Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#461
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

Hasznal valaki Garmin Edgehez GSC10 helyett valami mas pedalfordulat (csak pedalfordulat!) jeladot?


Ez jó lehet:
Komputer alk. hagy. pedálford. szenzor - Trek.hu

#462
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 hozzászólás
Asszem teszek agy próbát és veszek egy decatlonos saját márkás cuccot: BTWIN count 14+, ez mindent tud ami nekem kell, sõt le is lehet tölteni az adatokat ha akarom. ANT+ szabványos kütyûkkel kompatibilis és a mellkas jeladóval olyan 22 ropi körül van szettben. (anélkül meg 15) Ha szarul mûködik és nem jön be akkor max. visszaviszem nekik és visszakapom az árát, erre van 2 évem. A franciáknak ilyen téren jó a vevõszolgálatuk, saját tapasztalat.

Amikor az elõzõt írtam, nem véletlenül lett 666 a számlálóm, csak a téma címét és a kérdésed nem olvastam rendesen el, elnézést a félrevezetésért :(.
Amúgy a Sigma Rox 9.0 (az ünnepibb gépeimen) nekem jól mûködik, de az jóval drágább, mert magasságmérõ is van benne.



#463
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 hozzászólás

Ebben szerintem nincs pulzusmérõ. [...]

Amikor az elõzõt írtam, nem véletlenül lett 666 a számlálóm, csak a téma címét és a kérdésed nem olvastam rendesen el, elnézést a félrevezetésért :(.
Amúgy a Sigma Rox 9.0 (az ünnepibb gépeimen) nekem jól mûködik, de az jóval drágább, mert magasságmérõ is van benne.

#464
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás
Hasznal valaki Garmin Edgehez GSC10 helyett valami mas pedalfordulat (csak pedalfordulat!) jeladot?

#465
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 hozzászólás
Ebben szerintem nincs pulzusmérõ. Meg rádiós kellene, a nyári bringán nem akarok vezetékeket. A sigma pedig nem igazán jött be nekem. A mostani órám - ami nyárin van - rádiós sigma és szívtam vele már eleget, a drótos gondolom jobb.

Sigma Sport BC 1609 - a drótos változat. Pedálfordulat, két kerékpár, 2+ éve télen-nyáron (kb. 250-300 nap/év), esõben-hóban.
SIGMA SPORT



#466
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Találkozott már valaki Ciclo Hac 6-ossal illetve Polar Cs600-al? Pro kontra elõnyök és hátrányok érdekelnének, remélem valaki tud segíteni:)

Ács Péternek van ilyen triatlonos a facebookon megtudod keresni, biztos segit.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#467
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 hozzászólás

Köszi, hasznos volt! Az a helyzet, hogy a nyári bringámon csak egy sima km óra van és néha-néha elvittem a pulzusmérõs órámat is. A télin viszont van egy km óra, egy buherált km óra ami a pedálfordulatot méri külön (ezt gyakran nézem is) és viszem mindig a pulzmérõt. Ez így 3 kütyü elõttem és ezeket a funkciókat szeretném a nyárira is de oda ezeket nem akarom áttenni, a télin még elmegy. A naplózgatás egyenlõre nekem nem fontos, ezért lenne jó ez az óra ha megbízhatóan mûködik. A sports trackert meg én is használom, de csak a szintet nézem rajta másra szerintem nem alkalmas (átlag ép pillanatnyi sebességet p. biztosan pontatlanul mér ha hegyre megyek ahol sok a kanyar)

Sigma Sport BC 1609 - a drótos változat. Pedálfordulat, két kerékpár, 2+ éve télen-nyáron (kb. 250-300 nap/év), esõben-hóban.
SIGMA SPORT

