Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 votes

  • Please log in to reply
3310 replies to this topic

#581
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 posts

Sziasztok!egy egyszerû kis órát keresek,ami jelez ha zónán kívül vagyok.szerintetek ez milyen lehet?esetleg tapasztalat valakinek?érdemes megvenni?

Oregon Scientific KPPM36 Pulzusmérõ Óra

Nem biztos, h jó ötlet. Az ára miatt valszeg analóg jelátvitellel rendelkezik, amit még a lepkefing is bezavar.

Ridley Noah Fast 


#582
Fábián Imre

Fábián Imre

    vendég

  • fórumtag
  • 35 posts

nekem dettó ugyanez. másfél éves és pántcsere, mert ez is kampec. összevissza mutat minden baromságot. tegnap 200-as pulzussal futottam hídról lefelé :)

Némi javulás tapasztalható nálam mellkaspánt ügyben. Eddig is mostam hetente ( napi használat ) mosógépben. A köztes mosásokat nagyobb odafigyeléssel, nem csak áztatva , öblítve, hanem az érzékelõ résznél, ( ahol a bõrrel érinkezik ) meleg folyó vízzel is mosom.
Ezen kívül az érinkezõket, ahol bepattintom a pántba, a fényes tisztasága mellett is fültisztítõ pálcikával áttöröltem.
Utóbbi három alkalommal jól mért. Arra volt érzékeny, amikor túlöltöztem, és futás közben nem szellõzött ki a pára, magyarán csurom víz voltam.
Zergénél márciusban lesz újabb típusú öv, amely a leírtakat megoldja.

#583
zsolesz777

zsolesz777

    vendég

  • fórumtag
  • 137 posts
off
mindenképp ránéznék!KÖSZI!
on

off
egyik ismerõsöm 4-5 ezerért szeretne eladni egy Polar mellkasi (bluetooth-os) jeladót. Ha érdekel, megadom az elérhetõségét, talán még megvan.
on



#584
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts

Sziasztok!
Bluetoothos mellkasi pulzusmérõ-jeladót (szép magyar kifejezés) keresek, Ti milyet ajánlanátok? Ill. aki használt már ilyet, annak mik a tapasztalatai vele?
Thx

off
egyik ismerõsöm 4-5 ezerért szeretne eladni egy Polar mellkasi (bluetooth-os) jeladót. Ha érdekel, megadom az elérhetõségét, talán még megvan.
on

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#585
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts

Nekem azonos tipusú az órám és u.ez a problémám. Most cseréltem elemet az övben, nem lett jó. Kellõ bemelegedésem után 80-240 között méri az R-R pulzust. Telefonon Zergétõl infó. melkasöv csere. Alig több , mint egy éves.


nekem dettó ugyanez. másfél éves és pántcsere, mert ez is kampec. összevissza mutat minden baromságot. tegnap 200-as pulzussal futottam hídról lefelé :)

#586
zsolesz777

zsolesz777

    vendég

  • fórumtag
  • 137 posts
Sziasztok!egy egyszerû kis órát keresek,ami jelez ha zónán kívül vagyok.szerintetek ez milyen lehet?esetleg tapasztalat valakinek?érdemes megvenni?

Oregon Scientific KPPM36 Pulzusmérõ Óra

#587
(ex)Cat

(ex)Cat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 posts

Sziasztok!

Bluetoothos mellkasi pulzusmérõ-jeladót (szép magyar kifejezés) keresek, Ti milyet ajánlanátok? Ill. aki használt már ilyet, annak mik a tapasztalatai vele?

Thx



Nem fogok segíteni a válaszommal, de azért leírom. :)

Nekem iPhone-om van Wahoo szettel és baromi jó.

Szerintem a legjobb, ha olyan cuccot keresel hozzá, ami Ant+ kompatibilis, aminek annyi az elõnye, hogy ha egyszer mással akarod használni, akkor azzal is mûködni fog. Nekem amúgy nagyon bevált ez a dolog, csak egy problémám van vele most már, hogy az új stucnira sehogy sem tudom rászerelni a telefont.

#588
DonMatteo

DonMatteo

    vendég

  • fórumtag
  • 162 posts
Sziasztok!

Bluetoothos mellkasi pulzusmérõ-jeladót (szép magyar kifejezés) keresek, Ti milyet ajánlanátok? Ill. aki használt már ilyet, annak mik a tapasztalatai vele?

Thx

#589
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 posts

azért nem árt arra is figyelni, hogy ne zárd rövidre egy pillanatra sem, amikor berakod az elemet. ehhez ugye minimum a mûanyag csipesz.
a S725-ben olyan elem van (talán 2340), amit nem igazán kapok akárhol, pedig szívesen vennék néhányat.

