden bringázás elõtt meg kell neki adni a valós magasságot. de ez mindegyiknél így van .


Elvileg nem kell minden alkalommal megadni a valós magasságot - ez az egyik jó tulajdonsága az órának: "when the ROX computer goes into sleep mode, the last altitude reading is frozen. When the computer awakes , the last altitude reading is restored, eliminating the need for re-calibration". Lehet, hogy elõször lett rosszul beállítva az óra, és azóta is tárolja a rossz adatot, innen ered a 80m-es eltérés folyamatosan. (?)
Egyébként az órán az új IAC (Intelligent Altitude Calibration) rendszerrel a magasság 3 féle módon is beállítható.