Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

V-fékek - általános eszmecsere

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4039 hozzászólás a témában

#161
Right Rider

Right Rider

    vendég

  • fórumtag
  • 50 hozzászólás
Nekem pld. a fekete Ritchey jött be nagyon, minden féle terepen és idõjárási körülmények között. Én is Sun felnit használok. Nem árt tudni, hogy õk 3 féle fékfelülettel gyártják a felniket ( L7, ABT, TCB ). Tuti , hogy a különbözõ felületek másként mûködnek együtt a különféle összetételû fékpofákkal.

#162
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás

sikítós fékre van valami tipp,hogy miként orvosoljam? ez egy avid sd 7-es fék,sun felnin,a fékpofa már nem az eredeti.


ha most cseréltél betétet akkor próbálkozz valamilyen másikkal, nekem is sun felnin van most Lx fékbetétet használok Lx fékkel, de az Author többkomponensû betéttel is jól mûködött
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#163
Big30

Big30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 522 hozzászólás

sikítós fékre van valami tipp,hogy miként orvosoljam? ez egy avid sd 7-es fék,sun felnin,a fékpofa már nem az eredeti.


Vagy visszaolvasol pár sorral feljebb pl 3859 es hozzászólás

#164
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

sikítós fékre van valami tipp,hogy miként orvosoljam? ez egy avid sd 7-es fék,sun felnin,a fékpofa már nem az eredeti.


Ne párhuzamosra állítsd a pofákat, segíthet. De az is elõfordulhat, ha nagyon kemény a pofa, hogy mindig sikítani fog.


A sebesség mindent megold.

 


#165
Whist

Whist

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 362 hozzászólás
sikítós fékre van valami tipp,hogy miként orvosoljam? ez egy avid sd 7-es fék,sun felnin,a fékpofa már nem az eredeti.

#166
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás
Ment privát üzenet ! Adok neked 4 stiftet. Még közel is laksz hozzám.
Marci

#167
pin91

pin91

    vendég

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás

Szerintem menj be egy bringa boltba és kapsz rossz esetben veszel egy 600ftos fékpofát és kapsz hozzá.


már voltam 4 boltban, nem tartanak ilyesmit. azért kérdeztem hátha tud valaki olyan boltot ahol van. :)

#168
Gardner03

Gardner03

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 260 hozzászólás

sziasztok! az lenne a kérdésem, hogy lehet-e venni valahol v-fék gumi rögzítõ stiftet?
Posted Image


Múlt héten cseréltem, talán még megvannak, dobj egy privátot!

#169
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Szerintem menj be egy bringa boltba és kapsz rossz esetben veszel egy 600ftos fékpofát és kapsz hozzá.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#170
pin91

pin91

    vendég

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás
sziasztok! az lenne a kérdésem, hogy lehet-e venni valahol v-fék gumi rögzítõ stiftet?
Posted Image

#171
Vidra581

Vidra581

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 977 hozzászólás
Van valakinek tapasztalata ezekkel a rugós fékpipákkal? (ún. power modulator) Anno vettem 2 olcsót, mert csak az volt a boltban, de gagyi fék, fagyi fékkar kombinációnál nem nagyon volt észrevehetõ hogy bármit is csinálna a városi rohangálós bringán.
Na most én Avid fr5 kar, és a shimano deore v-fék közé szeretnék valamit tenni a Magellanra, mert még aszfalton is alig van különbség a még nem fog, és a csúszik a kerék között. Homokon, füvön meg kár is hozzányúlnom a hátsó fékhez... Mondjuk az is hozzá tartozik hogy eléggé elõl van a súlypontom, ha egyenesebben ülnék, talán több lenne hátul a súly, de az üléspozíció most így jó, azon nem akarok változtatni.
Használ valaki ilyesmit?

