Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

V-fékek - általános eszmecsere

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4037 hozzászólás a témában

#121
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Ilyen? ZOGGIE FÉKPOFA V-FÉKHEZ - Bringa Butik Webáruház

(egyre jobban kezdek összekavarodni)


Nem, ilyen: ZOGGIE FÉKPOFA V-FÉKHEZ - Bringa Butik Webáruház

#122
Lopakodó

Lopakodó

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 283 hozzászólás

Én meg azt a lényeges információt hallgattam el, hogy nem a piros, hanem a fekete Ritchey-t használom, s így ugyan csak átlagosan fog a fék, de eléggé tartós. A BBB-nél talán az olcsó felnit nem szerette az a tristop, 2 szettet is elvásítottam anno. Morcos is voltam, mert eléggé drága volt. Ja, én 80 kg + málhával terhelem, használat fõleg terep, por és sár, egyre megy, kapja mind. Mostanság fõleg az elõbbit. ;-)


Ha már lényeges információkat hallgatunk el, akkor én azt vallom be töredelmesen, hogy a hátsó felnimet megette. Egyszer csak azt vettem észre, hogy az egyik oldalon üti a fékpofát a felni, mert a gumi nyomása (3,5 bar) eldeformálta az elvékonyodott fékezõ felületet. Én ezt nem írtam a fékbetétek rovására, mert mint mondtam 80%-ban terepen megyek, ahol kapta a sarat meg amit ilyenkor szokott. A felnik gyáriak voltak és már 6000 km-t futottak felütés, tojás és 8-as nélkül. Szóval a Rigida Phinx-nek jár az 5 csillag, mert még könnyûek is voltak, a tristop meg ha 1500 km gyalulta a felnit sokat mondok. Szerintem a gyári Deore-kal sem bírta volna tovább.

Szóval van egy zsír új Mach1 felnim amit csak átmenetileg használtam, amíg át nem álltam a tárcsa fékre. Magyarán nincs 50 km a felniben. Ha valakit érdekel eladom a gyári Deore aggyal összefûzve. (Most XT agyak vannak elöl hátul és nem veszek észre semmi külömbséget.)

A keréknél, csak a kerékpár nagyobb találmány  B)


#123
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Hmm.. érdekes. Én meg pont azért szerettem, mert nem kopott, de jól fogott. Rigida Sphinx felnivel használtam. A gyári Deore fékpofák után nagy elõre lépés volt. Szárazon és különösen nedvesen.

Azóta persze már én is tárcsázok (újra kellett tanulnom a fékezést), de az nem ez a topik...

mod: azt nem mondtam, hogy 75kg vagyok és terepen használtam a 3megálljt és bevállt.


Én meg azt a lényeges információt hallgattam el, hogy nem a piros, hanem a fekete Ritchey-t használom, s így ugyan csak átlagosan fog a fék, de eléggé tartós. A BBB-nél talán az olcsó felnit nem szerette az a tristop, 2 szettet is elvásítottam anno. Morcos is voltam, mert eléggé drága volt. Ja, én 80 kg + málhával terhelem, használat fõleg terep, por és sár, egyre megy, kapja mind. Mostanság fõleg az elõbbit. ;-)

#124
Lopakodó

Lopakodó

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 283 hozzászólás

Tristopot próbáltam, gyorsan kopott és nekem nem fogott valami jól egy alap Alex rims és egy szintén elég alap Sun felnin. A Ritchey ellenben egészen bejött nekem.


Hmm.. érdekes. Én meg pont azért szerettem, mert nem kopott, de jól fogott. Rigida Sphinx felnivel használtam. A gyári Deore fékpofák után nagy elõre lépés volt. Szárazon és különösen nedvesen.

Azóta persze már én is tárcsázok (újra kellett tanulnom a fékezést), de az nem ez a topik...

mod: azt nem mondtam, hogy 75kg vagyok és terepen használtam a 3megálljt és bevállt.

A keréknél, csak a kerékpár nagyobb találmány  B)


#125
Gardner03

Gardner03

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 260 hozzászólás
Majdnem:http://ebike.hu/term...kbetét 3 színû/

DE, ez is sokösszetevõs egyenlet, én 25kg val könnyebb vagyok Nálad, a városi futkosóson van, viszonylag egyenletes "terepeken közlekedek...stb.

#126
dnipower

dnipower

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Ilyen? ZOGGIE FÉKPOFA V-FÉKHEZ - Bringa Butik Webáruház

(egyre jobban kezdek összekavarodni)

#127
Gardner03

Gardner03

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 260 hozzászólás
CSak egy tipp, de én évek óta, a legolcsóbb, pár száz ft-os zoggie fékgumit használom ugyanilyen fékkel, r500-as felnin, a 90+os kolegák sem panaszkodtak.
A tél az hamar megeszi, de minden mást is. Egy próbát megér.

#128
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Tristopot próbáltam, gyorsan kopott és nekem nem fogott valami jól egy alap Alex rims és egy szintén elég alap Sun felnin. A Ritchey ellenben egészen bejött nekem.

#129
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.706 hozzászólás
tristopot soha.

#130
gellert12

gellert12

    vendég

  • fórumtag
  • 127 hozzászólás

Ez szomorú, akkor az alábbiak közül melyiket érdemes választani az én bringámhoz, esetleg új befutó?

