Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 votes

  • Please log in to reply
3310 replies to this topic

#401
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 posts

Sziasztok,

 

pulzusmérő és sebesség -pedálfordulat mérő vásárlás előtt állok és mindezt szeretném összekötni okostelefon vásárlással is.

 

Tud valaki ajánlani olyan márkát  eszközt applikációk amivel ezeket meg lehet oldani. Ha jól tudom iOs az ami a legkönnyebben felismeri a kiegészítőket, én viszont lehetőség szerint ezt androidos app.-al szeretném megoldani. 



#402
Supernova1982

Supernova1982

    vendég

  • fórumtag
  • 61 posts
  • Location8448,Ajka-Bakonygyepes,Tóbereki.u.3.
Sziaztok,szerintetek ez a computer jó:Sigma BC 2209 Targa | Kiegészítõk | Computer | Computer
Mert volt már egy alapfunkciós is belõle-ebbõl a márkából-és tökéletes volt.Csak az idõ elõrehaladtával én is egyre több infóra vágyok.Ezután volt a Cateye CC-AT 200W computerom is ez is jó volt csak pulzust nem mért.Ezért gondoltam erre a Sigma órára,pedálfordulat engemet nem érdekel-illetve nem akarom elcsúfítani sem vele a kerékpáromat.Válaszokat elõre is köszönöm.

Nagy János


#403
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 posts
Sziasztok!

Használ valaki polar cs400-ast? érdekelnének tapasztalatok róla, mert lehet beszereznék egyet, de nem szívesen dobnék ki rá csak úgy pénzt!

#404
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1,169 posts

Nekem ugyanez a helyzet a Garminnal. Sokkal kevesebb kalóriát számol, mint bármi más. Persze lehet, hogy ez a reális, pedig nekem jobban tetszett a többi, mert kevésbé zavart, hogy zabálok egy hosszabb tekerés után, ha úgy tûnt sok kalóriát dolgoztam le. Most bezzeg odafigyeléssel kell(ene) ennem ilyenkor is.

OFF: Bár lassan az lesz a csoda, ha normálisan biciklire tudok ülni végre, ebben a sz@r idõben. :-/


Ahogy írtam, korábban egy Timexem volt, ahhoz viszonyítok és nem kizárt, hogy az mutatott többet a ténylegesnél.

Viszont itt egy netes kalória kalkulátor, ahol átlagpulzust is meg kell adni, de itt is más értékek jönnek ki, mint a Sigmával.

De a netes kalkulátor szerint a Timex-hez képest is több kalória égne el.
Nem mintha nagyon számítana jelenleg, de azért egy komolyabb étkezési rendszernél már gondok lehetnének.

Be lehetne ezt valahol méretni? Vagy egyáltalán átlagpulzusból, korból, súlyból, nembõl, idõbõl meg lehet mondani, mennyi kalória ég el? Mennyire befolyásolja az elégetett kalória mennyiségét a pulzus egyenletessége?

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#405
(ex)Cat

(ex)Cat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 posts

Beállítottam mindent, helyesek az adatok.
Teljesen jól mutatja a pulzust, de az elégetett kalória nagyon nem az, ami az elõzõ órámnál volt, illetve ha netes kalkulátorokkal összehasonlítom, akkor se stimmelnek az értékek. És nem kicsit, hanem nagyon nem.


Nekem ugyanez a helyzet a Garminnal. Sokkal kevesebb kalóriát számol, mint bármi más. Persze lehet, hogy ez a reális, pedig nekem jobban tetszett a többi, mert kevésbé zavart, hogy zabálok egy hosszabb tekerés után, ha úgy tûnt sok kalóriát dolgoztam le. Most bezzeg odafigyeléssel kell(ene) ennem ilyenkor is.

OFF: Bár lassan az lesz a csoda, ha normálisan biciklire tudok ülni végre, ebben a sz@r idõben. :-/

#406
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1,169 posts

Azt nem kell beállítani a Sigma-n, hogy férfi/nõ, hány éves, hány kilós vagy,... ? Talán ez lehet a gond.


Beállítottam mindent, helyesek az adatok.
Teljesen jól mutatja a pulzust, de az elégetett kalória nagyon nem az, ami az elõzõ órámnál volt, illetve ha netes kalkulátorokkal összehasonlítom, akkor se stimmelnek az értékek. És nem kicsit, hanem nagyon nem.

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#407
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Tavaly nekem is tönkrement egy 2011 végi pánt, gariban cserélték szó nélkül, legutolsó mérésnél (polar vagy jeladó elemcsere volt) már ajánlották hogy a pántot megint cserélni kéne..mostanában jutottam el odáig, hogy tényleg rosszul mér (200 és 0 pulzus, néha az aktuális)..meg kell néznem, hogy garis -e még, valószínûleg sajnos nem.

