Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Rekumbensek (alias fekvés, tekerés)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
13414 hozzászólás a témában

#121
Pistiq

Pistiq

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Köszi szépen! Igen, a kisérõm még újdonsült biciklis, aki eddig azt hitte, hogy 10km-nél többet nem tud letekerni. Szerencsére probléma nélkül végig jött és már tervezzük a következõ túrát. Én meg azon gondolkozom, hogy lehetne az ülés alá valamilyen csomagtartót szerelni. Gondoltam, hogy veszek egy elsõ csomagtartót, amit valahogy rögzítek és arra mehetne egy-egy akasztós táska. A hátsó csomagtartóra is pakoltam már, de szélben imbolyog tõle a kerékpár.

#122
benjami

benjami

    vendég

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás

Tegnap megvolt az elsõ fekvõbringatúrám a Vértesben. Nagyon élveztem, fõleg a hátszelet. Még sík úton is sikerült km-eket nyomni 43-48 km/h-val. Monti után ez újdonság volt a magamfajta kocabringatúrásnak. A térdem leégett, de közel se fáradtam el annyira, mint a fakírbringán.
Feltettem ide pár snittet az útról:
Vértesi túra - YouTube

További sok kilométert kívánok a jószággal. Látom volt kísérõ is egy fakír személyében :D

#123
benjami

benjami

    vendég

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás

A május 5-6-a hétvége nekem megfelel, nincs más programom, gyertek nyugodtan.
Ahogy a múltkor is írtam, 8-10-en alhattok nálunk, ha hoztok hálózsákot. Megkérdeztem a panziót is, engem is érdekelt, azt mondták, 4150 ft/fõ/éjszaka, reggelivel és idegenforgalmi adóval. Van egy szinte új, sajnos alig használt 3 személyes sátram is, esetleg abban is alhat valaki, ha ahhoz van kedve, nem kell cipekedni.

Közelítünk az ominózus idõponthoz. Akkor hogy is lesz ez?
Tibimer: továbbra is jó ez az idõpont?
Többiek: ki jönne akkor, hol és mikor lenne a találkozó?

#124
Tibor-s-trike

Tibor-s-trike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 354 hozzászólás

Még egy eszement fekvõgitáros ! ;)


+1 szó szerinti: Cycling Guitar Player
(ez ihletett meg?)

Üdvözlet az újaknak!
Egy trike némi fémbõl, kompozit anyagból, gumiból, mûanyagból és rengeteg kompromisszumból áll

#125
peter1001

peter1001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 615 hozzászólás
Üdv a diliházban Nobody !
Még egy eszement fekvõgitáros !
;)
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó !

#126
Isuka001

Isuka001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 507 hozzászólás

Na, én éppen ezért félek tõle


Nem tudok róla, hogy lenne köztünk olyan spori aki amiatt hagyta volna abba a lengõorrúzást mert nem tudott megtanulni vele bringázni. Tény és való, hogy nem egyszerû dolog, de belejössz. Próba, próba, gyakorlás. Jelenleg nem is tudok elképzelni más fajta bringát alattam.
...rekut mindenkinek alanyi jogon...
képtár

#127
Sinbiciklis

Sinbiciklis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 256 hozzászólás

Nobody
elsõkerékhajtásúval külön meg kell tanulni biciklizni


Na, én éppen ezért félek tõle

#128
Sinbiciklis

Sinbiciklis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 256 hozzászólás
Van egy alsó kormányos is. Kb. a 29ik a 40bõl.

#129
lompi

lompi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.496 hozzászólás
ezt elsem lehet rontani
Feltöltött kép
Ha reku akkor lompi bike:)
képek

#130
Sinbiciklis

Sinbiciklis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 256 hozzászólás

"A Slyvayek közül én is inkább a nagykerekûeket koppintanám"


És a 20/26os? Szerintem a legarányosabb kinézetüek, és nem olyan rettenetes dolog +1 belsõt cipelni, nekem elhiheted.

