Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 votes

  • Please log in to reply
3310 replies to this topic

#1021
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,821 posts
semmiho, nézd meg ezt, több profi csapat is ezt használja, Polart is fel lehet tölteni
Free Training Log, Training Plans and Food Diary | TrainingPeaks

#1022
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts
Nem RS800CX Bike-om, hanem RS800CX Multi-m van, amihez nincs külön sebességmérõ és cadence sensor. Mivel gyalogos túrázáshoz, szobabicajhoz, erõ- és állóképességfejlesztõ edzésekhez egyaránt kerestem egy erre alkalmas kütyût, így arra jutottam, az RS800CX és hozzá a G3 GPS szenzor bõven elég - fõleg, hogy a GPS-szel méri a sebességet, a megtett távot és sok más egyéb paramétert is. Edge 605-ön is sokat gondolkodtam, de mivel túl bicajcentrikusnak tûnt és a navigálás nem volt elsõdleges cél, ezért elvetettem ezt a vonalat. (Karórák terén a Suunto, Garmin és egyéb cuccokat is nézegettem, de messze a Polar volt a legkomolyabb.) Szóval, ha más sportokra is használnád, akkor - szerintem - inkább Polar.
No de vissza az RS800CX tapasztalatokra! 1 hónap használat és több mint 40.000 kCal mért elégetése után szinte mindenben elégedetett vagyok az órával. Ezért is kezdem azzal, hogy miért ez a bizonyos "szinte", vagyis ami kevésbé tetszett - de ebbõl nem lesz sok. :) Elõször is, a G3 GPS-t érdemes elindulás elõtt resetelni (10mp-ig folyamatosan nyomni a bekapcsológombot), mert néha nem méri a távolságot (2x fordult elõ). Ha a rögzítés gyakoriságát 1s vagy 2s-re állítjuk és túl sok mindent szeretnénk rögzíteni (pl. GPS adatok, RR data, altimeter stb.), akkor eléggé limitált, azaz 5-8 óra adatait képes csak rögzíteni az óra. Szintén a G3 GPS-sel kapcsolatos, bár nem biztos, hogy annak problémája, hogy néha a frissen feltöltött(nek tûnõ?) elemekkel nem lehet bekapcsolni. (De valószínûleg itt a töltõm rakoncátlankodik...)
Viszont, ami NAGYON jó: a G3 GPS atombiztosan mér, sokszor zárt térben, pincében is (!), amikor egy sima Nokia mobil + külsõ bluetooth-os GPS már rég elvesztette a jelet, ez még akkor is. A Polar ProTrainer-en minden sportnak létrehozható külön-külön profil, profilonként és függetlenül beállítható, hogy mit rögzítsen, milyen gyakorisággal stb., amit az órán kb. 2-3 gombnyomás csak kiválasztani és ennyi. :) Maga a ProTrainer bizonyára nem a világ legfejlettebb programja erre a célra (jó 2 éve fejleszt egy magyar cég is egy ennél sokkal komolyabb, wattmérõs megoldást profi sportra, az is komolyabb állítólag), a dizájn sem valami fancy (Garminé képek alapján jóval dizájnosabb), de nem éreztem eddig a hiányát semminek. Este képet is tudok csatolni, mit és hogyan mér, bár a neten is van egész sok fotó errõl.
Dióhéjban kb. ennyi.

Update: használatba vétel elõtt érdemes az utolsó betûig elolvasni a használati útmutatót, mert szerintem döbbenet, mennyi mindent tud ez az óra.
Gondolom a Garmin is, szóval hasznos tanácsként annyit írnék, hogy töltsd le mindkettõ doksiját és rágd át magad rajtuk. Ezen túlmenõen nyiss egy üres Excel sheet-et és írd fel, mi az amit az egyiknél és mi az, amit a másiknál hasznosnak (pl. 3 pont), közepesen hasznosnak (2 pont) vagy haszontalannak tartasz (=nem használnád), és a végén összegezd. Amelyik több pontot kap, az nyert. ;)

_____________________________________________
AM rlz


#1023
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts
Nem érzem szükségét a wattmérõnek, edzõm sincs, csak kellene valami, ami többet tud, mint a mostani sigma pc15-öm. Ha meg veszek valamit, akkor az tudjon sokat, legyen magasságmérõs és ki lehessen értékelni pc-n.
Tudom, hogy a jövõ a wattméréses edzés, de nekem elég volt fél év 32×18-cal terepen, hogy erõsnek érezzem magam. :)

#1024
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts

A wattméréshez el kellene adni az egyik vesémet. :D De amúgy SRM kompatibilis.

