Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Retro - régi idõk bicaja

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2500 hozzászólás a témában

#2081
shankee

shankee

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Inkább majd gyakrabban törölgetek, nehogy porosodjanak...

#2082
yvorlpu

yvorlpu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 328 hozzászólás
hali shankee

aha. tudom én mi érdekel. ;)
képzeld szerzetem egy 1996os Pulstar elsõ agyat Mavic 220 felnibe füzve....nyammm!
fincsi darab.
nem volt hozzá csapágy/tengely de kiprobáltam egy régi Alivio és pont yo a tengely + a porvédõ rá..golyókat meg holnap veszek és hadfusson ;D

amugy remélem használod is azokat amiket "itt" összeszedsz!! nehogymá porosodyanak! ;D


#2083
shankee

shankee

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás

köff.
Megy a váltó, shankey, mihelyst hazaérek, pucoválom s csomagolom. de lehet, hogy csak szept elején lesz belõle vmi, mer épp' szabizok énis...

Oké, türelmes vagyok!
Köszi!

#2084
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
köff.
Megy a váltó, shankey, mihelyst hazaérek, pucoválom s csomagolom. de lehet, hogy csak szept elején lesz belõle vmi, mer épp' szabizok énis...

#2085
shankee

shankee

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás

Shankee Shankee ey! ;D

amugy én is szerztem..igaz.. o.uti finomságot.:

Engem montis cuccok érdekelnek, de van egy Campagnolo váltóm, talán '72-es, igaz nem valami fényes állapotban, és darabokra szedve, de majd csinálok róla képet, igazán szép darab!

#2086
shankee

shankee

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás

OFF

Embörek, nem köll valakinek egy 400 LX -28-38-48 hajtómû óccsó áron? toom, hogy ez nem apró, de erre járnak leginkább ilyen arcok, akik erre fogékonyak...
Csere is érdekelne, egy olyan óccsókategóriás hajtómû képében, ami mondjuk 44-42 nagytányérral, meg 22-24 kistányérral rendelkezik, s fogainak állapota nem hasonlit az öregapáméra...
-asszony képtelen normálisan megforgatni a 48-11-et, vajon miért?? ;D-

Vagy mennyiért lehetne tányérokat venni -kisebb foxámmal- arra a lyukkörre?? asszem, ötcsavaros..

Szia!
Szerintem vegyél inkább komplett hajtómûvet, mert a tányérokat többért tudnád megvenni, és nem sokat érnél, mert a 28 helyett 24, v. 26 lenne, a 38 helyett 36 (esetleg 34, de az ritkább/drágább), 48 helyett 46. Egyébként 110/74-es lyukkör.
Próbálj szerezni '94-tõl gyártott hajtómûvet: Pl: LX, 94/58 lyukkör, 22-32-42 tányérok. Vagy valami STX, ilyesmi. Ezek szerintem nem túl drágák. Bár ezekhez rövidebb monoblokk is kell (107, 110mm).

(Most már itthon vagyok, és várom az elsõváltót!)

#2087
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
OFF

Embörek, nem köll valakinek egy 400 LX -28-38-48 hajtómû óccsó áron? toom, hogy ez nem apró, de erre járnak leginkább ilyen arcok, akik erre fogékonyak...
Csere is érdekelne, egy olyan óccsókategóriás hajtómû képében, ami mondjuk 44-42 nagytányérral, meg 22-24 kistányérral rendelkezik, s fogainak állapota nem hasonlit az öregapáméra...
-asszony képtelen normálisan megforgatni a 48-11-et, vajon miért?? ;D-

Vagy mennyiért lehetne tányérokat venni -kisebb foxámmal- arra a lyukkörre?? asszem, ötcsavaros..

#2088
vati

vati

    vendég

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás
Hihi nekem még van 4db ezeréves Igazi ungarische kerékpárom. Köztük van egy Tacskó is amit már nem is tudom mikor láttam utoljár utcán (régen). Apámnak még egy 74es országutija de sajna tönkrement :( pedig hú az még bicó volt.

#2089
yvorlpu

yvorlpu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 328 hozzászólás
hát...a képek elég rosszak de ha yo állapotban/nincs széthaytava akkor.:
25ezer-55ezer FT közt van.
van aki adna érte 55-öt..(gyüytõ, megszállott=mint mi ;D)
...valaki 25-öt se...

#2090
andrej_23

andrej_23

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Hello mindenki

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Nem vagyok egy kerékpár szakértõ, és vettem egy bicajt egy nálam is lámább embertõl, és gyanítom hogy az illetõ nem tudja, hogy mit adott el. Arra kérnélek titeket, hogy kb-ra becsüljétek meg, hogy mennyit érhet ez a bicaj.
Leírom a paramétereit.
Váz: Cycletech Sovereign Aluminium
Hajtókar Shimano Deore
Váltó: Shimano Deore
Agy: Shimano Deore DX
Fékek: shimano Deore (patkófékes)
Nyereg: Wheeler

Itt egykét kép:
http://csekand.port5.../picture006.jpg
http://csekand.port5.../picture007.jpg
http://csekand.port5.../picture008.jpg
http://csekand.port5.../picture009.jpg
http://csekand.port5.../picture010.jpg
http://csekand.port5.../picture011.jpg

Köszi elõre is bármilyen segítséget!!