Egyébként úgy tudom õk a hivatalos szerviz, talán a külföldi termék esetén is tudnak segíteni, ha van számla, bemérni kb 2 perc alatt mérik az övet / jeladót, hogy mi lehet a hiba:
http://polarorak.hu


Oh, ez hasznos infó, köszi!

Részemrõl annyi a fejlemény, hogy megtaláltam a tartalék, jó 2-2.5 éves textilpántom. Nem mûködik. :) Ismét a vacakoló soft strap-et használom, 2 alkalomból 1x tökéletesen, 1x egy reset után ugyan, de mûködött.

#408
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts
Azt nem kell beállítani a Sigma-n, hogy férfi/nõ, hány éves, hány kilós vagy,... ? Talán ez lehet a gond.
Marci

#409
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1,169 posts
Erre ötlete valakinek:

Régebben egy Timex pulzusmérõt használtam, most pedig egy Sigma PC 15.11-et.
Mindkettõ számolja a kalóriát is, viszont az értékekben nagy eltérés van.
Konkrétan a Timex szerint bõ egy óra alatt 90-es átlagpulzussal kb. 330 kalóriát, míg a Sigma szerint ugyanilyen paraméterekkel kb. 50 kalóriát égettem el.

Más mértékegységben számol a Sigma? Vagy hibás lehet?

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#410
Psysoul

Psysoul

    vendég

  • fórumtag
  • 60 posts

Tavaly nekem két pánt ment tönkre egy éven belül, párhuzamosan használtam õket így gari idõn kívül romlottak el. A 2008-ban vett pántom még mindig mûködik, de elég rondán néz ki szegény. Már tél óta egy soft strap-et akarok venni helyette, de mindig csak halogatom a vásárlást. Kíváncsi vagyok, hogy nálad csak ezzel van baj, mert ha igen akkor nem tudom mit csináljak, kérdezzem meg Zergét, hogy most akkor nekem néhány havonta fogják cserélni az idõk végezetéig...


Tavaly nekem is tönkrement egy 2011 végi pánt, gariban cserélték szó nélkül, legutolsó mérésnél (polar vagy jeladó elemcsere volt) már ajánlották hogy a pántot megint cserélni kéne..mostanában jutottam el odáig, hogy tényleg rosszul mér (200 és 0 pulzus, néha az aktuális)..meg kell néznem, hogy garis -e még, valószínûleg sajnos nem.

Egyébként úgy tudom õk a hivatalos szerviz, talán a külföldi termék esetén is tudnak segíteni, ha van számla, bemérni kb 2 perc alatt mérik az övet / jeladót, hogy mi lehet a hiba:
http://polarorak.hu
Grand Canyon AL 29 | Eladó bringás cuccaim | BringaBanda

#411
Andris_savaria

Andris_savaria

    read only

  • fórumtag
  • 2,189 posts

Határozottan igen, a Revomag Fórumban leírtam részletesen miért, ott elolvashatod; megadtam a pontos dátumot is. A mutatót (linket) azért nem írom ide, mert itt nem szeretik a konkurrenciára való közvetlen hivatkozást (tapasztalatom szerint). Szvsz minõségi ugrás a 3.0.


olvastam az írásod!

nem sikerült ápdételni, mert nem tudom milyen emil-címmel regisztráltam náluk...:D
SOHA TÖBBET magyar országon!

Flickr


#412
goldnarmz

goldnarmz

    vendég

  • fórumtag
  • 36 posts

Próbáld meg, mert hátha nulla távolságnak érzi valamiért az egy darab phase ismétlést, hogy csinálsz valami 100métert definiálva még egyszer ugyanarról..
Ha így sem megy a phase ismétlés akkor már én sem értem.. de ha csak önmagát az egy darab phse-t akarod ismételni, miért nem duplázod egyszerûen a távolságot?;)


Köszi a választ! Többször próbáltam, minden alkalommal kihagyta. :\ Még ismerkedési fázisban vagyok az órával. Nézem a lehetõségeket, próbálkozom. Ámbár a távolság - duplázás jó észrevétel... :cool2: Gondoltam, ha már van rá lehetõség, miért ne próbáljam ki.
Polar oldalán egyébként írja valaki, hogy ez egy bug. Állítólag egy trainingen belül csak egy limit állítható be (speed vagy HR), és akkor megy a dolog. Én nem próbáltam, inkább hagyom a francba a duplázásokat.:mad:

#413
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Sajnos ezt pont nem Zergétõl vettem, német webshopos... De azért köszi; eszembe juttattad, van otthon egy régi Polar övem amit úgy kaptam 2-2.5 éve és szinte semennyit nem volt még használva. Megpróbálom. Ha ezzel megy, akkor a soft strap ment tönkre, bõven idõ elõtt.