#131
lompi

lompi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.496 hozzászólás

Nobody

Én 165cm vagyok, de 2x28-as elrendezésû rekum van, persze elsõkerékhajtás, mert a high racerrõl nem érne le a lábam nekemsem....egyébként 55 centin van az ülésem, tökéletesen leér a lábam, pedig kb 30fok az ülésem dõlésszöge...ja, mégvalami...elsõkerékhajtásúval külön meg kell tanulni biciklizni, nem egyszerü a dolog, én még úton csak akkor merek menni egyelõre, mikor gyér a forgalom, de egyre jobban megy, párszáz kili és jólesz :)


de az elsökerekes is egyén fügö mint minden kerékpár. : :D
Ha reku akkor lompi bike:)
képek

#132
Tibor-s-trike

Tibor-s-trike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 354 hozzászólás
Nem szeretnék senkit sem félrevezetni.

lánckerekes görgõ... teljesen zajtalan.


Ez így költõi túlzás, ill. egy lenin fedõnevû grafomán pasi írt annak idején a forradalmi optimizmusról...

Valójában: a korábbi állapothoz képest nem olyan erõs, sokkal halkabb a daráló hangja.
Egy trike némi fémbõl, kompozit anyagból, gumiból, mûanyagból és rengeteg kompromisszumból áll

#133
dartsos

dartsos

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 258 hozzászólás
Nobody

Én 165cm vagyok, de 2x28-as elrendezésû rekum van, persze elsõkerékhajtás, mert a high racerrõl nem érne le a lábam nekemsem....egyébként 55 centin van az ülésem, tökéletesen leér a lábam, pedig kb 30fok az ülésem dõlésszöge...ja, mégvalami...elsõkerékhajtásúval külön meg kell tanulni biciklizni, nem egyszerü a dolog, én még úton csak akkor merek menni egyelõre, mikor gyér a forgalom, de egyre jobban megy, párszáz kili és jólesz :)

#134
Hebrák

Hebrák

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Üdv Nobody!

Eleinte én is úgy ereztem mintha kicsúsznák az ülésbõl , toldtam bele így már ok.
A tempó: tavalyi kezdetkor örültem a 20 fölötinek ma már átlag 25 felet sikerül síkon ,szélcsendben, ehez tavaly 1200 km , idén 1000 nyomtam le. A kiskerék szerintem sem túl jó megoldás , pláne magyar utakon. Az enyém 26" de ha ma építeném nagyobban gondolkoznák.

#135
Reku Papa

Reku Papa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.423 hozzászólás

Még ami tetszik az az elsõ hajtás ( Lompi style ) kevés lánc könnyû meg hasonló gondolatok.


És nagyon alacsonyra teheted az ülését, nagy kerekek esetén is...
Én annyi mindent nem szerettem még!
Picasa képtáram __ YouTube csatornám

#136
nobody_76

nobody_76

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
"A Slyvayek közül én is inkább a nagykerekûeket koppintanám"

Van egy 26-os kerékszettem + egyebek új 7-es racsni váltó-fék-hajtás stb.. csak az az igazság, hogy 168cm magas vagyok és ezért minél talajközelibb kerékpárt szeretnék építeni. Ezért gondolkodom a 20-as kerekekben, lehet rosszul teszem. Még ami tetszik az az elsõ hajtás ( Lompi style ) kevés lánc könnyû meg hasonló gondolatok.
De az örök kedvenc a Slyway 20-as kerekekkel alsókormánnyal :))))) és hát igen ....:)

Levi ha kell szívesen segítek ötletekkel a gitárkészítésben ha vannak megválaszolandó kérdéseid és tudom a választ rá.
A képek közül a fenyõzöld sunburst egyedi testtel az az Én tervezésem amibõl csak egy van ( igaz nem tudom mostanában merre jár de biztos zúznak rajta valahol ) a többi koppintás zenészcimbik nagy álmai általam megvalósulva.
Úgyhogy szívesen segítek ha van kérdésed.

#137
Tibor-s-trike

Tibor-s-trike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 354 hozzászólás
tetõbox...

