Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Rekumbensek (alias fekvés, tekerés)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
13414 hozzászólás a témában

#13381
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Tom2: nézegettem a képeidet a TÁR-on, és már-már kedvet kaptam egy ilyen masinához. Csak az a baj, hogy nem tudom hová tenni. a negyedikre nem lehet felcipelni...

De kipróbálni nagyon kipróbálnék valami ilyemit. A fekvõs kategóriából még csak a Margitszigeten bérelhetõ borzalomhoz volt szerencsém személyesen, de a fekvõs érzés abban is tetszett :)

Ja, van ott egy oldalkocsis tandem. Azzal lehet jókat mûvelni :)))

--Trifo

#13382
Tom2

Tom2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 652 hozzászólás
Tyito

Akkor ezek szerint kinn leszel a versenyen. Megprobalok attekerni en is, ha minden ugy sikerul ahogy szeretnem. Viszont ide:
http://www.fejer-tura.hu/kerekpar.html
biztos megyek. Talan osszejon egy kis csapat fekvo gepekbol is. Akinek hasonlo szerkezete van, vagy erdekli a dolog, jojjon el batran. Aki fikazni akar az inkabb kerulje el. Legyen bekesseg.
;)
Csovaz,
Tom2

#13383
Tyito

Tyito

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.067 hozzászólás
A TiszaMarcsi elõtt vagy után majd ki lehet próbálni, ha akarjátok. ;)
El tudod majd dönteni, hogy buli-e? 8)

#13384
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
gabo melyik fele rekordra gondolsz .. ugyanis letezik tobb...

amugy szerintem buli egy ilyen ..es nem kell egybol elsportra gondolni..

#13385
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
ma láttam egy ilyet (én régen azt hittem, hogy mozgássérült bico) és ugy ment, hogy az országutiokat is ugy oda verné,hogy csak na. ----------------ZUUMMM----------------- és máris átlépett egy másik dimenzioba ;D

#13386
Tyito

Tyito

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.067 hozzászólás
Tom2: Azon gondolkodtam akkor, hogy visszafordulok, miután intettünk egymásnak..... sajnálom, hogy tovább siettem! :-\

#13387
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
ha azt írja ki hozzászólás elküldésekor hogy zero sized reply, akkor csak nyomj egy frissítést, egy ok-t és máris minden stimmel ;)

#13388
Tom2

Tom2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 652 hozzászólás
Üdv!
Megpróbálom ismét leírni, hátha most elfogadja ez a tökjórendszer.
Szóval üdv minden rekut kedvelõnek és természetesen a vérprofihozzáértõ és szakértõ kritikusoknak is.
A Dragonfly már máshol szaggatja az aszfaltot. A két újabb vázamat viszont most vinném festetni. Akit érdekel jöjjön el a XXXIII. Országos és Nemzetközi Túrakerékpáros Találkozóra Velencére (Dr. Entz Ferenc Kollégium Ország u. 19.) július 22 – 27.-én. Amennyiben sikerül összetrombitálni az aktív rekusokat elég érdekes színfoltja lennénk a találkozónak. Egyszer egy évben megéri.

A legfrissebb bikmakkban említették nevem, így benéztem. Ha már a kiállításon akkora területet szántak az ilyen gépeknek, igazán lehetne egy kicsivel több, kicsivel pontosabb, az újságban a mostaninál. Bár megértem ha nem megy, mivel nincs egy akkora tömeg mögötte mint pl. a montisok tábora. Ígéretekbõl meg tele a padlás.

A WindcheetaH meg egy kiváló angol márka.

Tyito
Lehet hogy téged láttalak Szegeden szemben tekerni? Mire átértem a négysávos úton a Dragonnal a másik oldalra, már eltünt a bringás srác.

Csõváz,
Ismét elmerülök huzamosabb idõre. Örülhetnek a vérprofik. ;D
Tom2

#13389
jidaki

jidaki

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Huhh, ez aDragonfly naggyon rendbe' van!!!!!!!!
Magam részéröl a kétkereküeket jobban kedvelem, de jó látni, hogy mások mit tudnak összehozni...
Ja, és kössz a linkeket! ;D ;D ;D ;D ;D ;D


#13390
Gabo

Gabo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 255 hozzászólás
jidaki:
Nézz el ide:
http://www.bikemag.h...id=2672;start=0

Szerintem Tom2 még mindig foglalkozik a témával. Ha komolyan érdekel, szerintem e-mailben vagy az Index fórumának keros topikjában megtalálható. Õ rendszeresen teker és épített is rekut.

