Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kenõanyagok, tisztítás, karbantartás

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1613 hozzászólás a témában

#121
nagylaci32

nagylaci32

    vendég

  • fórumtag
  • 178 hozzászólás

Nekem nincs jó tapasztalatom hidegben a sima Squirt Lube-bal.
Én mostanában már mentem vele fagyban, de megszilárdult a kenőanyag és lepergett a láncról. Pár km után már hallatszott, hogy szárazon fut. A csomagolásán nem hibába van feltüntetve, hogy +5°C fölött kell tárolni (és nyilván használni is).



#122
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Mivel vizalapu es surubb biztos nem optimalis, de kenes, kenes... sok kulonbseg tekeres kozben nem hiszem, hogy van. En vettem mindkettot, telen egyiket hasznalom, nyaron masikat - hasonlo arban vannak.

#123
TZoli

TZoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás

Én is használtam, először aggódtam, de nem volt gond.

 

Holnap próba hóban :-)



#124
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

A dt ratchet kenesehez megveszitek a dt fele zsirt, vagy jok az altalanosabbak is? Legutobb az egyik kerekembe altalanos, de amugy surubb zsirt tettem.

 

Vagy kenheted olajjal, hogy jó hangos legyen. Hidegben jobb lehet a zsírnál. Az meg, hogy nem bírja olyan sokáig, hát miből tart kb. havonta egyszer lehúzni a kazettatestet?



#125
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Én használtam hóban is, nem volt gond.

 

Én is használtam, először aggódtam, de nem volt gond.



#126
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Hóba jó a sima Squirt Lube a láncra vagy ajánlott beszerezni a low temperature változatot belőle?

 

Én használtam hóban is, nem volt gond.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#127
TZoli

TZoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás

Hóba jó a sima Squirt Lube a láncra vagy ajánlott beszerezni a low temperature változatot belőle?



#128
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Lehet volt már: lubetesting

Ez egy darab mérés. Elég alaposnak tűnik.
A wax 15000km élettartama nem tudom mennyire valós, de nekem az XC montin 3400km után még nem látok jelentős nyúlást a Shimano láncmérő szerint a 701-es láncon. A CX gépben van most kb 2390km. A 601-es lánc sem mutatja a kopás jeleit. Nem 1800W-tal nyomom persze és sár minimális.

Nekem a wax nagyon bejött. Egy dolog macerás benne amit nem csinálnék lakásban. Az pedig a benzines láncmosás. A többi ok. A mosást családiháznál kint csinálom. Panelba kellene valami kevésbé szagos oldószer.


Mososzoda meleg vízben, és azzal razogat. De jól el kell mosni, mert az erős lúg nem olyan mókás

#129
steveadorjan

steveadorjan

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

Én átérzem a problémát, engem is zavar a sok szar, aminek nagy része simán átcimkézett termék, a bekerülési költség négyzete pedig a kisker ár. Nem hinném, hogy pl a DT fejlesztget, gyárt olajat, zsírt...

 

Valahol váltóolajat olvastam erre a célra, ami egyébként a Fox slick honey-hoz is meglepően hasonló tulajdonságokkal bír :)

Azert speciel a DT Grease eseteben az atcimkezett termek (Molykote TP42) sem annyira olcso + a TP42-t a DT higitja 5% asanyi olajjal allitolag (forras: http://forums.mtbr.c...ood-853797.html )



#130
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

Én átérzem a problémát, engem is zavar a sok szar, aminek nagy része simán átcimkézett termék, a bekerülési költség négyzete pedig a kisker ár. Nem hinném, hogy pl a DT fejlesztget, gyárt olajat, zsírt...

 

Valahol váltóolajat olvastam erre a célra, ami egyébként a Fox slick honey-hoz is meglepően hasonló tulajdonságokkal bír :)

 

 


Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#131
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Csak korabban volt egy olaj, meg egy zsir, most meg van vagy tiz fele, tobbsege gyartospecifikus... bocs, de pazarlasnak erzem, ha az alkatreszt eladtam lehet az eletben nem hasznalom tobbet. Tovabba nem lehet csak ugy leakasztani nagy reszet a polcrol, hanem rendelni kell vhonnan.

arn módosította - 2018. május 12. - 13:56


#132
horgasz-zsolti

horgasz-zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás

20g vmiert azert nem is olcso, plane, hogy masra nem tudom hasznalni :) nagy biznisz.


