Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 votes

  • Please log in to reply
3310 replies to this topic

#1501
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,662 posts
Nekem mûködik a "mezei" infrával... ha utánaolvasol itt a topikban, sokan írják, hogy ez ilyen "Próba-cseresznye ügy". Próbálgasd, és ha nem megy, akkor vidd vissza oda, ahol vetted, és valószínûleg levásárolhatod a pénzt a boltban.
PPT5 szoftveren keresztül próbálod?(zöld nyilas ikonra kattintva)

#1502
csabilc4

csabilc4

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 119 posts
használ valaki polar órához (pl. s720i) nem polar márkájú usb-s infrát?
én vettem egy mezei darabot (2 rongyér), de azzal nem kommunikál az óra, kicsit utánaolvastam a neten, azt írják, hogy csak polaros cuccal fog csevegni.
most tényleg ez az egyetlen megoldás létezik (kb. 11ezer ft. a gyári infra)?

#1503
bacsesz

bacsesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 532 posts
bocsi azt tényleg nemvettem észre:D. akkor még meggondolom ezt, lehet h VDO lesz belõle kösziköszi a segítséget.

#1504
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,662 posts
Egy oldallal ezelõtt válaszoltam már;)

Igen.

Elég tömör voltam:), azt kifelejtettem(gondolom ezért nem vetted észre, hogy Neked írok), hogy "Igen, a sebességmérõ is vezetéknélküli(szerintem)."
Szerintem megéri. STP-je van Sintesi 93-nak. Neki jók a tapasztalatai. De azért kérdezd meg!

#1505
zsééé

zsééé

    vendég

  • fórumtag
  • 234 posts

már kérdeztem de elkerülte mindenki figyelmét:) szóval errõl az óráról szeretnék tudni 1-2 dolgot, pl hogy hol vezeték nélküli, és ha esetleg vmi tapasztalata van valakinek róla annak örülnék. karácsonyra lepném meg magam, de "szart" nem akarok venni, az ebike-on írt funkciói alapján pedig nem olyan rossz ez:) http://ebike.hu/term...zusmeros/11343/


fu hát ez nekem olyan gagyinak tûnik, mintha láttam már volna ilyet a tescoban, csak más csomagolásban asszem 6000-ért...
http://teamzkse.hu/ A csapat!

High5 - szerintem

#1506
bacsesz

bacsesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 532 posts
már kérdeztem de elkerülte mindenki figyelmét:) szóval errõl az óráról szeretnék tudni 1-2 dolgot, pl hogy hol vezeték nélküli, és ha esetleg vmi tapasztalata van valakinek róla annak örülnék. karácsonyra lepném meg magam, de "szart" nem akarok venni, az ebike-on írt funkciói alapján pedig nem olyan rossz ez:) http://ebike.hu/term...zusmeros/11343/

#1507
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 posts

Mindegy... nem? Ha a bruttó idõvel akarsz számolni, akkor azzal számolsz, ha meg a nettóval akarsz számolni, akkor olyan órát veszel, amin ezt be lehet állítani...nem igazán hiszem, hogy egy ilyen jó kis óránál ilyen hülyeségeken kéne idõzni... egyébként is... a grafikonon úgyis látod, hogy mennyi idõt pihentél... szóval, még így is ki lehet számolni a nettó idõvel az átlagot... igen, a legjobb, ha nem állsz meg SEHOL;)
OwnIndex-el már tegnap lemértem... 3-szor is... volt 50,49, meg 48 is... most 48-on van... Maxpulzusom a teszt alapján: 205BPM


A CS600 pl 2 idõt mér. Total-t és tekerést.....

#1508
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,662 posts
érdekes... most nézem csak, hogy mesterséges fénynél nem is látszik, csak itt az ablaknál... nem tudom, mi lehet a gond, de gondolom így akkor nem nagy gáz... komolyan... lámpánál SEMMI nem látszik!
Sõt, ha az ablaknak az óra hátulját mutatom, még akkor sem látszik! érdekes.

#1509
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,662 posts
miért van az, hogy ilyen barnás folt majdnem az egész kijelzõ(ugyanúgy mûködik az óra)? ugye ez el fog múlni?!
újabb mérések alapján: pihenési pulzus 61; állási 117, peak(az mi?) 123.

#1510
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,662 posts
Mindegy... nem? Ha a bruttó idõvel akarsz számolni, akkor azzal számolsz, ha meg a nettóval akarsz számolni, akkor olyan órát veszel, amin ezt be lehet állítani...nem igazán hiszem, hogy egy ilyen jó kis óránál ilyen hülyeségeken kéne idõzni... egyébként is... a grafikonon úgyis látod, hogy mennyi idõt pihentél... szóval, még így is ki lehet számolni a nettó idõvel az átlagot... igen, a legjobb, ha nem állsz meg SEHOL;)
OwnIndex-el már tegnap lemértem... 3-szor is... volt 50,49, meg 48 is... most 48-on van... Maxpulzusom a teszt alapján: 205BPM

#1511
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,708 posts

Én nem szoktam leállítani, ha megállok és akkor nem felejtem el elindítani.:)

Ott a pont! :D

Amúgy ha megy az ember 80km+-t, akkor számít szerintem minden kis pihenõ, a 30mp-es lámpa, az 1-2 perces könnyítés magunkon, a kulacs utántöltés, sorompó, stb. Ha ezek miatt nem állnál meg nem tudnál olyan átlagot menni. Legalábbis én biztos nem. Nekem az az Átlag, hogy otthonról elindulok, benyomom az indítást és mikor hazaérek leállítom.