most van valami új szabvány, amit az srm is meg a powertap is használ - rádiós kapcsolat van az óra meg a wattmérõ közt. nem tudom mi a neve, keresni lusta vagyok.
ezzel végülis azt akartam mondani, hogy nem csak az srm-mel kompatibilis, hanem a többi wattmérõvel is.
én mindenképp ilyet vennék, gondolva a jövõre.
és nehogy azt hidd, hogy pár éven belül nem kerül elérhetõ közelségbe a wattmérõ...
pár éve még azt sem tudtuk mi az, 1-2 ember használta az egész országban, idénre pedig már 4-5 élversenyzõt is tudok említeni (mtb-bõl) akik ilyennel mennek. veloban is írtak a pedálba integrált szerkenytûrõl, ami már 100 ezer forint magasságában van... anno az ergomo is közel 300 ezer ft volt (újraéledt a cég, kiküszöbölve az elsõ szériában levõ gyermekbetegségeket), most meg már 200 ezer ft körül is kapható
érdemes elolvasni Szõllõsy István cikkét az ehavi veloban a wattmérésrõl.

személy szerint, ha tehetem a 725 ös polar után a következõ órám wattmérõs lesz.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1025
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,821 posts

Hogy jutott eszedbe a kettõt egymás mellé tenni? (itt most jönne egy égnekálló hajú smiley, ha tudnám, hogy kell :) )
Az elõbbi egy "egyszerû" óra. Utóbbi meg egy GPS, ami mellesleg egyéb paramétereket is rögzít... Én az utóbbira szavaznék, mert nekem elsõsorban valami térképféleség kellene. Cserébe nincs szükségem olyan paraméterekre, mint pl. az andris által említett teljesítménymérés, elégetett kalóriák és hasonlók. ;)


A kérdése az volt, hogy kinek milyen tapasztalati vannak, nem az, hogy kinek mi a véleménye a kettõ egymás mellett szereplésérõl. Itt a fórumon egyébként Jorusnak az elõbbi ave-nak az utóbbi van.

#1026
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts

az említett Garmin kezeli a wattmérõket?
mert akkor ha elõrelátó vagy, erre is kell gondolnod! :)


A wattméréshez el kellene adni az egyik vesémet. :D De amúgy SRM kompatibilis.

#1027
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,821 posts

az említett Garmin kezeli a wattmérõket?
mert akkor ha elõrelátó vagy, erre is kell gondolnod! :)


Igen, a Garmin-Transitions csapat CycleOps Powertap wattmérõt használ Garminnal kombinálva.

#1028
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 posts

Polar RS800CX Bike vagy Garmin Edge 705? Kinek mi a tapasztalata?


Hogy jutott eszedbe a kettõt egymás mellé tenni? (itt most jönne egy égnekálló hajú smiley, ha tudnám, hogy kell :) )
Az elõbbi egy "egyszerû" óra. Utóbbi meg egy GPS, ami mellesleg egyéb paramétereket is rögzít... Én az utóbbira szavaznék, mert nekem elsõsorban valami térképféleség kellene. Cserébe nincs szükségem olyan paraméterekre, mint pl. az andris által említett teljesítménymérés, elégetett kalóriák és hasonlók. ;)

#1029
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts
az említett Garmin kezeli a wattmérõket?
mert akkor ha elõrelátó vagy, erre is kell gondolnod! :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1030
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts

Polar RS800CX Bike vagy Garmin Edge 705? Kinek mi a tapasztalata?


Mire kell? Garmin jobb bringára, minden szempontból, de a Polar meg jobb, ha másra, pl futásra is használod.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1031
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts
Polar RS800CX Bike vagy Garmin Edge 705? Kinek mi a tapasztalata?

#1032
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,627 posts
vdo hc 12.6 óráról van tapasztalat?lehet nem teljesen véletlenül van rá 5 év garancia

#1033
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts

Erre nem tudtok valami okosságot?
Nekem a Polar Pro Traner Hun telepítéssel van gondom.A program feltelepítése után visszaküldtem Zergének a regisztrációs emailt.Õ visszaküldte a Regkey-t.Bemásolom a helyére és amikor elindítom a PPT hun-t kiírja,hogy ez a Reg key nem ehhez a géphez tartozik,és küldjem el a Hardver azonosítót.De miért küld rossz hardver azonosítót,ill. miért nem jó?Vagy milyen hardver azonosítót kér egyáltalán?Ez egy 8x4karakteres kód.A Zerge azt írta,hogy nem arrol a géprõl küldtem a reg.-es emailt,amelyike a progi is van.De nincs is másik gépem.Párszor letöröltem az egész progit újra telepítette,késõbb megint elküldtem a regisztrációs emailt,kaptam megint egy Regkey-t de ugyan az.


