Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

V-fékek - általános eszmecsere

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4041 hozzászólás a témában

#181
Szt Amás

Szt Amás

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás

Mi vele a problémád?Most nekem is Merida van,elõl hátul másmilyen,még sok bajom nem volt vele.


Ez az:
MERIDA ACS FÉKGUMI - Bringa Butik Webáruház

Egyszerûen nem érzem, hogy csinálna bármit is. Mintha egy zsömlét nyomogattam volna a felnihez. A sz*rrá kopott piros Ricsi ezerszer jobb volt. A másik, hogy kínszenvedés volt bepasszírozni a Jagwire fékbe. Pedig elõtte kivettem a régi betétet. :)

#182
Vidra581

Vidra581

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 977 hozzászólás
soha, senki ne vegyen olcsó féket. tettem egy avid fr5 kart a hátsó fékemhez, hátha javít rajta. Hát még azzal is olyan mintha gumiból lenne a bowden... Kell egy mechanikus tárcsa a Pyxisre, aztán akkor megy a városi bringára hátra is a deore...

#183
grigo

grigo

    vendég

  • fórumtag
  • 63 hozzászólás
Hihetetlen jó ez a sok vélemény és felhasználói tapasztalat, nem is tudom miért nem néztem be hamarabb :)

#184
Big30

Big30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 522 hozzászólás
V fékes bringám van.
Avid ultimate fékrendszerrel.
Eddig az eredeti avid rw2 es fékpofákat használtam.
A sun Mach 4 es felnikkel nem igazán szuperált. fogott rendesen, hátul nem volt gond vele.
Elöl viszont igen, rezonált illetve síkított a fékpofa bárhogy állítottam.
Pár hónapja használok kool stop v type betéteket.
Az avid házba belepasszol /igaz nem belevaló/a pofa egyenes a ház pedig enyhén hajlított, de belement :)
A pofa felülete nem teljesen sík.
Egyszerre ér a felnihez az eleje, és a hátulja.
ezen a képen látható :itt
Amióta ezen pofákat használom, nem rezonál az elsõ fékem ,meg vagyok vele elégedve.
Nagyjából egy árban vannak az aviddal kb 2000 huf/kerék
a bringarázsban vettem pesten

#185
Vidra581

Vidra581

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 977 hozzászólás

Pedig az én felnimen nem fog semmi.


Én is gondolkodtam sokat a felnin, rákérdeztem boltban hogy a wtb-rõl mik a vélemények. Mondjuk én tárcsásat szerettem volna. Hát elég egyértelmû volt szavak nélkül is a boltos arckifejezése. Sun-t vettem elõre hátra. Hátul az alább tárgyalt deore v-fék nagyon jól fog a full fekete rhyno lite-on, pedig az oldalfalon is ott van az anodizálás.

#186
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

nekem volt, avid sd7-el semmi baja nem volt.


Pedig az én felnimen nem fog semmi.


A sebesség mindent megold.

 


#187
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Vagy wtb felnit. :)


nekem volt, avid sd7-el semmi baja nem volt.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#188
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás

Akkor próbáld ki a Merida zöld betétjét. :)
(mondjuk most nem vagyok miatta vigyorgós kedvemben, de én vagyok a hülye hogy az elsõ gyanús jelekre nem dobtam ki a búsba)


Mi vele a problémád?Most nekem is Merida van,elõl hátul másmilyen,még sok bajom nem volt vele.

#189
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Akkor próbáld ki a Merida zöld betétjét. :)
(mondjuk most nem vagyok miatta vigyorgós kedvemben, de én vagyok a hülye hogy az elsõ gyanús jelekre nem dobtam ki a búsba)


Vagy wtb felnit. :)


A sebesség mindent megold.

 


#190
Szt Amás

Szt Amás

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás

Mert a hátsót gyakorlatilag bármilyen fékpofa le blokkolja,


Akkor próbáld ki a Merida zöld betétjét. :)
(mondjuk most nem vagyok miatta vigyorgós kedvemben, de én vagyok a hülye hogy az elsõ gyanús jelekre nem dobtam ki a búsba)

#191
Vidra581

Vidra581

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 977 hozzászólás

Köszönöm a választ, Deora alá semmiképpen sem adtam volna a dolgot. Most akkor úgy gondolom, hogy ez a lényeg és gyakorlatilag nem nagyon lehet fele mellélõni, max betétcsere. BBB betétekrõl van valakinek tapasztalata? Kíváncsi lennék ezekre a többkomponensûekre, hogy tényleg jók vagy csak vakítás. Ha normál egykomponensû abból milyenre érdemes cserélni a gyárit?