Nem rosszindulatból, de néha egész fura dolgokon akadsz fenn. 12euro egy 1000euros kerekszett karbantartásához, ráadásul kitart az idők végezetéig - miért sok? A bringádat se tudod másra használni, minthogy elmesz hobbiból tekerni vele. Szerintem ha vesz az ember egy több ezer eurós bicot, ott azért várhatóan a karbantartása sem lesz 2 fillér. Vagy ha fáj, akkor ne költs rá, így is el fog menni évekig, míg valami be nem adja a kulcsot, aztán csere egy újra. Bár ez az opció irgalmatlan pazarlás azért valljuk be..

#133
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
20g vmiert azert nem is olcso, plane, hogy masra nem tudom hasznalni :) nagy biznisz.

#134
steveadorjan

steveadorjan

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

A dt ratchet kenesehez megveszitek a dt fele zsirt, vagy jok az altalanosabbak is? Legutobb az egyik kerekembe altalanos, de amugy surubb zsirt tettem.

Eddig csak a DT sajat zsirjat (Molykote TP42 amugy) hasznaltam. 12 euro nem annyira sok (igaz en 30 korul vettem szettben 2 tartalek 18t ratchettel es rugokkal). Mivel nem sokat kell rakenni, evekig el fog tartani, annyit meger



#135
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
A dt ratchet kenesehez megveszitek a dt fele zsirt, vagy jok az altalanosabbak is? Legutobb az egyik kerekembe altalanos, de amugy surubb zsirt tettem.

#136
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Egy éve waxolok. Szerintem ez a száraz hang nem halálos. Nem a kenetlen nyikorgás amit sokfelé hallani.

Mérem-mérem, de nem igazán kopik. Nem vagyok erős és nem igazán sarazok. Terep és országút vegyesen. Port azt kapja bőven.



#137
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

hát nem tudom. azért én nem szeretem,ha a meghajtáshoz beköltözik egy fészek madár. :D

 

tapasztalataim alapján azért ahol fémes,v súrlódó hang van,ott kopás is van. sztem jobb a csendes lánc. 

 

Az én láncaimnak semmi baja vele. A puha hang és érzés tényleg gyorsan elmúlik, de több 10km múlva sem recseg a lánc a retektől, az olajjal ellentétben. Nekem inkább csörögjön kicsit, minthogy csiszolópasztán tekerjek.



#138
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

Én vettem egy ilyet: Karcher OC 3

https://www.kaercher...o-16800000.html Az edigitalban 39990Ft volt.

 

Panelban nagyon kényelmes. Lesétálok vele a ház elé, nekidöntöm a bokornak a bringát és lemosom a benne lévő 4l vízzel a nagyját. Volt hogy után kellett tölteni, mert nem volt elég. Nyomás 5bar, csendes.

 

Januárban beszoptam egy zsákutcával. Szántóföldön toltam, majd hamarosan cipeltem a bringát, mert a sártól nem forogtak el a kerekek. Oda kellett a 15 perc és 7 utántöltés, hogy legyen valami. Ott megéri inkább kúton nagynyomásúval leveretni a nagyját. Általános használatra bőven elég.

Ma én is vettem egyet, csatakos utak utánra. Király kis masina. A nagynyomásút hosszabb idő összerakni (kerti csapra tömlőt felrakni, míg a kutyák körülöttem ugrálnak), mint amíg ezzel lemosom a bringát.



#139
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.293 hozzászólás

Azt mondják, hogy hiába hangos, attól még mindig jobb a kenése, mint az olajoknak, mármint hangosan is.

hát nem tudom. azért én nem szeretem,ha a meghajtáshoz beköltözik egy fészek madár. :D 

 

tapasztalataim alapján azért ahol fémes,v súrlódó hang van,ott kopás is van. sztem jobb a csendes lánc. 


  • Kisherceg kedveli ezt

Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#140
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

én múlt évben álltam át erre a régi,új paraffin olajos + viaszos főzőcskézős lánc "waxolásra". országúton megyek csak,szóval nálam kicsi az esély a sarazásra. kb 250-300 km-ként ejtem meg ezt a wax dolgot. többet nem is nagyon bír ki. talán 400 kilit. mindenképp nagy előnye,h tiszta marad a bringa,de azért elég macerás. az olajozás sokkal hamarabb meg van. már fontolgatom,h visszaállok rá. ezt a squirt-et is kipróbáltam. nekem nem jött be. hasonlóan az előttem szólóhoz,nekem is néhány kili után elég hangos lett a lánc tőle.   

Azt mondják, hogy hiába hangos, attól még mindig jobb a kenése, mint az olajoknak, mármint hangosan is.


  • donciccio kedveli ezt


A sebesség mindent megold.