#468
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 hozzászólás
Köszi, hasznos volt! Az a helyzet, hogy a nyári bringámon csak egy sima km óra van és néha-néha elvittem a pulzusmérõs órámat is. A télin viszont van egy km óra, egy buherált km óra ami a pedálfordulatot méri külön (ezt gyakran nézem is) és viszem mindig a pulzmérõt. Ez így 3 kütyü elõttem és ezeket a funkciókat szeretném a nyárira is de oda ezeket nem akarom áttenni, a télin még elmegy. A naplózgatás egyenlõre nekem nem fontos, ezért lenne jó ez az óra ha megbízhatóan mûködik. A sports trackert meg én is használom, de csak a szintet nézem rajta másra szerintem nem alkalmas (átlag ép pillanatnyi sebességet p. biztosan pontatlanul mér ha hegyre megyek ahol sok a kanyar)

Szia!
Nekem 3éve ilyen órám van. (polar cs100)
Pulzus és sebességmérésre alkalmas, amennyiben nincs a közelben olyan adás, ami az órával azonos frekvencián üzemel. Ebbõl igensokféle van, Bp-n: villamos/troli vezeték, magasfesz vezetékek föld alatt vagy felett. Kicist fura, amikor egyik pillanatban még mér aztán kijelzi hogy most bizony nem hogy gyorsulnál, de bizony lassulsz. A zavaró jel erõsségének a fgvényében vagy nullára vágja a jelet vagy csökkenti.
Mivel rögzíteni nem tudja az óra közvetlenül gépre az edzés tartalmát, így állandóan írni kellett egy excelbe merre jártam. Késõbb a nokia sportstrackerrel és értelemszerûen egy gps-es okostelefonnal egészítettem ki az edzéskelléktáramat. Ekkor már a telefonból autómatikusan ment ki az edzésnaplóba merre jártam, ott volt egy napló a szintekkel, sebességekkel, s a komment rovatba írtam bele a mért adatokat. Ez sem tökéletes emgoldás, mert a gps is képes néha érdekes dolgokat kimérni, mind fölfelé mind lefelé tud csúnyákat csalni.
Az igazán ideális mérõtárs, olyan eszköz, amit nem zavar be a felhõ, szûk utca, vagy akár a fák lombja, ha nicns jó rálátás a mûholdra, nem veszt jelet mûködés közben.
Erre alkalmas bármi vezetékes óra:) illetve bármi kódolt óra.
Nekem hasznos volt az éjszakai edzések folyamán, hogy tudjon világítani az óra, illetve azért pár esõ is elkapott, víztolerancia sem árt.
Való igaz, hogy a cs100as órák ELVben nem cserélhetõ elemekkel bírnak, de házilag egy hajszáírtóval, egy csillagcsavarhúzóval és egy kis szikével megoldható az elemcsere. Neten találhatsz ehhez is leírást, de nem feltétlen lesz szép az eredmény. De a funkcióját késõbb is képes ellátni.
Jelenleg én is ezen töröm a fejem, hogy milyen órára lépjek fentebb, mert zavaró és macerás az állandó naplózgatás, ha lehetne ezt egyszerûbben is megoldani.:)
Kérdés az összeg ugye, amit szánni szándékozik az egyén, illetve, ahogy korábban is írták, a cél, hogy miképpen akar az illetõ edzeni.
A polar termékein belül cs600 vagy cs500között gondolkodom, illetve más márkából a Ciclo HAC 6-ban. Utóbbi termék adófrekvciája nem a megszokott 2,4ghz, hanem annál jóval alacsonyabb tartományban van, sajnos tapasztalatom még nem volt vele.



#469
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás
Találkozott már valaki Ciclo Hac 6-ossal illetve Polar Cs600-al? Pro kontra elõnyök és hátrányok érdekelnének, remélem valaki tud segíteni:)