KT 2.0 itt: http://forum.index.h...006401&uq=14638

#13391
Gabo

Gabo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 255 hozzászólás
pcycle:
Kicsit hiányosak az ismereteid a rekumbens bicokkal kapcsolatban.
A fekvõ bringa egyik legnagyobb elõnye, hogy a gerincedet, karjaidat és a lábaidat sokkal kisebb terhelés éri menet közben, mint a hagyományos kerokon. Így olyanok is bringázhatnak, akik különféle okok miatt a hagyományos kerokat nem használhatják. Mivel kevesebb a terhelés, ezért hosszabb utak esetén sem fárasztja el a használóját annyira, mint a egy normál kero.
Az alacsonyabb súlypont miatt stabilabb a kanyarokban. A kisebb légellenállás miatt sokkal több energiát fordíthatsz a tempó tartására, mint a légellenállás leküzdésére. Ha emlékezetem nem csal, akkor 25-30 km/ó felett a tekerésbe fektetett energia kb. 70-80% a légellenállás leküzdésére fordítódik egy normál bringa esetében.
Tény, hogy a hajtáslánca nem annyira hatékony, mint a hagyományos keroké, de megfelelõ tervezéssel lehet javítani rajta.
S még egy elgondolkodtató adat. A kerékpáros sebességi rekordot rekumbens bicoval tartják!
Szóval azért leszólni valamit, mert újszerû és furcsa, finoman fogalmazva is tájékozatlanságra, szûklátókörûségre vall.
Próbáltad már, hogy ilyen vélemény alakult ki benned?

#13392
jidaki

jidaki

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Tévedések elkerülése végett, én nem a normál bicikli és tekerés ellen pofázok, hiszen én is ezt mqvelem már egy jó ideje, csak egyszeruen érdekel ez az "álternátív" mozgásforma.
Meg egyátalán, az építés mikéntje... milyen anyagból...(láttam fémbQl, karbonból, fából is-csak vázat, és teljes biciklit is...) :D
Szeretek ilyen dolgokat kipróbálni! ;Dhttp://URL

#13393
Tyito

Tyito

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.067 hozzászólás
Mindkettõ megvan!
Java részt ezt a kerót használom:

Feltöltött kép

Münsterben készült 1997 ben. kicsit átlett már variálva, ez a kép kb két és fél éve készült.
Annál nincs is felemelõbb érzés, amikor egy ösbunkó (term. a kocsi ablakából) tekerés közben kedvesen megszólít:
Mit csinálsz TE álllat?!? :-\ :-X

Üdv.:Tyito

#13394
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
használni én se használnám, de SZÉP és ezért raktam be :)

"Nem tudok elképzelni olyan kerót, ami rekumbens, és még szép is egyben. " by EMBER

#13395
zo-lee

zo-lee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 362 hozzászólás
haaaat, nem tom! akar milyen dizajnos az a carbon kütyü, nekem valahogy akkor sem jön be. en nem tudnam magamat ilyenen elkepzelni.
maradok inkabb a hagyomanyosnal! :)

#13396
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Jidaki: A légellenállás igaz, de az erõátvitel hatásfoka viszont sokkal gyengébb, mint hagyományosnál + amirõl már írtunk. Bár nem egészen fekszel, mert akkor mit látnál az útból. (és mi van ha erõs oldalszél van?) Csak aszfaltos használata képzelhetõ el, de komolyabb sportolás, vagy versenyzés még itt sem! Ha csak rövidebb és lazább tekeréseket akarsz, akkor esetleg meggondolandó a dolog.

#13397
jidaki

jidaki

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Igen, sz'al az országúti felhasználása érdekelne. Valamint az is izgi lehet, hogy 50%-kal kisebb a légellenállása 1 fekvQ embernek egy kvázi ülQ emberénél... ;D

#13398
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Ez nem rossz!!! ;)

#13399
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás

Nem tudok elképzelni olyan kerót, ami rekumbens, és még szép is egyben.


hát, nem t'om...

http://rqriley.com/xr2.html

8)

#13400
EMBER

EMBER

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.032 hozzászólás
Lehet, hogy jó, meg kényelmes, meg minden, de én nkább maradok a montinál. Nem tudok elképzelni olyan kerót, ami rekumbens, és még szép is egyben. Na jó. van egy kivétel. Ha 1 szõke cicababa fekszik benne. De ekkor már nem a keró a szép...