Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#861
gandros

gandros

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 305 hozzászólás
50 méter csak kézmosáshoz jó,
100 ban már kicsit fürödhetsz is
ha rendesen úszni akarsz akkor még több legyen, mert ha lemész a medence aljára akkor bajban leszel.

Pedálfordulat: 90-100 között a legjobb a hatékonyság. Így nem izomból tekersz mint 80as fordulatnál és így nem a combod terheled és fárasztod, hanem a keringésed.

#862
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 hozzászólás

Emlékeim szerint úszáshoz az 50m-ig vízálló felirattal ellátott termékek viselhetõek a beázás veszélye nélkül, szóval úszni én nem úsznék benne. Hirtelen Google-lel csak ezt találtam: Vízállóság | Termékekrõl


Köszi zscs, arn!

Mi az amit útközben, bringán nagyban figyelni fogok átlagos bringásként? (úszni nem fogok benne az már biztos) Mert az onyx easy kijelzõjén van egy sáv, ez gondolom a -tól -ig pulzus hatérértékeket hivatott megjeleníteni, hogy éppen hol jársz. A classicon pedig leginkébb csak a pillanatnyi pulzus látszik, illetve bal oldalt van valami felfelé és lefelé mutató nyíl, de nem vagyok biztos benne, hogy az mit jelez. Gondolom a max pulzushoz közelítve csipognak, ez alap dolog.

Viszont más az ha feleslegesen jelez ki a fõképernyõn sok információt, vagy ha ezek a funkciók benne vannak, csak gombnyomásra érhetõk el.

#863
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
nekem az oras mindig azt monda, hogy abban az oraban lehet uszni rendszeresen, amelyikre 100m van irva. az 50mig vizalloak inkabb csak ilyen alkalomszeru elazasok ellen jok. jah es idokozonkent ezt hitelesiteni kell :) mert ha eloregszik benne vmi, akkor ugyanugy be fog azni.

Cseppálló: „water resistant”/30m/3bar/3atm felirat szerepel az órán. Ezek az órák nyomást nem bírnak, ezért vízbe meríteni nem szabad õket, csak a fröccsenõ víz ellen védettek (pl.: kézmosás, esõvíz, izzadás stb.).

Úszásra alkalmas: kisebb nyomást bírnak, uszodában úszni, fürödni, tusolni szabad az órával. Ezeken az órákon az 50m/5 bar/5atm felirat olvasható. Nagy nyomásnak (ugrálás a vízben, hullámok a tengerben stb.), hõsokknak kitenni õket nem szabad!

Vízi sportra alkalmas: vízi sport a könnyûbúvárkodás, szörfözés, csúszdázás a strandon és maga a strandolás is. 100m/10bar/10 atm felirat jelzi, hogy ezek az órák a nagy nyomást, és a hõsokkot is bírják.

Búvárkodásra alkalmas: speciális tokozású órák, amelyek palackos merüléskor is viselhetõk. 200m/20bar/20 atm (vagy még nagyobb) jelzés mutatja, hogy az óra búvárkodásra alkalmas.


a pulzust en is figyelgetem - az a tapasztalat, hogy kenyelmes, laza tekeresnel 150-160, kaptatokon 170-180. ez nemtom mennyire jo... ha 180 fole megy, akkor mar elegge a hataron vagyok (eros liheges, etc). nem pont ide tartozik... de a fordulatszammeresnek hol van ertelme? egyenlore nem nagyon velem felfedezni. szinte mindig 80as fordulattal tekerek, tokmind1, hogy milyen attetelben (atlag is ekorul szokott lenni).

#864
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

A sigma onyx-ra esett a választás. A legújabb az onyx classic nem jön be, a kijelzõje miatt, valahogy túl kevés információt jelenít meg egyszerre. Viszont az onyx easy tetszene. A sigma honlapján most is fent van, és bár nem tudom 2011-ben is gyártják e még, láttam még a neuzernél is a bikefun-nál is. Ahhoz az órához mit szóltok? Valahogy küllemre is jobban bejön, "órább" formája van. A vízállósága rejtély számomra, mert csepállóságot írnak, míg máshol azt, hogy 10m-ig vízálló, ergo uszodába vihetõ akár.

A nekem ajánlott polar órát passzolnám, az nem jött be sajnos.

BikeFun - SIGMA - Pulzusmérõ - - Pulzusmérõ SIGMA ONYX EASY

BikeFun - SIGMA - Pulzusmérõ - - Pulzusmérõ SIGMA ONYX CLASSIC

Lehet rosszul gondolkodok, és az újabbat, a classicot kellene megvenni, mert útközben lehet nem is figyeli az ember, hogy hol jár a pulzus határérték csúszka, csak a pillanatnyi pulzust figyeli, nem tudom. Ebben semmi tapasztalatom sincs, csak az a pár nap, amikor használtam egy polar órát.


