Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#1481
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

CS300-nál, ha két bringán akarom használni, járható út az, hogy veszek még egy jeladót, hogy ne kelljen mindig áttenni villáról villára? Mágnes gondolom, bármilyen jó hozzá...

s725x-nél mûködik.
már ha ennek van hír értéke Számodra.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1482
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Urak!

CS300-nál, ha két bringán akarom használni, járható út az, hogy veszek még egy jeladót, hogy ne kelljen mindig áttenni villáról villára? Mágnes gondolom, bármilyen jó hozzá...

Ja, és ha valaki emlékszik még rá, mit szívtam a mellkasi jeladóval, szóval Karácsonyra megleptem magamat egy Codec Polar Wearlinkkel. Nem kellett vele semmit sem csinálni, azonnal felismerte, így most boldogan használom újra az órámat :)

#1483
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Egyébként egy német újságban volt egy teszt és csekély német tudásommal annyit megértettem, hogy kb. 300 wattig a Polar nem sok eltérést mutat az SRM-hez képest (amely a tesztben szereplõ cuccok közül a legpontosabb). A baj az, hogy nagyobb intenzításnál a Polar néha teljesen beszarik és ha jól tudom az erõmérésnek pont a nagy intenzításu, rövid intervallumoknál van kulcsfontosságú szerepe, hiszen ilyenkor a pulzus túl lassan reagál és nem használható az intenzítás mérésére.

#1484
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
(Végre itt vagyok... a freemail már olyan lassú, hogy az már fáj(hosszú történet):D)
Szóval: Mathias: Ki beszélt itt 0,1%-os zónabetartásról? Senkit nem érdekel, hogy 156-ot, vagy 156,4-et ver a szíved percenként.

Az már érdekes, ha mondjuk a max. pulzusod 200BPM, akkor mondjuk az 60%-os értéked 110-120-vagy 130BPM! Tudom... hobbi bringás... de akkor is. Konás szavaival élve(nem szó szerint;)): "Ha már lesz, akkor miért nem a legjobb, vagy minél jobb?"
Ha megvesz akár egy hobbibringás egy rosszat(pl.: ezt a +/-10%-os cuccot) vagy nem is kell, hogy hobbibringás legyen, lehet akár olyan is, aki komolyan akar a bringázással foglalkozni... na szóval, ha megveszi, akkor ígyis-úgyis ott fog fõni a saját levében, hogy milyen szar, és hogy milyen pontatlan.
Wattmérõnek meg ez a +/-10%... hát... az már elég sok(itt ugyanazt elmondhatnám, mint a pulzusmérésnél)... egyébként sem értem, hogy miért kell az embernek +/-10%-kal eltérõ wattmérõ... azért, hogy ezt mondja: "Nekem ilyen is van!"?
Hú de sokat írtam...:D

#1485
Janes

Janes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

ez látod igaz!
figyeld csak meg, hogy ilyenkor télen szinte nincs bringás a hegyekben.
nem azért, mert fáznak, hanem pont az elõírt zónák tartása miatt fõleg síkon, aszfalton gyûjtik az alapozáshoz szükséges kilómétereket.


ez csak egy részükre igaz szerintem, másik része azért nem megy télen mert pl nem szeret hidegben tekerni.:D

#1486
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
És nem csak a felfelékkel van a baj, de a lejtõkkel is, mivel nem tudod annyira bepörgetni (balesetveszély nélkül), hogy zónában maradhass. :)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1487
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Egyébként a pulzus zónában tartása elég érdekes dolog terepen,fõleg meredek emelkedõkön.PÉLDA próbáld már meg a pulzusodat az ördögoldalban 150alatt tartani,nem hiszem hogy fog sikerülni.

ez látod igaz!
figyeld csak meg, hogy ilyenkor télen szinte nincs bringás a hegyekben.
nem azért, mert fáznak, hanem pont az elõírt zónák tartása miatt fõleg síkon, aszfalton gyûjtik az alapozáshoz szükséges kilómétereket.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1488
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 hozzászólás
Hobbibringásnak szerintem elég fölösleges wattmérõ.Pulzusmérõ azért nem árt de abból se kell nagyon fullos mert ugysem fogod tudni annyira kontrolálni a pulzusodat.

