Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 votes

  • Please log in to reply
3310 replies to this topic

#381
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Kinek melyik a Strava például abból a szempontból hülye hogy a garmin hiába méri pontosan barometrikusan a szintet, a strava azért csak kiszámolja a térkép alapján és képes beírni +20-35% is. Mondok konkrét példát a haverom Nagykőrös Kecskemét környékén ment azt hiszem 80km-t a Strava kihozott neki 680m szintet (Ami lehetetlen vagy csak úgy ha 15x megmászta a kecskeméti vízműdombot) , általában pedig 80-100m szokott neki kihozni. Az a alkalmazás az igazán jó ami tudd csatlakozni az ANT+ -os pulzus mérő pántokhoz mert amíg ez nem történik meg addig a teljesítmény és kalória számítás is csak maximum becsültnek mondható.  A nem pulzus alapján történő kcal számítások általában 1.5-2x szorzóval működnek de a o.5x szorzó is előfordul.

Mintha azt sugallnák milyen ügyes vagy. Közben egy 1000kcal-ás pulzus mérős kör a szimpla becsüsnél kb 1400-2000kcal mutat vagy éppen fordítva (saját tapasztalat)

itt a példa  most hétvégén. Ugyan az a tekerés.

http://connect.garmi...ivity/470343811 A garmin pulzus-életkor-testsúly-edzetségi szint alapján számolt 2190 cal

http://www.strava.co...ities/125306400    A strava hiába kapja a kész adatokat ő akkor is inkább becsül egy fogalmam sincs milyen képlet alapján Calories 3,195

 

megint csak ugyan az a tevékenység

http://connect.garmi...ivity/469063469

Távolság: 77.95 km Idő: 3:22:16 Átlagseb.: 23.1 km/h Magasságnövekedés: 75 m Kalória: 1,339 C

 

http://www.strava.co...ities/124617257

Speed 23.2km/h 40.0km/h Heartrate 119bpm 137bpm Cadence 99 185 Calories 2,049 Temperature 21℃ Elapsed Time 3:31:45

 

Úgyhogy enged meg hogy kételkedjek abban hogy nem is kérdés ez -e a legjobb androidos alkalmazás, szerintem nem, talán a legnépszerűbb.

mint láthatjátok mintha nem is ugyan azokról a tevékenységekről beszélnénk a magasság mérésnél ajánlom figyelmetekbe  a második tevékenység közti különbséget ami több mint 2szeres .

 

A strava nem telefonos adatokat kapott hanem a garmin saját fájlját.

A garmin pulzus-életkor-testsúly-edzettségi szint alapján szintén csak becsüli a kalóriafogyasztást.



A sebesség mindent megold.

 


#382
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts

Kinek melyik a Strava például abból a szempontból hülye hogy a garmin hiába méri pontosan barometrikusan a szintet, a strava azért csak kiszámolja a térkép alapján és képes beírni +20-35% is. Mondok konkrét példát a haverom Nagykőrös Kecskemét környékén ment azt hiszem 80km-t a Strava kihozott neki 680m szintet (Ami lehetetlen vagy csak úgy ha 15x megmászta a kecskeméti vízműdombot) , általában pedig 80-100m szokott neki kihozni. Az a alkalmazás az igazán jó ami tudd csatlakozni az ANT+ -os pulzus mérő pántokhoz mert amíg ez nem történik meg addig a teljesítmény és kalória számítás is csak maximum becsültnek mondható.  A nem pulzus alapján történő kcal számítások általában 1.5-2x szorzóval működnek de a o.5x szorzó is előfordul.

Mintha azt sugallnák milyen ügyes vagy. Közben egy 1000kcal-ás pulzus mérős kör a szimpla becsüsnél kb 1400-2000kcal mutat vagy éppen fordítva (saját tapasztalat)

itt a példa  most hétvégén. Ugyan az a tekerés.

http://connect.garmi...ivity/470343811 A garmin pulzus-életkor-testsúly-edzetségi szint alapján számolt 2190 cal

http://www.strava.co...ities/125306400    A strava hiába kapja a kész adatokat ő akkor is inkább becsül egy fogalmam sincs milyen képlet alapján Calories 3,195

 

megint csak ugyan az a tevékenység

http://connect.garmi...ivity/469063469

Távolság: 77.95 km Idő: 3:22:16 Átlagseb.: 23.1 km/h Magasságnövekedés: 75 m Kalória: 1,339 C

 

http://www.strava.co...ities/124617257

Speed 23.2km/h 40.0km/h Heartrate 119bpm 137bpm Cadence 99 185 Calories 2,049 Temperature 21℃ Elapsed Time 3:31:45

 

Úgyhogy enged meg hogy kételkedjek abban hogy nem is kérdés ez -e a legjobb androidos alkalmazás, szerintem nem, talán a legnépszerűbb.

mint láthatjátok mintha nem is ugyan azokról a tevékenységekről beszélnénk a magasság mérésnél ajánlom figyelmetekbe  a második tevékenység közti különbséget ami több mint 2szeres .

