Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bender feeling, avagy a letörésekrõl mindent

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
523 hozzászólás a témában

#481
zo-lee

zo-lee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 362 hozzászólás
hat ölegge föllendült a topic tegnap ota!
na szal, winethoo: az umf-röl meg nem tudok sokat irni, mivel a sport ota van meg, es azota volt kb. 2szer idöm bicozni. amit eddig mondani tudok, hogy igen, könnyünek, es gyengenek tünik a vaz, de jol meg van erösitve, es az en 65 kilommal szerintem nem lesz gaz. amugy nagyon bejön a geometriaja, jol es gyorsan iranyithato. az elejet szinte 2ujjal kiemeled, szal nekem tuti eddig. amiben en is ketelkedek 1 kicsit, az a rövid fejcsö, de majd az idö megmutatja, milyen is....

mud cow: hat hogy is ugrom en az ilyeneket? elöször lepcsökkel kezdtem, 3,4,5,6 lepcsöfok, aztan a citybe olyan 60-70 centiseket es 1szer (nemreg) voltunk a haverokkal nalunk a parkba, es ott van 1 kb. masfel meteres. a sracok megugrottak, aztan en is ugy gondoltam bevallalom. megtettem! elsöre gaz, volt,de megfogtam a gepet, mert tul eröset rantottam az elejen, es igy elegge gazos helyzetbe erkeztem a hatso kerekre - ami ugye nem hiba, ha csak nem vagy mar majdnem tul a holtponton - de meg le tudtam tenni az elejet, es megfogtam a bicajt.
azota kaptam egy par hasznos tippet. vegül is attol függ, milyen a letöres. ha fosok, akkor csak kitartom az elejet, majd kinyujtom a labaimat, szal olyan trialosan. vagy ha bevallalos kedvembe vagyok akkor nyuszibol. de mindez meg fejlödesben van, mert sajna munkam miatt nincs sok idöm bicajozni.
amugy meg vedöcucc MUSZALY!!! nekem is most vannak meg 2hete a cuccok. fullface, terd/sipcsontvedö, pancelt meg meg venni akarok.

ennyi!

#482
Jules152

Jules152

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás

2m magas perem ahonnan egyenes betonra ugrasz, de ha nagyobra vágy arréb mész vagy 20 m-t és ott kb 3-4m ek vannak, de azok sík talajra elég húzósak...


Dirtboy!Te komolyan megugrasz 3-4 métert betonra?
Nem pusztul attól nagyon a bicaj?
Városligetben vagy környékén nem tudtok olyan 1,5 méteres letörést? Az lenne a köv fokozat! 8)

#483
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Igen, én vettem, de nem mentem le Kismarosra érte. A többi TOP SECRET!!! ;D

#484
FreeRideFun

FreeRideFun

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
OFF:
Storm: te vetted meg CinderCone Konaját? Úgyhallottam igen. És voltál is lent nála Kismaroson? mert ott is a Dunaparton elég jó droppok vannak ;D

#485
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Dunapart rulez ;D

Berci: Hol beszélsza 2m-rõl(magyarul: HOL VAN?)

Amúgy Brothernek igaza van, csak úl nyers volt... ::) ;)

#486
FreeRideFun

FreeRideFun

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás

FreerideFun majd gyere el egyszer mutatok 2méteres letörés neked.. Persze nem síkra, mert az nem lenne kellemes...


Ok, majd valamikor megnézem ;), bár nálunk ez a 2m környéke ez a Dunaparton van, ilyen kõfal szerû és az alján meg sóder van ami enyhén lejt

#487
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
amit Dirt mondott, az sikra megy, de lapos ivben ugrasz, szoval nem gáz... most akarunk egyet épiteni az M0 vagy mi a szösznek a felüljárojára egy letörést.. a Szentmihályi uton lévö az messze van...
de az 2,5 m ha pont a lejtö elejébe ugrasz, szoval nem olyan gáz, csak hamar kell kanyarodni,mert a végén szalagkorlát van.(de ott még csak 20 cm-es)
amugy a SIPÁLY alján van egy baromi nagy letörés .. ilyen köves meg minden.. na attol én baromira parázok ... azt soha nem fogom beugrani (lehet azért, mert hatalmas sziklák vannak az alján?? ;D meg egy gyerek bezuzta a buráját)
ja Kranked 4 ben szép ugrások vannak az tuti
amugy meg figurázni is lehet, akárcsak az Ugratoknál... jo pesze korlátozottabban...
amugy Bender nagyon jol bicozik... DH versenyen is 10 körül volt (VB.). szerintem azért örülnék, ha ugy tudnék bicajozni mint ö... ja meg azzal a bicajjal Bunnyzott valamelyik freeride oldalon láttam videon (szoljon, ha valaki tudja melyik az pls.) és hát egy 40-40 cm-t mozgo bicajt igencsak nehéz lehet felrántani 10-15 cmre.. föleg ha 1 tonna

#488
MudCow

MudCow

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 336 hozzászólás
Brother: Nem azért mondom, de szerintem nem sokan szerepelnek annyit a filmekben mint Bender! És most mit csináljak, ha egyszerûen csak az érdekel! A szabadság állapotát én nem tudom elérni másképpen! Ja és nekem a bicózás nem a cél hanem az eszköz!
És örülnék neki ha úgy tudnák zuhanni mint Õ! ;D

