Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#1441
zoozoo

zoozoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 857 hozzászólás
Görgõn nincs menetszél - szerintem azért nehezebb feltornázni a pulzust, mert csak egyféle ingert kell legyûrni. Kint meg gördülési ellenállás, menetszél, figyelni is kell.
"Nice boys don't play rock and roll"



#1442
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Dehogy van, annyira nem megy a biznisz, s ahogy nézem, nem is fog.

A különbözõ sportokban tényleg eltérnek az edzészónák - az elején. Ezt fontos kihangsúlyozni, 1-2 év után már tök azonosak (1-2 ütésre vannak egymástól), szóval nekem pl a futás és a bringa azonos.

Görgõn csomó inger nem ér. Ezért csak a fáááájdalom marad. Sorry, ki kell ábrándítsalak, itt is csak 1-2 ütés a különbség. Ezt persze precízen csak wattmérõvel felszerelt bringán lehet lemérni, de döbbenetesen azonos az eredmény, pedig én is kategóriákkal nehezebbnek érzek egy 140es GA1 alsó határt görgõn, mint oúton. (országúton belelépek, oszt' 140, görgõn meg már ömlik a víz, s 120as a csapásszám :D)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1443
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Neked van wattmérõd?

Más: Tegnap a Karácsony óta tartó görgõzés után, mentem egy kört országúton. Az tûnt fel, hogy ugyanaz a pulzuszóna a szabadban sokkal könnyebnek tûnt, mint a görgõn. Ennek mi az oka? Tudom, hogy pl. a futáshoz, vagy úszáshoz más pulzuszónák valók. Akkor nem lehet, hogy a görgõzéshez is más zónában kéne ugyanazt az edzést végezni, mint amit a szabadan?

#1444
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Én azt olvastam , hogy az anaerob szakasz a max pulzus 80-90% között van ? ez is hülyeség?


Ez egyéni. Nekem pl. ilyenkor (alapozás) maxpulzus közelében sincs anaerób szakaszom. Ez jön ki laktátból is, és pulzus/watt diagrammból is. Az egyik egy vízszintes vonal, a másik pedig egy ferde vonal, mindennemû törés/inflexió nélkül. Áprilisra, amikor a felsõbb zónákat kicsit jobban megedzem már más a helyzet.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1445
iMaty

iMaty

    vendég

  • fórumtag
  • 154 hozzászólás
Ha már szóba kerültek az edzések: http://www.nupi.hu/W...tartományok.DOC (Tudom, itt kicsit off, de pulzustartományok is vannak benne ;) )
- egy bolygó, két kerék -

#1446
Janes

Janes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

Esetleg van vkinek a Decathlonban kapható Geomittoménmicsoda márkájú made in China készüléke (5e forintos cucc)? Az érdekelne, hogy képes-e hangjelzésre, ha kitérsz a zónából.


Jankó a helyedben én a Polar háza táján néznék körül.

#1447
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
Esetleg van vkinek a Decathlonban kapható Geomittoménmicsoda márkájú made in China készüléke (5e forintos cucc)? Az érdekelne, hogy képes-e hangjelzésre, ha kitérsz a zónából.

#1448
baracell

baracell

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok!
Tudnátok abban segíteni,hogy hol lehet Polar órákat kapni üzletben (ahol fel is próbálhatod) a Nyugat Dunántúlon??

köszönöm!

#1449
Tondach

Tondach

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 586 hozzászólás
Tudna valaki segiteni Polar axn700-as óra és pc összekötésében?
Amivel az s710 müködik,azzal ez nem akar.
Soros portos polar infrám van usb-s átalakitóval.

#1450
Janes

Janes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

Köszi mindkettõtöknek!
36 évesen (4 éve) voltam egy komolyabb terheléses szívvizsgálaton a füredi kórházban. Az ott elért max pulzusom 178 volt, tehát a 220 mínusz kor alapon számított képlet (184) 96%-a. Szerintetek most is alapul vehetem ezt a 96%-ot a jelenlegi életkoromból számított képlet alapján, vagy tényleg fontos volna megint egy vizsgálaton átesni? Akkor 7 kilóval könnyebb voltam.


Legjobb módszer a max pulzusra: bemelegítés után egy húzósabb emelkedõbe belekezdeni s mikor érzed hogy alig kapsz levegõt akkor a nyeregbõl kiállva sprintelni, míg le nem fordulsz a nyeregrõl. :) Az ekkor mért pulzus lesz a max pulzusod( nekem pl 203 ami majd 20-al magasabb mint a 220-életkoros baromság) Persze ehhez kell egy megbízható pulzusmérõ is.:)

#1451
arcsiba no.1

arcsiba no.1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 602 hozzászólás
Jankó, tbence! én is most vagyok ebben a cipõben, meg volt az elsõ teljesítménydiagnosztikai vizsgálat, meg adták a pulzuszónáimat. És én is sokat megyek GA1-ben. elég monotonnak tûnhet amúgy. Nekem sincs még polarom, hanem egy sigmám van, és a GA1-re teljesen jó. csak be kell vizeznem mielõtt felveszem.