#1489
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Méghogy a polar nem jó pulzusmérésre meg egyéb más dolgokra ez butaság.Hiszen a pulzust majdnem ekg pontosságal méri.Az egyik legrégebbi márka a pulzusmérés terén és elég ettalonnak számit.Én már 95-96 körül is használtam.Egyébként a pulzus zónában tartása elég érdekes dolog terepen,fõleg meredek emelkedõkön.PÉLDA próbáld már meg a pulzusodat az ördögoldalban 150alatt tartani,nem hiszem hogy fog sikerülni.


Senki nem beszélt a polárról. És senki nem beszélt arról, hogy a polár nem jó pulzusmérésre.

Arról megy a beszélgetés, hogy szerintem egy hobbibringásnak watt és vagy pulzusmérésnél tök mindegy lenne 10% pontatlanság. Nem lesz attól valaki jobb, hogy az órája "kurva" pontos és 0,1%-ra betartja a net-rõl letöltött edzéstervet.

#1490
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Mathias
de a hobbi versenyzõk, akiknek nem számít a wattnál levõ szórás, nem fog venni 60-100-sokszázezért wattmérõt, mert Neki annyira nem fontos zónában maradnia.
Érted az ellentmondást.
az amatõrnek nem számít az a 10% eltérés, de nem is fog Õ ilyet venni, mert amatõr...


Rémhöri
:D
aztán csodálkozol, ha ellenszenves vagy mindenkinek! :D


Ismerek amatõrt, akinek van watt mérõje és életében nem volt még versenyen. Ez csak pénz kérdés és egyre kevésbé az, mert egyre olcsóbban kapni ilyesmiket.
Amúgy pulzusmérésrõl (is) beszéltem. És persze nem azokról, akik ebbõl élnek.

#1491
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 hozzászólás
Méghogy a polar nem jó pulzusmérésre meg egyéb más dolgokra ez butaság.Hiszen a pulzust majdnem ekg pontosságal méri.Az egyik legrégebbi márka a pulzusmérés terén és elég ettalonnak számit.Én már 95-96 körül is használtam.Egyébként a pulzus zónában tartása elég érdekes dolog terepen,fõleg meredek emelkedõkön.PÉLDA próbáld már meg a pulzusodat az ördögoldalban 150alatt tartani,nem hiszem hogy fog sikerülni.

#1492
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
Mathias
de a hobbi versenyzõk, akiknek nem számít a wattnál levõ szórás, nem fog venni 60-100-sokszázezért wattmérõt, mert Neki annyira nem fontos zónában maradnia.
Érted az ellentmondást.
az amatõrnek nem számít az a 10% eltérés, de nem is fog Õ ilyet venni, mert amatõr...


Rémhöri
:D
aztán csodálkozol, ha ellenszenves vagy mindenkinek! :D

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1493
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Hogy ne számítana? :D 10%? :D

Szerencse hogy nem lehet személyeskedni, de érteni azt nem értesz hozzá sokat azt most megmondom :D

Terheléses teszt? Személyre szabott edzés? Dereng vmi? :)


Persze, ha profi versenyzõ vagy/leszel és mindent megmérnek rajtad és kiszámolják, hogy 155,6-es pulzussal kell menned, akkor számíthat 10%, de az ide írogató amatõröknek, akik hobbiként edzegetnek és évente elmennek 4-5 amatõr versenyre és letöltenek valami általános edzéstervet tök mindegy 10%.

Szuromi Gyuri a velo-ban jól összefoglalta szerintem. Érdemes elolvasni.
Egy részlet: "... csak azt hiszi, ha én írok neki egy edzéstervet, amit õ megcsinál, akkor versenyt fog nyerni. Nem fog versenyt nyerni, illetve lehet, hogy akkor is fog, ha hozzám se szól, mert eleve vannak képességek, ami vagy van, vagy nincs. És ha nincs, akkor edzhet meg tornázhat, javulni fog valamit, de nem sokat. Szerintem a bringában a legtöbbet az karat számít, a kitartás és a képesséegek."

És ez utóbbi mondattal maximálisan egyetértek. Nem attól lesz valaki jó kerékpáros, hogy a pulzusát az elõírt +/- 0,5%-ában tudja tartani.

