Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Retro - régi idõk bicaja

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2494 hozzászólás a témában

#2141
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás


Sziasztok!


Van egy olyan problémám, hogy van egy tökéletes állapotban lévõ 600as régi kerékagyam. A gondom az vele, hogy a racsnin a fogaskoszorú még külsõ menettel van rögzítve. Az egész rendszer 7es. Namost megprábáltam lecserélni egy másik 7es racsnira, amin már a zárógyûrû belsõ menetes, ez sikerült is csak az a racsni rossz. Szóval a kérdés: Nem tud valaki eladó új 7es racsnit? A másik: a nyolcas racsnik szélesebbek mint a hetesek? Vagy az ugyanolyan széles racsnira vékonyabb fogaskerekeket és távtartókat raktak? Szóval a hetes racsni helyére felmegy e a 8 as v. nem?
Légyszi segítsetek ha tudtok!
By

#2142
nervex

nervex

    vendég

  • fórumtag
  • 199 hozzászólás
Ger!

Szerintem ne vedd meg, az elmondottak alapján eléggé katyvasz a gép, ha le van amortizálva az meg külön gáz. Hidd el, lesz ennél jobb, nem kell beleugrani az elsõ jónak igérkezõ dologba.
Utánanéztem a Magnaninak meg a Méral-nak is az általam ismert tuti adatbázisokban, de semmi. Osztom a moderátor véleményét és nektek sem tudok több sikert jósolni.

#2143
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
az ilyen biciklikrõl a legritkább esetben találsz valamit. nem volt az a cég már akkor sem olyan nagy cég, hogy reklámokat nyomjon, szóval biztosan valami kis olasz, francia, egyéb nyugati gyártó. talán a csõszettrõl találni valamit, ha nagyon nekiállsz.
elsõre a google-t ajánlom, a legobb keresõ.

#2144
adf9uy

adf9uy

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
sziasztok!
Nemrég vettem egy 88'-as Shimano 105 tel szerelt outit. Magnani a márkája és Eybl:Aha csövekbõl készült. Tud ezekrõl valaki valamit? A neten semmi értelmeset nem találtam.
ADF9UY

#2145
ger

ger

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Szóval megnéztem kicsit tüzetesebben: Méral váz, campa váltókarok-persze nem pozicionált-, clb fékek, solida hajtómû, campa gran sport h.váltó, 600 e.váltó, 105 e.agy, sprint gipiemme h.agy, mavic gp 4 felnik, csak kissé le van amortizálva a gép...
Van ennek az eszmei értékén kívül értelme, érdemes még felújítgatni, kínlódni vele? Ha valaki tud vmit ezzel kapcsolatban, segíthet bátran. Egyebet nem tudok elmondani, kérem kapcsolja ki...


#2146
ger

ger

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Szia mindenki! Rég nem voltam itt, de tegnap olyat láttam, hogy az állam leesett... :o,ugyanis az outi váz felsõcsöve szinte már-már egy nõi vázas keróra emlékeztetett, annyira lentrõl és hajlítottan indult a nyeregvázcsõtõl, hogy az kész... Ilyet még nem pipáltam... Hajtómû, fékek asszem vmi Francia gyártmány, a hátsóváltó egy campa gran sport, hajólláttam, mavic szingófelnik, érdekes... Ma megyek és megnézem konkrétan, erre kíváncsi vagyok, lehet meg is veszem. Ha tudok, lesz fotó is...

#2147
langferi

langferi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 hozzászólás

Nem áppen retro bicaj,
de nem nyüstölt valaki régen UG 51-es láncot!!! Milyen?

Két választásom van Sram PC-10 ,vagy UG-51 ,szerintetek??


Egy szavazat a Sram mellé :D

#2148
edidani

edidani

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás
Nem áppen retro bicaj,
de nem nyüstölt valaki régen UG 51-es láncot!!! Milyen?

Két választásom van Sram PC-10 ,vagy UG-51 ,szerintetek??

#2149
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás

yvorlpu: Ha tényleg érdekel az Atala megegyezünk. Írj Mailt.

GYerekek megvan a Chesini! 8) Nagyon kool. Mint írtam full 600as a kerekek Mavic GP4 felnik, DT küllõk, 600as agyak. Sajnos még csak nagyon keveset mentem vele, de nagyon könnyû és rettentõ jól gyorsul. Csak egy hosszabb nyeregcsõvet kell bele szereznem. Ha lesz kép + konkrét súly azt felteszem.
by

#2150
yvorlpu

yvorlpu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 328 hozzászólás
A sors ironiáya.
én is tudok egy eladó Chesini-t 600as szettel.
Remélem nem azt veszed meg amit én szeretnék? :o ;D.biztos nem mert az _"enyémnek_" bevan "tolva a felsõ/és alsó csöve....szal karambolos szegény. másik dolog. a tulay máég igy se akarya eladni:(

YA! kerekek miyenek vannak benne? képet mayd tehetnél fel ha tudsz, és meglessz a bico.