Azért ha pusztán csupasz kézzel helyezed be, olyan nagy tragédia nem történik. De persze igazad van!, és ne feledkezzünk meg az antisztatikus szõnyeg és csuklópánt használatáról sem!! :-))

Ridley Noah Fast 


#590
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 posts

Nekem azonos tipusú az órám és u.ez a problémám. Most cseréltem elemet az övben, nem lett jó. Kellõ bemelegedésem után 80-240 között méri az R-R pulzust. Telefonon Zergétõl infó. melkasöv csere. Alig több , mint egy éves.

Gratula Polar!!!

Ridley Noah Fast 


#591
Fábián Imre

Fábián Imre

    vendég

  • fórumtag
  • 35 posts

Remélem nem szükséges még 2 hónap után, bár ötletnek jó lehet....

Egyébként polar rs800cx.


Nekem azonos tipusú az órám és u.ez a problémám. Most cseréltem elemet az övben, nem lett jó. Kellõ bemelegedésem után 80-240 között méri az R-R pulzust. Telefonon Zergétõl infó. melkasöv csere. Alig több , mint egy éves.

#592
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts

...Akár az órában akár pántban lévõ elemet max öt perc alatt ki lehet cserélni, 1 dologra kell figyelni, ne gyûrd össze a gumigyûrût egyik helyen sem...

azért nem árt arra is figyelni, hogy ne zárd rövidre egy pillanatra sem, amikor berakod az elemet. ehhez ugye minimum a mûanyag csipesz.
a S725-ben olyan elem van (talán 2340), amit nem igazán kapok akárhol, pedig szívesen vennék néhányat.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#593
Psysoul

Psysoul

    vendég

  • fórumtag
  • 60 posts

nem mondjátok, hogy problémát okoz egy nyamvadt elemcsere?? Akár az órában akár pántban lévõ elemet max öt perc alatt ki lehet cserélni, 1 dologra kell figyelni, ne gyûrd össze a gumigyûrût egyik helyen sem. Szívesen segítenék, ne adjatok ki feleslegesen pénzt! Az elem darabja 300-600 ft. között megvásárolható. Ezért az árért márkás elemet lehet venni, ami megbízhatóan teljesít. Semmi estre sem szabad 50 ft-os kínait bele tenni. Egyébként nekem is van egy öreg Polar-om (M-62) ha a mellkaspántban "lóbatéria" van akkor csinálja ua.azt mint amit írtatok.


Köszi a tippeket mindenkinek, megnézem az elemcserét. Gondolom senkinek sem probléma kicserélni az elemet, bár én szerintem beviszem a boltba, mert 2 hónapos a cucc, így gondolom garanciában cserélik.

#594
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 posts
nem mondjátok, hogy problémát okoz egy nyamvadt elemcsere?? Akár az órában akár pántban lévõ elemet max öt perc alatt ki lehet cserélni, 1 dologra kell figyelni, ne gyûrd össze a gumigyûrût egyik helyen sem. Szívesen segítenék, ne adjatok ki feleslegesen pénzt! Az elem darabja 300-600 ft. között megvásárolható. Ezért az árért márkás elemet lehet venni, ami megbízhatóan teljesít. Semmi estre sem szabad 50 ft-os kínait bele tenni. Egyébként nekem is van egy öreg Polar-om (M-62) ha a mellkaspántban "lóbatéria" van akkor csinálja ua.azt mint amit írtatok.

Ridley Noah Fast 


#595
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts

Remélem nem szükséges még 2 hónap után, bár ötletnek jó lehet....
Egyébként polar rs800cx.

fél évente cseréltük barátnõm órájában is.
a szakszervízes elemcsere elég borsos, ha jól emlékszem valami 2-3-4 ezer forint volt a fitness trade-nél.
aztán találtunk egy órást a közeli lakótelepen, aki 500 Ft-ért tesz bele új elemet :)

szerintem a Te problémád a mellkasi jeladónál lehet. akkor szokott ilyet csinálni, ha abban hal meg az elem.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#596
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

a tünetbõl Polarra tippelek :P

...És tényleg! :-)

Remélem nem szükséges még 2 hónap után, bár ötletnek jó lehet....

Egyébként polar rs800cx.


Ha Zergénél vetted és elemprobléma, fél éven belül biztosan garanciában cseréli majd. Azt kell mondjam, esélyes, hogy az elem. Nekem akkor szokott ilyet, ha merülõben van. Ezt az óra nem jelzi sajnos eléggé idõben, de a tünetek erre engednek következtetni.

#597
Psysoul

Psysoul

    vendég

  • fórumtag
  • 60 posts

...esetleg batéria csere?


Remélem nem szükséges még 2 hónap után, bár ötletnek jó lehet....

Egyébként polar rs800cx.

#598
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 posts
...esetleg batéria csere?

Ridley Noah Fast 


#599
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts

Mi a márka és a típus?

a tünetbõl Polarra tippelek :P

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#600
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Mi a márka és a típus?