Én avid fr5 karral használom. Mint mondtam, elsõ fékkel stoppizok, hátsó fék pedig bárhol megcsúszik. Gagyi bowden, gagyi ház, gyári pofa. Én kipróbálnám, ha a felni jó akkor nem lesz gond ezzel a deore v-fékkel.

#192
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Mert a hátsót gyakorlatilag bármilyen fékpofa le blokkolja, az elsõn van nagyobb fékhatás mivel a lassításkor arra terhelõdik a súly nagy része azon kell hatásosabban fékezni.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#193
grigo

grigo

    vendég

  • fórumtag
  • 63 hozzászólás

Én ajánlom, de csak elõre tenném hátulra teljesen felesleges.

Erre kíváncsi vagyok. Nem vagyok ugyanis egy technikai guru, 2005-ben magazinokkal keltem feküdtem, de azóta egyben van a gép és megkoptak az infók is. Mi kéne hát hátulra és miért kell elõbbre a nagyobb fékerõ?


És még egy kérdés, Deore fékkarom lecserlése dobna valamit a fékhatáson?

#194
Szt Amás

Szt Amás

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás

Piros Ritchey-t már mondták régebben, már már ilyen misztikumba hajlik.


Nem misztikum, tényleg jó. Én ugyan Zeezoltano tanácsával ellentétben hátulra használtam, de elsõ használatkor (új bowdeneszéssel) majdnem lerepültem a bringáról, úgy megfogott. :)

#195
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Én ajánlom, de csak elõre tenném hátulra teljesen felesleges.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#196
grigo

grigo

    vendég

  • fórumtag
  • 63 hozzászólás
Piros Ritchey-t már mondták régebben, már már ilyen misztikumba hajlik. Lehet kipróbálom.
Tartós kéne ami nem kopik nagyon, utálok gyakran szöszölni a gyakran kopó dolgokkal :)

#197
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
nekem nem naon jöttek be a 3 komponensûek BBB-tõl, nagyjából egyik felnin sem ,amiket használok /sun,araya,mach1.../ lx 95', deore 2009'
ami legfaszább, csak veszettül kopik: a legolcsóbb alhonga, fekete, 250Ft/ pár. /vagy télleg ricsi, abból is elég a fekete /
télen volt, hogy 3 hétig nem bírta a munkásbicajban, tiszta fekete lerakódás volt minden a fékek körül,de fog minden körülmények között!

#198
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Vegyél piros Ritchey-t ku....a jó a barátnöm szólt hogy csináljak valamit mert nagyon fog az elsõ, állítottam a fékkaron hogy kevesebbet húzzon :)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#199
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Nekem volt 3 komponensû....Jelenleg Kocánál vannak használatban. Fognak nagyon jól.

#200
grigo

grigo

    vendég

  • fórumtag
  • 63 hozzászólás

Én shimano deore br-m590es v-féket ajánlom. Nekem gyári pofával is olyan jól fog elöl, hogy, hogy a 120kg-os hátsómmal is stoppizik (merev villa). Vizesen nem az igazi, de az a betét gondja, de még úgyis megfog gond nélkül, csak több erõt igényel. Szerintem ennél jobb fék nem kell az általad említett célra. nem tudom mi számít középkategóriának nálad V-fékben, de ez ebikenál 3300 forint, boltban anno 4000ért vettem darabját.

Feltöltött kép

XC gépemen nem volt elájulva tõle, talán a felni nem tetszett a betétnek, de amikor átraktam a városi rohangálós merevvilás montira, akkor meglepõdtem, hogy egy v-fék ilyen jó is tud lenni. Eddig csak gagyihoz volt szerencsém korábban.

Köszönöm a választ, Deora alá semmiképpen sem adtam volna a dolgot. Most akkor úgy gondolom, hogy ez a lényeg és gyakorlatilag nem nagyon lehet fele mellélõni, max betétcsere. BBB betétekrõl van valakinek tapasztalata? Kíváncsi lennék ezekre a többkomponensûekre, hogy tényleg jók vagy csak vakítás. Ha normál egykomponensû abból milyenre érdemes cserélni a gyárit?