Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Otthoni szerelés, szerszámok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6026 hozzászólás a témában

#6001
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
Én is fel szoktam kötni a bringámat szervizeléskor, de az állvány jobb lenne... (picit mintha jobban tartaná a bityiklit)
Egyébként szerintem az erõsebb kampójú pókok a legjobbak (gumipók, autónál használják rögzítésre és nincs nyolc lába...), csak vigyázni kell mert a gagyibbaknak kihajlanak a kampói

bye

#6002
vBalu

vBalu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
Én is gondolxom v.mi szerlõ álvány alkotásán. Arra gondoltam a felsõcsövet megfogom stabilan egy elég magasan lévõ, falból kiálló karral. V.mi Shimano katalógusban is láttam ilyet csak annak lábai voltak, meg állitható magassága, de ugyanigy a felsõcsövet fogta meg. Ez mondjuk vizszites csövû outinál müxik. Milyen a tökéletes szervizálvány?

#6003
trakis

trakis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 410 hozzászólás
ja! én is arra a b*** mitomén mire esküszöm (van bicskakivitelem is de azt otthonra használom)

az elhagyás ellen meg ott a szerszámosláda
nekem is mindenütt 4-5-6 os imbusz van és zszerintem is naggggyon frankó, mikor nem 200000000 szerszám kell.

Bringaálvány:
gevengán vagy tetõbe csavart kampón átvettek egy erõsebb maddzagot, a lovat pedig a nyeregnél a hurokba akasztod (vittaszereléshez S kampóval emeled az elejét.... )
megoldható a létrával is a felfüggesztés stb
szoval értelmes+ leleményes ember nem szerel fejenállva... me az snassz

a szerszámminõsébrõl meg annyit hogy egyszer a fater hozott haza M***O gazdis villáskulcsot, mondván: jó az... 9 éves cvézna kiccsávóként csináltam a 18- asból 21 est... (pont passzolt a 21es re ) pedig nem rossz irányba tekertem



#6004
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
Hali!

A topic elején még bowdenvágásról volt szó. Egy kalapáccsal + hidegvágóval is lehet, csak kell találni egy stabil alátámasztást + az alátámasztásra vmi fémet rátenni /itthon egy fatönkkel + kb. 1cm vastag rézlemezzel oldottuk meg/, ja és rendesen rá kell csapni a szerszámra, de elviszi jól. Ha nem jó az alátámasztás magassága, akkor két ember kell a dolgohoz, és úgy kell dönteni a biciklit, hogy jó legyen...

üdv

Ja, és nekem imbuszból elég az 5ös + 6os, és érdemes kicserélni az összes csavart egy fajtára (csillag) és akkor otthon és út közben is elég egy csavarhúzó.
+ szerintem egy szervízállvány is marha fontos lenne (lehet, h. csak azért mondom, mert nekem nincs?)

#6005
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
Jaja csak jelenne meg.. Állvány mondjuk nem hiszem, hogy sokaknak van otthon, amúgy nem egy nagy dolog, mert befûzni egyszerû csak a centírozás az már nehezebb!!

#6006
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Viszont a mostani BikeMag-ban kerékfûzés lesz... ;Djeee

#6007
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
Azért emiatt nem kell meghalnia de tényleg fölösleges emiatt el vinni ezt sztem mindenki meg tudja csinálni fõleg egy nyereg felrakást... Kerékfûzést tényleg kevesebben tudnak már...

#6008
yalaman

yalaman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 509 hozzászólás
"Több nap mint imbusz ;D"

Én is ismerek olyanokat,akik még a nyerget is szervízben húzatják fel. ( 400FT kb.) aki ilyen hülye tényleg megérdemli ,hogy meghaljon.

#6009
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Nekem is Bondhus imbuszkészlet van. 3 éve. Hamarabb b*szok szét egy csavarfejet, mint hogy ennek baja legyen....
Debrecenben a Factorban a szerelõk ilyennel dolgoznak, mióta a bolt megnyílt.... (még a Piac utcán)

#6010
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.236 hozzászólás
  • LocationSvájc
Ha valakinek különleges méretü vagy alaku szerszám kell csak szoljon oszt kivágatom lézerrel.
Üdv.