Értem a "módszered", én nemtudom miért nem így szoktam hozzá. Lehet hogy ez a helyes, nem vitatom amugy, nem vagyunk egyformák... :)

#1512
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 posts

Nekem a 20-30 mp nem számít pihenésnek, úgy gondolom. Ez szerintem azért nem állja meg a helyét ilyen erõvel, mert itt mindent viszonyítani kell valamihez. pl: 27 kilométer egy Salgótarján körüli népszerû kör is, amiben van emelkedõ-lapos-lejtõ, vagyis minden, valamint 27 kilométer a Pásztó-Galyatetõ szakasz is, amiben viszony csak emelkedõ (vagy lejtõ) található.

a példád azért sarkalatos mert te 20 perc különbségrõl beszélsz ha jól értem, azért annyi "üresjáratot" nekem nem okoznak ezek a dolgok, pesten biztosan más a helyzet, ezt nem is vitatom!


Én nem szoktam leállítani, ha megállok és akkor nem felejtem el elindítani.:)
Amúgy ha megy az ember 80km+-t, akkor számít szerintem minden kis pihenõ, a 30mp-es lámpa, az 1-2 perces könnyítés magunkon, a kulacs utántöltés, sorompó, stb. Ha ezek miatt nem állnál meg nem tudnál olyan átlagot menni. Legalábbis én biztos nem. Nekem az az Átlag, hogy otthonról elindulok, benyomom az indítást és mikor hazaérek leállítom.

#1513
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,739 posts
a 725 és a 720 között mi a különbség? Nekem 720 van és abban elég kézenfekvõ helyen lehetett bekapcsolni az auto stop/start funkciót.

#1514
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,708 posts

Én 45-re állítottam be.


Kimérheted az OwnIndex-el, az csak jobb azért...
(szerintem)

#1515
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,708 posts

Hát, igen, csak mikor megállsz akkor pihensz is. Én ezért nem tartom reálisnak mondjuk a 1ó 20p alatt megtett 30 km-re a 30-as átlagot mérni, mert amúgy ha nem állsz meg, akkor nem tudsz 30-as átlagot menni.


Nekem a 20-30 mp nem számít pihenésnek, úgy gondolom. Ez szerintem azért nem állja meg a helyét ilyen erõvel, mert itt mindent viszonyítani kell valamihez. pl: 27 kilométer egy Salgótarján körüli népszerû kör is, amiben van emelkedõ-lapos-lejtõ, vagyis minden, valamint 27 kilométer a Pásztó-Galyatetõ szakasz is, amiben viszony csak emelkedõ (vagy lejtõ) található.

a példád azért sarkalatos mert te 20 perc különbségrõl beszélsz ha jól értem, azért annyi "üresjáratot" nekem nem okoznak ezek a dolgok, pesten biztosan más a helyzet, ezt nem is vitatom!

#1516
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,708 posts
Igen, én nem szeretem azt, amikor megállok valamiért, nem feltétlen piros lámpánál, hanem mittomén kisdologra vagy valami, és aztán indulás után két perccel veszem észre hogy nem indítottam újra az órát. Én arra egyáltalán nem vagyok pl kíváncsi, hogy piros lámpánál állva mennyi volt a pulzusom, úgyis látom mennyire esett le, mert lesz egy törés a grafikonban a megállítás-újraindítás miatt. Másrészrõl én mindig is ugy álltam ezekhez a dolgokhoz, hogy az nekem nem tartozik bele az edzésbe, ha nem lenne lámpa pl. nem is állnék meg ugyebár. De ezzel meg lejet barátkozni.

Ami viszony hiányzik nekem belõle (minimális ideje van nekem is) a "sleep" funkció, az RS200-as órámat elõszeretettel kapcsolgattam ki-be mikor nem használtam... Legalábbis eddig nem találtam meg :)

De mindennek ellenére olyan pluszokat nyújt az óra (és a szoftver), amik azért nem elhanyagolhatóak finoman szólva, és ezeket a számomra kicsit "zavaró hiányosságokat" is maximálisan feledtetik, ez egyértelmû!

#1517
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 posts

Mi ad nagyobb átlagot? Az, ha megáll, akkor, amikor pl.: vársz a zöldre a stop lámpánál? Ez a funkció arra van, hogy azt a szakaszt, amikor megállsz, ne mérje, és az idõszámláló is megálljon, nem? Az igaz, hogy ha a bruttó átlagra vagy kíváncsi, akkor nem jó...


Hát, igen, csak mikor megállsz akkor pihensz is. Én ezért nem tartom reálisnak mondjuk a 1ó 20p alatt megtett 30 km-re a 30-as átlagot mérni, mert amúgy ha nem állsz meg, akkor nem tudsz 30-as átlagot menni.

#1518
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,662 posts
Mi ad nagyobb átlagot? Az, ha megáll, akkor, amikor pl.: vársz a zöldre a stop lámpánál? Ez a funkció arra van, hogy azt a szakaszt, amikor megállsz, ne mérje, és az idõszámláló is megálljon, nem? Az igaz, hogy ha a bruttó átlagra vagy kíváncsi, akkor nem jó...

#1519
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 posts

Elég sok 725-ös tulaj lett itt hirtelen... akkor egy kérdés: jól tudom, hogy nem lehet beállítani automatikus indítást/leállítást mondjuk a sebességmérõ jeladójára?
(tehát ha forog a kerék - jelet ad a jeladó - az óra rögzít, ha nem forog - nem rögzít) Én nem találtam ilyet...


De minek ez a funkció? Ez csak egy nagyobb(hamis) átlagot ad.

#1520
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,108 posts
Így van, nem lehet...
(Nekem is ez van :D)
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala