Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Retro - régi idõk bicaja

- - - - -

  • Please log in to reply
2500 replies to this topic

#2141
nervex

nervex

    vendég

  • fórumtag
  • 199 posts
Yesido!

Hallottam már errõl a leforrasztott designrõl, kifejezetten pályára készül, úgy hogy centírozás után vékony dróttal összekötözik a kereszteket, aztán leforrasztják, és innentõl kezdve úgy marad. Nem városi kátyukra van ez kitalálva, nulla rugalmasság, garantált bélkirázás. Szóval vagy széthajtod városban, aztán lefûzöd az agyat és építesz egy új kereket, vagy kiteszed a falra, mint különlegesség. Egy biztos, a Campa Record pályaagy (amennyiben errõl van szó) nagy kincs, 28 likasban meg fõleg...

#2142
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,760 posts
Szervusz Mindenkinek!

Meg tudná nekem valaki írni, hogy milyen lyukkörös a régi, kb. 1992-1994 közötti LX hajtómû, illetve lehet-e szerezni ere 36-os tányért (kiegyezek bármilyen nem simano tányérral is, csak legyen).

Elõre is köszi!

#2143
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
8-as sor nem megy fel 7-as kazettára, csak a 9-es a nyolcasra.

keresõ régi országútik között: http://www.cicloweb.it/search.php sportolókra, csapatokra, stb lehet keresni
és még valami:
http://www.nostalgic.net/



#2144
yesido

yesido

    vendég

  • fórumtag
  • 13 posts
üdv, kérdezhetek?
a minap vettem egy raleigh grand prix-t, fixisre átépítve. a hátsó kereket campa record agyra fûzték, hurrá. A 28 küllõ lapított, és ahol érintik egymást össze vannak fogva egy csepp keményforrasszal. gondolom a merevség miatt, még nem láttam ilyen kereket (se). nem hinném hogy kifejezetten utcai használatra készült és fék még tuti nem érte. valaki tud róla infót? a felnin csak a matrica nyoma látszik, a küllõfejek jeltelenek.
állapota hibátlan, ha a falon van a helye nem ölöm meg repedezett úton, inkább elcserélem valakivel.

köszi

#2145
nervex

nervex

    vendég

  • fórumtag
  • 199 posts
Nem, semmi sem titkos.
Három nagy kedvenc van:
www.classicrendezvous.com
www.velo-retro.com (vintage bycycle catalogs)
www.sheldonbrown.com
A Classicrendezvous nagyon jó, nincs az egyes cégekrõl túl sok adat, de eléggé átfogó. A velo-retro egy giga adatbázis, amit még mindig nem sikerült végignéznem. Sheldon Brown honlapján van egy szekció, amelyben a régi bringák értékét elemezgeti. kb. száz fontosabbb márkát sorol fel, az Õ honlapja is nagyon tömény, még nem értem a végére.


Potty!

A 7-es és a nyolcas között elvileg az a difi, hogy a hetes távtartói 3,2mm-esek, míg a nyolcaséi 3mm a lánckerekek szintúgy, a hetes 2 míg a nyolcas 1,8 mm. (most abba nem megyek bele, hogy mértem már 2mm-t nyolcas lánckeréknél is) Szóval nem sokkal, de a nyolcas lelóg a hetes kazettáról.
Hetes sort szerintem némi utánajárással lehet szerezni, legrosszabb esetben pedig darabonként meg tudod venni a lánckerekeket. Én két hete cseréltem le a bringámon végleg a hetes kazettás 600 agyamat, (Menetes Campára, ezt hívják visszafelé fejlesztésnek...) és én is mindig darabonként raktam össze a sort rá.

A külsõ menetes 6400-as agyakon szerintem van belsõ menet is, de a tied lehet, hogy nem ilyen.

#2146
adf9uy

adf9uy

    vendég

  • fórumtag
  • 19 posts
Köszi a válaszokat!
Nervex elárulnád a tuti adatbázisaid elérhetõségét?
Vagy titkosak?

ADF9UY

#2147
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 posts


Sziasztok!


Van egy olyan problémám, hogy van egy tökéletes állapotban lévõ 600as régi kerékagyam. A gondom az vele, hogy a racsnin a fogaskoszorú még külsõ menettel van rögzítve. Az egész rendszer 7es. Namost megprábáltam lecserélni egy másik 7es racsnira, amin már a zárógyûrû belsõ menetes, ez sikerült is csak az a racsni rossz. Szóval a kérdés: Nem tud valaki eladó új 7es racsnit? A másik: a nyolcas racsnik szélesebbek mint a hetesek? Vagy az ugyanolyan széles racsnira vékonyabb fogaskerekeket és távtartókat raktak? Szóval a hetes racsni helyére felmegy e a 8 as v. nem?
Légyszi segítsetek ha tudtok!
By

#2148
nervex

nervex

    vendég

  • fórumtag
  • 199 posts
Ger!

Szerintem ne vedd meg, az elmondottak alapján eléggé katyvasz a gép, ha le van amortizálva az meg külön gáz. Hidd el, lesz ennél jobb, nem kell beleugrani az elsõ jónak igérkezõ dologba.
Utánanéztem a Magnaninak meg a Méral-nak is az általam ismert tuti adatbázisokban, de semmi. Osztom a moderátor véleményét és nektek sem tudok több sikert jósolni.