Tavaly nekem két pánt ment tönkre egy éven belül, párhuzamosan használtam õket így gari idõn kívül romlottak el. A 2008-ban vett pántom még mindig mûködik, de elég rondán néz ki szegény. Már tél óta egy soft strap-et akarok venni helyette, de mindig csak halogatom a vásárlást. Kíváncsi vagyok, hogy nálad csak ezzel van baj, mert ha igen akkor nem tudom mit csináljak, kérdezzem meg Zergét, hogy most akkor nekem néhány havonta fogják cserélni az idõk végezetéig...


A sebesség mindent megold.

 


#414
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Valószínûleg a soft strap sem jobb, mint az elõdje. Próbáld meg kicseréltetni gariban.

Sajnos ezt pont nem Zergétõl vettem, német webshopos... De azért köszi; eszembe juttattad, van otthon egy régi Polar övem amit úgy kaptam 2-2.5 éve és szinte semennyit nem volt még használva. Megpróbálom. Ha ezzel megy, akkor a soft strap ment tönkre, bõven idõ elõtt.

Merre edzel? (mikrosütõ van a környéken? Titkos katonai bázis?) Viccen kívül, tudom, hogy le van írva, hogy a windet nem bántja semmi, de más útvonalakon is ilyen megbízhatatlan?
(A soft strap használat elõtti vizezést és sótlanítási procedúrát is csinálod úgy, ahogy az a gyártó által javasolt?)


Néha megyek el katonai bázis mellett, Szentendre felé arra visz a bicajút, de nem függ össze a helyszínnel.
Minden egyes használat után kiöblítem és mosom kézzel, szappanos vízzel. Használat elõtt vizezem. Mindent úgy csinálok, mint éveken át, csak korábban nem voltak problémáim. :/
Per pillanat két dologra tippelek: soft strap (jobbik eset) idõ elõtt ment tönkre, vagy mégis a szenzor. Remélem az elõbbi!

#415
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 posts
[quote name='Eredeti szerzõ: zscs Üzenet megjelenítése
Az elmúlt hetekben W.I.N.D.-es Polar mellkasi övvel egyre több a problémám. Gyakorlatilag az edzéseim felét azzal kezdem, hogy jeladó lecsatol, vár 30 mp, míg kikapcsol és újra feltesz. Így nagyjából megjavul, de edzések alatt újra és újra rosszul mér. Egyre inkább bosszant...

Amit megtettem:

vásároltam mág januárban új mellkasi Soft Strap M-XXL textilpántot, ez a legújabb Polar tudtommal. Egy ideig jobb volt, mint az eredeti, még az órához kapott, aztán 1 hónapja ezzel is jönnek a gondok
RS800CX-ben elemcsere (alig 1 hónapja, pont a problémák miatt), nem használt
W.I.N.D. jeladóban elemcsere (alig 2 hete), nem használt



Járta már más is végig ezeket a lépéseket és esetleg talált megoldást rá?

Az órám és a jeladó is már lassan 3.5 éves, szóval esélyes, kezdi valami megadni magát. Az óra talán jó még, a pedálfordulat-mérõ, sebességszenzor, GPS jeladók által küldött jeleket tökéletesen veszi, alapvetõen a mellkasi jeladó jeleit is - amely utóbbi által küldött adatok sajnos gyakran rosszak.
(Csak a mellkasi övre pattinktható WearLink+ W.I.N.D. kütyü lehet a ludas, lassan minden mást kizártok.)[/QUOTE']

Merre edzel? (mikrosütõ van a környéken? Titkos katonai bázis?) Viccen kívül, tudom, hogy le van írva, hogy a windet nem bántja semmi, de más útvonalakon is ilyen megbízhatatlan?
(A soft strap használat elõtti vizezést és sótlanítási procedúrát is csinálod úgy, ahogy az a gyártó által javasolt?)
És Jézus szóla hozzájuk: - Mondjátok, ki vagyok én?
És õk felelék: - Te vagy létünk alapjának eszkatológiai manifesztációja, a kerigma, amiben interperszonális kapcsolataink legvégsõ értelme tárul fel elõttünk.
És Jézus ismét szóla: - Mi???

#416
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 posts

Sziasztok! Polar használókhoz van egy kérdésem. Létrehozok egy Phased training-et a personal training felületen, ahol megadom, hogy mondjuk a 2. phase legyen ismételve. Így:
https://www.dropbox....19/Névtelen.jpg
Na, az történik, ami ma is volt, hogy nem ismétlõdött a phase, hanem egybõl átlépett a következõ fázisba, ami jelen esetben a Cool-down volt. Persze így még volt vagy 15 km-em hátra, amit végigcsipogott az óra... :confused:
Pedig a training planben helyesen, 2x számolta a km-t, csak az óra nem volt képes a szakasz ismétlésére. Tudnátok segíteni, mit cseszek el? Elõre is köszönöm! :) RCX5 a szerkezet.