#2091
sharkany

sharkany

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
mégnéztem a zagyakat:Normandy.a fejcsapi tényleg ofmega nekem is :) a fék az stimmel+weinmann fékkarok. hajtmû:Maxy (600 gr alatt!!!)
ha nincs szükséged a lére akkor tartsd meg sztem.jó kis cuccos,sokat kibír.jan a h.váltó az nem lux hnem luxe.ennyi

#2092
yvorlpu

yvorlpu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 328 hozzászólás
köszi sharkany

azért nézd meg a... (gyertyát vagy elemlámpát vigyél ;D) féket miyen van rayta.
ezen weinmann 500volt...

bár valoszinû hoga nme marad nálam, azért szeretném tudni miyen volt/hogy nézett ki.
az alakatrészek egyeznek, bár ennek ofmega k.cspágya van.

UI:
aki NOS(0 km-es) cuccot akar, most voltam itt nálunk (Zalaegerszeg) egy boltban és van eredeti dobozában a következõk:
Miche MTB h./e. agy (kazettás) = 19.000FT
o.uti h./e. agy(kazettás)h.=4-5000 e.=7-8000ft
o.uti haytókar ?ft

ezek mind ott pihennek már kb. 8-15 éve.
YA! meg van egy 1997es(asszem) full XTs Trek 8000 (sárga) ~240eFT
A faszi szerintem már ugyis odaadná sokkal olcsobban mint az eredeti árak.

#2093
sharkany

sharkany

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
nekem van egy asszem pont ilyenem csak már festeni kellett sajna,gyárilag piros volt.szegecselt mavic szingos,sugino or sugina középcsap+korm csap.suntour V-T lux h váltó.agyakat nem tom(a pincében hûsöl és durván sötét van) de ha érdekel akkor elõszed és megnéz. osztrák lomizásból van szal nem tuti hogy ezekkel volt rakva gyilag. mostanába akarok belõle csináni egy városi 1 sebes mindenkit a lámpánál leszopató gépet 8)

#2094
yvorlpu

yvorlpu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 328 hozzászólás
Shankee Shankee ey! ;D

amugy én is szerztem..igaz.. o.uti finomságot.:
http://kep.tar.hu/yv.../pic5869868.jpg

szépen lepucolom és mehet a vitrinbe..).. bár a F...t inkább ezzel ékesitem a szolgálati gépyármûvem. :-*

errõl a Carrera régi bicorol nem tud valaki?,pl. miyen kerekek voltak hozzá,miyen váz ez ? s stb.:
http://kep.tar.hu/yv.../pic5869716.jpg

és errõl?:
http://kep.tar.hu/yv.../pic5869716.jpg

#2095
Mucoregulator

Mucoregulator

    vendég

  • fórumtag
  • 17 hozzászólás
Sziasztok!
Nemrégiben elõkerült a régi Schwinn-Csepel Woodlands C3-as biciklim a pincébõl... Rájöttem, hogy újra szeretnék tekerni. Egy olyan bringát akarok, amivel országúton, városban (fõképp Budapesten és környékén) és terepen is egyaránt tudok mit kezdeni. Nem akarok, se versenyezni, se túlzottan vadulni, de azt sem szeretném, ha egy-két útpadka, vagy sárosabb, meredekebb hegyi út akadályt jelentene... Szóval egy amolyan "mindenes" gép kellene... Szerintetek próbálkozzak a Woodlands C3 köré építeni valamit, vagy inkább nézzek valami más után? Ha pakoljak rá valamit, akkor mit érdemes és mit lehet? Vagy ha újat nézzek, akkor merrefelé keresgéljek? (Persze az anyagiak azért keményen határt szabnak, de nem szeretném egy rosszul összerakott bicikli miatt darabokra törni magam...)
Elõre is kössz a segítséget! ;)

#2096
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás

Hû, ez komi, hogy neked van? +tudod mutatni valamikor? Bp-i vagy?


van egy most épp azzal járok, de le köll cserélni, mer nagyobb fogszámú tányérokhoz van, s furán müxik 42es nagytányérral.
csak egy a gond, hogy felülhúzós..


Sajna, már elkelt.... Shankee kolléga lecsapott rá...

:-X

#2097
yesido

yesido

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás

Nekem van egy régi Trek acélvázam és eléggé rozsdás belül; mit tehetnék vele? A legnagyobb gond a hajtómû ház menete. Próbáltam rozsdamarót, de az inkább csak átalakítja, mintsem eltünteti a rozsdát.
Érdekelne még valami jobb minöségû kanti fék is.


rozsdamaróval, kromofággal stb. óvatosan! használat után mosd meg a vázat (régi használati utasítás szerint konkrétan ultrásvízzel...). ha nem teszed, a bicó esetleg ledobja az új festést, de a legbukóbb mikor a dúsan ötvözött csövek anyagszerkezetét annyira tönkreteszik, hogy kuka. döglött hajtómûmenetet újra kell metszeni, ha van még mibe. ha nincs, kifúratod, belül új réteget építtetsz keményforrasszal, felszabályoztatod, újrametszeted, hitelt veszel fel és fizetsz. a csõben fontasabb a rohadást megállítani mint kipucolni, fújj bele mondjuk szilikonnal!

amúgy a noga tools (japán) gyárt kéziszerszámot menettisztításhoz, m.o.-n kapható és ki lehet fizetni. ajánlom.

jobb kanti? paul! hehehe

#2098
FP

FP

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 249 hozzászólás
Hû, ez komi, hogy neked van? +tudod mutatni valamikor? Bp-i vagy?

van egy most épp azzal járok, de le köll cserélni, mer nagyobb fogszámú tányérokhoz van, s furán müxik 42es nagytányérral.
csak egy a gond, hogy felülhúzós..



#2099
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
jogerõsen... ;D

#2100
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
homok és rongy... csak ha van feles 10 éved ;D