#2149
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
az ilyen biciklikrõl a legritkább esetben találsz valamit. nem volt az a cég már akkor sem olyan nagy cég, hogy reklámokat nyomjon, szóval biztosan valami kis olasz, francia, egyéb nyugati gyártó. talán a csõszettrõl találni valamit, ha nagyon nekiállsz.
elsõre a google-t ajánlom, a legobb keresõ.

#2150
adf9uy

adf9uy

    vendég

  • fórumtag
  • 19 posts
sziasztok!
Nemrég vettem egy 88'-as Shimano 105 tel szerelt outit. Magnani a márkája és Eybl:Aha csövekbõl készült. Tud ezekrõl valaki valamit? A neten semmi értelmeset nem találtam.
ADF9UY

#2151
ger

ger

    vendég

  • fórumtag
  • 11 posts
Szóval megnéztem kicsit tüzetesebben: Méral váz, campa váltókarok-persze nem pozicionált-, clb fékek, solida hajtómû, campa gran sport h.váltó, 600 e.váltó, 105 e.agy, sprint gipiemme h.agy, mavic gp 4 felnik, csak kissé le van amortizálva a gép...
Van ennek az eszmei értékén kívül értelme, érdemes még felújítgatni, kínlódni vele? Ha valaki tud vmit ezzel kapcsolatban, segíthet bátran. Egyebet nem tudok elmondani, kérem kapcsolja ki...


#2152
ger

ger

    vendég

  • fórumtag
  • 11 posts
Szia mindenki! Rég nem voltam itt, de tegnap olyat láttam, hogy az állam leesett... :o,ugyanis az outi váz felsõcsöve szinte már-már egy nõi vázas keróra emlékeztetett, annyira lentrõl és hajlítottan indult a nyeregvázcsõtõl, hogy az kész... Ilyet még nem pipáltam... Hajtómû, fékek asszem vmi Francia gyártmány, a hátsóváltó egy campa gran sport, hajólláttam, mavic szingófelnik, érdekes... Ma megyek és megnézem konkrétan, erre kíváncsi vagyok, lehet meg is veszem. Ha tudok, lesz fotó is...

#2153
langferi

langferi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 posts

Nem áppen retro bicaj,
de nem nyüstölt valaki régen UG 51-es láncot!!! Milyen?

Két választásom van Sram PC-10 ,vagy UG-51 ,szerintetek??


Egy szavazat a Sram mellé :D

#2154
edidani

edidani

    vendég

  • fórumtag
  • 18 posts
Nem áppen retro bicaj,
de nem nyüstölt valaki régen UG 51-es láncot!!! Milyen?

Két választásom van Sram PC-10 ,vagy UG-51 ,szerintetek??

#2155
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 posts

yvorlpu: Ha tényleg érdekel az Atala megegyezünk. Írj Mailt.

GYerekek megvan a Chesini! 8) Nagyon kool. Mint írtam full 600as a kerekek Mavic GP4 felnik, DT küllõk, 600as agyak. Sajnos még csak nagyon keveset mentem vele, de nagyon könnyû és rettentõ jól gyorsul. Csak egy hosszabb nyeregcsõvet kell bele szereznem. Ha lesz kép + konkrét súly azt felteszem.
by

#2156
yvorlpu

yvorlpu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 328 posts
A sors ironiáya.
én is tudok egy eladó Chesini-t 600as szettel.
Remélem nem azt veszed meg amit én szeretnék? :o ;D.biztos nem mert az _"enyémnek_" bevan "tolva a felsõ/és alsó csöve....szal karambolos szegény. másik dolog. a tulay máég igy se akarya eladni:(

YA! kerekek miyenek vannak benne? képet mayd tehetnél fel ha tudsz, és meglessz a bico.

UI: Az Atala vázad hirdetését láttam ..ééérdekelne..csak(sok érte képest hogy..)na mayd priviben.
yob

#2157
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 posts


Ja még valami! Ha valakit érdekel nekem is van egy olyan Atala vázam + pár cucc hozzá eladó. dobjatok egy mélt és megbeszéljük: szelespeter@hotmail.com
by

#2158
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 posts


Hú az király! Köfi az urlt nagyon állat! Hogy milyen évjáratú a 600as azt még vadászom, de annyit azért tudok róla, h a hátsó váltó még teli kanalas (ergo nem egy mai szett. A váltó típusa RD-6400, bár gyanítom ez az összes 600ra igaz.
A bringa állapota TÖKÉLETES. Összesen kb. 500km van benne, és garázsban állt, holnap rohanok megvenni. Kösz a segítséget!
By

#2159
yvorlpu

yvorlpu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 328 posts
Van
mégpedig az hogy szar, add oda nekem, nekem yo lessz! ;D
na ok. ;)
Valoyában igen yo bringa az. de mire vagy kiváncsi?
s amugy miyen évyáratu tipusu 600as cuccok vannak rayta?állapota?
a columbus SL az igen yo csõ volt, ha yol tudom ;)
info rola :::
http://www.classicre...hesini_main.htm



#2160
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 posts


Szevasztok!

A segítségeteket kérném a következõben: "Találtam" egy országúti bicót, bizonyos Chesini márkájut full 600as szettel és Colombus SL csövekbõl van. Szinte biztos hogy valami olasz gyártmány,de ezen kívûl semmit nem tudok róla. Van valakinek valamilyen infója errõl a márkáról?

Kösz a segítséget! by