Emlékeim szerint úszáshoz az 50m-ig vízálló felirattal ellátott termékek viselhetõek a beázás veszélye nélkül, szóval úszni én nem úsznék benne. Hirtelen Google-lel csak ezt találtam: Vízállóság | Termékekrõl

#865
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 hozzászólás
A sigma onyx-ra esett a választás. A legújabb az onyx classic nem jön be, a kijelzõje miatt, valahogy túl kevés információt jelenít meg egyszerre. Viszont az onyx easy tetszene. A sigma honlapján most is fent van, és bár nem tudom 2011-ben is gyártják e még, láttam még a neuzernél is a bikefun-nál is. Ahhoz az órához mit szóltok? Valahogy küllemre is jobban bejön, "órább" formája van. A vízállósága rejtély számomra, mert csepállóságot írnak, míg máshol azt, hogy 10m-ig vízálló, ergo uszodába vihetõ akár.

A nekem ajánlott polar órát passzolnám, az nem jött be sajnos.

BikeFun - SIGMA - Pulzusmérõ - - Pulzusmérõ SIGMA ONYX EASY

BikeFun - SIGMA - Pulzusmérõ - - Pulzusmérõ SIGMA ONYX CLASSIC

Lehet rosszul gondolkodok, és az újabbat, a classicot kellene megvenni, mert útközben lehet nem is figyeli az ember, hogy hol jár a pulzus határérték csúszka, csak a pillanatnyi pulzust figyeli, nem tudom. Ebben semmi tapasztalatom sincs, csak az a pár nap, amikor használtam egy polar órát.

#866
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Rendben, akkor sok. Én nem fekükdtem elõtte 5 percig csukott szemmel. Én meg mondhatnám, hogy a tied kevés ...


Akkor meg az nem nyugalmi pulzus. Ahogy PBG mondta ébredési pulzust érdemes mérni meg terhelés után, hogy mennyi idõ alatt áll vissza a pulzusod.
A sportolóknál a kevés a jó :) .


A sebesség mindent megold.

 


#867
bandyta

bandyta

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 319 hozzászólás
Rendben, akkor sok. Én nem fekükdtem elõtte 5 percig csukott szemmel. Én meg mondhatnám, hogy a tied kevés ...

#868
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Csuklú, ujj, óra. :) Fél percig számolod, beszorzod kettõvel. :)
Élettan gyakorlaton csináltunk terheléses "tesztet". Kis mozgás aztán pulzus vérnyomásmérés. Semmi extrára nem kell gondolni. Nekem a nyugalmi 80 körül mozog, terhelés után 160. Az élettan tanárom szerint ez teljesen normális. Neki szerintem lehet hinni. :)


72 az átlag ( amiben benne vannak a jelenleg elpuhult emberek is, akik a társadalom többségét alkotják). A 80 sok (az enyém kevesebb mint a fele a tiédnek). Meg persze adottság kérdése is.
Egyébként a pulzus önmagában nem jelent semmit.


A sebesség mindent megold.

 


#869
bandyta

bandyta

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 319 hozzászólás

De mivel mérted a pulzusod, ha nincs még pulzusmérésre alkalmas cuccod? ;->


Csuklú, ujj, óra. :) Fél percig számolod, beszorzod kettõvel. :)
Élettan gyakorlaton csináltunk terheléses "tesztet". Kis mozgás aztán pulzus vérnyomásmérés. Semmi extrára nem kell gondolni. Nekem a nyugalmi 80 körül mozog, terhelés után 160. Az élettan tanárom szerint ez teljesen normális. Neki szerintem lehet hinni. :)

#870
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 hozzászólás
Ami az órát illeti. Kódolt jeladás, pulzushatár beállítás, pontos mérés, háttérvilágítás (bár nem létkérdés), vízállóság. Máson most így nem gondolkodtam, de nagyjából ezek a kritériumok, amiket összeszedtem abból amiket most írtatok. LIDL, és egyéb kategóriás terméket nem vennék, összeget pedig azért nem írtam, mert nem gondolkodtam ezen. Elkezdtek visszalapozva olvasgatni, az is segíteni fog leszûrni a megfelelõ konzekvenciákat, de persze várom a tanácsokat is. Átlagos óra kell nekem, túlságosan extra igényeim nincsennek, de a minõséget szeretem, és ha kell megfizetem éppeszû keretek közt. :)

#871
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Elõször kell egy óra. a sigma onyx jól hangzik, csak melyikre gondolsz? .


