Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#1101
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

ez esetben kellemes kerékpározást az erdõkben. én inkább maradok az aszfalton. én meg erõsködõ montisokat láttam már hasonló helyzetekben.

Sok a nagyszájú montis, én már csak tudom :) .
Egyébként én sem hiszek ezekben a látványos adatelemezgetésekben.


A sebesség mindent megold.

 


#1102
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.328 hozzászólás

Ebben az a hiba, hogy mi mtb versenyzõk vagyunk (ez alapvetõen mtb fórum). Nálunk az erõsebb gyõz (kivéve ha teljesen hülye).
Az öreg országútisok jönnek mindig a rutinnal meg a versenykilométerekkel, de valahogy mindig leszakadnak rólam a hegyen. :)


ez esetben kellemes kerékpározást az erdõkben. én inkább maradok az aszfalton. én meg erõsködõ montisokat láttam már hasonló helyzetekben.

#1103
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

nem azt vitatom,hogy segíthet a felkészülésben 1 komolyabb óra. ez a letöltõs dolog naon faxa,de nem ettõl fog vlki nyerni. a sok adat között elveszhet a lényeg: a taktika,az észjáték. a sok versenykilométert nem pótolhatja semmilyen intervall edzés,semmilyen pulzus adat. a versenyek alatt nem csak az erõnlét javul,de a helyezkedés a mezõnyben is jobban fog menni egy idõ után. sok dolgot nem lehet szimulálni edzéseken. szóval a lényeg az,hogy nem az óra hajtja a bringát,hanem az ember. 1 gyengébb erõnlétû versenyzõ is simán lenyomhat 1 nálánál jobb fizikális állapotban lévõt,ha a kevésbé erõs rutinosabb. nem kell a sok marketingnek bedõlni,mert pl ettõl is csak drágább lesz egy termék. fontos,hogy 1 óra vízálló legyen,stabilan mûködjön,könnyû javíthatóság sem árt (pl.:elemcsere). nem árt,ha nincs vezeték,mert ez is hibalehetõség. az enyém innen nézve teljesen okés. igaz nem lehet vele jaszkarizni,hogy nekem 60000HUF volt. most ennyi jutott eszembe.

Ebben az a hiba, hogy mi mtb versenyzõk vagyunk (ez alapvetõen mtb fórum). Nálunk az erõsebb gyõz (kivéve ha teljesen hülye).
Az öreg országútisok jönnek mindig a rutinnal meg a versenykilométerekkel, de valahogy mindig leszakadnak rólam a hegyen. :)


A sebesség mindent megold.

 


#1104
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.328 hozzászólás
nem azt vitatom,hogy segíthet a felkészülésben 1 komolyabb óra. ez a letöltõs dolog naon faxa,de nem ettõl fog vlki nyerni. a sok adat között elveszhet a lényeg: a taktika,az észjáték. a sok versenykilométert nem pótolhatja semmilyen intervall edzés,semmilyen pulzus adat. a versenyek alatt nem csak az erõnlét javul,de a helyezkedés a mezõnyben is jobban fog menni egy idõ után. sok dolgot nem lehet szimulálni edzéseken. szóval a lényeg az,hogy nem az óra hajtja a bringát,hanem az ember. 1 gyengébb erõnlétû versenyzõ is simán lenyomhat 1 nálánál jobb fizikális állapotban lévõt,ha a kevésbé erõs rutinosabb. nem kell a sok marketingnek bedõlni,mert pl ettõl is csak drágább lesz egy termék. fontos,hogy 1 óra vízálló legyen,stabilan mûködjön,könnyû javíthatóság sem árt (pl.:elemcsere). nem árt,ha nincs vezeték,mert ez is hibalehetõség. az enyém innen nézve teljesen okés. igaz nem lehet vele jaszkarizni,hogy nekem 60000HUF volt. most ennyi jutott eszembe.

#1105
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

a sok általatok favorizált profi órák száma kis hazánkban, nem áll egyenes arányban a hazai pro tour versenyzõk számával.
...
szerintem a 15-20ezer forintos órák is hasonló áron jöhetnek be,csak a márkajelzés miatt lesz annyi az áruk.

nekem kicsit más a véleményem ezekrõl a dolgokról,de inkább nem írom le,mert sokan a szívetekre veszitek.

kérdezem fordítva. a pro tour versenyzõk közt hányan nem használnak "profi" pulzusmérõ órát? (de most már inkább a watt mérésrõl kellene beszélni)

abban egyetértek, hogy az "átmenet" a tök olcsó - 4-5-6 ezer forintos órák - és a profi - számítógépre letölthetõ - órák közt felesleges. nem tud sokkal többet, mint az olcsó, cserébe drága és hiányoznak belõle a fontos funkciók, amitõl "profi" lehet.

a véleményedre kíváncsi lennék :)

nekem volt drágább is,de semmivel sem érzem ezt gyengébbnek. sztem max azt az órát hív6juk profi órának,amelyikrõl le lehet tölteni az adatokat. azok meg 40 papír körül kezdõdnek(vagy több,ezt nem tuom). szóval a legtöbb kerékpárosnak ez megfelelne. nem az órától leszel profi.

