Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 votes

  • Please log in to reply
3310 replies to this topic

#1461
iMaty

iMaty

    vendég

  • fórumtag
  • 154 posts

Én azt olvastam , hogy az anaerob szakasz a max pulzus 80-90% között van ? ez is hülyeség?


Itt egész sok okosságot találsz, nem csak a pulzusmérésrõl:

http://www.zerge.inf...mero_pulzus.php
- egy bolygó, két kerék -

#1462
ppeter

ppeter

    vendég

  • fórumtag
  • 229 posts

Szerintem egy kicsit olvass utána a dolgoknak, mert úgy néz ki, hogy az alapokkal sem vagy tisztában.


Én azt olvastam , hogy az anaerob szakasz a max pulzus 80-90% között van ? ez is hülyeség?

#1463
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,821 posts
Szerintem egy kicsit olvass utána a dolgoknak, mert úgy néz ki, hogy az alapokkal sem vagy tisztában.

#1464
ppeter

ppeter

    vendég

  • fórumtag
  • 229 posts
Ma sikerült beszereznem 1 pulzusmérõ órát!
Elõre csak annyit , hogy kicsit túlsúlyos vagyok! 175 cm / 93kg

Elmentem futni 35 percet ( terepfutás a Bükkben) , és az az eredmény jött ki , hogy emelkedõn ( 175-178 ) , lejtõs szakaszon (160-165 ) körüli pulzusértékek voltak.
Ha jól sejtem majdnem végig anaerob küszöbön belül voltam , szóval akkor ez nem lesz jó alapozásnak?

#1465
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,708 posts

Olyan dilemmám van, hogy olvastam két módszerrõl, amelyekkel megállapítható a tejsav küszöbhöz tartozó pulzus, az egyik a 30 perces idõfutam, aminek az utolsó 20 perc átlagpulzusa állítólag megadja, a másik, hogy fokozatosan emeled a terhelést és amikor elkezded érezni az égést a lábadban amit akkor látsz pulzust, az az. Az elõbbinél 181 volt az átlagpulzusom, az utóbbinál viszont 174-es pulzusnál kezdett el fájni. Most akkor melyiknek higgyek?


Ez a megoldás szerintem megfelelõ lehet. Én is most készülök majd kipróbálni. Nekem soha nem volt terheléses tesztem még, de a jó néhány év alatt ezt szerintem kitapasztaltam hogy nagyjából hol is lehet, és ennek szellemében akarom én is végezni.

#1466
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,662 posts
hát, hogy tudjam, hogy mennyit mentem:D

#1467
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts

most próbáltam ki... feltettem a támvillára, de ha az óra a kormányon van, akkor nem érzékeli... görgõ közben feltettem a nyereg pálcájára az órát, ott a pulzust fogta, csak a seb.-et, meg a cad-ot nem... feltettem a felsõcsõre a nyeregvázcsõ mellé, ott meg a pulzust nem fogta... what's the problem?:D

nem értem igazán, hogy mit hova tettél, de nemrég mondták a FitnessTrade-nél, hogy az órában egy antenna van, ami veszi a jeleket (sebesség, csapásszám), ezért fontos, hogy a kormányra tedd az órát és ne a kormányszárra elfordítva, mert ott nem tudja venni. ezt nem próbáltam ki, nem tudom, hogy valóban így van-e.
Nálad is lehet ilyen probléma van, hogy el kell fordítani talán az órát...
amúgy meg görgõzéshez minek a sebességmérés? :o

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1468
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,662 posts
Lehet, hogy a derékszélességû combjaim leárnyékolják az órát:D:D Egyébként 173cm.

#1469
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
Milyen magas vagy?!? :D

#1470
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,662 posts
most próbáltam ki... feltettem a támvillára, de ha az óra a kormányon van, akkor nem érzékeli... görgõ közben feltettem a nyereg pálcájára az órát, ott a pulzust fogta, csak a seb.-et, meg a cad-ot nem... feltettem a felsõcsõre a nyeregvázcsõ mellé, ott meg a pulzust nem fogta... what's the problem?:D

#1471
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,662 posts
Fülöp Tibor: 10,000,-Ft http://www.cyclingsp...ter.hu/csc_team

A jeladós ügy... hülye vagyok... a láncvillára tettem, és csodálkoztam, hogy nem mûködik...:clap:

#1472
zoozoo

zoozoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 857 posts

Most akkor melyiknek higgyek?