#6011
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
Beta szerszámok: azért 15 év autószerelést kibírtak... akkor nem lehetnek olyan rosszak... ::)

én meg nem pakolom egy helyre apám cuccaival a szerszámaimat ;)

#6012
vBalu

vBalu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
Attol, hogy szuper szerszám még nem biztos, hogy egy életre szól! Az én szerszámaim, akármilyen jók is v.mi véletlen folytán mindig elkallódnak/vegyülnek apám cuccaival :)
Persze én gondoskodom a kamatos visszakerülésrõl ;)

Ismerek olyat aki hétvégi kerekes, de az utolsó fék beállitást is szervizben csináltatja ??? :-\ Ez azért már vész...

Szóval otthoni szerelés a legjobb ez a jó a bicózásba hogy megyek , szerelek...

Jaja, Ha pl. a túra közepén lesz nyûgöd, és az elsõ civilizált település 50km??? Hivsz automentõt? :)
vBalu


#6013
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
szvsz a Bondhus teljesen frankó...
ja és autószerelõ ismerõseim fõleg a Beta szerszámokra esküsznek ;)

#6014
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
jajjjj! b@zdmeg a kullokulcsot kihagytam!!!

[beirhattam vona, hogy minek villaskulcs meg minek hmu lehuzo, de vkinek kell!]
es ha en bondhust vettem az nem baj?
erre ne valaszolj!!

orok gari, ket ronygyert bringasoknak valo!
hmmm.
:-)

#6015
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
Beta-t vegyél imbuszokbol mindenképp!! én is olyat akarok, csak drága, de megéri! egy csomo boltban azt használják és az orvosi müszereket is olyannal szereli az egyik ismerösünk ( ilyesmikkel foglalkozik) és aztmondta,hogy ez nagyon bejött neki. kb 2 rugo 1db imbusz, de az anyagbol van... kell 2,3,4,5,6,8-as akkor az 10 rugo környékén van de egy életre! 2 hete vettem egy Bricos készletet 1000-töl voltak 2000-ig vettem egy 1800 forintosat és a stucnim csavarátol " o " alaku lett >:( azonkivül a csavart is el ......-ta és nagyon izgalmas volt süllysztett csavart kiszedni...

#6016
mbalazs

mbalazs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
és még valami ami nálam nagyon bejött:"OLCSÓ HÚSNAK HÍG A LEVE"

#6017
mbalazs

mbalazs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
hátszerintem a küllõkulcs tökjó ahogy van, minek 5ezerért ::) a viláskulcs is csak két helyenfog.na mind1 nekem otthon minden szerszámom van kivéve centirozó de jövõhétre az is lessz ezekbõl a kormcsapágyberakó és a centiróz saját(apukám)készítésû.JA és én nem szoktam szervizbe vinni a bicajt mert nekem az az elvem hogy ha õ megtudja csinálni én is.kivéve a kerékfûzést de azt úgyse gyakran kell.Inkább kérdezõsködök a boltba hogy hogy kell ja mehg még a centirózás nem annyira megy de megoldom.Szóval otthoni szerelés a legjobb ez a jó a bicózásba hogy megyek , szerelek...

#6018
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
az ilyen bringas szerzsamkezsleteket utalom!!

bondhusban is vannak csavarhuzok. :-)
egyeb dovidat.

imbuszok, lancbonto, esetleg villas/konusz kulcs, bovdenhez jo egy jofele oldal csipo fogo, hmu lehuzo, monoblokk kulcs, lanckereksor kulcs, lancos kulcs,
a tobbi folosleges!!!
ez mind kijon ~7-8eft
de szet lehet bontani fontossagi sorrendben!
fontossagi sorrendben is irtam.

#6019
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
ha nem oda figyelsz ne szerelj kerékpárt...
szvsz a normális küllõkulcsokkal sem lehet nagyon elbaltázni ::)

#6020
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
Ja és a küllõkulcsokkal is vigyázz, mert ami igazán jó 5-6 ezer ft! MErt ami jó négy helyen fogja be a küllõt és nem kettõ mint a gagyibbak! Nekem a Gyapi modnta, hogyha nem figylek sz*r küllõkulccsal szét mehet a feje a küllõnek.