Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Rekumbensek (alias fekvés, tekerés)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
13414 hozzászólás a témában

#101
Python

Python

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.412 hozzászólás
- ötletgazdaként nem megyek :( by-by Cered! Ha tudtok, készítsetek felvételeket.
- tandem trike tekintetében vannak itt kipróbálható darabok, több napos okoskodást lehet ezek kipróbálásával megspórolni.
- Normál nõi vázból inkább lengõorrút! Minden más esetben új váz készítése javallott!
Feltöltött kép
A képeken lekövetheted a folyamatot, de segítségképpen csak annyit, hogy a hátsó villa az elsõ...
A hátsókerekes építése során (az általam nem preferált) 26x20 kerékképlet használata megfontolandó! A nagyobb hátsókerékkel magasabbra kerül a keréktengely. A kisebb elsõnél pedig alacsonyabbra. Egyszerûbb az egyenes láncvonal kialakítása.
Amennyiben a költséghatékony megvalósítás a cél, készíttesd el a vázat egy hozzáértõ és tapasztalt Lompiszakemberrel. :)
Amennyiben az alkotás öröme a cél, akkor láss hozzá! A harmadik-negyedik már egészen használható lesz.

#102
Nabi

Nabi

    vendég

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás
Sziasztok!
Elõbb-utóbb, valószínûleg csak a távoli jövõben nagyon szertnék egy tandemet. Semmi rekus tapasztalatom nincs, de nagyon kedvet kaptam egy ilyesmihez:
Viking Recumbent Tandem Trike First Test Ride - YouTube
The Viking Recumbent Tandem Trike - YouTube
The Viking Tandem Recumbent Trike - YouTube
Elsõ ránézésre nagyon szimpi volt, aztán jobban megnéztem. Úgy tûnik, hogy hátsó ember hajtása "fixen" (nyilván nem fixen, hanem szabadonfutóval) van a hátsó kerékhez kötve és a váltás pedig a két ember hajtása között van van, ami hát nettó hülyeség. Kívácsi lennék a tapasztaltabbak véleményére, hogy 1) nektek is így tûnik, 2) ettõl eltekintve jó konstrukció-e? Elsõsorban Szélvész úr véleménye érdekelne, láttam, hogy õ is épített egy tandem trike-ot. Gondolom, õ is látta ezt, mégsem ilyet csinált, kíváncsi vagyok, hogy miért. Köszi.

#103
Reku Papa

Reku Papa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.423 hozzászólás

Én még ennél is jobban tartok a 21-estõl.:)
Tarról kifelé jövet az elágazóban van egy út szemben, ami nem rossz minõségû és a 21-essel szinte párhuzamosan lehet rajta haladni Mátraverebélyen keresztül. Aztán van megint egy nagyon rövid (300m) szakasz a 21-esen és be lehet menni Nagybátonyba, ahol az Ózdi úton végig ki lehet menni a 23-asra.


Lájk :)
Én annyi mindent nem szerettem még!
Picasa képtáram __ YouTube csatornám

#104
Reku Papa

Reku Papa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.423 hozzászólás

"bemeppeltem" szimpatikus útvonal


A cimboráimat csapatostul büntették fejenként egy ötezresre tavaly a 21-esen bringázásért. Április közepétõl ez fejenként 15.000 ft.
Én annyi mindent nem szerettem még!
Picasa képtáram __ YouTube csatornám

#105
Reku Papa

Reku Papa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.423 hozzászólás

Megkérlek benneteket, minthogy már van tapasztalatotok: jó az elképzelésem?


Ne csináld!

Egy alig használható bringa lesz az eredmény. Célszerûbbnek tartom a monti alkatrészeit egy saját építésû vázra tenni. lehet lengõorrú, lehet hátsó kerék hajtású, ízlés szerint.
Én annyi mindent nem szerettem még!
Picasa képtáram __ YouTube csatornám

#106
Tibor-s-trike

Tibor-s-trike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 354 hozzászólás

egy 2x26" Neuzer bicajt szeretnék átalakítani.
Milyen buktatókra számítsak?


Üdv!

