Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

• Lépj be és szólj hozzá
3176 hozzászólás a témában

karakoram

karakoram

törzsvendég

• fórumtag
  • 986 hozzászólás

A céleszközök híve vagyok. Egy Suunto Ambit 2S órát használok most futni és kerékpározni is, ezt szeretném kerékpáros navira és egy "sima" Garmin futó órára váltani. Tehát van most pontosnak és jónak mondhat eszközöm mérésekre amire akaszthatók minden szenzort, de nem navigál úgy ahogy szeretném. A cél, hogy az eszköz előttem legyen a kormányon vagy a kormányszáron. Oda nem tennék mobilt (jobbféle van, sajnálnám) és nem is tartom feltétlenül pontosnak meg oda valónak. A zsebben rendben (ott van nekem is), de akkor nem látom a kijelzőt :). Több barátom (az egyiknél vettem észre és néztük meg a többit) fut mobillal, és bizony maximális sebességnél irreális számokat találtam a edzések között. Lehet csak az app hibája! de akkor már keressek mobilt ami pontosan mér és hozzá meg olyan app-ot ami szintén, meg legyen jó idő a vételhez, stb...

Off:

ezért nem ugrottam neki a számítógépes zenehallgatásnak sem (rendes sztereó), mert ilyen alaplap, olyan USB DAC és kimenet külön tápról, amolyan oprendszer, és akkor még nem hallgattam zenét meg az adatok tárolásáról és magáról a lejátszó programokról és azok beállításairól nem is beszéltem. Erre ott a Linn meg a Lumin és társai.

On:

Feltöltöm a navira az egyik budapesti verseny vagy egy Strava útvonalat (köszi blash a tippet) pl.

Otthon elindulok, indítom az edzést. Nekem úgy lenne logikus, ha megpróbálna elnavigálni a beállított útvonal legközelebbi pontjához és körbe próbálna vinni. Nyilván onnan haza nekem már nem kell a navi, odafelé sem biztos, hogy a térképet fogom nézni. Persze ez 1 darab elmentett edzés legyen. Ez így lehetetlen? Elég erre az 520. 

blash

blash

vendég

• fórumtag
  • 435 hozzászólás

Jó Strava utakat látok tőletek (egyelőre nem vagyok regisztrálva sem) azokat is fel tudom tölteni a masinákba?

Elvileg csak fizetos strava acc-cal lehet masok utvonalait exportalni, de megoldhato anelkul is, mer vagy megnyitod a strava szerkesztojeben a kerdeses tracket es elmented a sajatjaid koze, ahonnan mar tudsz exportalni gpx-be, vagy ket oldalon baszkoszd kicsit: www.scarletfire.co.uk/download-strava-ride-gpx/

Érintőképernyő, színesség nem feltétel. Ha már meg lesz a navi akkor el fogok vele boldogulni, tehát béna nem vagyok.

Telefon nem eleg? En mar regota mezzsebben hordott mobilt hasznalok, s a nagykijelzonek hala, jo nagy akkuk is bele tudnak tenni, igy mar egy egesznapos tekerest siman kibir, persze nem vegig bekapcsolt kijelzovel. De lehet azt is kibirna nemelyik, a Xiaomi Redmi 3 mobilom 8 oras kijelzo idokre kepes. Barometer nincs benne, igy utolagos kompenzacio nelkul nagyon elszallt magassag ertekeket ad, de a strava ezt egesz jol kezeli. Navigalasra a Locust hasznalom, turistautas meg hasonlo terkepekkel.

De ha a kormanyra kene tenni a mobilt, azzal mar bajba lennek, mert nem talaltam normalis tartot, kiveve iphonokhoz...

blash módosította - 2017. október 13. - 15:13

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.108 hozzászólás
  • LocationBécs

elore feltoltott utvonalakkal a garmin 520 is vegignavigal, tolthetsz ra helyi terkepet. a 820ast nalam az erintokijelzo lotte ki. ha nagyon eltevednek, meg mindig ott a telo.

karakoram

karakoram

törzsvendég

• fórumtag
  • 986 hozzászólás

Továbbra is szeretnék venni egy Edge, Wahoo féle navigációs eszközt, de minél többet olvasok róluk annál hülyébb leszek a témában. Új útvonalakat szeretnék felfedezni szigorúan erdőben. Minden teszt országúton zajlik ami egész más közeg mint erdő így nem látom például melyik miként navigál "turn by turn" erdőben.  

Szeretném megjárni pl. a Buda - Duna maraton, Crosskovácsi útvonalakat melyek fent vannak gpx fájlokban. 

Ezt bemásolva a naviba, melyik modell tud eljuttatni az útvonalhoz és körbe vinni?