RITCHEY FÉKSARU MENETES - PIROS [85-248-222] 2080 Ft

BBB TRISTOP FÉKSARU [BBS-16T] 2300 Ft

AVID RIM WRANGLER 2 FÉKPOFA (FEKETE) [BF48] 3100 Ft


Én a tioga betétet ajánlom,azt nagyon szerettem,és kb 2200ft
Neha osszeszavakat a keverem

#131
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Ez szomorú, akkor az alábbiak közül melyiket érdemes választani az én bringámhoz, esetleg új befutó?

RITCHEY FÉKSARU MENETES - PIROS [85-248-222] 2080 Ft

BBB TRISTOP FÉKSARU [BBS-16T] 2300 Ft

AVID RIM WRANGLER 2 FÉKPOFA (FEKETE) [BF48] 3100 Ft


Szerintem próbáld meg az avid rw2 betétet. A bbb tristop létezik más néven is feleannyiért (sokan dicsérik, de én még nem használtam).


A sebesség mindent megold.

 


#132
dnipower

dnipower

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás

Az sd5 betétje jobb, mint a piros ritchey.


Ez szomorú, akkor az alábbiak közül melyiket érdemes választani az én bringámhoz, esetleg új befutó?

RITCHEY FÉKSARU MENETES - PIROS [85-248-222] 2080 Ft

BBB TRISTOP FÉKSARU [BBS-16T] 2300 Ft

AVID RIM WRANGLER 2 FÉKPOFA (FEKETE) [BF48] 3100 Ft

#133
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Az sd5 betétje jobb, mint a piros ritchey.


A sebesség mindent megold.

 


#134
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Piros Ritchey még mindig lehet kapni kedvenc boltomban 2600ft
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#135
dnipower

dnipower

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Sziasztok!

Merida Crossway 800-V gépem, Avid SD 5 gyári fékbetétei helyett keresnék valamilyen jófajta fékbetétet, szerintem egy kicsit gyengén teljesítenek a 100Kg-om alatt. Eddig egy AVID RIM WRANGLER 2 FÉKPOFA (FEKETE) [BF48] ajánlatot kaptam, ami nem is tûnik rossznak. Van valamilyen tuti tippetek?

(Hajdanán Piros Ritchey betétet használtam XC Comp és Pro felnijeimhez STX-RC fékekben, amirõl nagyon jó emlékeim vannak, valami hasonló eredményt szeretnék.)

Válaszaitokat, ötleteiteket elõre is köszönöm.

#136
sludgeboyx

sludgeboyx

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás

ha jól látom akkor erre nehéz lesz tárcsaféket rakni ;)


sebaj majd lesz ez jobb is.
"Dead but dreaming for her light, at the gates, of silent memory"

#137
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás
ha jól látom akkor erre nehéz lesz tárcsaféket rakni ;)
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#138
sludgeboyx

sludgeboyx

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás

most csak hasalok:
ha csak elõre akarsz tárcsát (ajánlott) akkor
egy jó agy 10k
egy jó mechanikus min. 203-as komplett tárcsa fék 25k
jobbfajta felni min. 5k (opcionális)


ez olyan 40k-re jön ki, + a füzés, de azt passzolom. és valóban, tudni kell a villát is, hogy egyáltalán bírná e a legalább 203-as pizzát...

én azt mondom, érdemes spórolni, de nem a féken.


Ez a fajta bringám van de ahogy elnézem az árakat inkább lemondok a tárcsáról és befeccölök v.mi közepes v-fékbe.
Kellys Radius - 2011 - Bike Berguson Kerékpárszaküzlet és Szervíz
Ennyi erõvel felesleges így külön szórakozni a fékkel akkor inkább olyat kell venni amiben eleve benne van.Mert a bicaj cirka 50-60e plusz a tárcsafék szervíz stb megint egy 50-60e és ennyibõl már lehet kapni ilyen felszereltségût is.Csak sajnos ez a másik 50-60e hiányzott.
Azért jó volt álmodozni kicsit...majd idõvel gyûjtögetek ha a frank megint 150 lesz, lesz mibõl félre tenni :D
"Dead but dreaming for her light, at the gates, of silent memory"

#139
Lopakodó

Lopakodó

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 283 hozzászólás
most csak hasalok:
ha csak elõre akarsz tárcsát (ajánlott) akkor
egy jó agy 10k
egy jó mechanikus min. 203-as komplett tárcsa fék 25k
jobbfajta felni min. 5k (opcionális)

ez olyan 40k-re jön ki, + a füzés, de azt passzolom. és valóban, tudni kell a villát is, hogy egyáltalán bírná e a legalább 203-as pizzát...

én azt mondom, érdemes spórolni, de nem a féken.

A keréknél, csak a kerékpár nagyobb találmány  B)


#140
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Szóval ha jól értem egy tárcsára váltás kb 50-be fájna.Jól hangzik fõleg, hogy közelebb vagyok a 0-hoz anyagilag sajnos.
köszi

Azt beleszámoltad, hogy tárcsafékes agyak is kellenek ? És azokat át is kell fûzni a kerekedbe, amit szintén nem ingyen végeznek el a szervizek. A tárcsafékes felnit még említettük de azt esetleg kihagyhatod.
És még nem mondtad, milyen villád van ? Biztosan bírná a tárcsaféket a 100 kilóddal is ?
Tõkeerõ igényes projekt ez a tárcsafék. ;) 50bõl nem nagyon lesz tárcsád, vagy csak ha mindenbõl a legolcsóbbat veszed.
Marci