Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bender feeling, avagy a letörésekrõl mindent

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
523 hozzászólás a témában

#501
Jules152

Jules152

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás
én ha gyorsan nekirugaszkodok nem bunnyból hanem mindkét kereket egyszerre felkapva ugrok.
azt hogy hívják? ??? nekem az könyebben megy mint a bunny.

#502
FreeRideFun

FreeRideFun

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
Én szoktam bunnyból ugrani letörést, de csak kissebbeket (kb.1-1,5m)

#503
MudCow

MudCow

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 336 hozzászólás
Hagyjuk már ezt a szerenycsétlen srácot!
Az a lényeg hogy ezek az ugrások elég vesszélyesek fõleg védõ nélkül! De mégis ti mekkorát ugrottatok meg? és hogy? például van aki bunniból ugrik, de én ahhoz béna vagyok, így csak kiemelem az elejét! Ebbõl lehet valami problémám, azon kívül hogy nem repülök annyit?

#504
vinnie

vinnie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 424 hozzászólás
Jahh, talán ez lehet félreérthetõ: az "ekkora" nem szószerint értendõ. Nyilván egyre nagyobbakat ugrál az ember, de azért nem ész nélkül pakolod felfele a métereket.

Az elõbbiben az ekkora az annyit jelent, hogy szerintem még csak olyan (kb fél métereket) ugorhatott, amit úgy is meg tudott oldani, hogy csak "legurul" orraesés nélkül. De egy méter fölött ez már azért rizikós, és erre nem jött rá.

#505
vinnie

vinnie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 424 hozzászólás
Nagyon lesarkítva a dolgot, nekem az jött le az egész riportból amit a TV valahol leadott (csak ezt láttam többet azért én sem tudok) hogy a srác gondolt egyet, felült a t*sco gazdaságos kétkerekûjére, és nekigurult valami egy méternél nem tudom mennyivel nagyobb letörésnek anélkül hogy bármi gyakorlata vagy elképzelése lenne, hogy hogyan is kell egy ilyet kivitelezni. Aztán mikor az elsõ kereke szépen elindult lefelé és orra esett, akkor lett a baj.
Ha ugrott volna már ekkorát korábban is, akkor gondolom már elõtte eszébe jut hogy felhúzza az elejét, vagy ilyesmi nem? (Ha jól emlékszem elég lassan ment, így még szép hogy orra esett.)
Ha valami mégsem így volt, akkor sorry, nekem csak ennyi ragadt meg abból a riportból, aminek a mondanvalója kb. annyi volt, hogy: gyerek + bringa + ugrás = halál. ::)

#506
MudCow

MudCow

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 336 hozzászólás

és nem zárom ki hogy életében nem ugrott még ekkorát

ezt kifejtenéd bõvebben? szerintem ennek az egész letörésugrásnak ez a lényege! ::)

#507
vinnie

vinnie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 424 hozzászólás
Arról a szerencsétlenül járt gyerkõcrõl csak annyit, hogy csak fogta magát és simán nekigurult (viszonylag lassan, és asszem betonon ráadásul, naná hogy védõ nélkül, és nem zárom ki hogy életében nem ugrott még ekkorát), és akkor jött rá, hogy lefelé húz az eleje. ::)

#508
Jules152

Jules152

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás
Én azt hallottam, hogy a Stormbringer hajlamos elereszteni magát a forgáspontoknál, de ez az összes hátsó telós meridára jellemzô.

#509
MudCow

MudCow

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 336 hozzászólás
Állítólag a Stormbringer, mondjuk úgy... rossz! Mert hogy keskeny a nyeregcsöve, meg a középcsapágy is hosszú kell bele! ja és merida... amire rengetegen azt mondják hogy sörösdoboz vázakat gyárt! de csak úgy hallottam, erõsítsetek meg, vagy ne! Amúgy én is hátsóra érkezek. Nem rég óta csak mióta eltörtem a középcsapágyat! ;D Ja és az volt városban az utolsó ugrásom lépcsõn! >:( De állítólag merevfarúval hátsóra is kell érkezni! de lehet a többivel is! ???

#510
Winethoo

Winethoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 482 hozzászólás
JA-ja-ja,én is úgy csinálltam,azt a néhányat,melyet életem során megugrottam

#511
Jules152

Jules152

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás
Én általában -nem tudom jól teszem e- elég magasra kapom az elejét és mindig a hátulja érkezik elsônek...

#512
Winethoo

Winethoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 482 hozzászólás
Stormbringer,neked tenyleg Stormbringered van?

zo-lee:milyen az UMF?

#513
MudCow

MudCow

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 336 hozzászólás
Ryan Leech az az artista nem (triálos)? azok tudják kontrollálni a bicajt rendesen! De tényleg hogy ugrotok le?
Storm: Mi az hogy letöréstõl függ? mindegyikhez ugyanakkora lendület kell nem? elég akkora hogy ne akadjon fel a hátulja! vagy te még utánna távolugrasz? vagy a nagy sebességtõl nem hat akkora erõ lefelé? ???

#514
Jules152

Jules152

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás
cc-s beidegzôdés volt az spd, de mindenesetre álom volt az ugrásoknál, jó magasra lehetett vele kapni a gépet, csak hát elôfordult, hogy neha nem oldott ki mikor kellett volna neki, vagy pedig fordítva... :)

#515
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Hát ez azért a letöréstõl is függ, hogy milyen lendülettel mész neki...

#516
Jules152

Jules152

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás
ómájgád!
Védô nélkül soha...
hogy érdemesebb bevállani elsôre egy letörést, sebességgel nelkigyürkôzni, vagy lassan lehuppanni?

#517
MudCow

MudCow

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 336 hozzászólás
Igen õ volt az! valami vasúti peronról ugrott le, bukó nélkül! te régen spd-vel nyomtad? ja és én kizárólag terepen nyomom. Városban ninncs nagyon kedvem, mert mindig beszólnak, meg a zsarukat kell lesni. szóval nem valami "free"ride. meg aztán jobb puhára esni és a bicónak is jobb ha puhára érkezik!


#518
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
1,30-ról halt meg a srác...

Ha megnézed a Kranked 3-ban Peruban Ryan Leech leugrik vagy 6 métert egyenes talajra... :o :o :o :o

Respekt... :)

#519
ppüsi

ppüsi

    vendég

  • fórumtag
  • 222 hozzászólás
Igen, egy fiatal srác volt, antibukóval!! És szerencsétlen rosszul esett!!! :'(

De talán még 1 méter sem volt!!

#520
McClane

McClane

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.710 hozzászólás
állítólag egy srác, aki városban ugrott (?) és talán bukó sem volt rajta (?)
nem emlékszem pontosan