Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#481
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.863 hozzászólás
sziasztok,

futáshoz keresek megtett távot mérõ órát. ez a két kiszemelt, szerintetek melyik jobb?

GPS futóóra, szabadidõs navigációs készülék, Oregon GP108 eladó a Conrad webáruházban
Forerunner 10 | Navi-Gate Kft.

köszi
v

#482
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
A 40 ezres árkategória pont az, ami tud is meg nem is. Egy alap órához (ami mondjuk méri az aktuális és a maximum pulzusod meg pár apróságot) képest vannak benne "extrák", amik jók, de nem létkérdés.
Az, hogy országútizol és fejlõdni akarsz túl tág fogalom.
Egyedül vagy edzõvel készülsz? Mik a céljaid? Mennyi idõd van rá?

Én azt követtem, hogy elõször egy gagyi órával mértem a pulzust, ami jóformán a pulzuson kívül nem mért semmit és 1-2 év gyûjtögetés után megvettem az akkor legokosabb Polart, ami kb. mindent tudott.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#483
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Nézelõdj zergénél én szívbõl ajánlom a használtakat is vagy itt az aprót.
Zerge.info - használt
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#484
zooki14

zooki14

    vendég

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás
A keret olyan 40 ezer lenne, gondolom ebbõl nem kapok olyan húde nagyon jót? Az edzéstervet mással kell megcsínálni, és úgy beprogramozni az órába? Ezek a cuccok milyen árban vannak? Én órszágutizom, ebben kéne a fejlõdéshez, benti illetve kinti edzésekhez. Márkás órát is szeretnék venni, nem valami kínai. pl a Polar elég megbízható, és 2 év gari is van rá. Szóval valami ilyesmit szeretnék, gps nem kell bele, magasságmérõsem fontos, a lényeg hogy púlzust és kövesse az edzéstervemet, továbbá figyelmeztessen ha kilépek, a tervbõl, Erre elég lenne Ha a polar cs100 n hez hozzáteszek egy pedálfordulatszámmérõt, vagy ez nem figyelmeztet csak ha a púlzus nem jó? Kerekegyházai cyclocross elég szép pályán volt:)

#485
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Van újabb gyakorlati tapasztalatom a Garmin Forerunner 305-el kapcsolatban.

Feltöltött kép

Tegnap túrázni voltam a Börzsönyben. A 8,5 órás gyaloglást (26 km) gond nélkül végig track-elte és nem merült le.
Ahogy a merültségi szintet elnéztem, egy 10 órás track is menne neki szó nélkül. Fõleg, hogy -5 fok körül volt, meleg idõben tuti még többet bírna. Ha lesz hosszabb track akkor referálok.

#486
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Persze jó az is azonban ez erõsen függ attól hogy mik az igényeid. Egy komolyabb órához legyen az Polár , Garmin, Suunto vagy más kapsz egy programot és, vagy internetes támogatást ahol pontosan láthatod mit is csináltál a versenyen / edzésen. Van amelyikben GPS is van, vagy hozzá lehet kapcsolni és így látod a térképen merre jártál ill a késõbbiekben is végig tud vezetni.
kerekegyháza supercross by zeezoltano at Garmin Connect - Details
Ez a vasárnapi supercross verseny.
http://connect.garmi...ivity/228507437
Ez pedig egy csajos túra.
A komolyabb órákba edzés terveket is lehet írni amikor is az edzés folyamán mindig megmondja mit és mikor kellene csinálnod és nemm kell külön papirt magaddal vinned ill figyelmeztett ha kilépsz a megadott tevékenységi zónából (pl túl magas vagy alacsony a pulzus vagy éppen nem megfelelõ a pedál fordulat számod)
Pl egy edzés terv.