#1452
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
vagy tesitanszéken ledumálod a Balázzsal, hogy lemenjünk az alagsorba és megmérjük ott :) eddig még csak a futópadon teszteltem magam, hát le is vágta a biztosítékot, másnap láttam ott néhány villanyszerelõt :D rákérdeztem, aztán mondták, hogy a futópad is megadta magát :o
nem olyan pontos, de nagyjából jó adatokat ad. egy teljesítménygörbét és pulzusgörbét rajzol a számítógép, ahol azok eltérnek egymástól, ott lesz az aerob-anaerob küszöböd
futópadon és bringán is meg tudjuk nézni.
/azért mondom, hogy beszélj a Balázzsal, mert nekem noha van oda bejárásom, nem akarok visszaélni a bizalmukkal, hogy csak úgy behordok oda mást is/
Balázs nem tudom mikor lesz itthon újra, most síel az olaszoknál :D

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1453
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
Köszi mindkettõtöknek!
36 évesen (4 éve) voltam egy komolyabb terheléses szívvizsgálaton a füredi kórházban. Az ott elért max pulzusom 178 volt, tehát a 220 mínusz kor alapon számított képlet (184) 96%-a. Szerintetek most is alapul vehetem ezt a 96%-ot a jelenlegi életkoromból számított képlet alapján, vagy tényleg fontos volna megint egy vizsgálaton átesni? Akkor 7 kilóval könnyebb voltam.


#1454
tbence

tbence

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 257 hozzászólás

A következõkrõl szeretnék érdeklõdni:

- Mi a legolcsóbb megoldás egy olyan pulzusmérõre, ami csipogással (vagy bármilyen hanggal) jelzi, ha lefelé vagy felfelé kitértem egy általam elõre beállított zónából? A legolcsóbb alatt nem használhatatlan gagyit értek, hanem valami megbízható szerkezetet ésszerû áron.
- A max. pulzus hány százalékában zajlik zsírégetés, illetve hány százalékában kell az alapozó edzéseket végezni? Amennyiben mindkettõ cél, kell-e elõször "zsírtalanítani" vagy az majd úgyis bekövetkezik alapozás során?
- Az alapozó edzéseket állóképességi edzéseknek kell-e követnie? Honnan tudom, hogy az alapozási periódus végére értem, és nekiállhatok fejleszteni?

Köszi elõre is a válaszokat.


Hali!
Ha ennyire komolyan érdekel a téma akkor ajánlom h menj el egy terheléstesztre(www.cyclingsportcenter.hu v sportkórház)...ott megmondják a saját pulzuszónáidat(ami nagyon-nagyon eltérhet egy 220-életkor blablabla és társai által megkapott értékektõl)ez kb 10-12eFt...ez után már egy 10eFt-os Sigma órával is zónában tudod magad tartani, nem kell 50 rugóért polart venni.A legfontosabb a ga1 nevû zóna lesz(alapállóképesség fejlesztõ 1es)..ebben kellene menni nagyon sokat h hosszú távon fejlõdj.de ez elég bonyolult téma innentõl.

#1455
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
Jankó
http://www.komfortgy.../suly_csokk.htm
http://www.pezsi.eu/...id=19&Itemid=85
itt írnak róla pár sort.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1456
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Az alapozás leginkább az állóképesség fejlesztésrõl szól, zsírégetés pedig, a közhiedelemmel ellentétben, mindig van.

#1457
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
A következõkrõl szeretnék érdeklõdni:

- Mi a legolcsóbb megoldás egy olyan pulzusmérõre, ami csipogással (vagy bármilyen hanggal) jelzi, ha lefelé vagy felfelé kitértem egy általam elõre beállított zónából? A legolcsóbb alatt nem használhatatlan gagyit értek, hanem valami megbízható szerkezetet ésszerû áron.
- A max. pulzus hány százalékában zajlik zsírégetés, illetve hány százalékában kell az alapozó edzéseket végezni? Amennyiben mindkettõ cél, kell-e elõször "zsírtalanítani" vagy az majd úgyis bekövetkezik alapozás során?
- Az alapozó edzéseket állóképességi edzéseknek kell-e követnie? Honnan tudom, hogy az alapozási periódus végére értem, és nekiállhatok fejleszteni?

Köszi elõre is a válaszokat.


#1458
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás
akkor megpróbálom majd tavasszal,akkor hátha mûködik.köszi a választ

#1459
csita

csita

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás

Most kaptam karácsonyra egy Sigma BC 1606L DTS ( http://www.bikemarke...eszlet&tid=1073 ) km órát, ezzel lenne problémám.tegnap kimentem tekerni,és elég érdekesen mûködött.átlag sebességem 18km/h volt,max pedig 4,a távolság 0 km.(30km-t tekertem kb. 25-tel)volt mikor nem is mért.Lehet azért mûködött így,mert -2°C volt?vagy a mágnes-adó helyzetével kell még szórakoznom?



Vezeték nélküli óráknak sajnos ez a hátránya. Nagy a fogyasztásuk, a hideg miatt az aksik kapacitása csökken, így sokszor nem, vagy kamu eredményeket produkálnak. Nekem egy Cateye van, 1997-es még mindig szuper egyébként :)
"A sport a test útján nyitja meg a lelket.":)

#1460
ppeter

ppeter

    vendég

  • fórumtag
  • 229 hozzászólás
Köszi a linket sokat segített a dolgok megértésében.