Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Rekumbensek (alias fekvés, tekerés)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
13414 hozzászólás a témában

#13401
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Szerintem az néz ki bénán aki benne heverészik! Lehet hogy kényelmes, de az ember nem azért száll nyeregbe, hogy még ott is kényelmes legyen. Bár nem tudom mennyire jó egy ilyen testhelyzet bicajon és mit látsz az elõtted lévõ útból a lábadon kívül. Végül is mindent meg lehet szokni, biztos ezt is, de lazáskodáson/feltûnõsködésen kívül másra nem jó.

Ui: Egyébként mi történt az elsõvel, Tyito??

#13402
Tyito

Tyito

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.067 hozzászólás
Lassan 3éve, hogy megvettem elsõ rekumbensemet melyet nem sokkal azután követett a második. :D

pcycle: igen! A stabilitás nem igazán az erõssége, de hosszú távon NAGYON kényelmes. Ráadásul -általában- betonon használja az ember. Egyébként, ha béna vagy, NE ÜLJ ILYENRE! ("idióta amerikai találmány") >:(

Városi közlekedésre is ezt használom! ;) Valahova beugrasz vásárolni, szétnézni, le sem kell zárni. ;D

Üdv.:Tyito

#13403
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Elég nagy marhaság, ha az ember feküdni akar, miért megy ki az utakra. Az irányíthatóság, stabilitás hatásfoka keményen tendál a nulla felé. Ez megint valami idióta amerikai találmány lehet... :o

#13404
jidaki

jidaki

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Elég régóta veszem az újságot, de feltünt, hogy mostohán bánik a rekumbesekkel. Én most kattantam rá erre a témára, nem tudom, hogy mást érdekel-e... ???

#13405
Tom2

Tom2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 652 hozzászólás
Feherparduc
Valoban, csak az meg ketkereku volt es piros. Most pesten szaladgal boldog uj tulajdonosaval. A vizparton meg megettetek elolem a "paprikrumplikast"  ;D

#13406
FP

FP

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 249 hozzászólás
Tom2: Mi ismerjük egymást személyesen is, ugye?  :D A Te gépeden ültem egyszer egy "vízparti kirándulás" során?

#13407
Tom2

Tom2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 652 hozzászólás
syncro

Bocsesz, hogy csak most reagálok, de elfelejtettem beírni, hogy már régen kiléptem a fórum regisztrált tagjai közül. Nem volt igazából nagy érdeklõdés a téma iránt, igen hamar léket kaptam.  ::)
Építésrõl meg annyit, nem mértem a munkaórákat. Mivel nem az elsõ gép amit összeraktam, "viszonylag gyorsan" ment (önmagamhoz képest ami ugye relatív). Akkori árakat nézve kb 110e moha anyagárban. Az alu ötvözetét nem tudom, a papírja még valahol megvan. Az acél meg sima zártszelvény + csõ.
Bármi kérdés van inkább emil, vagy az index/fórum/KERÉKPÁROS TOPIK 2.0, mert nincs szándékomban sûrûn benézni ide a már említett langyos érdeklõdésre való tekintettel.

Üdv.
Tom2

#13408
Xdaw

Xdaw

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Nekem is tervben van egy kétkerekû reku de csak jövõre lesz kész ,egyelõre a geometriával tökölõdök. Charon , ha megoldottátok a kormányproblémát - mármint a recuét ;D - közzétehetnéd ,ha nem üzleti titok.

#13409
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Király a gép!

Mi a szerelõmmel most egy kétkerekû rekumbenst építünk, a Tour de Gyömrõn már kint lesz. Kicsit izgága a kormány, meg hiperaktív a hátsó teló, de kiba*ott jól száguld, és fékezésnél, mint a nagymotorok úgy süpped!
Majd ha lesz kép, én is fellököm.


#13410
syncro

syncro

    vendég

  • fórumtag
  • 78 hozzászólás
Hello!

Végignéztem ezeket a képeket... Nem semmi ez a gép. Mennyi munkaórából és mennyi stexbõl sikerült összehozni? Milyen anyagokat használtál fel?

syncro

#13411
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Katány. ;D

#13412
Tom2

Tom2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 652 hozzászólás
A cím stimmel, valóban elírtam.  ;)
A vázat otthon a sufniban csináltam januártól április közepéig esténként munka után + néha hétvégéken. Valóban ragasztott szegecselt, acél muffolással. A hátsó villa szintén acél. Vázanyagot a helyi alukereskedõnél + vasudvarban szereztem be. Szerencsém volt, mert visszamaradt elfekvõ alucsöveket kaptam. :D Kormányzásnál a lehetõ legegyszerûbbre törekedtem. Egy kormányösszekötõ rúd + a két kormánycsonk és ennyi.

#13413
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
A cím pontosan: kep.tar.hu/tom2
Hogy sikerült egy ilyen vázat összerakni? Ha jól láttam, nem hegesztettek a csövek, hanem ragasztás+szegecselés. A vázanyagot hol lehet beszerezni?
A kormányzás elég érdekes. Miért nem csináltad olyanra, mint az autóknál? Miben jobb ez?  Irj róla minél többet, érdekel a téma!

#13414
Tom2

Tom2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 652 hozzászólás
Elkészült pár kép a rekumról, akit érdekel http://ket.tar.hu/tom2 dragonfly album. ;D

#13415
Bikemag

Bikemag

    házigazda

  • globális moderátor
  • 420 hozzászólás
Régi hozzászólások