 

A strava nem telefonos adatokat kapott hanem a garmin saját fájlját.

 

nekem a runtastic pro szerint egy harminc kilis szakasz montival, 800m szinttel 16km/h-s átlaggal mindössze 600kcal-ba került :)



#383
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

sziasztok, 

melyik a legjobb androidos bringás applikáció?  strava, runtastic stb? 

Ma próbáltam a runtasticot, de  teljesen más értéket mutatott mint a sigma órám kalóriaszámlálója. Valamint a km számláló is tévedett egy 2km-ert 70km -en

Kinek melyik a Strava például abból a szempontból hülye hogy a garmin hiába méri pontosan barometrikusan a szintet, a strava azért csak kiszámolja a térkép alapján és képes beírni +20-35% is. Mondok konkrét példát a haverom Nagykőrös Kecskemét környékén ment azt hiszem 80km-t a Strava kihozott neki 680m szintet (Ami lehetetlen vagy csak úgy ha 15x megmászta a kecskeméti vízműdombot) , általában pedig 80-100m szokott neki kihozni. Az a alkalmazás az igazán jó ami tudd csatlakozni az ANT+ -os pulzus mérő pántokhoz mert amíg ez nem történik meg addig a teljesítmény és kalória számítás is csak maximum becsültnek mondható.  A nem pulzus alapján történő kcal számítások általában 1.5-2x szorzóval működnek de a o.5x szorzó is előfordul.

Mintha azt sugallnák milyen ügyes vagy. Közben egy 1000kcal-ás pulzus mérős kör a szimpla becsüsnél kb 1400-2000kcal mutat vagy éppen fordítva (saját tapasztalat)

itt a példa  most hétvégén. Ugyan az a tekerés.

http://connect.garmi...ivity/470343811 A garmin pulzus-életkor-testsúly-edzetségi szint alapján számolt 2190 cal

http://www.strava.co...ities/125306400    A strava hiába kapja a kész adatokat ő akkor is inkább becsül egy fogalmam sincs milyen képlet alapján Calories 3,195

 

megint csak ugyan az a tevékenység

http://connect.garmi...ivity/469063469

Távolság: 77.95 km Idő: 3:22:16 Átlagseb.: 23.1 km/h Magasságnövekedés: 75 m Kalória: 1,339 C

 

http://www.strava.co...ities/124617257

Speed 23.2km/h 40.0km/h Heartrate 119bpm 137bpm Cadence 99 185 Calories 2,049 Temperature 21℃ Elapsed Time 3:31:45

 

Úgyhogy enged meg hogy kételkedjek abban hogy nem is kérdés ez -e a legjobb androidos alkalmazás, szerintem nem, talán a legnépszerűbb.

mint láthatjátok mintha nem is ugyan azokról a tevékenységekről beszélnénk a magasság mérésnél ajánlom figyelmetekbe  a második tevékenység közti különbséget ami több mint 2szeres .

 

A strava nem telefonos adatokat kapott hanem a garmin saját fájlját.


Edited by zeezoltano, 2014. March 31. - 16:53.

Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#384
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 posts

Nállam a strava a km-t pontossan méri de szintnél nagyon sokat csal.

 

Nekem viszonylag jól mér. Összességében nincs panaszom. Ahonnan indulok, azt mindig ~155 méterre kalkulálja a végére (+-5m). A Gerecse-tető legmagasabb pontja elvileg 633 méter. Ez nem tudom pontosan hol van helyileg, mi a TV toronyhoz mentünk, arra 611 métert számolt úgy, hogy ~160 méterről indultunk egészen 611-ig. Három hegy volt és nem zavarodott össze. Amennyit téved, annyit tévedett anno a VDO magasságmérős órám is (időjárás függvényében). Ha túl nagy a szintkülönbség, akkor idő kell míg pontosan kalkulál (5-15 perc), addig magassabb és nem jó értékeket mutat, de utána rendben van (megfelelő telefonnal).



#385
robko66

robko66

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,317 posts

Strava, nem kérdés.

