Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Otthoni szerelés, szerszámok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6026 hozzászólás a témában

#5961
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Nem vettem zokon... legalább már tudom hogy hol kell keresnem szerelési útmutatót. :)
A 7.0 az jó váltó volt? (asszem olyat fogok venni és kéne vmi tapasztalat róla)

#5962
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Bocs Eric, természetesen Baliman-nak szólt a dolog, remélem segít.
Az X.0-t is ez alapján állítottam be, és elsõ rúgásra ment minden precízen és pontosan. 5.0 Gripshift, 5.0sor. X.0 hátsó váltó
És csak annyit: K***a jó hátsó váltó.

#5963
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
:) Nem nekem kell segítség /pill, de azért kösz szépen. ;)
Én még sajna nem tartok ott hogy a váltómat kéne beállítani... :'(

#5964
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
ERIC!
Javaslom figyelmedbe:
http://www.sram.com/...ech_manuals.asp

Elég korrekten le van írva és rajzolva minden.
A H a kis fogaskerék végállás, az L a nagy fogaskerék végállás. Ebbõl a manuálból mindent meg tudsz csinálni.

#5965
F1

F1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 422 hozzászólás
Állvány:lehet kapni barkácsboltban 90 fokos alu polcelemet.Van rajta 4 lyuk kettõ a falba másik kettõre meg ely vastag "lemez".annak a végére pedig egy kampóféleség.Az elsõ háromszöget szoktam rá felakasztani a nyeregvázcsõnél és mûködik

#5966
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
proba cseresznye!
egyebkent high low, mint sebesseg!! vegallast lehet vele allitani

vagy proszald meg a felfogatasnal talalhato csavart ha van olyan befele csavarni. ezzel azt ered el, hogy felulrol bele erjen-e gorgo!

#5967
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Ha jóltudom, azokkal a csavarokkal azt lehet beállítani, hogy a váltó a sor legkisebb és legnagyobb fogaskerekéhez viszonyítva mennyit térjen ki... remélem érthetõ volt. Tehát ráváltasz pl a legkisebb kerékre, és be tudod állítani hogy pontosan felette legyen a váltógörgõ, vagyis hogy ne vigye túl a láncot a váltó.
Az egyik csavaron egy H, a másikon egy L felirat van (pontosabban a csavarok mellett). Most így fejbõl nemtom melyik csavar melyik fogaskerékhez van (legnagyobb v. legkisebb), de ha benéz ide vki okos ember, akkor meg tudja mondani.

#5968
Baliman.

Baliman.

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Sziasztok!Otthoni bringaszereléssel kapcsolatban lenne néhány kérdésem.1.Honnan lehetne a boltokban látott szerelõálványt szervállni?(lehetõleg azért óccsón)2.hátsóváltót szeretnék állítani,tapasztalt arcok segíthetnének.A gond az,hogy a 3 legnagyobb fogaskeréken egyfojtában perceg és pattog a lánc(sram9.0)kissebb kerekeken viszont gond nélkül fut.Van két csavar a váltón,gondolom ezeken kéne állítani,de melyiken?és mennyit?Elõre is kössz!

#5969
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
ahh!
akkor a lanckereksort kell leszedni.
ezt szervizben megcsinaljak vagy ha van szerszamod akkor te is megtudod csinalni!

utana mar szet lehet szedni az agyat, es meg lehet tisztogatni meg egyebek! ;-)

#5970
Garancia

Garancia

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
LX az agy, meg az egész cucc is. Rajta van minden.

#5971
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
milyen agy?
mert ha tomitett golyos csapagyak vannak benne, tehat nem konuszos (es golyo kipergetos) akkor lehet egy kicsit utogetni kell! (csak fa vagy gumi kalapaccsal utogesd kozvetlenul, vagy rakj oda vmi fa darabot es ugy utogesd fem kalapaccsal!)
vagy lehet, hogy a lanckeresor zaro anyaja fogja (ha meg rajta van egyaltalan).

#5972
Garancia

Garancia

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
lor!
tengely: Mást nem kell levenni róla? Bal oldalon szétszettem de nem lehetett kivenni a tengelyt a jobb oldal fele. ???

#5973
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
a valtokarban a zsir kicsit megfagyott!
meleg kell neki meg olaj vagy ilyesmi!

a tengely: bal oldalon a kontra anyat es a konuszt szet kell bontani (jobb menetes a tengely). utana kijon a tengely! vissza ugyanigy csak jatszani kell a hezagolassal! ha golyoskosar van benne ne rakd vissza inkabb meg egy golyot rakj be plusszba! (ja azokat illik azert cserelni)
zsirral tapszd bele a golyokat es usgyi!

a jobb oldalon levo konuszt es kontra anyat jol kontrazd ossze amig kint van, mert ha szorul a csapagy azt az oldalt szokta bontani. akkor pedig a kerek megall!!!

#5974
Garancia

Garancia

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Üdv!
Srácok a hátsó agynál, hogy kell kivenni a tengelyt? (karbantartás céljából)

Más: nyár végén leparkoltam a bringát egy fûtetlen garázsba, no problem. Most a (hátsó) váltókart(LX) ellenállás nélkül lehet nyomogatni és nem csinál semmit, max 3 fokozatot vált. Ez lehet a hidegtõl, vagy valamit állítani kéne rajta?

Help me!

#5975
yalaman

yalaman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 509 hozzászólás
Az tényleg nagyon sok ::) ::)

#5976
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
Az tény, hogy dárga 14.950 Ft de fölösleges cucc nincs benne, mert minden van benne ami elképzelhetõ, hogy kell! Majd ha beszereztek Biker's Guidét nézzétek meg! Egyébként Acor a cucc!

#5977
yalaman

yalaman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 509 hozzászólás
Szerintem sok olyan szerszá m is van egyilyen ládában amire egyébként nincs is szükség ill. ritkán. Ergo inkább darabonként...

#5978
mbalazs

mbalazs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
>:( ;D
szerintem az ilyen ládák nagyon drágák és a flecucc sokkal olcsóbban kihozható csak nincs rá írva valami jó márka de nemtudom hogy az milyen, de általába nekem ez a véleményem ezekrõl.

#5979
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
ne busulj kis balazs.

#5980
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
Na vissza térve a topic címéhez, hogy milyen szerszám kell otthonra az idei Biker's Guidebe hirdetnek egy olyna ldáát amibe minden elképzelhetõ bicos szerszám benne van! Mondjuk nem olcsó.-...