Jó Strava utakat látok Tőletek (egyelőre nem vagyok regisztrálva sem) azokat is fel tudom tölteni a masinákba?  

Ha csak úgy nekimegyek az erdőnek akkor szeretném a navin átlátni merre vagyok (térkép nagyítás, mozgatás, stb).

Nem árt hozzá gondolom ez a térkép sem: http://www.turistautak.hu/garmin.php

A Wahoo Elemnt kijelzője és az egész készülék szimpatikusabb, de arról végkép össze-vissza olvasni mindent. Ráadásul azt sem tudom, hogy a hazai turistautakat fel tudom-e tölteni rá (gpx fájlokról nem is beszélve) és a turn by turn navigáció sem magától értetődő:

https://support.waho...n-on-my-ELEMNT-

Ez az oldalán található LED-ek segítségével irányít a helyes irány felé. 

Érintőképernyő, színesség nem feltétel. Ha már meg lesz a navi akkor el fogok vele boldogulni, tehát béna nem vagyok :)  Valaki fel tud világosítani?

Köszönöm.  

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.108 hozzászólás
  • LocationBécs
Garmin 520 820
  • Alex007 kedveli ezt

Alex007

Alex007

vendég

• fórumtag
  • 114 hozzászólás

Lehet, hogy nem ez a legjobb topic erre, de nem találtam közelebbit.

Milyen bringás GPS-t tudnátok ajánlani túrázni, edzeni? Erdőben főleg. Túristautakon, ösvényeken, korábbi maraton és egyéb térkép infokat felhasználva stb.

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.108 hozzászólás
  • LocationBécs

aldi/lidlben is vannak olcson elemek.

Sandman

Sandman

vendég

• fórumtag
  • 326 hozzászólás

Biztos van aki már régen tudja de talán hasznos:

Ha sokat használsz el szenzor gombelemből (CR2032) érdemes nem a tipikus Mediamarkt/Spar féle 2 db-os csomagolást venni (~350-500 Ft elemenként!).

Ha egy pillanatra figyelmen kívűl hagyjuk a lutri minőségű "ócsó" fantáziamárkákat és forrásokat, van egy elemnagyker.hu ahol pl. Sony/Maxell/GP/Panasonic 5-6 darabos csomagolásban ~125 Ft per darabja.

Az IKEA-ban a házimárkájuk viszont feleannyiba kerül (8 db 500 Ft)!

Az utóbbinál még az árgépen fantáziamárkából sem találtam olcsóbbat, ráadásul az IKEA-nak jó a minőségi kontrollja és nem utolsó sorban a szociális hozzáállása.

Vettem egy csomagot, lemértem és 3,32V-ot tud, ami eddig a legnagyobb érték amit így frissen mértem (ami nem sokat mond arról hogy mennyi ideig bírja stb., de kezdésnek jó).

Jól bírja, szinte mindenben (pulzusmérő, sebességmérő jeladó, maga a mérőóra) ezeket használom. Nem rosszabbak, mint a méregdrága Energizer-ek.

Tekergek

Tekergek

🚲

• fórumtag
  • 1.219 hozzászólás

Biztos van aki már régen tudja de talán hasznos:

Ha sokat használsz el szenzor gombelemből (CR2032) érdemes nem a tipikus Mediamarkt/Spar féle 2 db-os csomagolást venni (~350-500 Ft elemenként!).

Ha egy pillanatra figyelmen kívűl hagyjuk a lutri minőségű "ócsó" fantáziamárkákat és forrásokat, van egy elemnagyker.hu ahol pl. Sony/Maxell/GP/Panasonic 5-6 darabos csomagolásban ~125 Ft per darabja.

Az IKEA-ban a házimárkájuk viszont feleannyiba kerül (8 db 500 Ft)!

Az utóbbinál még az árgépen fantáziamárkából sem találtam olcsóbbat, ráadásul az IKEA-nak jó a minőségi kontrollja és nem utolsó sorban a szociális hozzáállása.

Vettem egy csomagot, lemértem és 3,32V-ot tud, ami eddig a legnagyobb érték amit így frissen mértem (ami nem sokat mond arról hogy mennyi ideig bírja stb., de kezdésnek jó).

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.108 hozzászólás
  • LocationBécs
Garmin 520nal masnal is pontatlanok a szenzorok? A homero kb 3-5 fokkal mer ala, a szazalekos emelkedes is mintha osszevissza mutatna. Volt ket masik magassagmeros oram ezen a kornyeken, most vagy azok voltak rosszak, vagy ez mutat zoldsegeket.

Andris_savaria

Andris_savaria

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 2.185 hozzászólás

Sigma ROX9.0 kommunikál R1 STS mellkaspánttal?

Használ valaki ilyen kombót?

SOHA TÖBBET magyar országon!