Ez inkább telefonfüggő (GPS egység érzékenysége/erőssége). Nálam sosem fordul elő ilyesmi Nexus 4 készüléken. Egy Galaxy S-el anno örökös problémám voltak ilyen téren, egyszer majdnem a tóba vágtam, kétszer meg itthon a falhoz.

 

Így néz ki egy ride a Straván: http://www.strava.co...ities/124956401

Nállam a strava a km-t pontossan méri de szintnél nagyon sokat csal.



#386
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 posts

melyik a legjobb androidos bringás applikáció?  strava, runtastic stb? 

Ma próbáltam a runtasticot, de  teljesen más értéket mutatott mint a sigma órám kalóriaszámlálója. Valamint a km számláló is tévedett egy 2km-ert 70km -en

 

Strava, nem kérdés.

Ez inkább telefonfüggő (GPS egység érzékenysége/erőssége). Nálam sosem fordul elő ilyesmi Nexus 4 készüléken. Egy Galaxy S-el anno örökös problémám voltak ilyen téren, egyszer majdnem a tóba vágtam, kétszer meg itthon a falhoz.

 

Így néz ki egy ride a Straván: http://www.strava.co...ities/124956401


Edited by IAmSpecialized, 2014. March 30. - 23:25.


#387
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 posts

sziasztok, 

melyik a legjobb androidos bringás applikáció?  strava, runtastic stb? 

Ma próbáltam a runtasticot, de  teljesen más értéket mutatott mint a sigma órám kalóriaszámlálója. Valamint a km számláló is tévedett egy 2km-ert 70km -en



#388
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Ma szétvágtam a Polár T31-es mellkaspántomat elemcsere miatt, érdekesség a panelon made in hungary címke...



#389
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts

sziasztok!

 

Próbálom összepárosítani a Polar Bluetooth mellkaspántomat a HTC Desire 500 telóval ( Runtastic Pro). Odáig eljut, hogy látja a Polar jeladót, de a jelet már nem veszi. Van valakinek ötlete? Elvileg kompatibilis.


Edited by Sly78, 2013. December 21. - 11:52.


#390
Atombike

Atombike

    vendég

  • fórumtag
  • 129 posts

Köszi az infókat, jó a pulzusmérőm (sigma rox 6.0), úgy tűník nekem is magasabbra kell állítani a max-ot. Számolt érték alapján nem tudtam tartani az alacsonyabb zónákban a pulzusomat, sík terepen 160 lett az erőlködés nélküli átlagom. Elvileg 109-140 között kellet volna mennem, de azzal meg nem haladok.

 

Mindenféle tudományos számítgatások nélkül (ha pontos a pulzus mérőd) és vannak versenyek edzések ahol a maxig kitekered magad akkor az idei legmagasabb pulzusod. Nálam ezek mind alacsonyabbat dobnak mint a valós. PL én négy ilyen matekolósat találtam ezek szerint 175, 183, 184, 180 lenne a max pulzusom persze ezek közelítő értékek de, idén volt  volt olyan 1 órás versenyem ahol 180 lett az átlagpulzusom. A mért legmagasabb idén 196 volt de 193-at többször is mértem így én ezt tekintem a max pulzusomnak



#391
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Sziasztok, maximális pulzussal kapcsolatban lenne kérdésem:

Sok helyen olvastam hogyan kell kiszámolni, van 3 módszer is rá, viszont mi van akkor ha az így meghatározott pulzus alacsonyabb mint amire fizikailag képes vagyok?

Durva emelkedőkön 15-20 pulzusszámmal is magasabb értéket mértem a kiszámoltnál.

Ez rövid távokon fordult elő, tartósan nem is bírnám.

Az ilyen helyzeteket kell elkerülni vagy ez az amit elvileg már nem bírna a szívem?

Mindenféle tudományos számítgatások nélkül (ha pontos a pulzus mérőd) és vannak versenyek edzések ahol a maxig kitekered magad akkor az idei legmagasabb pulzusod. Nálam ezek mind alacsonyabbat dobnak mint a valós. PL én négy ilyen matekolósat találtam ezek szerint 175, 183, 184, 180 lenne a max pulzusom persze ezek közelítő értékek de, idén volt  volt olyan 1 órás versenyem ahol 180 lett az átlagpulzusom. A mért legmagasabb idén 196 volt de 193-at többször is mértem így én ezt tekintem a max pulzusomnak


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#392
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Nincs annak olyan sok jelentősége.