UI: Az Atala vázad hirdetését láttam ..ééérdekelne..csak(sok érte képest hogy..)na mayd priviben.
yob

#2151
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás


Ja még valami! Ha valakit érdekel nekem is van egy olyan Atala vázam + pár cucc hozzá eladó. dobjatok egy mélt és megbeszéljük: szelespeter@hotmail.com
by

#2152
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás


Hú az király! Köfi az urlt nagyon állat! Hogy milyen évjáratú a 600as azt még vadászom, de annyit azért tudok róla, h a hátsó váltó még teli kanalas (ergo nem egy mai szett. A váltó típusa RD-6400, bár gyanítom ez az összes 600ra igaz.
A bringa állapota TÖKÉLETES. Összesen kb. 500km van benne, és garázsban állt, holnap rohanok megvenni. Kösz a segítséget!
By

#2153
yvorlpu

yvorlpu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 328 hozzászólás
Van
mégpedig az hogy szar, add oda nekem, nekem yo lessz! ;D
na ok. ;)
Valoyában igen yo bringa az. de mire vagy kiváncsi?
s amugy miyen évyáratu tipusu 600as cuccok vannak rayta?állapota?
a columbus SL az igen yo csõ volt, ha yol tudom ;)
info rola :::
http://www.classicre...hesini_main.htm



#2154
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás


Szevasztok!

A segítségeteket kérném a következõben: "Találtam" egy országúti bicót, bizonyos Chesini márkájut full 600as szettel és Colombus SL csövekbõl van. Szinte biztos hogy valami olasz gyártmány,de ezen kívûl semmit nem tudok róla. Van valakinek valamilyen infója errõl a márkáról?

Kösz a segítséget! by

#2155
yvorlpu

yvorlpu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 328 hozzászólás
TOM

én 2900FT-os B+ fékkart használok ami átalakitható V és cantifékhez.(az egyik asszem 10, a másik fokozat 3x annyi bowdent húz.) (ez az ami a bikemag számában is volt most)

én a cantira állítottam és nagyonyol mükszik az országuti 600-as fékekkel. ;)

#2156
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Vettem egy regi Peugeot versenybicajt. At van alakitva egyeneskormanyosra, ezaltal a 105-os fekkarok hanyagolva lettek.
Most vmi egyszeru fekkar van fent, de iszonyat nehez huzni a feket, es persze nem is fog semmit.
Kerdes hogy a versenyfekkar mennyire kompatibils a V vagy canti fekkarral.

#2157
freebiker

freebiker

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
igyekszek a képekkel, még nem készítettem róla. a corsa az talált!

#2158
yvorlpu

yvorlpu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 328 hozzászólás
hali freebiker

az szép! ;D 11.ezret bõõõven megért.yo vásár volt.gratula.

a gallériámban szintén van egy Atala 1987 körüli, nézd meg .szerintem nagyban hasonlít a tiédre.

az ofmega hátsováltorol küldhetnél képet.
a haytokarrol ne..azt sayna ismerem...(sayna nem pozitiv)

fogadni mernék hogy modolo corsa fékes a tied is. vagy?

#2159
langferi

langferi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 hozzászólás

sziasztok! új vagyok itt! DE!!! vettem egy Atalát '86-ból 11.000-ÉRT! Tullio Tubin váz, Ofmega hajtómû, Ofmega hátsóváltó, Ambrosio 19 felni, ITM kormány, ITM kormányszár és egyéb finomságok. MTB állat vagyok, de ez a bringa *rvára megtetszett. Mai napig ez az edzõtársam, meg is nézték már egy párszor (persze a tetszés jutott felszinre). Megyek országúti versenyre is vele. Körös 100, Tisza-tó kör. Kék-fehér. Nagyon király!!


Képeket tudsz róla nyomatni?

#2160
freebiker

freebiker

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
sziasztok! új vagyok itt! DE!!! vettem egy Atalát '86-ból 11.000-ÉRT! Tullio Tubin váz, Ofmega hajtómû, Ofmega hátsóváltó, Ambrosio 19 felni, ITM kormány, ITM kormányszár és egyéb finomságok. MTB állat vagyok, de ez a bringa *rvára megtetszett. Mai napig ez az edzõtársam, meg is nézték már egy párszor (persze a tetszés jutott felszinre). Megyek országúti versenyre is vele. Körös 100, Tisza-tó kör. Kék-fehér. Nagyon király!!