idei bikefun katalógban már csak 2 féle van (de funkcióban ugyanzt tudják, ránézésre csak színben térnek le)

amíg nem tudományoskodunk, átlagembernek seggen ûlve a 70-72 teljesen normális
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#872
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Na most tudomásom szerint nyugalmi pulzust úgy mérünk hogy teljes nyugalomban fekszünk vagy ülünk ( nálam fekvésnél alacsonyabbra lemegy) és 5 perc alatt a legalacsonyabb érték a nyugalmi pulzus. Nálam speciel ez annyira változik ha kinyitom a szemem már 2-3-al magasabb lesz a pulzusom 70-78 között van ha spec gépelek mint most kényelmes testhelyzetben, amennyiben feszült ideges vagyok már kapásból +15-20.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#873
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
A pulzus sok dologtól függ, mennyi idõvel ettél elõtte, milyen napszakban vagy, edzettél-e aznap... ébredési pulzust mérj(ébredés után, még felkelés elõtt)! Akkor tuti, hogy nem csináltál elõtte semmit, csak aludtál.

#874
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 hozzászólás
Megmértem most is. 68 volt a nyugalmi.

#875
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 hozzászólás
Itthoni vérnyomásmérõvel.

#876
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 hozzászólás
Elõször kell egy óra. a sigma onyx jól hangzik, csak melyikre gondolsz? elég sokféle van belõle. Bikefun-nal kapcsolatban állunk a beszerzése is megoldható lenne. (persze a polar se lenne talán gond) Amin még gondolkodtam, hogy lehet, hogy anno az óra álltal kért adatokat rosszul állítottam be. Ez is meglehet, biztosabbat majd a saját órám megvétele és használata után lehet tudni fixen.

A 28-30-as tempo nem volt túl megerõltetõ, de amikor a célomnál leszálltam a nyeregbõl akkor kezdtem el izzadni , és nyílván a levegõ vétel gyorsasága is fokozódott. Az is lehet nem vagyok edzésben. A távok nem voltak nagyok, 10km-en belüli szakaszról van szó. Nagyjából egy nap tettem meg összesen tizet, mivel munkába jártam bringával.
Éveken át röplabdáztam, a gyors pulzus véleményem szerint már ekkor is jelen volt, illetve a heves izzadás is (bár ennek nem lehet sok köze a dolgokhoz), pedig fáradni nem fáradtam az edzések alkalmával. Nyílván egy kardiologus tud majd biztosat mondani.

#877
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Mikép mérted azt a nyugalmi pulzust, mert az nagyon magas.
Spec nekem 58
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#878
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 hozzászólás
Volt munkahelyemen próbáltam ki egy polar órát pár napig, és lazán 180 fölött járt a pulzusom. Terheléses tesztre nem olyan könnyû bejuttatni magam, de beszélek egy orvossal. Az aktuális pulzusom mérése lenne lényeges, illetve talán, hogy a maximális értéknel sípoljon, hogy lassítsak. :) Máson nem gondolkodtam.

bringa: gt ruckus, tora, 2.1es maxxis külsõk, egész egybefüggõ középsõ futófelülettel, természetesen keményre fújva. A gép 14 kiló felett van, nem viccelek, sajnos ennyi. :) Rendes magasságon ülök, így azzal nem lehet gond. Túlsúlyos épp nem vagyok a komoly 68-69 kilómmal, 176cm magassághoz. Nyugalmi állapotban a pulzusom 73-75 közt van.

#879
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
mondjuk egy 18-20-at mozgó 2,5ös traktorgomis dh géppel, nekem is lenne annyi a pulzusom tartósan 30-al síkon :)

amúgy egy signa onix már nem rossz , csak 3ezer forinttal drágább mint egy polar fs2c (17k vs 14k). én vmi olyasmit vennék, ha érdekene. (mondjuk az említett paraméterekkel érdeklne, mert tényleg magasnak tûnik)

ha meg tényleg csak az aktuális érdekel nagyjából pntosan akkkor egy pc3 is elég. igen nem lesz folyamatosan tök pontos, zavarja is a távvezeték, viszont olcsó.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#880
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

ha sík terepen tartom a nekem kellemes 28-30 as tempót, akkor a pulzusom jóval 180 felett mozog


Az magasnak tûnik, utána kéne járni, miért van. De mivel mérted a pulzusod, ha nincs még pulzusmérésre alkalmas cuccod? ;->
De hogy kérdésedre válaszoljak, személy szerint a Polart preferálnám, abbõl is egy olyat, ami nagyfrekvenciás, kódolt jelátvitellel operál. Igen, drágább lesz, mint amennyit szántál rá eredetileg, de már hány és hány ember írta itt, hogy mászott végig a szamárlétrán, hogy "elég egy olcsó aldis vagy hervises", aztán jött a már 20-es kategóriába sorolható Sigma MHR2006, amit zavartak még a hangok is:-> és a végén csak-csak lett egy rendes Polar! ;-> Csak ugye elõtte jópár ezer forint kiment az ablakon az "ócó, ezeöccá'" cuccokra...