50-60 ezer ft-tól kezdõdnek kb ezek az órák (polarra gondolok)
mint azt Rémhöri is írta, azoknak érdemes inkább, akik edzésterv szerint mennek, s fontos a visszajelzés.
meg tudsz csinálni mindent, amit egy alap órával, de elvesznek a részletek, amik nagyon fontosak! (mondjuk még ez sem tökéletes rendszer, késik a visszajelzés, mert ugye a megnövekedett terhelést a pulzus csak késve reagálja le... -> wattmérés a nyerõ)

nézd meg ezt pl:
Feltöltött kép

hiába csinálod meg egy "mezei" pulzusmérõvel, nem tudod ellenõrizni, hogy jól ment-e.
ennél vissza tudod nézni, hogy mennyire sikerült felvinni a pulzust, mennyi idõ alatt mennyit esett vissza a pulzus, ha többször megcsinálod ugyanazokat a résztávokat meg tudod figyelni az egyes edzések közt a fejlõdést stb...

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1106
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás
Nyugodtan leírhatod, mert lehet, hogy tartalmaz pár hasznos infót, ami a késõbbiekben jobb lesz a közösség számára, hogy 'kiderül'. Sokan élünk bérbõl és fizetésbõl és nem mindegy, mire mennyi az annyi. :) De tény, hogy jól át kell gondolni és érdemes hosszú távra tervezni - nem csak a minõség, hanem a használatot, elvárásokat tekintve egyaránt.

Ami engem illet: amíg nem érdekelt a pulzusom, csak hogy milyen sebességgel haladok és az átlagsebességre gyúrtam, jó volt egy sima vezetékes CatEye Velo8 (~5e Ft). Aztán érdekelt a pulzusom is, és hervises, noname pulzusmérõ órát vásároltam (~6e Ft, utólag kiderítettem, hogy Oregon márkájú). Aztán érdekelt a magasság is, és vettem tavaly egy Ciclosport CM 4.4A HR-t (írtam róla korábban, ~20e Ft), illetve párom egy VDO MC1.0+ vásárolt (~20e Ft volt akciósan) a pulzusmérõ óra mellé. Engem most már a GPS koordináták is érdekelnek (kb. fél éve GPS-es telefonnal logolom és töltögetem ezt is át, külön - jó bonyolult és macerás), és hogy melyik szakaszon hogy alakult a pulzusszámom, azaz jó lenne számítógépre áttölteni és kielemezni minden egyes körömet. Sõt, mivel viszonylag rendszeresen gyalogtúrázom is, ott szintén érdekelne mindez.
Ha tudom, hogy idáig jutok, valószínûleg egybõl azt veszem, amire most szükségem van... Amennyit eddig költöttem ezekre, lassan összejönne belõle egy komolyabb Polar.
Lehet, hogy ezzel nem vagyok egyedül? ;)

Update: egyékbént az 'álomóra' nekem egy POLAR RS800CX Multi, még ha nem is engedhetem meg magamnak... Ej, de szép is lenne! ;)

_____________________________________________
AM rlz


#1107
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.328 hozzászólás
a sok általatok favorizált profi órák száma kis hazánkban, nem áll egyenes arányban a hazai pro tour versenyzõk számával.
nekem megfelel. az árával 1ik felsorolt óra sem tud versenyezni. nem ázik be,nem vezetékes. sok mindent tud ez is. más órák nem zavarják,legalábbis még nem volt ilyenhez szerencsém. szóval nekem megfelel.
szerintem a 15-20ezer forintos órák is hasonló áron jöhetnek be,csak a márkajelzés miatt lesz annyi az áruk.

nekem kicsit más a véleményem ezekrõl a dolgokról,de inkább nem írom le,mert sokan a szívetekre veszitek.

#1108
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.328 hozzászólás
a pulzusmérõ órák elõtt is volt élet. akkoriban is fel tudtunk készülni versenyekre.

#1109
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Az a jó, ami megfelel az igényeidnek 100%-ban.