Bemelegítés 20:00 p:mp 106 – 144 ütés/perc
Idõköz 12:00 p:mp 144 – 163 ütés/perc
Idõköz 12:00 p:mp 163 – 173 ütés/perc
Visszaállítás 5:00 p:mp 106 – 144 ütés/perc
Idõköz 12:00 p:mp 163 – 173 ütés/perc
Visszaállítás 5:00 p:mp 106 – 144 ütés/perc
Idõköz 12:00 p:mp 163 – 173 ütés/perc
Lehûlés 30:00 p:mp 106 – 144 ütés/perc

Az hogy mire szeretnéd használni,mik a céljaid ill mekkora a keret összeg ezt neked kell eldöntened, ha ezeket eldöntötted akkor tudunk segíteni hogy mi lehet számodra az optimális választás.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#487
zooki14

zooki14

    vendég

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás
Köszi a válaszokat. Csak nem tudtam, hogy nem lehet kiszámolni a pulzosból a wattot, de így belegondolva már rájöttem. Mi a vélaményetek a Polar cs100b n púlzusmérõrõl? Maradok annál, fejlõdni azzal is lehet nem?

#488
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Sziasztok!
Szeretnék venni egy Polar cs100b n-t.Tudnátok nekem valami véleményt írni, megérie megvenni? Lehet wattot mérni pulzusból erõbõl és ilyenekbõl, eggyáltalán hogyan lehet mérni, és milyen adatokat ad meg?


A pulzusmérés az a pulzusod alapján történik, a wattot pedig a leadott teljesítmény alapján kapod meg. A kettõ mérés egymástól független, de történhet párhuzamosan is.
A pulzusemelkedés a tested reakciója a megnövekedett teljesítményre, tehát egy késõbbi, kevésbé reális és pontos képet ad.
A wattmérés az rögtön megmutatja a leadott teljesítményedet (én az utolsó 3 mp átlagát szoktam nézni, mert a másodperc alapú nagyon változó).
Az elterjedtebb wattmérõk a hátsó agyban vagy a hajtókarban mérik a teljesítményt. Ahogy zeezoo is írta a wattmérõk nem olcsók, a teljesítménymérõt használtan kb. 150 ezer forinttól lehet venni, de kifoghatsz olcsóbbat is, ha elég szemfüles vagy! A hozzá való alap óra már kapható 20 ezer forint körül is, de érdemesebb egy "mindenttudó" Garmint venni (500, 705, 800), ami további 50-100 ezer forint.
Én nem bántam meg, hogy beruháztam (de persze a fentiekhez képest baráti hoztam össze a saját szettet).

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#489
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Ne keverd a szezont a fazonnal, van pulzus mérés és van watt mérés, egy watt mérõs óra 50-60000 ft-tól egy wat mérõ kb1000€-tól kapható ettõl elég messze van a polár 100-as.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#490
zooki14

zooki14

    vendég

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás
Sziasztok!
Szeretnék venni egy Polar cs100b n-t.Tudnátok nekem valami véleményt írni, megérie megvenni? Lehet wattot mérni pulzusból erõbõl és ilyenekbõl, eggyáltalán hogyan lehet mérni, és milyen adatokat ad meg?

#491
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás
én szinte mindig térképpel együtt használom a GPS-t ha ismeretlen helyen járok, és nyitva tartom a szemem. sosem szabad eszetlenül a kütyü után menni...

#492
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás

Viszont montival volt, hogy leértem bár Dobogókõrõl, csak nem Szentendrére, hanem Dömösre :D Tekerhettem +1 órát a HÉV-ig az amúgyis hosszú montizás után. Ez volt eddig a legnagyobb eltévedésem, de voltak még kisebbek.


Én nagyon amatõr vagyok,sokat segített már rajtam az okostelefonom,egy geocaching alkalmazással,aminek a térképén minden jelölt túristaút és jelöletlen is rajta van.Megnézem,hogy hol vagyok éppen és már tudom is merre kell mennem.


#493
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás

ha tényleg vlmi nagyon ismeretlen helyre mennék,akkor térképrõl kiírok magamnak 1 itinert,és ennyi.


