Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Retro - régi idõk bicaja

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2500 hozzászólás a témában

#2101
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
én szintén rozsdamarót + drótkefét nyomatnéék aztán egy ép monoblock csészével meg némi kenõanyaggal rekontsruálnám a dolgokat:

ad 1.:ha nagy a gáz, s a tiszai ár után 2 évvel a pincében találtad a verdát ugy is mindegy...

ad 2.:ha csak ilyen lájtos trükk van rajta akkor meg kár basztatni órákat ugyis jó lesz aztán bele a mono s senki nem, látja :)

#2102
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Közben eszembe jutott valami: mi lenne ha pegpróbálnám homokkal, meg egy ronggyal?

#2103
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
de csak óvatosan.. kitudja a rozsda meddig jutott az anyagban...

#2104
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Én is hasonlóra gondoltam, mert már nagyon unom a tûvel kapirgálást >:(

#2105
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
esetleg finom csiszolóvászon óvatosan.. bár a menetnél ez annyira nem járható...
ott esetleg egy finom menetvágózás?.egy kis vágóoldattal segítve..

#2106
madve

madve

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
Sziasztok!
tudom hogy ez nem az apro rovat, de talán érdekel közülletek valakit egy Fuji Professional Tange Prestige csövekbõl épített monti váz, eredeti villájával és ugyancsak eredeti Ritchey stucnijával és Ritchey Logic fejcsapijával.meg van még hozzá egy XC-pro középrész is!ha érdekel valakit írjon privit! üdv

#2107
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Nekem van egy régi Trek acélvázam és eléggé rozsdás belül; mit tehetnék vele? A legnagyobb gond a hajtómû ház menete. Próbáltam rozsdamarót, de az inkább csak átalakítja, mintsem eltünteti a rozsdát.
Érdekelne még valami jobb minöségû kanti fék is.

#2108
yvorlpu

yvorlpu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 328 hozzászólás
;)
nekem is kell ám valami:

27.2 -s régi országuti leg. 180-200mm-es nyeregcsõ.

lehet használt, minden... csak yo állapotban legyen azé..vagy cserélném ~26.8-as shimano 600as nyeregcsõre meynek elvan törve a FELSÕ NYERGFOGATO BILINCSE) DE MÁsIK NYEREGCSÕRÖL ÁTRAKVA YO...

#2109
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
van egy most épp azzal járok, de le köll cserélni, mer nagyobb fogszámú tányérokhoz van, s furán müxik 42es nagytányérral.
csak egy a gond, hogy felülhúzós..

nekem meg egy 300, vagy 400 LX hátsó váltókar kéne 67seb.peersze/ most szedtem szét, s letört fog miatt kettõt vált lefelé...meg lehet szokni bár, de... a nõmnek nehezen megy.
szal, ha van valakinek ilyen lomja, érdekelne.. ::)

#2110
FP

FP

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 249 hozzászólás
Sziasztok!

Úgy érzem talán belefér a 92-es GT Zaskar LE-m a retro kategóriába. Sok idõt töltöttem el azzal, hogy felépítsem és most már csak egy '92-'94 körüli XTR elsõ átdobóra lenne szükségem. Alulhúzásos, alu vázra valót keresek, talán a bilincsméret még nem is annyira fontos, mert van egy törötten, aminek jó a bilincse. Tud valaki esetleg ilyet fellelhetõt?

Üdv

FP

#2111
kulak

kulak

    vendég

  • fórumtag
  • 103 hozzászólás
1000x kössz!!

#2112
yvorlpu

yvorlpu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 328 hozzászólás
kulak!

hivd fel õt: (Lori) 06/20/3722159 ...neki asszem van elad váza+hátsókerék minden....

#2113
kulak

kulak

    vendég

  • fórumtag
  • 103 hozzászólás
Retro wanted: régi pályavázat keresek! Esetleg kerékkel, esetleg kompletten. Még valamikor nagyon rég hangzott el itt az egyik fórumon, hogy valahol a XVII. kerületben lehet ilyeneket szerezni. Tud valaki esetleg valami konkrétumot?
Köszi

#2114
shankee

shankee

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Ha mégis úgy döntesz, hogy megvállsz tõle, szólj, hátha valamire el tudjuk cserélni!

#2115
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
egyébként karcmentes az alsó része... csak éppen kicsit sáros ;D

de figyi tényleg nem igazán eladó...
ahhoz nagyon ütõs kis cuccost kéne felajánlanod ::)

#2116
shankee

shankee

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Nem tudom, mennyit kérnél érte, de ha a nyakat és vállat leszámítva szép és jó állapotban van, elcserélhetnénk valamire, biztos nem járnál rosszul. De EFC-m sajnos nincs raktáron (bár lenne)!

#2117
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
adsz helyette egy hibátlan EFC-t mondjuk? ;D

tudod annyit nem adnál amennyit kérnék, végszükség esetén pedig csináltatok egy vállat...nem egy nagy kunszt.. alutömb három helyen átfúrva, plussz a csavarozás.. meg alulról meg van könnyítve valamelyest...... 10-12 éve még így nyomták a profik ;)

#2118
shankee

shankee

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Rás: inkább add el nekem a telót, nekem így is jó lenne! Vagy cseréljük el valami alkatrészre!

#2119
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
Üdv mindenkinek!

Régebbe nadtam hírt a Manitou 4 Comp telómról...
Sajna a hétvégi Gázló TT-n sikerült legyilkolnom a nyakát a vállával együtt úgyhogy ha valakinél lomok között vagy elfekvõben lenne egy manitou 1-4 nyak (asszem 170mmes kéne) vállal 1 1/8 méretben lehetõleg menetesen, akkor annak naaagyon tudnék örülni, természetesen ellentételezés fejében...

Kösssssz és Örök hálám, bárkinek is...

#2120
küküllõ

küküllõ

    vendég

  • fórumtag
  • 101 hozzászólás
Nagymamámék falujában tegnap tartották meg a neves egyházi ünnepecskét, a búcsút.
sajnos az ünnepi mise után megnyíló vursli már nem a régi. (cigángyerekek kínai játékot és töméntelen törökmézet elég nyílt figurába' lopkodnak az izzadó, foghíjas kövér árusoktól.)
Lényegtelen. Egyszercsak egy kör láncos körhinta után egy ápolatlan asszonyka kerékpárjára téved tekintetem, ami talán a '95-ös,de full Deore szettel volt szerelve.
Most azon gondolkodom, hogy az az ember, aki a Bebõkön lakik, és délutánonként a sarokba sza......szóval ûriti ki beleit, az szívesen megválna akár kétezer forintért is 'hõn szeretett' bringájától.
Aztán miután irreálisan olcsón hozzám került vas, a már általatok agyontaglalt módon felújítom (újíttatom :))
Ezzel csak azt akartam érzékeltetni, hogy sok embernek fogalma sincs, hogy mekkora értékkel járnak boltba.
És aki észre veszi ezt az értéket, az könnyen szert tehet egy igen jó vásárra.
Persze nem szép dolog a laikus embert átvágni... ;D