Próbáld meg, mert hátha nulla távolságnak érzi valamiért az egy darab phase ismétlést, hogy csinálsz valami 100métert definiálva még egyszer ugyanarról..
Ha így sem megy a phase ismétlés akkor már én sem értem.. de ha csak önmagát az egy darab phse-t akarod ismételni, miért nem duplázod egyszerûen a távolságot?;)
És Jézus szóla hozzájuk: - Mondjátok, ki vagyok én?
És õk felelék: - Te vagy létünk alapjának eszkatológiai manifesztációja, a kerigma, amiben interperszonális kapcsolataink legvégsõ értelme tárul fel elõttünk.
És Jézus ismét szóla: - Mi???

#417
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Az elmúlt hetekben W.I.N.D.-es Polar mellkasi övvel egyre több a problémám. Gyakorlatilag az edzéseim felét azzal kezdem, hogy jeladó lecsatol, vár 30 mp, míg kikapcsol és újra feltesz. Így nagyjából megjavul, de edzések alatt újra és újra rosszul mér. Egyre inkább bosszant...

Amit megtettem:

  • vásároltam mág januárban új mellkasi Soft Strap M-XXL textilpántot, ez a legújabb Polar tudtommal. Egy ideig jobb volt, mint az eredeti, még az órához kapott, aztán 1 hónapja ezzel is jönnek a gondok
  • RS800CX-ben elemcsere (alig 1 hónapja, pont a problémák miatt), nem használt
  • W.I.N.D. jeladóban elemcsere (alig 2 hete), nem használt

Járta már más is végig ezeket a lépéseket és esetleg talált megoldást rá?

Az órám és a jeladó is már lassan 3.5 éves, szóval esélyes, kezdi valami megadni magát. Az óra talán jó még, a pedálfordulat-mérõ, sebességszenzor, GPS jeladók által küldött jeleket tökéletesen veszi, alapvetõen a mellkasi jeladó jeleit is - amely utóbbi által küldött adatok sajnos gyakran rosszak.
(Csak a mellkasi övre pattinktható WearLink+ W.I.N.D. kütyü lehet a ludas, lassan minden mást kizártok.)


Valószínûleg a soft strap sem jobb, mint az elõdje. Próbáld meg kicseréltetni gariban.


A sebesség mindent megold.

 


#418
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Az elmúlt hetekben W.I.N.D.-es Polar mellkasi övvel egyre több a problémám. Gyakorlatilag az edzéseim felét azzal kezdem, hogy jeladó lecsatol, vár 30 mp, míg kikapcsol és újra feltesz. Így nagyjából megjavul, de edzések alatt újra és újra rosszul mér. Egyre inkább bosszant...

Amit megtettem:
  • vásároltam mág januárban új mellkasi Soft Strap M-XXL textilpántot, ez a legújabb Polar tudtommal. Egy ideig jobb volt, mint az eredeti, még az órához kapott, aztán 1 hónapja ezzel is jönnek a gondok
  • RS800CX-ben elemcsere (alig 1 hónapja, pont a problémák miatt), nem használt
  • W.I.N.D. jeladóban elemcsere (alig 2 hete), nem használt

Járta már más is végig ezeket a lépéseket és esetleg talált megoldást rá?

Az órám és a jeladó is már lassan 3.5 éves, szóval esélyes, kezdi valami megadni magát. Az óra talán jó még, a pedálfordulat-mérõ, sebességszenzor, GPS jeladók által küldött jeleket tökéletesen veszi, alapvetõen a mellkasi jeladó jeleit is - amely utóbbi által küldött adatok sajnos gyakran rosszak.
(Csak a mellkasi övre pattinktható WearLink+ W.I.N.D. kütyü lehet a ludas, lassan minden mást kizártok.)

#419
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 posts

szóval akkor érdemes?
nekem még mindig 2.0-ám van. az elõzõ frissítésnél nem volt szembetûnõ a változás. :)

Határozottan igen, a Revomag Fórumban leírtam részletesen miért, ott elolvashatod; megadtam a pontos dátumot is. A mutatót (linket) azért nem írom ide, mert itt nem szeretik a konkurrenciára való közvetlen hivatkozást (tapasztalatom szerint). Szvsz minõségi ugrás a 3.0.

#420
Andris_savaria

Andris_savaria

    read only

  • fórumtag
  • 2,189 posts

Igen, igen, ld. rvmg #12 [Sebességmérõk]
gren_tamas
Írta 2013. március 09. - 22:54
és
Írta 2013. március 16. - 16:36


szóval akkor érdemes?
nekem még mindig 2.0-ám van. az elõzõ frissítésnél nem volt szembetûnõ a változás. :)
SOHA TÖBBET magyar országon!

Flickr