Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

V-fékek - általános eszmecsere

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4041 hozzászólás a témában

#201
szkebe

szkebe

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Ok!Nagyon köszi a részletes választ.

#202
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.638 hozzászólás

igen,de ha a puszta fizikát nézem akkor ez megoldható lenne...

NEM ! A canti fék kb. 14mm húzású fékkart kívánt, a V-fékeknek kb. 19mm húzású kar kell. A fékezés viszonylag gyenge lesz, nem tud megfelelõ, erõs fékezést produkálni. Ne kísérletezz, minimál áron is lehet v-fékkart kapni. Pl. ilyet: SHIMANO ALIVIO-ACERA-ALTUS FÉKKAR - Bringa Butik Webáruház
Marci

#203
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Úgy igen, de a gyakorlat mást mutat.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#204
szkebe

szkebe

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
igen,de ha a puszta fizikát nézem akkor ez megoldható lenne...

#205
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Más a bovden húzás mértéke.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#206
szkebe

szkebe

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
miért,kitudnád fejteni?

#207
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Ha a cantira gondolsz akkor igen.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#208
szkebe

szkebe

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Szevasztok !
Mi igaz abból ha a régi fékemet leakarom cserélni "v" fékre akkor a kart is cserélnem kell?

#209
Vidra581

Vidra581

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 977 hozzászólás
Kitaláltam egy új játékot.
Csapos V-fék (mazochistábbaknak Canti) beállítása szájban lévõ elemlámpa fényénél. :)

#210
Vidra581

Vidra581

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 977 hozzászólás

Sziasztok!
2005 óta eléggé kiestem az alkatrészbizniszbõl. Segítséget szeretnék kérni.
Mi számít manapság jó féknek közép árkategóriában? Tudtok nekem konkrét tapasztalatot és márkát, típust mondani? Ugyanerre lenne szükségem fékbetét témában is. Rájöttem hogy el van hanyagolva a fékem, mikor csak új poénból ráhúztam egy ismerõsöm tárcsafékére. Tudom, hogy más, de akkor is. Az motoszkál a fejemben, hogy ez így nem maradhat.
Felhasználás: monti, aszfaltosítva, közlekedés, túrázás. Kizárólag aszfalton.
Elõre is köszi ha valaki tud segíteni bármilyen tippel.


Én shimano deore br-m590es v-féket ajánlom. Nekem gyári pofával is olyan jól fog elöl, hogy, hogy a 120kg-os hátsómmal is stoppizik (merev villa). Vizesen nem az igazi, de az a betét gondja, de még úgyis megfog gond nélkül, csak több erõt igényel. Szerintem ennél jobb fék nem kell az általad említett célra. nem tudom mi számít középkategóriának nálad V-fékben, de ez ebikenál 3300 forint, boltban anno 4000ért vettem darabját.

Posted Image

XC gépemen nem volt elájulva tõle, talán a felni nem tetszett a betétnek, de amikor átraktam a városi rohangálós merevvilás montira, akkor meglepõdtem, hogy egy v-fék ilyen jó is tud lenni. Eddig csak gagyihoz volt szerencsém korábban.

#211
grigo

grigo

    vendég

  • fórumtag
  • 63 hozzászólás
Sziasztok!
2005 óta eléggé kiestem az alkatrészbizniszbõl. Segítséget szeretnék kérni.
Mi számít manapság jó féknek közép árkategóriában? Tudtok nekem konkrét tapasztalatot és márkát, típust mondani? Ugyanerre lenne szükségem fékbetét témában is. Rájöttem hogy el van hanyagolva a fékem, mikor csak új poénból ráhúztam egy ismerõsöm tárcsafékére. Tudom, hogy más, de akkor is. Az motoszkál a fejemben, hogy ez így nem maradhat.
Felhasználás: monti, aszfaltosítva, közlekedés, túrázás. Kizárólag aszfalton.
Elõre is köszi ha valaki tud segíteni bármilyen tippel.

#212
CSD

CSD

    vendég

  • fórumtag
  • 50 hozzászólás
Hello!

Weinmann egyforgáspontos fékkel szerelt országútim van, valamilyen új fékbetéttel, a gondom csak annyi, hogy alig fog. Meg lehet vele állni, de ha megtépem, akkor se tudok blokkolni vele hátul (nem is ez a cél, de jó lenne, ha ehhez képest tudnám adagolni a fékerõt), pedig vékony gumik vannak fent.
Olcsótól a drágáig milyen lehetõségeim vannak? Felni mennyit számít fékhatásban?

