Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

cc külsõ

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
449 hozzászólás a témában

#21
ThufirHawat

ThufirHawat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás
Nekem a Fast Fred Light 2.35 nagyon bejött. Iszonyat jól tart, és nagyon kényelmes. Felütni még nem sikerült, pedig már van benne két maraton is... :) Kimondottal lágy, vizes sárban persze... fuck. :( De egyébként isteni... És még maradt a vázamban 3-3mm sárférõhely hátul! :)
"nem vagyok senki csak ûzöm a vadat
másnak hajtok, mások hajtanak"

#22
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Szemezgettem anno a Panaracer Fire XC Pro külsõkkel, de még nem kopott el annyira a Dy-No-Myte hogy csereérett legyen.
Két haverom viszont vett és nagyon dícsérik. Szárazon király, a sarat nagyon hamar kiveti és aszfalton sem nagy az ellenállása kis kopás mellett. Asszem nincs 500g az 1,7"-os, 1700 HUF az ára, CC-re nemigen kell ballonosabb...

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#23
xle

xle

    vendég

  • fórumtag
  • 155 hozzászólás

a racing ralphot elfelejtheted, kis sárban is csúszik, és kopik mint a sz@r..max 1000km
jimmyket használok az nagyon jó minden terepre, cserébe aszfalton kicsit nagyobb a gördülési ellenállása
többit nem próbáltam


1.9-est vagy 2.1-est használsz?
"Nem felejtem soha el, hogy ki volt mindig velem, azt is mindig tudni fogom, ki fordult ellenem."

#24
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.156 hozzászólás
Az ExiWolf nekem nagyon bejött, de soha annyi szúrásos defektet nem kaptam, mint mikor az volt fent. Ugrott is vissza hátra a jó öreg Z-max. 100g ide vagy oda:/
Jahh és eszméletlen gyorsan kopik! Összefoglalva nagyon jó, fõleg kanyarokban atom stabil, de érzékeny.

#25
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

CC maraton felhasználásra szeretnék külsõt venni, olyan "mindenes" típust, ami az extrém nagy sár kivételével mindenhol megállja a helyét - sárguminak ott a Black Shark Mud.
A jelöltjeim:
- Schwalbe Racing Ralph 2.1
- Ritchey ZED WCS 1.9
- WTB Exiwolf 1.95
- WTB Exiwolf Team XC 2.1
- Schwalbe Skinny Jimmy 1.9 / 2.1

Most Fast Fred-em van, de ez csak teljesen száraz talajon jött be, a legkisebb nedvesség betesz neki, kanyarban instatabil, felfelé elkapar, és a kavicsos talajt sem szereti, ott is vége van kanyarban.
Kiváncsi lennék, hogy a fenti gumik közül kinek milyen tapasztalatai vannak változóan saras körülmények között és köves, kavicsos terepen. Persze jöhetnek más gumik is tippnek.
Az sem lenne baj, ha nem kopna extra gyorsan - jó tudom, mindent ne akarjak.Feltöltött kép

Elõre is köszi.

a racing ralphot elfelejtheted, kis sárban is csúszik, és kopik mint a sz@r..max 1000km
jimmyket használok az nagyon jó minden terepre, cserébe aszfalton kicsit nagyobb a gördülési ellenállása
többit nem próbáltam
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#26
xle

xle

    vendég

  • fórumtag
  • 155 hozzászólás
CC maraton felhasználásra szeretnék külsõt venni, olyan "mindenes" típust, ami az extrém nagy sár kivételével mindenhol megállja a helyét - sárguminak ott a Black Shark Mud.
A jelöltjeim:
- Schwalbe Racing Ralph 2.1
- Ritchey ZED WCS 1.9
- WTB Exiwolf 1.95
- WTB Exiwolf Team XC 2.1
- Schwalbe Skinny Jimmy 1.9 / 2.1

Most Fast Fred-em van, de ez csak teljesen száraz talajon jött be, a legkisebb nedvesség betesz neki, kanyarban instatabil, felfelé elkapar, és a kavicsos talajt sem szereti, ott is vége van kanyarban.
Kiváncsi lennék, hogy a fenti gumik közül kinek milyen tapasztalatai vannak változóan saras körülmények között és köves, kavicsos terepen. Persze jöhetnek más gumik is tippnek.
Az sem lenne baj, ha nem kopna extra gyorsan - jó tudom, mindent ne akarjak.Feltöltött kép

Elõre is köszi.
"Nem felejtem soha el, hogy ki volt mindig velem, azt is mindig tudni fogom, ki fordult ellenem."