Nekem is magasabb majd hússzal a mért a számítottnál, de arrafelé valójában semmi keresnivaló nincs. Szépen meg kell maradni a laktátküszöb alatt, úgy kimenni a világból! ;)



#393
Atombike

Atombike

    vendég

  • fórumtag
  • 129 posts

Sziasztok, maximális pulzussal kapcsolatban lenne kérdésem:

Sok helyen olvastam hogyan kell kiszámolni, van 3 módszer is rá, viszont mi van akkor ha az így meghatározott pulzus alacsonyabb mint amire fizikailag képes vagyok?

Durva emelkedőkön 15-20 pulzusszámmal is magasabb értéket mértem a kiszámoltnál.

Ez rövid távokon fordult elő, tartósan nem is bírnám.

Az ilyen helyzeteket kell elkerülni vagy ez az amit elvileg már nem bírna a szívem?


Edited by Atombike, 2013. December 17. - 00:10.


#394
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Köszi, de más egyéb lehetség nincs?


A másik lehetőség Linuxon a Wine-nal :)

#395
Gubi

Gubi

    vendég

  • fórumtag
  • 111 posts

Igen hivatalos helyn még 2003-ban. Pesten, akkor még csak egy forgalmazó volt,a Páva utcában ha jól tudom. Zergéhez úgyis akarok menni, ha Pesten járok, mert az órával is van valami. Majd megbezélem vele. Köszi



#396
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,553 posts

A fehér USB valóban nem működik, sajnos a fekete kell. 

Hivatalos helyen vetted? Ha igen akkor nem hiszem, hogy ne adnának ott egy Win7 alatt is működő verziót.

Próbálkozz a Zergénél, ha veszel nála egy fekete infrát akkor (is) biztosan segít :) 



#397
Gubi

Gubi

    vendég

  • fórumtag
  • 111 posts

Köszi, de más egyéb lehetség nincs? A Polar ProTrainert honnan lehet megszerezni? a Polar oldalán csak egy 30 napos próbaverzió va nfent.



#398
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

A gépen rendszert cseréltem és felraktam a Win7-et. A régi szoftver nem fut rajta elvileg

 

Probáld meg emulációban, pl. az ingyenes VirtualBox-on. Kell hozzá egy XP-s CD, azt telepíted az emuláción belül és aztán a régi XP-s szoftvert. Elvileg az USB portokat is felismeri.



#399
Gubi

Gubi

    vendég

  • fórumtag
  • 111 posts

Sziasztok!

 

 

Olyan problámám van, hogy van egy Polar s720i órám. A gépen rendszert cseréltem és felraktam a Win7-et. A régi szoftver nem fut rajta elvileg, legalábbis a hivatalos oldalukon azt mondják, hogy nem tökéletes. Az lenne a kérdésem, hogy hogy tudnám megszerezni az újabb programot. Elég felháborító, hogy egy több 10000 ft-os órához néhány év után nincs normális terméktámogatás. Arról ne is beszéljünk, hogy a fehér borotva alakú USB portos infra meg egyáltalán nem jó Win7 alatt, ami újabb 20000 ft kiadás, ha egy működöképes IrDa portot szeretnék.

 

Választ előre is köszi.



#400
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 posts

Sziasztok,

 

pulzusmérő és sebesség -pedálfordulat mérő vásárlás előtt állok és mindezt szeretném összekötni okostelefon vásárlással is.

 

Tud valaki ajánlani olyan márkát  eszközt applikációk amivel ezeket meg lehet oldani. Ha jól tudom iOs az ami a legkönnyebben felismeri a kiegészítőket, én viszont lehetőség szerint ezt androidos app.-al szeretném megoldani. 

 

A szenzorok és a teló közötti kommunikációra elvileg 3 lehetőséged van: ANT+ vagy "Mezei" Bluetooth vagy Bluetooth Low Energy.

 

"Mezei" bluetooth: felejtsd el, zabálja az energiát

 

ANT+: főleg régi sony ericsson telefonok, illetve néhány új sony telefon támogatja natívan. Az összes többihez kell egy ANT+-os USB stick. Nekem most egy régi SE X8-am van, amit hamarosan lecserélek egy Sony Xperia M-re.

 

Lásd még http://www.thisisant.../ant-in-phones/

 

Bluetooth LE: tudtommal minimum Android 4.3 kell hozzá, és szerintem a szenzorok drágábbak. Kevés app támogatja egyelőre

 

Lehet olyat is, hogy a pedálfordulat+sebességmérő ANT+-os,  a pulzusmérő pedig ANT+ és BT LE egybeépítve. Ekkor a pulzusmérő az ANT+ jeleket átkonvertálja BT LE-re, ha olyan telefont használnál, ami csak BT-t ismer. Bár úgy tudom ez még csak a szifon vonallal működik.


Edited by trek8k, 2013. November 29. - 21:48.