Nem kell a láncnak a váz vonalát követnie, amint írták már, kevesebb görgõre kell törekedni. Ha hátsó kerekest akarsz belõle építeni, akkor pl. valami hasonlót célszerû kijátszani rendesen:

Feltöltött kép

Buktatók: a lánc ne menjen át az ülésen, érjen le a lábad az ülésrõl, kormány is kell, amivel boldogulsz, és nem akad bele a lábad, kanyarodáskor a pedál, a sarkad ne akadjon a kerékbe (vagy fordítva)...

Egyetértek a javaslatokkal: építs inkább egy egyszerû, egyenes vonalú vázat - vagy lengõorrút ebbõl.
Egy trike némi fémbõl, kompozit anyagból, gumiból, mûanyagból és rengeteg kompromisszumból áll

#107
Tibimer

Tibimer

    vendég

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás

"bemeppeltem" szimpatikus útvonal


Én még ennél is jobban tartok a 21-estõl.:)
Tarról kifelé jövet az elágazóban van egy út szemben, ami nem rossz minõségû és a 21-essel szinte párhuzamosan lehet rajta haladni Mátraverebélyen keresztül. Aztán van megint egy nagyon rövid (300m) szakasz a 21-esen és be lehet menni Nagybátonyba, ahol az Ózdi úton végig ki lehet menni a 23-asra.

#108
motyoo

motyoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 689 hozzászólás

Nekem jó az idõpont, ehhez fél 10-es Tarcsai találkozó tartozik. A 21-es úton vannak ugyan kirakva piros karikában akrobata biciklik, de az egyáltalán nem hasonlít a mienkre :D
Egyébként nagyrészt elkerülhetõ a 21-es, én a következõ útvonalat javaslom: Aszódig a 3-as út - Kartal - Verseg - Palotás - Jobbágyi - Szurdokpüspöki - Pásztó - Bátonyterenye - Rákóczibánya - Mátraszele - Zagyvaróna - Cered.
Az esõrõl: reméljük nem szakad le az ég. Ha vasárnapra mégis leszakadna még mindig van lehetõség Salgótarjánból hazavonatozni (ezt mondjuk szívesen kihagynám).


"bemeppeltem" szimpatikus útvonal

#109
motyoo

motyoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 689 hozzászólás

Tisztelt fórumozok!
Nagyon szeretnék én is egy fekvõbicajt. A weboldalamon feltettem egy kis animációt az elképzelésemrõl. Vagyis: egy 2x26" Neuzer bicajt szeretnék átalakítani. Az ülést már elkészítettem testbarát üvegszálból.
Az elképzelésem az, hogy elõször felszerelném az ülést, hogy ki tudjam mérni, hova is kell kerüljön a lánckerék a pedálokkal. Majd a hegesztés, és utána a lánc felrakása és beállítása.
Megkérlek benneteket, minthogy már van tapasztalatotok: jó az elképzelésem? Milyen buktatókra számítsak?


Szia! Ilyet szoktunk elsõnek álmodni, legalábbis velem is így volt... Ha gondolod olvasd el a tapasztalataimat errõl a bringáról és döntsd el érdemes-e belevágni. Mindenképpen jó projekt ízlelgetni a fekve tekerést, de garantáltan csalódni fogsz, ha ezt szánod a végleges masinádnak. Szóval ha próbálkozó szellemû, türelmes, saját kárán tanuló fazon vagy, akkor hajrá, meg kell építeni! Ha viszont inkább a készbe szeretsz beleülni, akkor ugorj egy szintet és kezdjed rögtön a második fekvõd építésével ;)

#110
dartsos

dartsos

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 258 hozzászólás
Üdv a zártosztályon is elõször :D

Másrészrõl...elsõ szabály: húzott láncvonalat nem törünk meg, amennyire megoldható....ha mégis bele kell nyúlni az egyenes láncvonalba, akkor lehetõleg minél kisebb mértékben eltérve az egyenestõl.
Egyébként szerintem egyszerübb egy komplett új vázat csinálnod, és a neuzerrõl átpakolni a hajtást...egyszerübb lesz...nézz utána a high racereknek, de ha alacsony vagy, akkor felejtõs.