#172
Vidra581

Vidra581

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 977 hozzászólás

Mechanikus tárcsa ? fából vaskarika egy kivétel van azt meg mindenki tudja az meg nagyjából annyiba van mint egy deore hidrás.


Jah, ismerem a bb7et. Kicsit húzós az ára. Tavaly még megkaptam volna 15ért, most azt hiszem már drágább. Mondjuk 13500ért vettem párszáz km-t futott összeszerelt hidrós XT-.t

#173
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Mechanikus tárcsa ? fából vaskarika egy kivétel van azt meg mindenki tudja az meg nagyjából annyiba van mint egy deore hidrás.

Nekem Shimano mechanikus van SD7 fékkarral. Tök jó az is.
Marci

#174
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Én nem tudom, melyik az?


AVID BB7 MECHANIKUS TÁRCSAFÉK ELSÕ / HÁTSÓ - 185 mm - Bringa Butik Webáruház
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#175
Big30

Big30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 522 hozzászólás

Mechanikus tárcsa ? fából vaskarika egy kivétel van azt meg mindenki tudja az meg nagyjából annyiba van mint egy deore hidrás.


Én nem tudom, melyik az?

#176
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás

Ez az:
MERIDA ACS FÉKGUMI - Bringa Butik Webáruház

Egyszerûen nem érzem, hogy csinálna bármit is. Mintha egy zsömlét nyomogattam volna a felnihez. A sz*rrá kopott piros Ricsi ezerszer jobb volt. A másik, hogy kínszenvedés volt bepasszírozni a Jagwire fékbe. Pedig elõtte kivettem a régi betétet. :)


Nekem is hasonlók vannak most.BS-MD 004 és BS-MD 002.Én elégedett vagyok a fékhatásukkal,lehet az én felnim jobban szereti vagy csak egyszerûen még nem volt jó fék pofám.

#177
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

soha, senki ne vegyen olcsó féket. tettem egy avid fr5 kart a hátsó fékemhez, hátha javít rajta. Hát még azzal is olyan mintha gumiból lenne a bowden... Kell egy mechanikus tárcsa a Pyxisre, aztán akkor megy a városi bringára hátra is a deore...


Mechanikus tárcsa ? fából vaskarika egy kivétel van azt meg mindenki tudja az meg nagyjából annyiba van mint egy deore hidrás.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#178
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
mióta egyszer elhagytam egy cartridge betétet vhogy, nem akarok többet vele találkozni
még, ha sokak szerint merevebb, mint a hagyományos kivitelû pofa
koca sun mach kerekeit használom dolgozósba' szintén a fent említett 250Ft/pár alhongával istenkirály adagolható, de egyujas, bármikor képes elemelni
ezzel a forgásirányra szögbezárós fékbeállítós dologra már régen sz@rok, érdekes módon, míg keményebb anyagú pofáknál pöcsöltünk vele, vhogy mindig rugalmasabb lett a fékérzés... egyszerûen csak feküdjön fel a pofa teljes terjedelmében a felnire, azt csá.

#179
Szt Amás

Szt Amás

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás

Mi vele a problémád?Most nekem is Merida van,elõl hátul másmilyen,még sok bajom nem volt vele.


Ez az:
MERIDA ACS FÉKGUMI - Bringa Butik Webáruház

Egyszerûen nem érzem, hogy csinálna bármit is. Mintha egy zsömlét nyomogattam volna a felnihez. A sz*rrá kopott piros Ricsi ezerszer jobb volt. A másik, hogy kínszenvedés volt bepasszírozni a Jagwire fékbe. Pedig elõtte kivettem a régi betétet. :)

#180
Vidra581

Vidra581

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 977 hozzászólás
soha, senki ne vegyen olcsó féket. tettem egy avid fr5 kart a hátsó fékemhez, hátha javít rajta. Hát még azzal is olyan mintha gumiból lenne a bowden... Kell egy mechanikus tárcsa a Pyxisre, aztán akkor megy a városi bringára hátra is a deore...