Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#1321
Janes

Janes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
na ma úgy mentem kört, hogy nem vetem fel a mellkaspántot, s láss csodát, végig a teljes út alatt rendesen mért távot és sebességet a polar:D.

#1322
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Ciclosport CM 4.4A HR - e van valakinek? Kódolt ennek a jeladója vagy egy maratonon más sebességét/pulzusát mutassa?
Merjek ilyet venni vagy pulzusmérésre csak polar?

Nekem ilyen van ez analog de a jel max 70 80 cm-rõl megy át úgy hogy szerintem nem sok vizet zavar ha másnak is ilyen van egy maratonon .
Nekem bevált. és azért 19190ftért szerintem nagyon jó vétel.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1323
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Asszem CR2032, de nem esküdnék meg rá :-/

jól sejtetted! :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1324
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Nekem ugyan ez szokott lenni, állítólag a ruha okozza.

tegnap is meg ma is ugyanabba a ruhába voltam. tegnap csinálta, ma nem.
lehet attól volt, h Ádám résztávozott és 2 percenként elsprintelt mellettem. akkor kavarodott meg egy kicsit az óra úgy fél percre :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1325
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Nekem ugyan ez szokott lenni, állítólag a ruha okozza.

#1326
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás

Pro Bike Gear:latom nagy a vivodas.... nekem 610 van es koszoni szepen... jol szuperal, elem es erintkezes problemak miatt nekem is meggyult mar a bajom vele, aztan meg a melkaspant lett rongyos :D, de egyebkent jol szuperal es kistestvere az F11-es is!!!! amit spinningen nyertem :D:D


Én nem vívódok szerencsére:D... szerintem Maggival tévesztesz össze...

Egyébként megvolt az elsõ eset, amikor meghülyült az S725X... kb. 1 óráig végig vagy 230-210 pulzusom volt, vagy 00, aztán megjavult(menet közben:D)...

#1327
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Ciclosport CM 4.4A HR - e van valakinek? Kódolt ennek a jeladója vagy egy maratonon más sebességét/pulzusát mutassa?
Merjek ilyet venni vagy pulzusmérésre csak polar?
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#1328
vendég_Master_*

vendég_Master_*
  • vendég

Kezd elegem lenni a polarból.:mad:
Egy 50 km-es körön csak 30 km-en mért. Állandóan megáll menet közben majd bekapcsol és pl megyek 25-el, akkor képes 2 percig 4.3-at mutatni sebeségnek.az átlagsebességem meg a kör végére a 0 felé tendál. Gondoltam, hogy esetleg az óra eleme a ludas, de a kijelzõje rendben.Nem tudom mi lehet a hiba.


elemcsere, es alkohols tisztitas!!! mert ki hinne...., de a polar is koszolodik akarmennyire pormentesen van lezarva ;)

Pro Bike Gear:latom nagy a vivodas.... nekem 610 van es koszoni szepen... jol szuperal, elem es erintkezes problemak miatt nekem is meggyult mar a bajom vele, aztan meg a melkaspant lett rongyos :D, de egyebkent jol szuperal es kistestvere az F11-es is!!!! amit spinningen nyertem :D:D

#1329
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
semmi, félrenéztem, azt hittem, mellkasi jeladóról van szó.törölhetõ. elnézést.

#1330
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Asszem CR2032, de nem esküdnék meg rá :-/
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#1331
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
az S szériás sebesség szenzorba milyen elem kell?

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1332
CSEKONICS

CSEKONICS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
Sziasztok!
Akik az adatok áttöltését Sonik Linkel oldja meg,annak mostanában sikerül áttölteni?
Én már lassan két hete naponta 2-3x próbálom,alkalmanként vagy 15x,de semmi.Nulla.
Mi lehet a gond?Régebben azért sikerült egy idõ után.Vagy próbáljam késõéjszaka?
Akár azt gondolod,hogy képes vagy valamire,akár azt,hogy nem,mindenképp igazad van!

#1333
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 hozzászólás

sziasztok! van egy kb 1éves polar cs 100am és hozzátartozó jeladóm, tegnap óta nem tudok mérni sebességet és már lassan pulzust sem, mivel az óra nem mutat merülést, így a jeladókra gyanakszom, lehet ezekben elemet cserélni? egyáltalán próbálkozott már vele valaki? a 6e Ftot évente egy elemcsere miatt sokkallom, remélem nem én vagyok az egyetlen ezzel a problémával. milyen megoldások lehetségesek?

szerk: Az látom, hogy ELVILEG nem lehet cserélni, de gyakrolatilag, próbálta már valaki?:)



Gyakorlatilag nem lehet úgy kinyitni a jeladót, hogy ne sérüljön. Így aztán ha cserélsz is benne elemet, nem igazán tudod úgy összerakni, hogy menjen bele por és víz. Sajnos ezeket az érzékelõket újra kell vásárolni.

