Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

V-fékek - általános eszmecsere

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4039 hozzászólás a témában

#141
Lopakodó

Lopakodó

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 283 hozzászólás
most csak hasalok:
ha csak elõre akarsz tárcsát (ajánlott) akkor
egy jó agy 10k
egy jó mechanikus min. 203-as komplett tárcsa fék 25k
jobbfajta felni min. 5k (opcionális)

ez olyan 40k-re jön ki, + a füzés, de azt passzolom. és valóban, tudni kell a villát is, hogy egyáltalán bírná e a legalább 203-as pizzát...

én azt mondom, érdemes spórolni, de nem a féken.

A keréknél, csak a kerékpár nagyobb találmány  B)


#142
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Szóval ha jól értem egy tárcsára váltás kb 50-be fájna.Jól hangzik fõleg, hogy közelebb vagyok a 0-hoz anyagilag sajnos.
köszi

Azt beleszámoltad, hogy tárcsafékes agyak is kellenek ? És azokat át is kell fûzni a kerekedbe, amit szintén nem ingyen végeznek el a szervizek. A tárcsafékes felnit még említettük de azt esetleg kihagyhatod.
És még nem mondtad, milyen villád van ? Biztosan bírná a tárcsaféket a 100 kilóddal is ?
Tõkeerõ igényes projekt ez a tárcsafék. ;) 50bõl nem nagyon lesz tárcsád, vagy csak ha mindenbõl a legolcsóbbat veszed.
Marci

#143
sludgeboyx

sludgeboyx

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás

mire használod a bicajod? csak mert ha nem jársz a hegyekre a terepre, akkor elég a v is. ha csak nem vagy közel a 100-hoz. súlyban. hátra egy jobbfajta tárcsa -mérettõl függôen- 20-25k. de csak akkor van értelme, ha elõre is tárcsázol és sokat lejtõzöl terepre is.


Sajnos a 100kg már túl is léptem szóval ideje rákapcsolnom a "versenysúly" elérése érdekében.Terepre nem nagyon merészkedem ki nem mintha nem szeretném de a bicajom nem hiszem, hogy örülne neki.Szóval egyelõre javarészt aszfaltos a móka.
Szóval ha jól értem egy tárcsára váltás kb 50-be fájna.Jól hangzik fõleg, hogy közelebb vagyok a 0-hoz anyagilag sajnos.
köszi
"Dead but dreaming for her light, at the gates, of silent memory"

#144
Lopakodó

Lopakodó

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 283 hozzászólás
mire használod a bicajod? csak mert ha nem jársz a hegyekre a terepre, akkor elég a v is. ha csak nem vagy közel a 100-hoz. súlyban. hátra egy jobbfajta tárcsa -mérettõl függôen- 20-25k. de csak akkor van értelme, ha elõre is tárcsázol és sokat lejtõzöl terepre is.

A keréknél, csak a kerékpár nagyobb találmány  B)


#145
sludgeboyx

sludgeboyx

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás

Elöl már tárcsaféked van? Mert enélkül hátra értelmetlen felrakni, az elsõ fék valójában a fék a bringán, a hátsó csak segít neki.


Nem, mind a kettõ vfék egyelõre.Szerettem volna tárcsaféket de így egyelõre marad a vfék, elsõ hátsó tárcsa elég drága lenne, ahogy nézegettem az árakat.Majd jövõre spórolgatok aztán meglátom, addigra meg lehet maradok a vféknél.Köszönöm mindenkinek, akkor egyelõre maradok a shimanonal remélem beválik.
"Dead but dreaming for her light, at the gates, of silent memory"

#146
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Esetlegesen egy hátsó tárcsafék mibe fájna? Jó tudom ez így elég tág és a topic a vfékekrõl szól de csak úgy saccperkb.Illetve érdemes e beruházni egy ilyenbe?Megvallom õszintén nincs túl nagy bizalmam a vfékek és társaihoz igaz nem rég óta van "normális" bicajom.Hülye berögzült dolog ez a gyerekkori emlék, anyám összetákolt orosz csodáját nyúztam mindig és ugye az kontrafékes volt.Ott ha odatapostam kerék pause ezeknél a fékeknél azért kell némi ráhagyás.Jó nem vagyok 30kg tini aki alatt megáll a tank is, gyanítom ez sem elhanyagolható szempont,szóval nincs meg a teljes biztonságérzetem.Mert azért szeretem nyomni a sebességet és ha alkalomadtán hirtelen kellene megállni hát...Emiatt vacilálok olyan fék felé amiben 100% megbízhatok.Vagy csak szokás kérdése?


Elöl már tárcsaféked van? Mert enélkül hátra értelmetlen felrakni, az elsõ fék valójában a fék a bringán, a hátsó csak segít neki.


A sebesség mindent megold.

 


#147
sludgeboyx

sludgeboyx

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás

Ne zavard be magad! A Shimano, ahogy van, jó. Nem kell Avid betét bele. Ha elkopik a gyári, nyilván cserélhetsz, de akkor meg Kool Stop bele.


Esetlegesen egy hátsó tárcsafék mibe fájna? Jó tudom ez így elég tág és a topic a vfékekrõl szól de csak úgy saccperkb.Illetve érdemes e beruházni egy ilyenbe?Megvallom õszintén nincs túl nagy bizalmam a vfékek és társaihoz igaz nem rég óta van "normális" bicajom.Hülye berögzült dolog ez a gyerekkori emlék, anyám összetákolt orosz csodáját nyúztam mindig és ugye az kontrafékes volt.Ott ha odatapostam kerék pause ezeknél a fékeknél azért kell némi ráhagyás.Jó nem vagyok 30kg tini aki alatt megáll a tank is, gyanítom ez sem elhanyagolható szempont,szóval nincs meg a teljes biztonságérzetem.Mert azért szeretem nyomni a sebességet és ha alkalomadtán hirtelen kellene megállni hát...Emiatt vacilálok olyan fék felé amiben 100% megbízhatok.Vagy csak szokás kérdése?
"Dead but dreaming for her light, at the gates, of silent memory"

#148
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás
Ne zavard be magad! A Shimano, ahogy van, jó. Nem kell Avid betét bele. Ha elkopik a gyári, nyilván cserélhetsz, de akkor meg Kool Stop bele.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#149
sludgeboyx

sludgeboyx

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Most, hogy nézelõdöm az árakról igazából majdnem mindegy melyik verzára esne a választásom.
Shimano Altus 1830.-/db
Avid Rim Wrangler 3290.-/db
ezekbõl ugye egy pár már hirtelen 10.240.-

Avid Sd5 4300.-/db
Avid Sd7 7500.-/db

tehát ezekbõl is párban 8600.- illetve 15000.- lenne
Itt jön a gordiuszi csomó maradjak e a Shimano Avid párosításban vagy elég csak az Avid Sd sz(ib)éria?Bár ha az Sd-ben még pofát kell cserélni akkor már nagyon nem éri meg.
"Dead but dreaming for her light, at the gates, of silent memory"

#150
sludgeboyx

sludgeboyx

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Köszönöm mindenkinek a sok segítséget.
Mint említetted Te szereled is a bicajokat így van rálátásod a dolgokra emiatt kérdeznék vissza az Avid Rim Wranglerõl a felnivel kapcsolatosan.Nekem Kellys Deep Impact 559x19 fut a bicajba, evvel is szeretni fogják e egymást vagy keresni kell más alternatívát?
"Dead but dreaming for her light, at the gates, of silent memory"

#151
Lopakodó

Lopakodó

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 283 hozzászólás
Én még tudom ajánlani a bbb tristop cserélhetô betéteket is. Tartós, és vizesen is úgy fogott, mint a gyari deore szárazon.

A keréknél, csak a kerékpár nagyobb találmány  B)


#152
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Az SD 5 és 7 között az a különbség, hogy az SD7 gyárilag cserélhetõ fékpofás kivitelû. Egyszerûbb cserélni ha elkopik. Csak kihúzod a régit, betolod az újat.
Ha ez a 2 fék a kiszemelt, én az SD7est venném. A Ritchey piros fékpofák is nagyon jók, ha cserélni akarsz.
Az apró-ban nézelõdj, hátha van valami jó vétel !

A Ritchey az Kool Stop gyártmány.:)

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#153
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Abban kérném a T.ház véleményét, kinéztem két féket csak nem tudom megéri e a plusz költséget a drágább.
Avid SD5 vagy SD7 a 7-es kb 3e Ft-al drágább viszont van e értelme ennek a plusz 3e Ft-nak?
köszönöm

Az SD 5 és 7 között az a különbség, hogy az SD7 gyárilag cserélhetõ fékpofás kivitelû. Egyszerûbb cserélni ha elkopik. Csak kihúzod a régit, betolod az újat.
Ha ez a 2 fék a kiszemelt, én az SD7est venném. A Ritchey piros fékpofák is nagyon jók, ha cserélni akarsz.
Az apró-ban nézelõdj, hátha van valami jó vétel !
Marci

#154
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

jó a bbb weestop is bele, az fele áron van kb.

de a legjobb a háromszínû zoggie 500 Ft-ért, kurva jól fog, és kb. kétszer húsosabb mint az avid vagy bbb

...és kb fele annyi ideig bírja, vizesen csúszik, mint a takony. Szerintem, ha tényleg mezei felhasználó vagy, vegyél Shimano Altust. Simán az SD5 szintjén van, és kb a fele árban. Rengeteget szerelek fel, szinte minden felnin jól fog.
Ettõl eltekintve nem nagyon tudok az Avid Rim Wranglernél jobb pofa anyagot. Csak tudni kell, melyik felnivel illik párosítani.
Ha tuning betét, akkor meg Kool Stop.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#155
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Ehhez milyen fékpofát ajánlasz amit ha elkopik cserélhetek?Olvastam a teszt eredményeket és jó páran panaszkodtak az eredetire.Csak ha már lúd...
köszi


jó a bbb weestop is bele, az fele áron van kb.

de a legjobb a háromszínû zoggie 500 Ft-ért, kurva jól fog, és kb. kétszer húsosabb mint az avid vagy bbb

#156
sludgeboyx

sludgeboyx

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Ehhez milyen fékpofát ajánlasz amit ha elkopik cserélhetek?Olvastam a teszt eredményeket és jó páran panaszkodtak az eredetire.Csak ha már lúd...
köszi
"Dead but dreaming for her light, at the gates, of silent memory"

#157
gellert12

gellert12

    vendég

  • fórumtag
  • 127 hozzászólás

Igen ezt a részét elnéztem kicsit belegabalyodtam a végébe.
Köszi az infot


Ha csak "mezei Júzer" vagy akkor szerintem elég lehet az SD5-is azzal is kiváló fékhatást tudsz elérni,nem fogsz csalódni benne.
Neha osszeszavakat a keverem

#158
sludgeboyx

sludgeboyx

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás

Hát, a fent nevezett állat nem létezik, Avid SD5 vagy SD7 (a Shimano más cég) :)
A különbséget nem tudom, az SD7 nálam évek óta hibátlanul üzemel, ár-érték arányban kiváló.

Igen ezt a részét elnéztem kicsit belegabalyodtam a végébe.
Köszi az infot
"Dead but dreaming for her light, at the gates, of silent memory"

#159
Szt Amás

Szt Amás

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás

Shimano Avida SD5 vagy SD7 a 7-es kb 3e Ft drágább viszont van e értelme ennek a plusz 3e Ft-nak?


Hát, a fent nevezett állat nem létezik, Avid SD5 vagy SD7 (a Shimano más cég) :)
A különbséget nem tudom, az SD7 nálam évek óta hibátlanul üzemel, ár-érték arányban kiváló.

#160
sludgeboyx

sludgeboyx

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Abban kérném a T.ház véleményét, kinéztem két féket csak nem tudom megéri e a plusz költséget a drágább.
Shimano Avida SD5 vagy SD7 a 7-es kb 3e Ft drágább viszont van e értelme ennek a plusz 3e Ft-nak?Mezei júzer volnék de szeretnék ott megállni ahol én akarom.Most egy Artek Vigorous van fenn de nincs hozzá túl nagy bizalmam.Mindenképp cserélni szeretném
köszönöm
"Dead but dreaming for her light, at the gates, of silent memory"