#470
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás
Szia!
Nekem 3éve ilyen órám van. (polar cs100)
Pulzus és sebességmérésre alkalmas, amennyiben nincs a közelben olyan adás, ami az órával azonos frekvencián üzemel. Ebbõl igensokféle van, Bp-n: villamos/troli vezeték, magasfesz vezetékek föld alatt vagy felett. Kicist fura, amikor egyik pillanatban még mér aztán kijelzi hogy most bizony nem hogy gyorsulnál, de bizony lassulsz. A zavaró jel erõsségének a fgvényében vagy nullára vágja a jelet vagy csökkenti.
Mivel rögzíteni nem tudja az óra közvetlenül gépre az edzés tartalmát, így állandóan írni kellett egy excelbe merre jártam. Késõbb a nokia sportstrackerrel és értelemszerûen egy gps-es okostelefonnal egészítettem ki az edzéskelléktáramat. Ekkor már a telefonból autómatikusan ment ki az edzésnaplóba merre jártam, ott volt egy napló a szintekkel, sebességekkel, s a komment rovatba írtam bele a mért adatokat. Ez sem tökéletes emgoldás, mert a gps is képes néha érdekes dolgokat kimérni, mind fölfelé mind lefelé tud csúnyákat csalni.
Az igazán ideális mérõtárs, olyan eszköz, amit nem zavar be a felhõ, szûk utca, vagy akár a fák lombja, ha nicns jó rálátás a mûholdra, nem veszt jelet mûködés közben.
Erre alkalmas bármi vezetékes óra:) illetve bármi kódolt óra.
Nekem hasznos volt az éjszakai edzések folyamán, hogy tudjon világítani az óra, illetve azért pár esõ is elkapott, víztolerancia sem árt.
Való igaz, hogy a cs100as órák ELVben nem cserélhetõ elemekkel bírnak, de házilag egy hajszáírtóval, egy csillagcsavarhúzóval és egy kis szikével megoldható az elemcsere. Neten találhatsz ehhez is leírást, de nem feltétlen lesz szép az eredmény. De a funkcióját késõbb is képes ellátni.
Jelenleg én is ezen töröm a fejem, hogy milyen órára lépjek fentebb, mert zavaró és macerás az állandó naplózgatás, ha lehetne ezt egyszerûbben is megoldani.:)
Kérdés az összeg ugye, amit szánni szándékozik az egyén, illetve, ahogy korábban is írták, a cél, hogy miképpen akar az illetõ edzeni.
A polar termékein belül cs600 vagy cs500között gondolkodom, illetve más márkából a Ciclo HAC 6-ban. Utóbbi termék adófrekvciája nem a megszokott 2,4ghz, hanem annál jóval alacsonyabb tartományban van, sajnos tapasztalatom még nem volt vele.

#471
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 hozzászólás
Jogos! nem is értem hogy számoltam el...
Szóval akkor érdemben senkinek semmi tapasztalata ezzel az órával vagy a Polar cuccokkal?

30-cal számolva az 126.000 km ;)



#472
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Sziasztok, én is pont egy Polar CS100-ban töröm a fejem, a funkciói nekem teljesen megfelelnek - egy kiegészítõ pedálfordulat mérõvel. VISZONT ahogy kicsit rákerestem hát bizony találtam nem kevés negatív véleményt errõl az óráról. Volt akinek a pulzusmérése akadozott volt akinek a sebességmérése. Illetve még egy dolog amit nem tudok hova tenni: sem a sebesség jeladóban sem az opcionális pedálfordulat jeladóban nem lehet cserélni az elemet, vagyis ezek mennek a kukába ha lemerülnek, na ezzel én nem tudok egyet érteni. Egyébként mennyit bírnak ezek a gyakorlatban? Zerge szerint sebesség jeladót 40-60000 km után kell cserélni, a gyár pedig 4200 órát ad meg (ez 30-al 12.600 km)
Valakinek személyes tapasztalata ezzel az órával? Mennyire megbízhatók a Polar cuccok (eddig csak jókat hallottam de most kicsit bizonytalan vagyok) gondolom ezekre is 1 év a gari.
Köszi elõre is.