#111
lompi

lompi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.496 hozzászólás
tökjó váz elsökerekesnek de azok a görgök csuszkák megfogják enni a hajtás nagy részét de ez csak az én szerény véleményem
Ha reku akkor lompi bike:)
képek

#112
kadars

kadars

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Tisztelt fórumozok!
Nagyon szeretnék én is egy fekvõbicajt. A weboldalamon feltettem egy kis animációt az elképzelésemrõl. Vagyis: egy 2x26" Neuzer bicajt szeretnék átalakítani. Az ülést már elkészítettem testbarát üvegszálból.
Az elképzelésem az, hogy elõször felszerelném az ülést, hogy ki tudjam mérni, hova is kell kerüljön a lánckerék a pedálokkal. Majd a hegesztés, és utána a lánc felrakása és beállítása.
Megkérlek benneteket, minthogy már van tapasztalatotok: jó az elképzelésem? Milyen buktatókra számítsak?


#113
benjami

benjami

    vendég

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás

És akkor egy 10 órai gödöllõi találkával nekiindulunk?
Jól rémlik, hogy a 21-esrõl ki vagyunk tiltva?

Nekem jó az idõpont, ehhez fél 10-es Tarcsai találkozó tartozik. A 21-es úton vannak ugyan kirakva piros karikában akrobata biciklik, de az egyáltalán nem hasonlít a mienkre :D
Egyébként nagyrészt elkerülhetõ a 21-es, én a következõ útvonalat javaslom: Aszódig a 3-as út - Kartal - Verseg - Palotás - Jobbágyi - Szurdokpüspöki - Pásztó - Bátonyterenye - Rákóczibánya - Mátraszele - Zagyvaróna - Cered.
Az esõrõl: reméljük nem szakad le az ég. Ha vasárnapra mégis leszakadna még mindig van lehetõség Salgótarjánból hazavonatozni (ezt mondjuk szívesen kihagynám).

#114
motyoo

motyoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 689 hozzászólás

Nekem úgy tûnik, nem lesz esõ.
Álljatok ugrásra készen szombat reggel, és 8-kor mindenki írja be, miként döntött!

Tibimer címe, telefonszáma legyen elmentve!


És akkor egy 10 órai gödöllõi találkával nekiindulunk?
Jól rémlik, hogy a 21-esrõl ki vagyunk tiltva?

#115
Reku Papa

Reku Papa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.423 hozzászólás
Nekem úgy tûnik, nem lesz esõ.
Álljatok ugrásra készen szombat reggel, és 8-kor mindenki írja be, miként döntött!

Tibimer címe, telefonszáma legyen elmentve!
Én annyi mindent nem szerettem még!
Picasa képtáram __ YouTube csatornám

#116
Python

Python

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.412 hozzászólás

Jelen! - fõleg ha nem mondanak esõt....

... sajnos mondanak...
- de ettõl függetlenül sem merek most semmit vállalni. Az utolsó pillanatban dõlnek el a dolgok.

#117
Reku Papa

Reku Papa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.423 hozzászólás
Ha nem esik, én is mennék Ceredre.
Én annyi mindent nem szerettem még!
Picasa képtáram __ YouTube csatornám

#118
Tibimer

Tibimer

    vendég

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közelítünk az ominózus idõponthoz. Akkor hogy is lesz ez?
Tibimer: továbbra is jó ez az idõpont?
Többiek: ki jönne akkor, hol és mikor lenne a találkozó?


Nekem továbbra is jó az idõpont.
Szerintem a Salgótarján-Cered szerpentint kár kihagyni a túrából, jó az út és van benne egy kb. 3-4 km folyamatos lejtõ.
Kimegyek elétek, ha szóltok, mikorra és hová.
A címem: Cered Béke út 13. Tel.: 06 20 98 23 387.
Hányan jöttök?

#119
motyoo

motyoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 689 hozzászólás

Közelítünk az ominózus idõponthoz. Akkor hogy is lesz ez?
Többiek: ki jönne akkor, hol és mikor lenne a találkozó?

Jelen! - fõleg ha nem mondanak esõt....

#120
Zéta

Zéta

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
Egy kicsit tekertem én is a hétvégén. :)
Zéta kerékpáros csatangolásai: Ha a hegy nem megy Zétához...
"Az élet szép. Viszonylag." /Vavyan Fable/