Flickr

gaboca1

gaboca1

törzsvendég

• fórumtag
  • 2.246 hozzászólás

Azt hiszem én eddig túlságosan közel raktam az órát a géphez. Megpróbáltam messzebről és simán rácsatlakozott. Megnéztem a Polar support ide vonatkozó leírását és ott max. 3 méteres érzékelési távolságot ír. Tehát elég rendes térerővel dolgozik :-).

Hallelujah !   :)

Seneca

Seneca

fórumtag

• fórumtag
  • 44 hozzászólás

Stick a földön, óra a gépház tetején.

Azt hiszem én eddig túlságosan közel raktam az órát a géphez. Megpróbáltam messzebről és simán rácsatlakozott. Megnéztem a Polar support ide vonatkozó leírását és ott max. 3 méteres érzékelési távolságot ír. Tehát elég rendes térerővel dolgozik :-).

gaboca1

gaboca1

törzsvendég

• fórumtag
  • 2.246 hozzászólás

Akkor nem tudom, hogy mi lehet a gond. Mert mindig csatlakozik, néha azonnal betölt, de néha háromszor is ledob. Asszem hétfőn beviszem az irodába, megpróbálom Mac gépen is. Arra is fel van telepítve a Polar progi. Ha azon rendesen fut, akkor lehet, hogy az itthoni vindózos laptop a hunyó.

Milyen távolságra rakod a Polart a Datalink stick-től?

Stick a földön, óra a gépház tetején.

Seneca

Seneca

fórumtag

• fórumtag
  • 44 hozzászólás
Akkor nem tudom, hogy mi lehet a gond. Mert mindig csatlakozik, néha azonnal betölt, de néha háromszor is ledob. Asszem hétfőn beviszem az irodába, megpróbálom Mac gépen is. Arra is fel van telepítve a Polar progi. Ha azon rendesen fut, akkor lehet, hogy az itthoni vindózos laptop a hunyó.

Milyen távolságra rakod a Polart a Datalink stick-től?

gaboca1

gaboca1

törzsvendég

• fórumtag
  • 2.246 hozzászólás

Sziasztok,

Használ valaki itt Polar CS 500+ CAD komputert? Szeretném tudni, hogy csak én bénázok-e valamit, vagy a rendszer gyenge pontja a drótnélküli adatátvitel. Néha többször neki kell futni, míg beolvassa, feltölti a polarpersonaltrainer.com szerverre az edzésadatokat. Van, hogy többször is megszakad az adatátvitel, pedig néhány centire van csak a komputer a Datalink USB stick-től. Új elem van a Polar-ban biztos, hogy nem ez a bibi. A bringán használva semmi gond, simán és hiba nélkül veszi az összes szenzor jelét. Csak az adatfeltöltés ilyen döcögős.

Élek a gyanúperrel, hogy ez a wireless datalink rendszer gyengesége, mert úgy tudom, hogy az újabb computereken visszatért a Polar a micro USB kábeles összeköttetésre.

Nálam simán megy, nincs akadás.

• Seneca kedveli ezt

Seneca

Seneca

fórumtag

• fórumtag
  • 44 hozzászólás

Sziasztok,

Használ valaki itt Polar CS 500+ CAD komputert? Szeretném tudni, hogy csak én bénázok-e valamit, vagy a rendszer gyenge pontja a drótnélküli adatátvitel. Néha többször neki kell futni, míg beolvassa, feltölti a polarpersonaltrainer.com szerverre az edzésadatokat. Van, hogy többször is megszakad az adatátvitel, pedig néhány centire van csak a komputer a Datalink USB stick-től. Új elem van a Polar-ban biztos, hogy nem ez a bibi. A bringán használva semmi gond, simán és hiba nélkül veszi az összes szenzor jelét. Csak az adatfeltöltés ilyen döcögős.

Élek a gyanúperrel, hogy ez a wireless datalink rendszer gyengesége, mert úgy tudom, hogy az újabb computereken visszatért a Polar a micro USB kábeles összeköttetésre.

gaboca1

gaboca1

törzsvendég

• fórumtag
  • 2.246 hozzászólás

Valakinek Garmin 500, magyar nyelvű használati utasítás, valamilyen formában?

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.108 hozzászólás
  • LocationBécs

Kurva egyszerű, eljössz egy cyclocross versenyre és a második körre megtudod. :)

Mindent lehet lassabban csinalni :)
  • zeezoltano kedveli ezt

zeezoltano

zeezoltano

bentlakó

• fórumtag
  • 6.002 hozzászólás

Pedalfordulat ilyesmi? A magasabb elonyosebb nem?

Mindig orvossal bringazom :D

Kurva egyszerű, eljössz egy cyclocross versenyre és a második körre megtudod. :)

Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!