#1334
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás
sziasztok! van egy kb 1éves polar cs 100am és hozzátartozó jeladóm, tegnap óta nem tudok mérni sebességet és már lassan pulzust sem, mivel az óra nem mutat merülést, így a jeladókra gyanakszom, lehet ezekben elemet cserélni? egyáltalán próbálkozott már vele valaki? a 6e Ftot évente egy elemcsere miatt sokkallom, remélem nem én vagyok az egyetlen ezzel a problémával. milyen megoldások lehetségesek?

szerk: Az látom, hogy ELVILEG nem lehet cserélni, de gyakrolatilag, próbálta már valaki?:)

#1335
zoozoo

zoozoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 857 hozzászólás
Halihó, a Polar Protrainer programban megnyitok egy edzés R-R grafikonját, mely elvileg az összes szívdobbanást mutatja és jobb gomb menübõl kiválasztom a hiba korrekciót; ekkor automatikusan felajánl egy bizonyos szûrõszempont szerinti javítást. Kiírja a talált hibák számát, arányát.
A kérdésem az lenne, hogy ez pusztán matematikai korrekció, vagy valamilyen szinten le tudja szûrni, hogy pölö a jeladó okozott pillanatnyi problémát és irreális eredményt?
Van valakinek ezzel tapasztalata?

Köszi, Z
"Nice boys don't play rock and roll"



#1336
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Gondoltam, hogy esetleg az óra eleme a ludas, de a kijelzõje rendben.


Attól még lehet gyenge az elem. Lehet a vétel-t végzõ áramkörnek több energiára van szüksége, mint a kijelzõnek.

#1337
Janes

Janes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
Kezd elegem lenni a polarból.:mad:
Egy 50 km-es körön csak 30 km-en mért. Állandóan megáll menet közben majd bekapcsol és pl megyek 25-el, akkor képes 2 percig 4.3-at mutatni sebeségnek.az átlagsebességem meg a kör végére a 0 felé tendál. Gondoltam, hogy esetleg az óra eleme a ludas, de a kijelzõje rendben.Nem tudom mi lehet a hiba.

#1338
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Az miért van, hogy egész télen nem volt gondom a pulzusmérõvel, 3-4 réteg ruhával, ma meg, amikor csak egy mez volt rajtam, 223-as volt hosszú percekig a pulzusum?

Janes: most nézegettem a cs200 user manualt, a távolságot 30-40 cm-re írják, ha a szenzor ellentétes oldalon van, mint az óra, 30 cm-re, ha az óra a kormányszáron van, a mágnesre meg azt írják, hogy "the magnet hole must be facing the speed sensor"

#1339
Janes

Janes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

The other way around. A

CS-ben nem cserélhetõ az elem a szenzorban, csak az órában és a mellkasi pántban. Tehát, ha a CS sebesség vagy cad szenzor lemerül = kuka.

Az S-széria szenzorában lehet cserélni az elemet, de sokkal érzéknyebb a nedvességre és az ütõdésekre. Vagyis könnyen beázik és ha odavered, akkor vannak alkatrészek benne, amik könnyen letörhetnek.

Amennyire én emlékszem az S 710i órám mellkasi jeladójában is lehetett cserélni az elemet. Az órára meg azt mondták, hogy szakszervíz.


ez így pontos:)

#1340
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 hozzászólás

Azt tudtam, hogy a CS-s sebességszenzorban cserélhetõ az elem, de hogy a S510-ében nem a mellkaspántban... az érdekes.
Amit Ádám leírt... azok alapján én az S510-re szavazok.


The other way around. A

CS-ben nem cserélhetõ az elem a szenzorban, csak az órában és a mellkasi pántban. Tehát, ha a CS sebesség vagy cad szenzor lemerül = kuka.

Az S-széria szenzorában lehet cserélni az elemet, de sokkal érzéknyebb a nedvességre és az ütõdésekre. Vagyis könnyen beázik és ha odavered, akkor vannak alkatrészek benne, amik könnyen letörhetnek.

Amennyire én emlékszem az S 710i órám mellkasi jeladójában is lehetett cserélni az elemet. Az órára meg azt mondták, hogy szakszervíz.