Persze, országútival én is így szoktam, ha olyan helyre megyek, ahol még nem jártam, felírom a falvakat, vagy ha le kell kanyarodni valamerre stb., ez nem is gond mert az országutat elég jól meg lehet nézni edzés elõtt pl. googlemaps-en.
Viszont montival volt, hogy leértem bár Dobogókõrõl, csak nem Szentendrére, hanem Dömösre :D Tekerhettem +1 órát a HÉV-ig az amúgyis hosszú montizás után. Ez volt eddig a legnagyobb eltévedésem, de voltak még kisebbek. Leginkább 2010 õszén Németországban, elég sokat tekeregtem ott trekkinggel 3 hónapig és ott nagyon kellett volna egy GPS.

#494
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 hozzászólás
Azért a GPS-tõl se várjatok csodát. Megrajzolt útvonalon csodásan végigvezet, a rögzítése is jó, de navigálásra szerintem alapjaiban alkalmatlan. (Garmin Edge 800)

Ridley Noah Fast 


#495
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.328 hozzászólás

Én menõbb vagyok, tollal írom. :P GPS nekem néha azért hiányzik, volt már elég nagy eltévedésem.


ha tényleg vlmi nagyon ismeretlen helyre mennék,akkor térképrõl kiírok magamnak 1 itinert,és ennyi.

#496
coffein

coffein

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás

én még ceruzával véstem be 1 füzetbe az edzésnaplóm. :P az is tökéletes volt,és még ma is megvan néhány. sõt,még gps-em se volt,mégse vesztem el. ;)

Minden tiszteletem a Tied!
Nekem is van ismerõsöm, akinek 20 évre viszamenõleg ven edzésnaplója.
Volt , hogy elkérte tõlem a polart, és jónak tartotta.
A kettõ együtt hasznos.
VAn olyan edzésmunka, melynél figyelemmel kell lenni a pulzusszámra, azut meghatározott zónán belül tartva. Itt nagy segítséget nyújtanak az említett eszközök.

#497
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás

én még ceruzával véstem be 1 füzetbe az edzésnaplóm. :P az is tökéletes volt,és még ma is megvan néhány. sõt,még gps-em se volt,mégse vesztem el. ;)


Én menõbb vagyok, tollal írom. :P GPS nekem néha azért hiányzik, volt már elég nagy eltévedésem.

#498
coffein

coffein

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás

Inkább csak érdekes.

Igaz , érdekes.
Ha az elvégzett edzéseket kiegészítésként naplózzuk is, milyen volt az idõjárás ( pl. szembeszél, hideg..stb. ),érzetre milyen fizikális állapotunk edzés elõtt, után, mennyire volt megterhelõ és mindezt folyamatában látni, segíthet a hatékonyság megítélésében. Láthatóvá válik az esetleges túledzetség, vagy a további terhelhetõség is. Pl. hasonló, közel azonos edzésmunka elvégzése után ha emelkedetta pulzusunk, érdemes keresni az okát.
Ha ezeket figyelmen kívül hagyjuk, vagy nincs rá szükségunk, akkor tényleg csak érdekes, talá úri passzió.

#499
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.328 hozzászólás

ehhez bõven elég egy ingyenes online edzésnapló is! a GPS viszont néha tényleg hiányzik.


én még ceruzával véstem be 1 füzetbe az edzésnaplóm. :P az is tökéletes volt,és még ma is megvan néhány. sõt,még gps-em se volt,mégse vesztem el. ;)

#500
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Szerintem, ha olyan órát használsz, melyrõl az edzésadatokat fel tudod tölteni, azt késõbbiekben összevetni máskor elvégzett edzésekkel, az még amatõrök számára is hasznos, érdekes .
Nekem polar rs800 van, pulzus, átlagpulzus, edzésidõ, megett km és ezeknek az összesítése, hasznosak, néha a gps-t is használom, fõleg ha nem a megszokott helyen tekerek.
Egyebekben azonos a véleményem.


ehhez bõven elég egy ingyenes online edzésnapló is! a GPS viszont néha tényleg hiányzik.