#489
BrotheR

BrotheR

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 284 hozzászólás
Na... nem tudom, melyikõtök mit akar elérni bicózás téren, de ha csak a letörésekre álltok rá, akkor olyanok lesztek, mint Bender... egy stílustalan bevállalós hülyegyerek, akinek az eséseivel meg lehet tölteni a Disorder filmek végét... szerintem sokkal fontosabb, hogy ha már freeride-ról van szó, akkor sokoldalúnak kell lenni... jól ugrálni (Dirt), jól manualozni / kiállni h. kerékre (poolban pl.), jól tudni csavarni (transferek), mert ha csak bevállaltok mindenféle letörést, akkor mit tudtok elmondani magatokról??? Ki tudjátok rántani egy bicó elejét mint a disznó, és valamivel kontrolláltabban zuhanni, mint egy darab kõ???

#490
MudCow

MudCow

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 336 hozzászólás

A 1,5 méter is rohadt zúzós szerintem síkról síkra

Akkor most megnyugodtam hogy nem hiába sz*rom össze magam ilyen kis magasságokon! ;D ;D ;D

#491
MudCow

MudCow

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 336 hozzászólás
Te Dirt? Te képes vagy 2,3-4 m magasból sík betonra ugrani? te nem vagy normális! ;D Amúgy az jobban fáj ha lassabban mész nem? a triálosok azért nyomják annyira mert tudnak biciklizni!

#492
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
A 1,5 méter is rohadt zúzós szerintem síkról síkra mégha nagyon triálosan ugros akkor is, mert a Trialosok sebességnél nélkül ugranak nagyobbakat síkra..

#493
dirtboy

dirtboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 240 hozzászólás
van még egy jó kis letörés a vároligetben amikor le van eresztve a tó, ott van egy kb 2m magas perem ahonnan egyenes betonra ugrasz, de ha nagyobra vágy arréb mész vagy 20 m-t és ott kb 3-4m ek vannak, de azok sík talajra elég húzósak... :P

#494
MudCow

MudCow

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 336 hozzászólás
Egy olyan kétmétereset én is bevállalnák, lejtõre! ;) Bár eddig még csak síkra nyomultam. nem azért mert úgy akartam, hanem mert olyat találtam! De gondolom olyankor nem kell annyira kiemelni az elejét... ::)

#495
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
Stormbinger nek nem Stormbingere van... ;D egyébként olyna letörésnél ahol van ív és rögtön a letörsé alatt van nem kell el bunnyzni mert akkor nem ívbe fog menni hanem csak ki kell húzni az elejét.. FreerideFun majd gyere el egyszer mutatok 2méteres letörés neked.. Persze nem síkra, mert az nem lenne kellemes...

#496
MudCow

MudCow

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 336 hozzászólás
Én is bátrabban leugrok, ha valaki már leugrott elõttem. de a környéken nem ugrik le senki, max kenyérér! ;D Ja az elsõ méter feletti letörést én is fél órán át néztem, meg vagy hatszor nekimentem, mire sikerült leugranom! biztos mert már nem bírtam fékezni! ;D Azóta csak odamegyek, és megugrom többször egymás után, gyakorlásképpen! Ja kettõnél többször nem mész egyiken sem? tudom hogy unalmas, de sajna én rá vagyok kényszerítve!

#497
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
azt ugy kell csinálni,hogy ha naagyon nagy, hogy megnézed, alszol rá egyet és utána hiba nélkül leugrod...
az elsö nagyobb letörésemet ugy ugrottam le, hogy az egyik gyerek pont elöttem leugrott és ha ö is megtudja, akkor én miért ne? és leugrottam... utána derült ki a gyerekröl,hogy nagyon profi... küldte a letörésen a táblásokat meg ilyenek... az a nehéz amikor idegen letörést ugrasz.... ilyenkor gondolt azt, hogy ekkorát már ugrottál le, csak az a környéketeken volt, akkor ez is menni fog... én legalábbis ezt szoktam.
ja és elöször ne beugord a letöréseket, hanem csak essél le, szoval ne bunnyz bele, hanem csak huzd ki az elejét..
ja és jol gyakorolhato letörés szerintem (eddig 2x voltam arra ;D) az az SzentMihályi uton a felüljáron, a Polus felöl jobb oldalt.pár Dirt mellett. ja és ne ugorjatok nagyon bele, mert lehet,hogy az aljába érkeztek és az halál--- ;)

#498
FreeRideFun

FreeRideFun

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
azért nem vagyok én olyan nagy dropmachine ;D, 2m-esnél nagyobbat még nem ugrottam, de azt úgy, hogy elejét jól kiemelem és hátsókerékkel tompítok

#499
MudCow

MudCow

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 336 hozzászólás
Én sem tudom hogy hívják! De akkor egyszerre is ér le a két kereke?
FRF: És mekkora neked a nagyobb letörés? És azt hogy ugrod?

#500
FreeRideFun

FreeRideFun

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
haverom is úgy ugorja mindig, nem tudom mi a neve
elméletileg könnyebb is mint a bunny-hopp, csakhát nem tudsz akkorát ugrani vele, mint nyusziba