Én a dobozban található angol verziót tettem fel elõször, gondoltam megpróbálom. Aztán teljesen elég, nem kell a magyar; így sajnos utóbbival nincs tapasztalatom... De elég furcsa egy probléma. Lehet, hogy a regkey generator elhasal a géped egyedi azonosítójától?

Viszont, meghalt a gépem és nekem meg az lenne a kérdésem, hogy ha megvan a teljes Polar könyvtár, azt hogy tudom majd áttelepíteni az "új" gépre? (Szerencsére mentésem az van, "csak" vinyó formatálás is kellett a ramcsere mellé...)
Szóval, ott is feltelepítem az angol verziót és csak átmásolom az alkönyvtárak tartalmát?

_____________________________________________
AM rlz


#1034
CSEKONICS

CSEKONICS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 posts
Erre nem tudtok valami okosságot?
Nekem a Polar Pro Traner Hun telepítéssel van gondom.A program feltelepítése után visszaküldtem Zergének a regisztrációs emailt.Õ visszaküldte a Regkey-t.Bemásolom a helyére és amikor elindítom a PPT hun-t kiírja,hogy ez a Reg key nem ehhez a géphez tartozik,és küldjem el a Hardver azonosítót.De miért küld rossz hardver azonosítót,ill. miért nem jó?Vagy milyen hardver azonosítót kér egyáltalán?Ez egy 8x4karakteres kód.A Zerge azt írta,hogy nem arrol a géprõl küldtem a reg.-es emailt,amelyike a progi is van.De nincs is másik gépem.Párszor letöröltem az egész progit újra telepítette,késõbb megint elküldtem a regisztrációs emailt,kaptam megint egy Regkey-t de ugyan az.
Akár azt gondolod,hogy képes vagy valamire,akár azt,hogy nem,mindenképp igazad van!

#1035
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Vásárlás elõtt vagyok. Polar CS200 vagy VDO Z2? Ezen gondolkodok, vajon melyikkel járok jobban? Bár a Z szériás VDO-ra most várni kell vmi hiba van a szállítással. Szerintem olyan 30-35 eFt-ért ez a két jó vétel van, ha megbízható, minõséget szeretnék venni. Bár még esetleg itt van a CS300-is ami multi, ugyanazt tudja mint a CS200, csak éppen azt sem lehet momentán kapni szállítási problémák miatt.


ha ez a 2 akkor a polar
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1036
Zsembi

Zsembi

    vendég

  • fórumtag
  • 62 posts
Vásárlás elõtt vagyok. Polar CS200 vagy VDO Z2? Ezen gondolkodok, vajon melyikkel járok jobban? Bár a Z szériás VDO-ra most várni kell vmi hiba van a szállítással. Szerintem olyan 30-35 eFt-ért ez a két jó vétel van, ha megbízható, minõséget szeretnék venni. Bár még esetleg itt van a CS300-is ami multi, ugyanazt tudja mint a CS200, csak éppen azt sem lehet momentán kapni szállítási problémák miatt.

#1037
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,530 posts
Üdv!
Olcsó de jól használható órát keresnék. A lényeg hogy pontosan mérjen pulzust....ennyire egyszerû. Nem kell semmi extra funkció.
EZT NÉZTEM KI Azt írják hogy kódolt jeladóval rendelkezik. Ez mennyi plsszt jelent a nemkódot kütyükhöz képest? Estleg használ/próbált már valaki ilyet?

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#1038
Sledge

Sledge

    vendég

  • fórumtag
  • 55 posts

Jó, köszi:) Amúgy Ausztriában még olcsóbban meg tudom venni:) 29Eur ott, tehát 7627FT-ért(263-as árfolyammal) árulják:)


Akkor hajrá.......!!!!!!!
Ahol akarat van, ott út is van... Hajrá Csömör!!

#1039
DaniKing

DaniKing

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 622 posts
Jó, köszi:) Amúgy Ausztriában még olcsóbban meg tudom venni:) 29Eur ott, tehát 7627FT-ért(263-as árfolyammal) árulják:)

#1040
Sledge

Sledge

    vendég

  • fórumtag
  • 55 posts
Szia,

Ár / érték arányban jónak tûnik. Ha nincs szükséged high-tech-re akkor egy átlagos felhasználói igényeket tökéletesen kielégít. Egyébként is adnak rá 3 év jótállást. Ha nem mûködik/javítható ezen idõn belül számla ellenében visszakapod az árát! A Polar órákra is "csak" két év garanciát adnak.

Szerintem ennyiért nyugodtan megveheted. :o)





Ezzel van valakinek tapasztalata? Ha van légyszi ossza meg. Kösz elõre is!


Ahol akarat van, ott út is van... Hajrá Csömör!!