Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#501
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Szerintem, ha olyan órát használsz, melyrõl az edzésadatokat fel tudod tölteni, azt késõbbiekben összevetni máskor elvégzett edzésekkel, az még amatõrök számára is hasznos, érdekes .
Nekem polar rs800 van, pulzus, átlagpulzus, edzésidõ, megett km és ezeknek az összesítése, hasznosak, néha a gps-t is használom, fõleg ha nem a megszokott helyen tekerek.
Egyebekben azonos a véleményem.

Inkább csak érdekes.


A sebesség mindent megold.

 


#502
coffein

coffein

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás

szerintem bõven elég az alapfunkciókat használni. pillanatnyi pulzus, max pulzus, átlagpulzus. a többivel meg el kell adni az órát azoknak, akiknek az óra fontosabb a sportnál.

Szerintem, ha olyan órát használsz, melyrõl az edzésadatokat fel tudod tölteni, azt késõbbiekben összevetni máskor elvégzett edzésekkel, az még amatõrök számára is hasznos, érdekes .
Nekem polar rs800 van, pulzus, átlagpulzus, edzésidõ, megett km és ezeknek az összesítése, hasznosak, néha a gps-t is használom, fõleg ha nem a megszokott helyen tekerek.
Egyebekben azonos a véleményem.

#503
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.328 hozzászólás

Konkrétan errõl nincs tapasztalatom, csak azt tudom, hogy nem digitálisan kódolt jelátvitelû pulzusmérõ nekem ingyen se kéne.
Haveromnak analóg VDO pulzusmérõ/computere volt, budapestiként használhatatlan volt, vett is helyette egy jó Polart. Másik havernak csak pulzusmérõ nélküli VDO computere van, azt mondja, megbánta, hogy nem vezetékeset vett... (Megint másik haver ahogy mosta le a montiját, a szintén vezeték nélküli VDO computer jeladója beázott és elromlott. Mondjuk ez utóbbi már nem ide tartozik.)


nekem volt 1 lidl-s hasonló órám az elég jól bírta a kiképzést. az sem volt lekódolva,de nekem nem okozott különösebb gondot. csak ezért kérdeztem. ha tudja hozni azt a szintet,akkor ennyiért még jó is lehet egy hobbi bringásnak. aki komolyabban gondolja,annak persze ez nem elég.
a VDO órákról már én is több panaszt hallottam,olvastam,de valakinek így is bejön.

#504
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás

ilyet vett valaki: ALDI - Nyitási ajánlatok, 2012.12.13.?
esetleg használja is? van infótok róla?


Konkrétan errõl nincs tapasztalatom, csak azt tudom, hogy nem digitálisan kódolt jelátvitelû pulzusmérõ nekem ingyen se kéne.
Haveromnak analóg VDO pulzusmérõ/computere volt, budapestiként használhatatlan volt, vett is helyette egy jó Polart. Másik havernak csak pulzusmérõ nélküli VDO computere van, azt mondja, megbánta, hogy nem vezetékeset vett... (Megint másik haver ahogy mosta le a montiját, a szintén vezeték nélküli VDO computer jeladója beázott és elromlott. Mondjuk ez utóbbi már nem ide tartozik.)

#505
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Kéne egy pulzusmérõ. Olvasgatom a Polár oldalán, hogy az utóbbi években milyen okosságokat találtak ki, és nem tudom eldönteni magamban, hogy parasztvakítás-e, ez a SMART COACHING dolog, vagy valóban segít? A ZoneOptimizer-re, OwnZone-ra, FitnessTest-re gondolok. Az óra a feleségemnek lesz, a cél a dobogós hely a TopMaratonokon. (Ez idén is mindig megvolt, de szorosan, jó lenne biztosítani, illetve feljebb is lépni.)


szerintem bõven elég az alapfunkciókat használni. pillanatnyi pulzus, max pulzus, átlagpulzus. a többivel meg el kell adni az órát azoknak, akiknek az óra fontosabb a sportnál.

#506
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.328 hozzászólás
ilyet vett valaki: ALDI - Nyitási ajánlatok, 2012.12.13.?
esetleg használja is? van infótok róla?

#507
coffein

coffein

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás

Én ezen o-synce Fahrradcomputer und Sportuhren: navi2coach agyalgatok, hogy venni kellene, ha majd megjelenik.