#27
KissCADMan

KissCADMan

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás
Ezt ajánlották nekem a hétvégi zalai maratonra az agyagos saras taljhoz:

Schwalbe 26x1,50 BLACK SHARK MUD LIGHT 395G 6490 Ft-ért

Jó ez? Valaki tud olcsobbért? Vagy valami mást esetleg?

#28
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
képen a matektanárom van meg oszttársam
õk csinják a zenét,és lejtõzéshez hallgassák
yómagam mindenevés
de azért ilyen keményebb vonulatról;Carcass,Cradle,Slayer

#29
[VA]Johnny Knoxville

[VA]Johnny Knoxville

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás
Maxxis nagyon ott van, én larsen TT-t használok és nagyon kúl. maxxpro 60a összetétel szinte nem is kopik de tapad mint az agyag vagy mittoménmi.szal vegyetek iet 1.95xc 2.35fr
:guitar: S.O.A.D forever

#30
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
Kalausi:
Köszi!
Wow,micsoda korszakot élsz meg!Persze ha Te vagy a képen.Ennél jobb zene nem is jöhetne egy bringázáshoz!!!Jómagam Cannibal Corpse,Morbind Angel-re nyomom az idõfutamokat az országutival.Ha megtalálom rá a ritmust dúdolgatás közben akkor aztán megyek mint egy traktor...:)De ez már nem ide tartozik.

#31
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
400-500g

#32
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
Hellóka Minden Bringásnak!

Volna egy kérdésem,de lehet hogy több is :)
Milyen súlyban lehet azt mondani egy cc külsõre hogy "hmmm...ez f*sza súlyban van!!!" ?Ja, és mi a véleményetek a Maxxis külsõkrõl?
Válaszokat elõre is köszönöm!
Hali!

#33
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Most egy rubena acris 56 tpi-t probálok ki (hátul), nagyon jól gurul és kemény talajon egészen jól tapad és a sárból is kijön az alacsony mintázat miatt, oldaltartása nem a legjobb és betonon gyorsan kopik, viszont van benne defektvédelem és csak 580g.


A sebesség mindent megold.

 


#34
Coldrock--->NRS

Coldrock--->NRS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.291 hozzászólás
szerintetek milyen elsõgumit vegyek ?
35% aszfalt - 20% homok - a többi meg erdõ
2.1-esre gondoltam...
A mostani maxxis minotour eléggé zörög, és szar az irányíthatósága az aszfalton.

#35
Janiii

Janiii

    vendég

  • fórumtag
  • 210 hozzászólás
Ha jól tudom, csak 2.1-es méretben kapható .. Nem ?

#36
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Eddig jól szuperál a Ralphi nálam! Szerintem jó választás! Gardán is jól bírta a köveket, visegrádon meg a sárban is elboldogultam vele. Ja és nagyon haladós! Viszont az aszfaltot nem nagyon tolerálja, kár elkoptatni rajta.

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#37
Janiii

Janiii

    vendég

  • fórumtag
  • 210 hozzászólás
XC Rider: Igazad volt a Mishelin-nel kapcsolatosan. Buda Maratonon is ezzel a gumival mentem, sajnos nem sok maradt belõle. Leszakadtak a stoplik, kilátszanak a varratok , stb :(
Helyette esetleg SCHWALBE RACING RALPH-ot vegyek ?

#38
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
elöl: WTB velociraptor kevláros, 1.95-ös (valójában 1.7-es!) alacsonyabb nyomáson, szinte radiálként használva (tehát pl 3-3.5 bar) isteni. 60-70% aszfaltot is bírja és nagyon kevéssé kopik csak.

hátul: Conti traction kevlar (nem PRO) 2.1 terepen überfaszán mászik, és jól fékezhetõ, aszfalton viszont nagyon traktor, és kopik, de cserébe jó ballonos és kényelmes.

#39
Shaman

Shaman

    vendég

  • fórumtag
  • 237 hozzászólás
a 40 % aszfalt valljuk be elég sok bármelyik terepkülsõnek.
ha esõt többékevésbé elkerülöd, ajánlom a wtb enduraptort, betonon szinte elnyúhetetlen, poros terepen tart, sárban nemisten, dehát mindent azért mégse...

edit: ellenben cseppet nehéz, széles és sûrû mintázatú.. ha ez belefér cc re:)
Keep hands on bike at all times....

#40
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás
No, akkor dugjuk össze a fejünket, hogy az esõs sopronban milyen külsõt lenne érdemes használni (vagyis 30-40% aszfalt, 60-70% sár)...

Mert én már nézegettem mindent, de egyenlõre marad fönn a smoke-dart, hátha megúszom az esõt... de ugye a rosszra is kellene számítani, szal jól jönne egy B terv :D

tipp?

X.

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!