30-cal számolva az 126.000 km ;)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#473
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 hozzászólás
Sziasztok, én is pont egy Polar CS100-ban töröm a fejem, a funkciói nekem teljesen megfelelnek - egy kiegészítõ pedálfordulat mérõvel. VISZONT ahogy kicsit rákerestem hát bizony találtam nem kevés negatív véleményt errõl az óráról. Volt akinek a pulzusmérése akadozott volt akinek a sebességmérése. Illetve még egy dolog amit nem tudok hova tenni: sem a sebesség jeladóban sem az opcionális pedálfordulat jeladóban nem lehet cserélni az elemet, vagyis ezek mennek a kukába ha lemerülnek, na ezzel én nem tudok egyet érteni. Egyébként mennyit bírnak ezek a gyakorlatban? Zerge szerint sebesség jeladót 40-60000 km után kell cserélni, a gyár pedig 4200 órát ad meg (ez 30-al 12.600 km)
Valakinek személyes tapasztalata ezzel az órával? Mennyire megbízhatók a Polar cuccok (eddig csak jókat hallottam de most kicsit bizonytalan vagyok) gondolom ezekre is 1 év a gari.
Köszi elõre is.

#474
zooki14

zooki14

    vendég

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás
16 éves.
Akkor muszáj lesz beszerezni egyet. Szívritmus zónák - Nutrixxion sport táplálékkiegészítõk itt olvastam, hogy a max. szívritmust kiszámolom, és ha aerob és anaerob zónákban edzek akkor a szívritmusom olyan 182 és 140 közt kéne lennie? 80 kiló 190 körüli magas vagyok (nem látszik rajtam, hogy ilyen "nehéz" vagyok).
Ez egészséges ha ilyen magas pulzussal edzek órákon keresztül minden nap?

#475
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

...
tervezvén, hogy elkezdek edzésre járni
...
Ha készíttetek egy edzéstervet, akkor azt ezzel jobban be lehet tartani nem?


persze, mindenképp segítség lesz.
mennyi idõs vagy egyébként?

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#476
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Egyértelmûen, hisz mutattam hogyha feltöltöd rá és nem azt csinálod amit kell, akkor figyelmeztet.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#477
zooki14

zooki14

    vendég

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás
Oké, Köszönöm válaszaitokat Andris és Zeezoltano, mivel nem nagyon szedek táplálék kiegészítõt ezért marad az erõsebb óra(tervezvén, hogy elkezdek edzésre járni).Ha készíttetek egy edzéstervet , akkor azt ezzel jobban be lehet tartani nem?

#478
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
Ha egyedül edzel, akkor kevésbé fontos a nagyobb tudású óra, mert "magadnak írod" az edzéstervet és edzés közben ugye folyamatosan tudod kontrollálni, hogy mit csinálsz, nincs szükség arra, hogy elmentse az egyes intervallok átlagpulzusát, mert úgyis látod menet közben. Nem kell elküldeni az edzõdnek az edzést.
Mivel magadnak csinálod az edzéseket, nem fogsz tudni olyan pontos edzést kitalálni, hogy érdemes legyen a nagyobb tudású óra. (Alapszintû edzéselméleti tudást feltételezek, ami ha nem úgy van, elnézésedet kérem.)
Viszont ha mindenképp "okosórát" akarsz, akkor keress olyat - Garmin 705 és 800 vagy egyéb alternatíva -, amiben már GPS is van és az ANT+-os jelátvitelt is tudja.
Tehát egy szó mint száz - vagy alap óra és akkor marad még pénz táplálékkiegészítõre vagy hosszú távra tervezve egy komoly óra, hogy maradjon a készülékben még fejlõdési potenciál.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#479
zooki14

zooki14

    vendég

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás
Polar cs600x az tud már olyan dolgokat amiket lehet eggyáltalán fejlõdéshez használni?Egyedül edzem, napi 4-5 órám van a céljaim a versenyen való eredményes helyezés, és hogy gyorsabban tudjak haladni. A versenyek alatt elsõsorban a Balaton,Velence-i,Tisza tó kerülõkre gondolok.

#480
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Kb ugyanazt tudják az egyik dupla akkora fele áron a döntés a tiéd.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!