Szerintem fizess be egy terheléses tesztre, ha tényleg pontosan tudni akarod. Az idõfutamos megoldásról no comment, rengeteg külsõ tényezõtõl függ.
Az érzetre történõ megállapítás meg becsapós. Pl. kezdj el egy 5 kilós súlyt emelgetni alkarra - egy idõ után elkezd égni az izom és mérd meg a pulzusod. 100 alatt lesz. Az adott izomcsoport el kezd égni, mintha tejsav termelõdne - de ebbõl még nem tudod meg a küszöbödet.
"Nice boys don't play rock and roll"



#1473
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,821 posts
Olyan dilemmám van, hogy olvastam két módszerrõl, amelyekkel megállapítható a tejsav küszöbhöz tartozó pulzus, az egyik a 30 perces idõfutam, aminek az utolsó 20 perc átlagpulzusa állítólag megadja, a másik, hogy fokozatosan emeled a terhelést és amikor elkezded érezni az égést a lábadban amit akkor látsz pulzust, az az. Az elõbbinél 181 volt az átlagpulzusom, az utóbbinál viszont 174-es pulzusnál kezdett el fájni. Most akkor melyiknek higgyek?

#1474
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 posts
Igen van rá esély én már vagy két éve igy görgõzök hogy a hátsó támvillán van speed senzor/s710-es az órám/,de ha javasolhatom a nagy mágnest használd amit adnak a polar órához.Tutti fog mûködni.

#1475
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,662 posts
Van esély arra, hogy elérjen a jel, a támvilláról vagy a láncvilláról a kormányig(S725X) speed senzorról van szó...(görgõ)

#1476
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,627 posts

Véletlenül nem valamelyik sport óriástól van mert azok szoktak ilyet csinálni frekvencia problémák miatt


nem,bikemarket-tõl rendelték szüleim.Ha majd kitavaszodik vagy melegebb lesz próbálkozok vele még1x,mert most olvastam a használatijában,hogy 0°C alatt nem mûködik pontosan.

#1477
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Most kaptam karácsonyra egy Sigma BC 1606L DTS ( http://www.bikemarke...eszlet&tid=1073 ) km órát, ezzel lenne problémám.tegnap kimentem tekerni,és elég érdekesen mûködött.átlag sebességem 18km/h volt,max pedig 4,a távolság 0 km.(30km-t tekertem kb. 25-tel)volt mikor nem is mért.Lehet azért mûködött így,mert -2°C volt?vagy a mágnes-adó helyzetével kell még szórakoznom?

Véletlenül nem valamelyik sport óriástól van mert azok szoktak ilyet csinálni frekvencia problémák miatt
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1478
swn

swn

    vendég

  • fórumtag
  • 116 posts

Most kaptam karácsonyra egy Sigma BC 1606L DTS ( http://www.bikemarke...eszlet&tid=1073 ) km órát, ezzel lenne problémám.tegnap kimentem tekerni,és elég érdekesen mûködött.átlag sebességem 18km/h volt,max pedig 4,a távolság 0 km.(30km-t tekertem kb. 25-tel)volt mikor nem is mért.Lehet azért mûködött így,mert -2°C volt?vagy a mágnes-adó helyzetével kell még szórakoznom?


Nekem BC1706HR volt, amíg le nem ejtettem... Az is érdekes óra volt. Ha jöttem le a Mátrából és kicsit lobogott a mez, akkor 200-as pulzust mutatott. :D Nagyon érzékeny minden kis apróságra, sok a hibája, szerintem még nem elég kiforrott. Eladnám és vennék egy Polar-t - nekem egy CS200 lesz a következõ órám.

#1479
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,627 posts
Most kaptam karácsonyra egy Sigma BC 1606L DTS ( http://www.bikemarke...eszlet&tid=1073 ) km órát, ezzel lenne problémám.tegnap kimentem tekerni,és elég érdekesen mûködött.átlag sebességem 18km/h volt,max pedig 4,a távolság 0 km.(30km-t tekertem kb. 25-tel)volt mikor nem is mért.Lehet azért mûködött így,mert -2°C volt?vagy a mágnes-adó helyzetével kell még szórakoznom?

#1480
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
abszolúte, köszöntem'