#1494
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Hogy ne számítana? :D 10%? :D

Szerencse hogy nem lehet személyeskedni, de érteni azt nem értesz hozzá sokat azt most megmondom :D

Terheléses teszt? Személyre szabott edzés? Dereng vmi? :)
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#1495
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Egyébként szerintem +/- 10% nem számít, ezzel is lehet bõven edzeni.

Még a pulzusmérésnél se számít szerintem +/- 10%. Már amúgy is ezek a tartományok is(pl a max 55%-a és 75%-a százalék között kell edzeni) csak általánosságok. Egy körülbelüli érték, ami a tapasztalatok és hasraütés alapján jöttek létre. Mert senki nem vezette, azt hogy aki a max pulzusa 75%-ával edzett az többet ért, mint aki a max pulzusa 80%-ával edzett. Arról nem is beszélve hogy mindenki különbözik és lehet nekem amúgy 142,5 és 164,25 pulzus között kéne edzenem optimális esetben, másnak meg 146 és 159 között kéne.(tegyük fel, hogy ugyanannyi idõs és ugyanannyi a max pulzusunk) Nem attól lesz valaki jó formában, hogy betartja a nagy általánosságra kitalált pulzusértéket +/- 3 szívverés pontossággal, sõt lehet számára az nem is optimális.

#1496
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
:)
Azért annyi, amennyi. Vehetsz Ergomot, PowerTap-et, SRM-et 250ezer-1 millió közötti összegért, a legjobbnak 0.5% a pontossága.
A polarnak 60-70ért 10%.
Tájékozódásra jó, edzésre kevésbé...

De ha kell tudok 1 eladót :)
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#1497
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Valakinek van cs600 watt mérõvel? A Polar szerint +/- 10%-os pontossággal mûködik, nem túl sok ez? Ha pulzusnál lenne ekkora hibahatár, akkor annak pl. semmi értelme nem lenne.

Ez még nem is tûnik soknak. Tekintve azt, hogy a teljesítményt az elvégzett munka és idõbõl kellene számolni, a munkát pedig az erõbõl és az elmozdulásból. És az erõt nem úgy mérik ezek a cuccok, hogy a pedál és a cipõ között van egy erõmérõ. Így csak saccolnak a teljesítményre. Ezért kell megadni mindenféle adatot(sulyt, stb.) És ezekbõl meg a gyárilag beprogramozott adatokból(pl légellenállás egy adott sebességnél) a mért értékek segítségével(pl sebesség, lábfordulat, stb) saccol valamit.

Mint ahogy a kalória számlálás is egy saccolás, mert egy óra a kezeden nem tudja megmérni, hogy mennyi energiát éget el a te szervezeted.

#1498
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Valakinek van cs600 watt mérõvel? A Polar szerint +/- 10%-os pontossággal mûködik, nem túl sok ez? Ha pulzusnál lenne ekkora hibahatár, akkor annak pl. semmi értelme nem lenne.

#1499
csabilc4

csabilc4

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 119 hozzászólás
csak ppp4-gyel próbáltam eddig.
lehúztam a ppt5-öt, felraktam, így elsõre nem sok újdonság van a ppp4-hez képest, leszámítva a user interface-t és hogy nekem akadozik, belassul.
de azért kipróbálom ezen is, hátha....

Nekem mûködik a "mezei" infrával... ha utánaolvasol itt a topikban, sokan írják, hogy ez ilyen "Próba-cseresznye ügy". Próbálgasd, és ha nem megy, akkor vidd vissza oda, ahol vetted, és valószínûleg levásárolhatod a pénzt a boltban.
PPT5 szoftveren keresztül próbálod?(zöld nyilas ikonra kattintva)



#1500
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 hozzászólás

használ valaki polar órához (pl. s720i) nem polar márkájú usb-s infrát?
én vettem egy mezei darabot (2 rongyér), de azzal nem kommunikál az óra, kicsit utánaolvastam a neten, azt írják, hogy csak polaros cuccal fog csevegni.
most tényleg ez az egyetlen megoldás létezik (kb. 11ezer ft. a gyári infra)?


Nekem sem ment a 710-es több fajta gagyi infrával sem. A 725X Team, RS400 és a CS600 ellenben minden gond nélkül. Hozzáteszem, hogy a sokak által emlegett és általam is kipróbált RedSnake infrával sem ment a 710-es....