Muszáj lesz vmit vennem, mert hogy az iPhone-t eladtam, így kell vmi normális GPS és ebben tetszik az hogy viszonylag "könnyû", ANT+ komptbilis, szóval a meglevõ dolgaimat tudnám használni hozzá és olcsóbb mint a Garmin 800-as. :)


O-Synce navi2coach GPS Cycling Computer

#508
(ex)Cat

(ex)Cat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás
Én ezen o-synce Fahrradcomputer und Sportuhren: navi2coach agyalgatok, hogy venni kellene, ha majd megjelenik.

Muszáj lesz vmit vennem, mert hogy az iPhone-t eladtam, így kell vmi normális GPS és ebben tetszik az hogy viszonylag "könnyû", ANT+ komptbilis, szóval a meglevõ dolgaimat tudnám használni hozzá és olcsóbb mint a Garmin 800-as. :)

#509
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás
Kéne egy pulzusmérõ. Olvasgatom a Polár oldalán, hogy az utóbbi években milyen okosságokat találtak ki, és nem tudom eldönteni magamban, hogy parasztvakítás-e, ez a SMART COACHING dolog, vagy valóban segít? A ZoneOptimizer-re, OwnZone-ra, FitnessTest-re gondolok. Az óra a feleségemnek lesz, a cél a dobogós hely a TopMaratonokon. (Ez idén is mindig megvolt, de szorosan, jó lenne biztosítani, illetve feljebb is lépni.)

#510
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás
Szia!
Az elõzõ oldalon ajánlottam már valakinek és még mindig így teszek:
Zerge.info - POLAR FT40 white -nõi

#511
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás
Van valakinek tuti tippje alapfunkciós pulzusmérõre?
Aktuális, átlag és max. pulzus, egy beállítható zóna, kalóriaszámlálás, digitálisan kódolt átvitel lennének az elvárások.
Legjobb, ha nõi, mert lánynak lenne, futáshoz.

#512
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás
A Polar CS400-ról mi a véleményetek?


#513
The Face

The Face

    vendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás

igen


ohh, neekm még nem sikerült rávennem ere, de akkor még próbálkozom :-)

#514
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
igen
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#515
The Face

The Face

    vendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
Valaki tudja esetleg, hogy a Ciclosport CM 4.2 HR óra képes-e arra, hogy sebességmérés nélkül is rögzítsen edzést?
/átlagpulzus, maxpulzus/

#516
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
ebay USA

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#517
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 hozzászólás
Gratula!! Remélem sokáig fogod gond nélkül használni. A mellkaspánt valóban szuper, csak arra figyelj, h ne tépd meg nagyon, ne legyen feszes rajtad, és a levételre is figyelj. Sajnos sérülékeny, ha megszakad benne a vezeték akkor össze-vissza fog majd mérni. Hol vetted? Én itthon a NaviGate-tõl, nagyon rendesek.

Ridley Noah Fast 


#518
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Na hát megvolt az elsõ futás. Mûholdakat könnyen megtalálta, most se volt több mint 1 perc, hideg indítás után.
A kijelzõn megjeleníthetõ adatokat szénné lehet pimpelni. Egyszerre 4 adatot képes megjeleníteni, de lehet 3, 2, 1-re is állítani. Iszonyat sokféle adatot ki lehet tenni.

Pontosságról nagyon nem tudok ez alapján nyilatkozni, de egy tuti, nem vesztette el a vételt sehol. Ez majd inkább egy hosszú mtb túra után lesz releváns.

A mellkaspánt egy csoda. Onnan vettem le futás után, ahova feltettem. Nem csúszkált le, nem szúrt és folyamatos jelet adott. Szóval pazar.

Ha még valami érdekel próbálok rá válaszolni, de elsõ körben ennyi élményem volt.

Az aláírásomban van a sports tracker profilom, ott az utolsó futás workout-ot már ezzel csináltam.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#519
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 hozzászólás

Ma jött meg a Forerunner 305-ösöm, eddig patika. A nappali közepén ülve nézegetem, hogy milyen mûholdakra csatlakozott rá. :D
Holnap futok vele egyet ha nem lesz nagyon trágya idõ és referálok a tapasztalatokról.

Várjuk!!:D

Ridley Noah Fast 


#520
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 hozzászólás

Én ilyet vettem a páromnak: POLAR FT40 | POLAR | www.zerge.info

Köszönöm a válaszokat,utánuk olvasok és meglátom.Akkor a sigmát kihagyom :)