Nincs új a nap alatt? A 2011 évi Bosch elektromobil verseny képei között találtam:
Feltöltött kép
http://www.olh.hu/bo...ny_2011-185.jpg
http://www.olh.hu/bo...ny_2011-191.jpg
http://www.olh.hu/bo...ny_2011-182.jpg

Ez is gyanús: http://www.olh.hu/bo...ny_2011-178.jpg

Õk lábbal nem hajthattak, csak villanyfúróval :D
Egy trike némi fémbõl, kompozit anyagból, gumiból, mûanyagból és rengeteg kompromisszumból áll

#138
Tibor-s-trike

Tibor-s-trike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 354 hozzászólás

;1161175']Nekem a Groovymon volt olyan görgõ. Halk. Azon kívül próbáltam még lánckerekes görgõt (az kurva hangos volt), és csúszkáz is, igazából az se rossz. Pontosan mire is lennél kíváncsi?


Köszönöm, a lényeget megválaszoltad. Ezután egy próbát mindenképpen megér a dolog. Az O-gyûrûs egyszerûbb szerkezet, mint a szerelt lánckerekes.

Most lánckerekes görgõim vannak, nem találom túl hangosnak õket.
Elõször csavarszár volt a tengely a golyóscsapágyakban, 0,2mm illesztési hézag volt köztük, és keletkezett némi zaj. Aztán találtam rá a 8-as rozsdamentes rúdra, ami nagyon pontosan megmunkált cucc, ezen nem kóvályog a csapágy egyáltalán, finom illeszkedés jön létre - szinte zajtalan. Kértem rá két pici beszúrást az esztergályostól, és rugós gyûrûkkel rögzítettem. A zajforrást kerestem ezután is felbakolt bringával, és azt találtam, hogy a tengely a tartóbak furataiban táncol, és az kelt zajt. Ha a tengely végét megfogom, teljesen zajtalan. Ebbe az irányba kell továbblépni.

Az egyik görgõmnél volt még alkalmanként akadás jellegû problémám, mert figyelmetlen voltam és fordítva helyeztem fel a tengelyre a lánckerék gyárilag tervezett forgásirányához képest. Irányba állítva megszûnt a hiba.
Egy trike némi fémbõl, kompozit anyagból, gumiból, mûanyagból és rengeteg kompromisszumból áll

#139
[levi]

[levi]

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 434 hozzászólás

Használ-e valaki gumigyûrûs (O-gyûrûs) rekugörgõt?


Nekem a Groovymon volt olyan görgõ. Halk. Azon kívül próbáltam még lánckerekes görgõt (az kurva hangos volt), és csúszkáz is, igazából az se rossz. Pontosan mire is lennél kíváncsi?

Nobody_76!

Üdv a klubban! A Slyvayek közül én is inkább a nagykerekûeket koppintanám, esetleg ha most csak kis kereked van és nem akarsz egyelõre nagyot venni, akkor érdemes lenne úgy kitalálni a vázat, hogy utána belemenjen a monti kerék-monti villa.

A gitárépítés is szép hobbi, szépek a munkáid! Én nem rég készültem el egy baszgitár testtel, tervbe van véve egy aktív hangszedõ, majd egy öthúros átmenõnyakas... Pár évig elleszek ezekkel.
"Iszok ha gyõzök, iszok ha vesztek, a testem delíriumtól reszket"

#140
Reku Papa

Reku Papa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.423 hozzászólás

Az említett reku tervezet nagyon tettszik és szeretnék egy ilyet készíteni, viszont ha valaki tudna mondani pár szót róla pl: elõnyök-hátrányok esetleg hibák azt nagyon megköszönném. A célom ismételten az egyszerûség és a súly csökkentés lesz a mostanihoz képest.


A kis Slyway egy nagyon frankó, kényelmes, vagány bringának tûnik. Kis kerekei miatt azonban kátyúérzékeny. Vagy - ha leszorulsz - a laza padka is csúnya buktát okozhat.

Ha csak teheted, 559-es kerekekben gondolkodj! Ahhoz van a legszélesebb gumiválaszték, a normál, olcsó áttételekkel is megy 50-nel.
Én annyi mindent nem szerettem még!
Picasa képtáram __ YouTube csatornám