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1110
salieri81

salieri81

    vendég

  • fórumtag
  • 70 hozzászólás
na,ahogyan itt olvasom akkor a Polar M32 ora sem egy franko cucc.. csak a hiper szuper szamitogeppel kommunikalo orak a jok ?

#1111
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

nekem volt drágább is,de semmivel sem érzem ezt gyengébbnek. sztem max azt az órát hív6juk profi órának,amelyikrõl le lehet tölteni az adatokat. azok meg 40 papír körül kezdõdnek(vagy több,ezt nem tuom). szóval a legtöbb kerékpárosnak ez megfelelne. nem az órától leszel profi.


Természetesen nem az órától leszel profi. Ha nagyon szigorúan akarjuk venni, akkor attól leszel profi, hogy fizetésért kerékpározol. :) A viccet félretéve viszont inkább leszel profi egy drága órától, mint egy menõ bringától. Egy jó óra, ami jobban segít a felkészülésben, többet számít, mint egy akárhány grammal könnyebb bringa, vagy egy "aeróbb" kerék. Természetesen tudni kell használni és kihasználni.

#1112
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Nekem volt Polar A3, S725X (csúcsmodell), CS200, Sigma PC7.

Zongorázni lehetett a különbséget, anyaghasználatban, mûködésben, mindenben, még az egyes polar modellek között is, nem hogy a Sigma meg a Polar között.

Mondjuk egy távolság alapú intervallt, amit a "profik" elõszeretettel csinálnak, hogy csinálsz meg a csoda decathlonos/LIDLös pulzusmérõdön? Vagy Elõírt szintemelkedést hogy valósítod meg? Netán egy olyat hogy 12X40-42 km/h, 1 percig, közte 3 perc pihenõ 125-145 HR között? Csak egy példát vettem a régi edzéstervembõl...

Egy arra alkalmas óra nélkül meg sem tudod csinálni azt az edzést, amit egy normális edzõ ír.
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#1113
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.328 hozzászólás

nem akarom leszólni, mert anno én is használtam ilyet, de azért azt ismerjük el, hogy ez inkább csak hobbi célokra való és tájékoztató jellegû információkat szolgáltat.
ne várjunk tõle azért olyan nagy pontosságot :)


nekem volt drágább is,de semmivel sem érzem ezt gyengébbnek. sztem max azt az órát hív6juk profi órának,amelyikrõl le lehet tölteni az adatokat. azok meg 40 papír körül kezdõdnek(vagy több,ezt nem tuom). szóval a legtöbb kerékpárosnak ez megfelelne. nem az órától leszel profi.

#1114
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

sztem ennél jobb pulzusmérõ nem kell: http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
fõleg,ha az árát is nézzük. 3990HUF volt a LIDL-ben. átlagpulzust is mér,rádiós jelvevõ a kerékhez is. szinte mindent tud amit a nagyok,és töredék árért.


nem akarom leszólni, mert anno én is használtam ilyet, de azért azt ismerjük el, hogy ez inkább csak hobbi célokra való és tájékoztató jellegû információkat szolgáltat.
ne várjunk tõle azért olyan nagy pontosságot :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1115
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.328 hozzászólás
sztem ennél jobb pulzusmérõ nem kell: http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
fõleg,ha az árát is nézzük. 3990HUF volt a LIDL-ben. átlagpulzust is mér,rádiós jelvevõ a kerékhez is. szinte mindent tud amit a nagyok,és töredék árért.

#1116
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Nyisd nagyra a képet. Szted jó?
Olyan anyagból van mint a 3éveseknek való mûanyag játékok...
Ennyiért vegyél Sigmá-t, még ha kevesebbet is tud, sokkal megbízhatóbb.
Persze lehet hogy ez a Polar új, eddig titkos ellenfele...
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#1117
Makakk0

Makakk0

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Mostanában készülök egy pulzusmérõssel beújítani. Ez jó: http://ebike.hu/term...burn delphi 50/ ?

#1118
salieri81

salieri81

    vendég

  • fórumtag
  • 70 hozzászólás
no kozben megvizeztem picit az elektrodat es most szamitogep elott ulve 70-75 kozott valtozik gondolom az elozo meres nem volt pontos ...

#1119
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Az nem biosz hanem matek :)
60 sec alatt mennyit üt...
Amúgy edzetlen embernél, ilyenkor délután simán elõfordulhat, hogy ennyi.
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#1120
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

sikerult kicserelnem az elemet. viszont nem tudom hulyeseget mutat -e a muszer ,de a nyugalmi pulzusom 79-84 kozott van normalis ez ?

Ez fáj!
Biológiából 1es!



Most komolyan, nem tudod megmérni a pulzusod az óra nélkül?


A sebesség mindent megold.