Kösz!

#213
Williams

Williams

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás

Hello.

960as xtr dual control fékváltókarnál lehet valahol állítani a bowdenhúzás mértékét? V-fékes. Lehet gyökér vagyok de nem látom :)

Üdv


Ja ahha hogy ezt a gyökérséget innen ki kellett venni a kis fütyi útjából és így már tud mozogni... szervóvévesedett :) Na mindjárt más. Jó nyúlós, nagy fékerõ, adagolható.. kedvencem :)

#214
Williams

Williams

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás
Hello.

960as xtr dual control fékváltókarnál lehet valahol állítani a bowdenhúzás mértékét? V-fékes. Lehet gyökér vagyok de nem látom :)

Üdv

#215
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Rékám bringáján SD7 fékkar, XT párhuzam fék, Ritchey piros pofa van elöl és meg kért hogy lágyítsak a féken mert nagyon harap, hátul dettó csak noname fékpofák mert oda bármi elég ilyen karral és féktesttel. Ja Mavic cross ride? kerekek.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#216
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás

A piros richey pont nem a legjobb a mavic felniken, pl az avid jobban fog, nem azt mondom, hogy rosszul fog de vannak nála jobbak.

Fura, nekem mavic-on is jó volt, bár szürke kool-stop mégjobb.

Ride everywhere.

.


#217
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Állítható húzású Avid fékkart (SD7, SL) tudom megint csak javasolni.
Ha az SD7 v-féket sokallod, kicsit olcsóbban megkapod az SD5 féktestet, csak a fékpofában van különbség. Az aprót figyeld, sokszor kínálnak Avid fékeket.


Nagyon köszi és OK, ebben az irányban keresgélek! Aprót figyelem másfél hete, de annyit már látok, elég ritka az Avid SD5/SD7. Eddig egyetlen darab sem bukkant fel... Még meglátom, mit tegyek, esetleg beruházzak-e 2 új szettbe (ami árban nem lenne túl olcsó), végül is elvagyok a mostani X-Mission-nel, csak keményebb, meredek terepen van vele probléma, ahol fontos lenne a jól adagolhatóság.
Ezt úgy látom, hogy párban adják itt: Avid '08 Speed Dial 7 (Fék | Fékkar | V-fék/Mech.tárcsa) | Kerékpár Webshop
...és akkor ehhez jön 2 db féktest: Avid Single Digit 5 (Fék | Fék | V-fék) | Kerékpár Webshop
Így kb. 17e-bõl lenne meg. Bowdenházak gondolom jók azok, amik most vannak, bowdent meg amúgy is cserélni kell.

#218
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
A piros richey pont nem a legjobb a mavic felniken, pl az avid jobban fog, nem azt mondom, hogy rosszul fog de vannak nála jobbak.


A sebesség mindent megold.

 


#219
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Piros Ritchey +1 pont arcot aszfaltba típus ha nem figyel az ember, Rékám bringájának elsõ kerekén van hátulra kb felesleges.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#220
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.638 hozzászólás

Ha szeretném a V-fékem adagolhatóságát/hatékonyságát javítani, akkor Merida gyári X-Mission fékkar + X-Mission féket vajon érdemes lenne kompletten cserélni, vagy elég magát a V-fék "patkót"? 3 éve nyúzom és nem tartottam rossznak összességében, de egy ismerõs Avid SD7 féke valahogy "más", hogy finoman fogalmazzak. Pedig a fékbetétünk ugyanaz. :-> Újként elég húzós összegbe kerül mondjuk egy komplett Avid SD7 rendszer, és ha csak hátra vennék, az sem kevés pénz, azért kérdezem leginkább.

Állítható húzású Avid fékkart (SD7, SL) tudom megint csak javasolni.
Ha az SD7 v-féket sokallod, kicsit olcsóbban megkapod az SD5 féktestet, csak a fékpofában van különbség. Az aprót figyeld, sokszor kínálnak Avid fékeket.

Üdv Mindenkinek !
Keréképítés van, Mavic A719. Van valakinek tapasztalata hogy milyen fékpofa lenne jó hozzá-? vegyes körülmények között, lehetõség szerint nem felnizabáló rágcsálóra gondolnék.. jó fékezõ tulajdonság fontos lenne! az ár max 8k/2pár
Köszönettel:
Miki

A piros Ritchey fékpofát szokták általános mindenesnek ajánlani. Sokan használják, nem sok panasz van rá.
Marci